Pterinochilus murinus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Pterinochilus murinus

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2006, 09:55

mam doma par kusov ktre som testoval ma ruke :D , su to celkom pohodove pavuky ,len kusek agresivne :D , ake mate skusenosti s tymito pavukmi ? ste s nimi spokojny ?

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 4. Septembra 2006, 15:28

Tak nevim, jestli je dobre chlubit se, zes ho vzal na ruku?! Sice nevim, jak velkeho murinuse mas, ale premyslel jsi pred tim, co se muze stat, kdyz se rozhodne skocit z tve ruky dolu a bleskove zmizet? Totiz nejde ani o to, ze by te mohl kousnout, to by byla jenom tvoje blbost, ale az utece nekam, kde ohrozi nekoho nevinneho/nezasveceneho?

S temito druhy by se melo zachazet maximalne opatrne. Ne ze strachu, ale kvuli odpovednosti!

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Septembra 2006, 14:11

no na ruku som ho nevyberal ... to mi len pri roseni vybehol ... a uz nikdy neplanujem to zopakovat ... ale ta samica je aj teraz dost kludna a flagmaticka .. prave ide do zvleku ....

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 14. Septembra 2006, 09:43

Jj :-) to vybihani je celkem infarktova zalezitost. Taky mi takhle zdrhnul asi 6-ti svlekovy murinus. Sice jsem rychle zaviral krabicku, ale on zustal pod vickem presne stopkou mezi hlavohrudi a zadeckem. Zacouvat zpatky nechtel, tak jsem ho musel nechat vylezt ven, coz znamenalo extremne rychly uprk pod stul... a hodinovou honicku okolo pocitace a mezi hromadou kabelu :-)

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 15. Septembra 2006, 22:20

cvabo napísal:no to mi hovor ... mne male pterinochilusy vybuhuje dost casto ... ale stale to nejak chytim ... ale teraz mi beha po byte h. incei a to uz asi ani nenajdem :( ...
neviem, ci sa to hodi sem, ale budem reagovat na tvoj prispevok cvabo.. mne parkrat tiez usiel h.incei.. raz som ho v 3.zvl. isiel premiestnovat, vybehol na ruku, zaliezol na chrbat, nevedel som kde je, potom som ho zbadal na nohe, uz som ho takmer chytil, zase sa rozbehol, pravdepodobne mi vliezol do nohavic, vyzliekol som sa a uz som ho nenasiel. potom som hladal v izbe, nic som samozrejme nenasiel.. tak ma napadla metoda s handrou..:) pod okno - priblizne tam, kde sa incident odohral - som dal mokru handru a cakal som, ci sa pavuk neobjavi. Na druhy den som uz bol zmiereny s tym, ze ho uz nenajdem, tak som isiel handru upratat. Nadvihol som ju a koho nevidim? maly hajzlik si pod handrou pekne hovel, akoby sa nic nedialo:) rychlo som ho chytil do krabicky a odvtedy otvaram jeho krabicku len vo vani.
Tento isty provokater mi este pred tym raz usiel ked som isiel z burzy, sadol som si do kaviarne, ze idem si tie pavuky poriadne prezriet.. vsetky som pozrel v pohode, len tradicne kto iny ako h.incei robil problemy.. vybehol na ruku, zliezol na nohu, potom na zem a rozbehol sa pomedzi stoly.. ja som ho nasledoval.. plna kaviaren ludi a ja sa plazim popod stoly a nahanam pavuka.. ani som sa na tych ludi potom radsej nepozeral.. :oops: ..
tretikrat sa mi len rozbehol po stole, ale nastastie som ho v poslednej chvili chytil..
na zaklade tychto skusenosti a neodporucam otvarat krabicku inde ako vo vani alebo prazdnej miestnosti:)
I pwn, therefore I am.

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 18. Septembra 2006, 13:10

:-) H. incei je taky pekny rychlik, ale zbesilejsi uprk nez u sklipkanu rodu Pterinochilus jsem nevidel...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 6. Októbra 2006, 12:58

Ahoj

Su to uzasne zvierata. Teraz mam v plane zohnat vsetky farebne variacie. Behat to vedia. Na stastie este mi velka nevybehla ale ked som rozkrabickoval male cca 201 kusov tak som ich nie raz musel nahanat lebo nechcelo im do filmovky :).

Ince to iste, ked som otvoril filmovku vzdy vybehli mi na ruku :)
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Planethell
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19. Novembra 2006, 12:48

Príspevok od užívateľa Planethell » 23. Novembra 2006, 20:37

HEHE...akurat som dal svojmu 5cm murinusovi 10cm myš a trvalo mu asi 30 sek., kým ju položil a teraz sa z toho troška spamätáva. Dúfam, že to prežije. Má niekto podobné skúsenosti?

Planethell
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19. Novembra 2006, 12:48

Príspevok od užívateľa Planethell » 27. Novembra 2006, 20:53

adi napísal:
Planethell napísal:HEHE...akurat som dal svojmu 5cm murinusovi 10cm myš a trvalo mu asi 30 sek., kým ju položil a teraz sa z toho troška spamätáva. Dúfam, že to prežije. Má niekto podobné skúsenosti?
mojej Prahybane to trvalo 15-20 sekund , ona sa s nou nebabrala ... (sak vies ..... a inac ako sa ma ....)
Hehe.len by som bol zvedavy ako by reagovala ty parahybana keby si jej tam dal potkana:)asi taky pomer bola ta mys a murinus.a pred tym som ju daval aj tej tvojej parahybane,ale bala sa a utekala,,,pricom cvrcky prima v pohode.Preco???ja troska pochybujem,ze by za 15 sekund zabila mys.ved ani nema silne toxicky jed,ako murinus,takze neviem.

Kto ma na to aky nazor???

Michale zatim cau!!!

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Novembra 2006, 15:07

ono vies cvrcky v pohode, ale mys som jej daval tak raz za 1-2 mesiace, asi nieje zvyknuta, neviem v akom velkom terarku ju mas .... ak je mensie mozno koli tomu ...... a tie sekundy som fakt stopoval, ked ju chyti a kusne , ze je mrtva zistis tak, ze sa otoci a zacne ju stelovat , tak zatial , inac vies, ze ten chlapik uz predal tie pavuky..... skoda
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Decembra 2006, 08:32

ja bezne krmim pterinochilusy mysami ... aspon teda moje ich ochotne zeru, nedavam vsak plne vyvinute , iba take co by este cicali , aby neublizili pavukovi ....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Marca 2007, 20:27

seva ....., mam taku mensiu otazocku ....., ako to chytate ???, napr. taky 10.zv. ??? mate na to nejaku fintu ????

ja som to nalakal na cvrcka v krabicke ....., ale neviem ci by to pomohlo keby nedajboze zdrhol do bytu ..... :?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Marca 2007, 21:41

Určite nie rukou :lol: ,Murinusa sice konkrétne zatial nemám,ale všetko nervoznejšie a jedovatejšie chytám len do krabičky z trochu hrubšieho plastu,keby sa náhodou zachcelo kúsať.Nelákam ich na cvrčkov,proste ich tam zaženiem ako ovce do ohrady :roll:

struter
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 2. Januára 2007, 18:43
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Príspevok od užívateľa struter » 14. Marca 2007, 23:18

nooooo,to je asi najlepšie-jednoducho ich zahnať s niečim/napr. aj s perom alebo pinzetou/do krabičky niekde vo vani...

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 15. Marca 2007, 07:21

Ti moji mají hnizdo v květináčích , zakryju květináč a vytáhnu ho i s ním :c) 8)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 17. Marca 2007, 08:35

ja s mojimi nemam problem ako male som ich zvykol vyberavat tak teraz niesu az take prudke... a jednoducho ich prezeniem do inej krabice ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 8. Júna 2007, 14:59

cawko ...., tento vykend idem urobit prvy pokus sparit ......, uvidime .....,
dufam ze nedojde ku komplikaciam ......
drzte palce -----
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Júna 2007, 19:27

paerenie prebehlo bez komplikacii ......., zaunul obe bulby asi na 3 sekundy -.------., tak som happy ,......., ked bude kokon dam vediet ....., cawes zatial ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Júna 2007, 13:43

adi napísal:paerenie prebehlo bez komplikacii ......., zaunul obe bulby asi na 3 sekundy -.------., tak som happy ,......., ked bude kokon dam vediet ....., cawes zatial ....
gratulujem ti, pterinochilusy aj ked su velmi jedovate a agresivne patria medzi moje oblubene....a ešte nieco samca si zachranil? alebo padol ako vecera?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Júna 2007, 12:14

Samec ? ...... plny zivota ..... a uz asi aj precerpany ......
skusim to este raz aby som mal istotu , ze bude vecsina vajicok oplodnena ........, este su spolu v predelenom tera ....., takze este o sebe vedia .... taky stimul .... :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Júla 2007, 23:16

Mám 1 murinusa a 4 usambary, krásne pavúky každý z nich má vlastnú noru, silno opradenú pavučinou, väčšinu času trávia práve v nore. No ked dosiahnu 6. zvlek už sa nezahrabávajú. Sú dosť nervozne a agresívne. Žravosť je veľká, spapajú vážne dosť cvrčkov. Pri ich chove si ale ptreba dávat pozor na ich extrémnu rýchlosť útoku.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Júla 2007, 23:21

cvabo napísal:no neviem ako tvoje ale murinusov mam dost vsetky pradu ...
nj aj moje silno pradú hlavne vačši jedince.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Júla 2007, 23:30

tak áno už aj 3 zv. dokáže čary v takej filmovke, niekedy až znemožní jej otvorenie, úžas :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Augusta 2007, 11:17

Obrázok deti mojej kocky :) ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Augusta 2007, 19:15

cvabo ... gratulujem ...., pekne mladatka .....,

moja samica sa uz konecne zavrela ... a dufam ze sa tentokrat nezvlecie .... :? to by ma nastvalo ......,

aku teplotu a vlhkost si mal pri kokone???
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď