Preprava lietadlom

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:
Preprava lietadlom

Príspevok od užívateľa Quizath » 22. Marca 2008, 18:38

Ma niekto skusenosti s prepravou pavukou a skorpionov lietadlom? Letim totiz do Nemecka a cestou spat by som sa chcel stavit na akcii Ziva Exotika 19.4 v Prahe. Povoluju prepravne predpisi prepravu zivych tvorov na palube lietadla(CSA) ? Nikde som cital ze niekomu utiekli nejake skorpiony v lietadle, ale neviem ci to nie je len nejaky bulvar a na letisku v Prahe ma poslu niekam do prdele s takym nakladom :D

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 22. Marca 2008, 19:06

neviem ci ta pustia...bolo aj v spravach ani rybu nedostal cez letiskovu kontrolu ale neviem mozno ano mozno nie

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 22. Marca 2008, 23:03

Normál ich daj pekne do hlavnej batožiny ak máš a nemal by byť problém.

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 22. Marca 2008, 23:15

zabal ich do batoziny a mas p..., uvidis sak risk je zisk :) , proste neries aspon nam potom povies
p.regius,,p.irminia,,stichoplastoris spec,,damon variegatus

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 23. Marca 2008, 00:54

Matelko napísal:Normál ich daj pekne do hlavnej batožiny ak máš a nemal by byť problém.
Myslíš ?? Keď už tak do batožiny by som to určite nedával,kedže ta ide cez RTG či čo to tam majú na kontrolu :)

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 23. Marca 2008, 00:58

trogar napísal:zabal ich do batoziny a mas p..., uvidis sak risk je zisk :) , proste neries aspon nam potom povies
Vážne rozumný postup :? Najma ked si to ma odsr*t druhý,že ?

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 23. Marca 2008, 03:25

No pokial chceš dostať niečo čo v príručnej batožine ťažko prenesieš lietadlom domov tak je to jediná schodná cesta ale určo máš viac skúseností :P . RTG no neviem aku maju voči tomu vtáčkare odolnosť.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 23. Marca 2008, 07:56

trogar napísal:zabal ich do batoziny a mas p..., uvidis sak risk je zisk :) , proste neries aspon nam potom povies
No jasne a ked mi cestou podochnu zvierata za par tisic, tak mi ich urcite preplatis, nie? :?

Matelko> do hlavnej ani nahodou, nakladaju ju systemom hod na 2 metre s volnym pristanim. Uz mi takto znicili par kufrou.

Toto je uvedene na stranke CSA:
Pouze s předchozím souhlasem dopravce a za podmínek jím stanovených lze přepravovat: a) živá zvířata pouze do těch míst, kam je to platnými předpisy povoleno. Některá zvířata mohou být přepravena za příslušný poplatek v kabině pro cestující nebo jako zapsané zavazadlo v zavazadlovém prostoru letadla v dostatečně velké a pevné schráně s nepropustným dnem. V kabině pro cestující se mohou malá zvířata přepravovat ve schráně o maximálních rozměrech nepřesahujících délku 48 cm, šířku 32 cm a výšku 29 cm. Celková hmotnost schrány se zvířetem nesmí přesáhnout 8 kilogramů. Zdarma a bez schrány se kromě toho může přepravovat v kabině letadla slepecký pes, doprovází-li nevidomou, hluchou či jinak postiženou osobu a pes určený pro záchranu lidských životů. Tito psi musí být opatřeni postrojí, vodítkem, potvrzením o výcviku a požadovanou dokumentací, dále je doporučen náhubek pro psa pro použití v případě nutnosti.

Takze najprv tam zavolam a pozistujem si co a ako a prinajhorsom pojdem busum.. :D

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 23. Marca 2008, 09:05

ja ti ich urcite preplatim :) ,, risk je zisk,, adrenalin, jak v akcnom filme, ale nee sak sprav podla svojho uvazenia sak nemas 5 rokov
p.regius,,p.irminia,,stichoplastoris spec,,damon variegatus

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 23. Marca 2008, 10:02

Quizath napísal:Matelko> do hlavnej ani nahodou, nakladaju ju systemom hod na 2 metre s volnym pristanim. Uz mi takto znicili par kufrou.
Napr.ďalši dôvod :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Marca 2008, 10:35

1) Preprava pavukov lietadlom urcite nie je dovolena, na to zabudni, prave naopak, ze zakazana, povazuje sa to za zivocichy, ktore mozu ohrozit cestujucich.

2) Pavuky na rontgene nie je vidiet, nemaju kosti. Druha vec je, neviem ci je to pravda som pocul, ze moze sterilizovat zvierata. Ale skor myslim, ze je to blbost.

3) Pri terajsich kontrolach batoziny, je slusna sanca , ze Ti to najdu a ono to nebude ze s tymto Ta nepustime, ono to bude, ze chytili sme paseraka a mas pruser.

4) Preco preboha nejdes z tej prahy vlakom alebo busom a si v pohode ? Ved to nie je 10000km ....
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 23. Marca 2008, 11:15

Raqua napísal: 2) Pavuky na rontgene nie je vidiet, nemaju kosti. Druha vec je, neviem ci je to pravda som pocul, ze moze sterilizovat zvierata. Ale skor myslim, ze je to blbost.
Mám na mysli proste to scanovacie zariadenia,ktorýmy ide batožina,ono to myslím nezachytáva len kovové veci,ale aj všetko ostatné,pohyb...Ale aj samotný RTG ti zachytí aj makke struktúry,kontúry atd... Každopádne prepravovať lietadlom je od veci IMHO.

pdolar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17. Apríla 2007, 15:42
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pdolar » 23. Marca 2008, 13:55

zijem v anglicku a zo slovenska som si sem doniesom irminiu,geniculatu,striatipes,crawshayia,boehmei,smithi,seemanni acsak tieto pavuky boli len vo filmovkaach musis si ich dat do prirucnej batoziny pretoze v normalnej je zima batozina je v podpalubyyy moje to prezili vsetky...kontrola sice som odchadzal zo slovenska a moc som nikdy nebol neako kontrolovany RTG nepresvieti avsak nemozes mat moc premoceny substrat pretoze neviem ale tekutiny ti najdu takze to moze byt risk...najviac som sem niesom 3 naraz

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 23. Marca 2008, 14:37

Raqua napísal:1) Preprava pavukov lietadlom urcite nie je dovolena, na to zabudni, prave naopak, ze zakazana, povazuje sa to za zivocichy, ktore mozu ohrozit cestujucich.

2) Pavuky na rontgene nie je vidiet, nemaju kosti. Druha vec je, neviem ci je to pravda som pocul, ze moze sterilizovat zvierata. Ale skor myslim, ze je to blbost.

3) Pri terajsich kontrolach batoziny, je slusna sanca , ze Ti to najdu a ono to nebude ze s tymto Ta nepustime, ono to bude, ze chytili sme paseraka a mas pruser.

4) Preco preboha nejdes z tej prahy vlakom alebo busom a si v pohode ? Ved to nie je 10000km ....
Pytal som sa ci ma niekto skusenosti s prepravou hmyzu lietadlom, tak tu zbytocne nepis ak nemas.

1.Prepravu zvierat urcuje prepravca (a zalezi tiez na zakonoch statu kde prepravujes), podarilo sa mi zistit ze Slovenske aerolinie prepravu hmyzu aj pavukou v pohode umoznuju (aj ked za poplatok). Prepravuju dokonca aj vcely v malom mnozstve. CSA zistim neskor kedze su sviatky a nemam tam znamosti :)

2. V tych davkach co pouzivaju je to aj podla mna blbost, skorpiony dokonca preziju aj niekolkonasobne vacsie oziarenie ako clovek.

3. Kde som pisal ze chcem nieco nacierno skusat a riskovat ??? Rozhodne chcem o tom vopred informovat prepravcu a uistit sa ze nebudu ziadne problemi.

4. Cesta busom Praha-KE 8 hodin, lietadlom 50 min. , naklady na cestu v mojom pripade rovnake a kedze sa budem vracat z Nemecka chcem byt cim skor doma ak je to mozne.

pdolar: dik za prakticke info, ja toho budem mat viac tak radsej riskovat nebudem. Jeden kamos tiez bral par kuskou do UK a mal ich medzi hygienickymi potrebami :D

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 23. Marca 2008, 14:57

Servis prid do Prahy na burzu kup co chces zabal to do skatule, zalep, bachni na postu expresom a ty doletis domov a pavuky na druhy den uz nie je az taka zima.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Marca 2008, 15:28

Quizath napísal: Pytal som sa ci ma niekto skusenosti s prepravou hmyzu lietadlom, tak tu zbytocne nepis ak nemas.
Bud tak laskavy a podobne vety si odpusti. To, ze som pavuky neprepravoval lietadlom ma svoje opodstatnenie, ktore som Ti tam popisal, takze by si mi mal skor podakovat za informacie. S prepravou pavukov mam urcite vacsie skusenosti ako Ty.

Dokonca aj viem velmi presne, co Ti povedia na aerolinkach, ale nebudem Ti to tu pisat, ved s tym nemam skusenosti, zisti si to sam.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 23. Marca 2008, 16:13

Raqua napísal: Bud tak laskavy a podobne vety si odpusti. To, ze som pavuky neprepravoval lietadlom ma svoje opodstatnenie, ktore som Ti tam popisal, takze by si mi mal skor podakovat za informacie. S prepravou pavukov mam urcite vacsie skusenosti ako Ty.
Dokonca aj viem velmi presne, co Ti povedia na aerolinkach, ale nebudem Ti to tu pisat, ved s tym nemam skusenosti, zisti si to sam.
Pri vsetkej ucte Raqua kde si mi tam napisal najake opodstatnenie ???
Ked myslis toto:
Raqua napísal:1) Preprava pavukov lietadlom urcite nie je dovolena, na to zabudni, prave naopak, ze zakazana, povazuje sa to za zivocichy, ktore mozu ohrozit cestujucich.
Tak to vyznieva ako tvoj osobny nazor bez akychkolvek skusenosti. Ak mas nejaku prakticku skusenost preco si ju hned nenapisal ?

A ake informacie? V predchazajucom prispevku som ozrejmil ako to je s prepravou pavukov. A na aerolinkach (Slovenske aerolinie) mi povedali ze preprava hmyzu (aj konkretne pavukov a skorpionov)je bez problemov za poplatok v specialnom baleni. Pri druhoch podliehajucich CITES musim mat k nim papiere a ze prepravuju aj napr. vcely. Maju to zakotvene v stanovach o preprave. Co je v priamom rozpore s tvojim tvrdenim
Raqua napísal:Preprava pavukov lietadlom urcite nie je dovolena..
Takze tvoje informacie som nepovazoval za relevantne.

Tak nechapem o co Ti ide? Ja som chcel nejake prakticke skusenosti od niekoho kto tak uz hmyz prepravoval alebo pracuje v nejakych aeroliniach, tak ako odpovedal napr. pdolar. Dakujem za pochopenie.

EDIT: Skuuuuubi vyborny napad, pouvazujem nad tym. 8)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 23. Marca 2008, 16:46

pri vsetkej ucte Quizath , zober si nieco z toho co ti napisal on vie najlepsie o com pise. A ak si mysli ze pavuk moze byt hrozba v lietadle tak to tak bude nie len jeho dojmom. Ak chces pavuka preniest skus sa predom / tyzden / informovat u prepravcu ake su tam podmienky. Za mna vsetko.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Marca 2008, 20:15

Ok, tak este raz. Evidentne doslo k nedorozumeniu.

V aerolinkach Ti nedovolia zobrat si pavukovce do kabiny so sebou v prirucnej batozine. Nie je to vymysel ani moj dojem, je to fakt, ktory som si zistoval. Da sa posielat v specialnom baleni V BATOZINOVOM PRIESTORE LIETADLA, ktore ma rozmer asi 1m kubicky a musis si ho kupit cely, stoji to okolo 20 000sk (mozno menej, euro islo dolu). K tomu si potrebujes vybavit papiere, pretoze prevoz zivocichov cez hranice len tak nie je povoleny, tusim minimalne papier od veterinara potrebujes, neviem presne. Na letisku Ti to kludne nechaju stat aj 4h na mraze kym sa vybavia tie papierovacky okolo toho.
Proste oplati sa to len vo velkom a aj tak to nie je jednoduche.
Tieto informacie som si zistoval niektore osobne a niektore od ludi, co sa zaoberaju dovozom, takze to nie je z brucha vymysel.

Zavolaj si, zisti, ak najdes nejaky sposob ako to pojde, daj vediet, ale ked som ja zistoval, bolo to takto. Dost pochybujem, ze by sa to zmenilo.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 24. Marca 2008, 08:25

no..bol som zvedavy co sa z tejto temy vykluje..xex...ale podla mna ti ich tiez urcite nedovolia zobrat k sebe do lietadla..xexe..sak si uvedom ze ti do lietadla nedovolia zobrat ani viac ako 2dcl vody a nie to este pavuka..sak si zober rozmyslanie tych ludi co sa do toho nevyznaju..podla mna by bolo taketo: "Preboha nie..co ak ti ta tarantula ujde v lietadle a uhryzne niekoho a nahodov by umrel.." ...podla mna si pomyslia nieco taketo a ak tak by ti to skor vyslo s tym ze ich zabalis do batoziny pripade nejakej bezpecnostnej schranky s napisom sklo..xex..nie??

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 24. Marca 2008, 13:52

Pixel> Ak si mysli.. presne to je ta zla formulacia ktoru nerad akceptujem, ja si mozem mysliet pravy opak ale rozhodne aj tak interna smernica prepravcu. Niekto si mysli ze Elvis zije.. :D Chel som jasne info, ano zistoval som si to tam a tam u toho a toho prepravcu a nie je to mozne, pripadne da sa to a potrebujes to a to..

Raqua> Dik. Presne taku odpoved som cakal, skoda ze si to tak nesformuloval na zaciatku, nenatahovali by sme sa zbytocne. :wink:

Takze som pretelefonoval dobru polhodinku z CSA v Prahe a zistil som nasledovne:
Do kabiny u CSA (u inych prepravcov je to rozne) je mozne zobrat iba psa macku kralika a fretku. Pavuky a skorpiony je samozrejme mozne prepravit. Ide to cez Cargo CSA, tam treba zavolat tak 3 dni dopredu a dohodnut sa. Je tam aj presny popis ako to ma byt zabalene. Dve hodiny pred odletom treba doniest balik, oni ho skontroluju. Cena do dvoch kg je 3000Sk. Balik leti tym istym lietadlom ako ty a v cielovej destinacii si ho mozes vyzdvihnut uz priamo na letisku. Pytal som sa aj na paiere a tie vraj treba iba u CITES inac kedze sme v EU tak nic. Teplota v batozinovom priestore je ako v kabine s cestujucimi. Hmm sakra zabudol som sa opytat ci rucia za to ze zviarata dojdu zive.. to je vsetko co som zistil.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 24. Marca 2008, 14:02

Quizath napísal:Pixel> Ak si mysli.. presne to je ta zla formulacia ktoru nerad akceptujem, ja si mozem mysliet pravy opak ale rozhodne aj tak interna smernica prepravcu. Niekto si mysli ze Elvis zije.. :D Chel som jasne info, ano zistoval som si to tam a tam u toho a toho prepravcu a nie je to mozne, pripadne da sa to a potrebujes to a to..

Raqua> Dik. Presne taku odpoved som cakal, skoda ze si to tak nesformuloval na zaciatku, nenatahovali by sme sa zbytocne. :wink:

Takze som pretelefonoval dobru polhodinku z CSA v Prahe a zistil som nasledovne:
Do kabiny u CSA (u inych prepravcov je to rozne) je mozne zobrat iba psa macku kralika a fretku. Pavuky a skorpiony je samozrejme mozne prepravit. Ide to cez Cargo CSA, tam treba zavolat tak 3 dni dopredu a dohodnut sa. Je tam aj presny popis ako to ma byt zabalene. Dve hodiny pred odletom treba doniest balik, oni ho skontroluju. Cena do dvoch kg je 3000Sk. Balik leti tym istym lietadlom ako ty a v cielovej destinacii si ho mozes vyzdvihnut uz priamo na letisku. Pytal som sa aj na paiere a tie vraj treba iba u CITES inac kedze sme v EU tak nic. Teplota v batozinovom priestore je ako v kabine s cestujucimi. Hmm sakra zabudol som sa opytat ci rucia za to ze zviarata dojdu zive.. to je vsetko co som zistil.
Si tu novy a tvoj postoj chapem aj ked niekedy mozes viacmenej ludom ako on urcite doverovat. Jeho informacie su podlozene skusenostou. Vela stastia pri prevoze.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 25. Marca 2008, 20:33

PiXeL napísal:Si tu novy....
Pixel: to uz len tak OT: ked si sa tak mesiac a par dni predomnou registroval si tu tiez novy ? :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Marca 2008, 20:58

Quizath napísal:
PiXeL napísal:Si tu novy....
Pixel: to uz len tak OT: ked si sa tak mesiac a par dni predomnou registroval si tu tiez novy ? :D
v podstate ano :D ale omnoho aktivnejsii :) ale to je vec ktoru nebudem specifikovat.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 25. Marca 2008, 21:03

Aktivitu Ti uznavam :) to je nieco co ja nemozem dosiahnut kedze mam konickou neurekom a som aktivny asi na 8-mich forach, stihat sa to fakt neda.... :D


Napísať odpoveď