Rod Avicularia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 29. Marca 2008, 14:04

Adult samec A.minatrix:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 30. Marca 2008, 10:45

asa_thor napísal:Adult samec A.minatrix:

[...]
Nemáš aj nejaké fotky, kde by sa dala porovnať s niečím veľkosť?
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 30. Marca 2008, 12:08

thefox napísal:
asa_thor napísal:Adult samec A.minatrix:

[...]
Nemáš aj nejaké fotky, kde by sa dala porovnať s niečím veľkosť?
Dospel vo 8.zvleku dna 28.3.2008 o 10:58 :)

Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 15. Apríla 2008, 18:35

2 zvlek.

Obrázok

marmor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: ZV-BB
Kontaktovať užívateľa:
Avicularia Avicularia

Príspevok od užívateľa marmor » 24. Apríla 2008, 08:15

ahojte ... mam doma krasnu dospelu samicku Avicularia Avicularia , len uz dlho neviem k nej zohnat samca ... ma tak 5-5,5 cm v tele ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia Avicularia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Apríla 2008, 15:41

marmor napísal:ahojte ... mam doma krasnu dospelu samicku Avicularia Avicularia , len uz dlho neviem k nej zohnat samca ... ma tak 5-5,5 cm v tele ...
Pise sa to Avicularia avicularia. Ako vies, ze mas doma prave tento druh? Podla vsetkeho nieco ako prava A. a. asi neexistuje a pod tymto nazvom sa aj v minulosti predavali rozne blbosti z odchytu (napr. sem dovezene zle urcene Avicularie spp. z CZ, ktore sa tu predavali ako A.a.a). Nepochopim ludi, ktory aj napriek pochybnosti o doverihodnoti druhu, sa opakovane pokusaju tieto pavuky rozmnozovat. To plati aj pre Avicularia metallica. Komu tym pomozete $?

Odporucam ti precitat si prispevky od uzivatela Raqua v tomto topicu.

marmor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: ZV-BB
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia Avicularia

Príspevok od užívateľa marmor » 25. Apríla 2008, 16:21

Sceptic napísal:
marmor napísal:ahojte ... mam doma krasnu dospelu samicku Avicularia Avicularia , len uz dlho neviem k nej zohnat samca ... ma tak 5-5,5 cm v tele ...
Pise sa to Avicularia avicularia. Ako vies, ze mas doma prave tento druh? Podla vsetkeho nieco ako prava A. a. asi neexistuje a pod tymto nazvom sa aj v minulosti predavali rozne blbosti z odchytu (napr. sem dovezene zle urcene Avicularie spp. z CZ, ktore sa tu predavali ako A.a.a). Nepochopim ludi, ktory aj napriek pochybnosti o doverihodnoti druhu, sa opakovane pokusaju tieto pavuky rozmnozovat. To plati aj pre Avicularia metallica. Komu tym pomozete $?

Odporucam ti precitat si prispevky od uzivatela Raqua v tomto topicu.
---... viem ako sa to pise , len som sa sekol ... viem velmi dobre o com pises ani ja neviem na 100% ci to je aaa , kupil som ju od t.rehora uz davnejsie pod tymto oznacenim... aj prave preto zhanam samca aby som uvidel ako sa budu spravat eventualne mlade ... nechapem preco hned povysenecky ton !!! predsa toto ma byt rozumna diskusia ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia Avicularia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Apríla 2008, 16:46

marmor napísal:
Sceptic napísal:
marmor napísal:ahojte ... mam doma krasnu dospelu samicku Avicularia Avicularia , len uz dlho neviem k nej zohnat samca ... ma tak 5-5,5 cm v tele ...
Pise sa to Avicularia avicularia. Ako vies, ze mas doma prave tento druh? Podla vsetkeho nieco ako prava A. a. asi neexistuje a pod tymto nazvom sa aj v minulosti predavali rozne blbosti z odchytu (napr. sem dovezene zle urcene Avicularie spp. z CZ, ktore sa tu predavali ako A.a.a). Nepochopim ludi, ktory aj napriek pochybnosti o doverihodnoti druhu, sa opakovane pokusaju tieto pavuky rozmnozovat. To plati aj pre Avicularia metallica. Komu tym pomozete $?

Odporucam ti precitat si prispevky od uzivatela Raqua v tomto topicu.
---... viem ako sa to pise , len som sa sekol ... viem velmi dobre o com pises ani ja neviem na 100% ci to je aaa , kupil som ju od t.rehora uz davnejsie pod tymto oznacenim... aj prave preto zhanam samca aby som uvidel ako sa budu spravat eventualne mlade ... nechapem preco hned povysenecky ton !!! predsa toto ma byt rozumna diskusia ...
Ak si rozumny a tie eventualne mladata si nechas a nebudes ich dalej vymienat a zarabat na tom v pohode. Na sukromne ucely nejaky ten privatny vyskum, neberiem ako zamienku vtedy ked sa uverejny nejaky ten vysledok sledovaneho pokusu.

Hned ako sa podaria mlade - ak je cista samica a nemusi to byt A.a ale hocico tak ti kokon moze spravit. Zacne sa kolotoc vymien, ktory sa zvasca nepodchyti. Pridas tak ruku k dielu ostatnych a zaradis sa medzi tych co to tu pomahaju svojou nevedomostou nicit.

Ak si cital prispevky v tomto topicu validitu niektorych druhov ti nezaruci ani Rick West.

marmor napísal: nechapem preco hned povysenecky ton
Ja tomu hovorim "osobny nazor". Nemozem sa pozerat na podobne prispevky, ktore vo svojom posolstve neodovzdavaju nic dobre do buducnosti.

marmor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: ZV-BB
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia Avicularia

Príspevok od užívateľa marmor » 25. Apríla 2008, 18:37

marmor napísal:ualne mladata si nechas a nebudes ich dalej vymienat a zarabat na tom v pohode. Na sukromne ucely nejaky ten privatny vyskum, neberiem ako zamienku vtedy ked sa uverejny nejaky ten vysledok sledovaneho pokusu.

Hned ako sa podaria mlade - ak je cista samica a nemusi to byt A.a ale hocico tak ti kokon moze spravit. Zacne sa kolotoc vymien, ktory sa zvasca nepodchyti. Pridas tak ruku k dielu ostatnych a zaradis sa medzi tych co to tu pomahaju svojou nevedomostou nicit.

Ak si cital prispevky v tomto topicu validitu niektorych druhov ti nezaruci ani Rick West.

-pozri sa .... berem ta ako rozumneho chovatela , tak isto ako vsetkych ostatnych , pokial ma nepresvedcia o opaku . A to bez ohladu na to , kolko ma na tomto fore prispevkov . Celkom chapem , ze ked si uvidel , ze mam 2 prispevky , zacal si ma informovat o situacii ... na tom nie je nic zle ... citanim prispevkov asi cas nejdem stracat , ale viem o com je rec a viem ako to chodi s aviculariami a mas vo vsetkom pravdu. Sak zajtra sa stretneme na burze vo Zvolene ...
marmor napísal: nechapem preco hned povysenecky ton
Ja tomu hovorim "osobny nazor". Nemozem sa pozerat na podobne prispevky, ktore vo svojom posolstve neodovzdavaju nic dobre do buducnosti.
ked sa nemozes pozerat , tak sa nepozeraj ... :-) ...
podla mna som tam nic zle nenapisal ... ale ako hovoris - aj to je len "osobny nazor" ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia Avicularia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Apríla 2008, 19:00

marmor napísal:ked sa nemozes pozerat , tak sa nepozeraj ... :-) ...
Ako jeden z tvorcov tejto stranky s urcitym prehladom na domacej scene mam moznost vyjadrit k podobnym ludom ako si ty. To co si napisal je tvoj nazor s, ktorym ja nesuhlasim a podobne osobne nazory budem aj do buducnosti kritizovat. Nedovolim aby na mojej stranke prevladali podobne neodborne "rady" ako prezentujes. Som za cistotu v chove nie za prekrizenych pavukov. Aj vdaka tejto stranke a niektorym vybornym odbornikom sa chovatelia dozvedia pravdu.

Kludne si pis co chces v tom ti nik nebrani. Apelujem hlavne na normalnych chovatelov, ktory si uvedomuju aspekty chovatelstva ako celku. Takych ako ty tu uz bolo vela. Skus argumetovat a nie pisat podobne prihluplne poznamky bez potrebnych poznatkov.

Stale neviem preco treba parit pavuky, ktorych povod nie je dostatocne prevereny a svetovymi chovatelmi neakceptovany.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 25. Apríla 2008, 19:23

môžte si to chlapci vyjasniť zajtra na burze :D ...aj keď sú pavúky dovezené z jednej lokality a potom sa pária nejde o miešanie druhu ale iba o párenie zle pomenovaných pavúkov vtedy by sa to ešte dalo ale už ich mladé môžu byť pomiešané následne skadečím...

Užívateľov profilový obrázok
Květák
skúsený chovateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 14:45
Bydlisko: Třebíč - Česká Repuplika
Kontaktovať užívateľa:
..........

Príspevok od užívateľa Květák » 25. Apríla 2008, 19:28

Zdravím,

četl jsem si Vaše příspěvky a musím se zastat kolegy. Dle mého názoru rozhodně nenapsal nic zle jen konstatoval pravdu!

To marmor: Nikdy nemůžeš 100% zaručit ž se zvířata nikam nedostanou pokud si je sám nenecháš............

S pozdravem
Ondřej Helan

www.arachne.wz.cz
Carpe diem quam minimum creduls postero - Užívej dne a nedůvěřuj lehkomyslně zítřku!

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 26. Apríla 2008, 00:55

suhlas s Scepticom, aj ked dokazem pochopit aj druhu stranu ale ak budes mat mlade a nevies na isto co mas , uz tym si zdegeneroval chtiac nechtiac dalsi vyvoj. Pravdepodobne to ani nezistis. Pokial sa k tomu nevyjadruju ludia od ktorych si to kupil a aj to moze byt problem ked to maju za nejaku vymenu a nikto nemal na rychlo cas riesit povod pavuka.
Ja osobne berem pavuky od ludi kde je vysoka garancia. Samozrejme k nim patria u mna aj bratia Rehorovci od ktorych si spominaneho chovanca kupil. Ak to naparis tak mlade budes predavat... To viem urcite a ak to nepredas tak to darujes a efekt je rovnaky. Moj nazor.

Užívateľov profilový obrázok
Květák
skúsený chovateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 14:45
Bydlisko: Třebíč - Česká Repuplika
Kontaktovať užívateľa:
..........

Príspevok od užívateľa Květák » 26. Apríla 2008, 09:43

Zdravím,

To PIXeL: dle mýho názoru nejde o vývoj, ale o to že v tom děláš bordel a do budoucna když takovejch bude víc pojde nula k nule........

S pozdravem
Ondřej Helan

www.arachne.wz.cz
Carpe diem quam minimum creduls postero - Užívej dne a nedůvěřuj lehkomyslně zítřku!

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Apríla 2008, 11:17

PiXeL napísal:Ak to naparis tak mlade budes predavat... To viem urcite a ak to nepredas tak to darujes a efekt je rovnaky. Moj nazor.
Pri mojom pristupe by siel cely kokon do chladnicky aj s mladymi. Mam nieco ako svedomie. Nebudem robit to co kritizujem.

Pri tvojom pristupe, nazorom na chov sa necudujem, ze by si to predaval. Preto tu varuje ludi aby to nikto normalny nekupoval.

Je overene (aj tu na SK), ze niektore farebne formy druhov vtackarov, ktore sa prekrizia dokazu mat ich mlade dalsie kokony a uspesne sa rozmnozovat. Neplati tu teda pravidlo, ze krizenci su neschopny mat mlade.

U dvoch prekrizenych druhoch je to trocha obtiaznejsie ale pocul som pripady ked aj takyto pavuci mali normalne kokon a odchov - nemam to preverene. Otazky na temu ci moze mat krizenec kokon a odchov su nepreskumane. Krizenec vie normalne po pareni spravit kokon. To ci je oplodneny a ako to zalezi od jedinca a prekrizenych druhov je otazne a nezodpovedane.

Ak vam to za tych par korun stoji tak si tu medzi sebou odchovavajte co chcete. Dufam, ze sa vam to potom nejakym sposobom vrati.

marmor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: ZV-BB
Kontaktovať užívateľa:
hmmm...

Príspevok od užívateľa marmor » 26. Apríla 2008, 13:31

dakujem vam pekne ... spravili ste zo mna uz aj ziskuchtiveho krizitela bez svedomia .... sice neviem ako ste k tomu dospeli , ale budis ... a neviem ani to , ako ste dospeli k tomu , ze by som mlade predaval ci menil ... vobec ma nepoznate a ani moje nazory ... sam som vyhradne proti krizeniu a niceniu genofondu ... nepredaval by som odchovy pribuznych rodicov , nie to este krizence !!! ... ja rozhodne medzi takych chovatelov nepatrim , aj ked si uz niektori ludia z tych par viet predtym urobili vlastny nazor. Nema vyznam tu nikoho o nicom presviedcat , dolezite nie su slova , ale skutky ... a ja mam a budem mat svedomie ciste. prajem pekny vikend ...

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:
Re: hmmm...

Príspevok od užívateľa spiderman » 27. Apríla 2008, 00:05

marmor napísal:dakujem vam pekne ... spravili ste zo mna uz aj ziskuchtiveho krizitela bez svedomia .... sice neviem ako ste k tomu dospeli , ale budis ... a neviem ani to , ako ste dospeli k tomu , ze by som mlade predaval ci menil ... vobec ma nepoznate a ani moje nazory ... sam som vyhradne proti krizeniu a niceniu genofondu ... nepredaval by som odchovy pribuznych rodicov , nie to este krizence !!! ... ja rozhodne medzi takych chovatelov nepatrim , aj ked si uz niektori ludia z tych par viet predtym urobili vlastny nazor. Nema vyznam tu nikoho o nicom presviedcat , dolezite nie su slova , ale skutky ... a ja mam a budem mat svedomie ciste. prajem pekny vikend ...
nedalo mi...preco by chalan co napisal ze zhana samca takeho a takeho bol podvodnik a co ja viem co.. v podstate tu ide cele o jednu zasadnu vec aby som to upresnil...ide o avic.avic.avic cize klasicky dalsia avicularia sp. tych tu je mnoho a nikto vlastne nevie co je to zac...tak uz to u avic.chodi....ale preco by bolo zle keby pari tu samicu s tym istym samcom s tej lokality... menil som to osobne od ladislava nerada - nery co ja ho osobne povazujem za podstiveho chovatela..budem sa snazit zistit presnu lokalitu a nevidim problem tento druh odchovat s tym istym samcom z tej istel lokality..priklad...holothele sp.norte de santander keby napisem holothele sp. tiez by to bol hriech parit...myslim ze ano keby ide o holothele z inej lokality... ale ak sa jedna o sp. norte de santander tak preco nie v podstate je to to iste co chcel spravit marmor...o nazvoch avic..sa tu nedudeme dotahovat.. tyco ma poznaju vedia aky mam nazor o aviculariach-jeden velky bordel..myslim ze marmor neni clovek co by za par korun umyselne miesal veci ..moj osobny nazor..a keby ide o avic.sp.amazonica a zhana rovnakeho samca tak by bolo vsetko v poriadku .. priznajte sa kolkati mate amazonici a je to good...ved len chcel spravit to iste...ozaj a este ja mam v chove len a.minatrix tam problem meni...a myslim ani nebude zbytocne chovat diskutabilne druhy.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: hmmm...

Príspevok od užívateľa Sceptic » 27. Apríla 2008, 09:27

spiderman napísal:ide o avic.avic.avic cize klasicky dalsia avicularia sp. tych tu je mnoho a nikto vlastne nevie co je to zac...tak uz to u avic.chodi....ale preco by bolo zle keby pari tu samicu s tym istym samcom s tej lokality... menil som to osobne od ladislava nerada - nery co ja ho osobne povazujem za podstiveho chovatela..budem sa snazit zistit presnu lokalitu a nevidim problem tento druh odchovat s tym istym samcom z tej istel lokality
V tomto nevidim problem - ked mas samca presne z toho zberu (lokality) odkial su vsetky dovezene pavuky. To meno Avicularia avicularia avicularia tomu dali Cesi a dostalo aj ine pomenovania pod, ktorym sa predavala (ak sa mylim oprav ma).

Marmor pisal o Avicularia avicularia - normalne validny druh. Tie sa tu predavali aj par rokov dozadu, takze je sanca, ze su nejake samice z predchadzajucich rokov co moze zvadzat k roznym spekulaciam Avicularia avicularia avicularia x "Avicularia avicularia". Ak sa opat nemylim original Avicularia avicularia nie je v depozitoch ziadneho muzea alebo je znacne poskodeny. Znamena to, ze nie je s cim porovnavat dovezene jedince. Podobny problem je u viacerych vtackarov sam to poznas. Treba sa konecne riadit taxonomiou a nie vonkajsimi znakmi.

spiderman napísal: ..priklad...holothele sp.norte de santander keby napisem holothele sp. tiez by to bol hriech parit...myslim ze ano keby ide o holothele z inej lokality... ale ak sa jedna o sp. norte de santander tak preco nie v podstate je to to iste co chcel spravit marmor...
Toto prirovnanie je ako miesat jablka s hruskami. Holothele sp. "Norte de Santander" je klasicke especko. Z lokality sa priviezlo nejaky ten kokon, samica - ktory sluzi ako zaklad vsetkych chovanych druhov v nasich chovoch. Dokym sa vedecky nezaradi dufam, ze sa budu parit len jedinci z prvotnej lokality. Holothele sp. "Norte de Santander" nie je validny druh a caka na svoj opis. Ak sa nieco podobne najde je predpoklad, urciteho skumania spermateka, bulby a podobne ID znaky. Preto tu mame kopec podobnych pavukov ako Holothele sp. NDS ale maju ine nazvy napr sp. Tahira, sp Carabobo a ine. Porovnavat especka s validnymi druhmi mi pride scestne. U validnych druhov je moznost porovnat si ID znaky podla vedeckeho popisu. U especok ides do toho s tym, ze nevies co doma vlastne mas a beries to na vedomie.

Dobrym prikladom by bol Euathlus truculentus. Vo svete sa veselo predava a roznym especkam sa davaju jeho nazvy. Original, ktory popisal Miles mozno nepredava nikto. Opat si staci pozriet taxonomicku prirucku a porovnat jednotlive ID tvojho pavuka s rodom. To by sa vsak niekomu muselo chciet a spravit nieco navyse.

marmor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: ZV-BB
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marmor » 27. Apríla 2008, 10:08

ahoj ... uuuffff... nevedel som ze je nejaky rozdiel medzi Avicularia avicularia a Avicularia avicularia avicularia .... kupoval som ho pod nazvom Avicularia avicularia avicularia , ale kedze vsade na nete sa pise iba Avicularia avicularia , myslel som ze to je akasi len skratena forma nazvu ... - mozete mi prosim niekto jasne ozrejmit aky je medzi nimi rozdiel ? ... mozno som v tom ozaj nechtiac teraz spravil chaos ....
samce ....
1.0 CYRIOCOSMUS SP.VENEZUELA

1.0 CHROMATOPELMA CYANEOPUBESCENS -za 1/2 kokona

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 27. Apríla 2008, 10:18

marmor napísal:ahoj ... uuuffff... nevedel som ze je nejaky rozdiel medzi Avicularia avicularia a Avicularia avicularia avicularia .... kupoval som ho pod nazvom Avicularia avicularia avicularia , ale kedze vsade na nete sa pise iba Avicularia avicularia , myslel som ze to je akasi len skratena forma nazvu ... - mozete mi prosim niekto jasne ozrejmit aky je medzi nimi rozdiel ? ... mozno som v tom ozaj nechtiac teraz spravil chaos ....
proste ide o to ze je to odchyt a donesene s ciech pokial to chces parit tak jedine s tym co bola samica odchytena a presne s tej lokality aj samec co si myslim ze uz je pomaly nemozne lebo sa to vselijako mota takze ak nebude 100 percentna pravdepodobnost ze nezozenes presne toho samca s tej lokality tak to nema vyznam parit..aaa.aa..atd..su len pseud..na vsetky sp.a ako sceptic napisal ani avicularia avicularia to neni ani ziadna ina je to nezaradene...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 27. Apríla 2008, 10:21

mohlo sa to predavat aj avic.sp.prd..ide len o to aby sa to vedelo zaradit od kade to je...v pripade ze budes zhanat samca...zistim lokalitu a zhanaj samca s tej istej to je cele..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Květák
skúsený chovateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 14:45
Bydlisko: Třebíč - Česká Repuplika
Kontaktovať užívateľa:
..........

Príspevok od užívateľa Květák » 27. Apríla 2008, 10:38

Zdravím,

začalo to asi tak že na Pražské burze na výstavišti před pár lety bylo mraky Avicularií samozřejmě každá jiná byly sa skvělý peníze 3 lidi se domluvili že jich vezmou za podle mě dost peněz samozřejmě i cena byla skvělá za kus, ale to není předmětem! Jde o to že pak se 3 týpci (taxonomové :-))) se sešli a přehrabovali krabičky. Ta mohla bejt A.a.a. ta zas to. Vznikl z toho takovej mrdník v chovech a za jak krátkou dobu sami můžete posoudit! 3 dotyční si však chybu uvědomili a štve je to stejně jako ostatní, ale pozdě! Pak píšou mladí kluci po fórech a zaplňujou ho zbytečnejma dotazama a kecama! Než něco koupíte prověřte si původ!!!!!!!!!!

S pozdravem
Ondře Helan

www.arachne.wz.cz
Carpe diem quam minimum creduls postero - Užívej dne a nedůvěřuj lehkomyslně zítřku!

marmor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: ZV-BB
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marmor » 27. Apríla 2008, 12:47

dakujem za objasnenie situacie ... tak teda .... urcite ju parit nechcem a ani nebudem .... ak tak mozno fakt len informativne a mlade skoncia v mrazaku ... mohli by sa spravit statistiky umrtnosti mladych v chovoch... nebolo by to odveci , keby kazdy co nieco odchoval , napisal sem nejake statistiky a mozno by to nieco ukazalo ... bolo by to zaujimave ... ja som este nic neodchoval , lebo mam osobnu smolu na samcov ... ale cas sa krati :) ...
samce ....
1.0 CYRIOCOSMUS SP.VENEZUELA

1.0 CHROMATOPELMA CYANEOPUBESCENS -za 1/2 kokona

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 28. Apríla 2008, 10:49

marmor: je mi luto ale tak to proste chodi. K tomu co som pisal hore. Ja som ta neodsudil, pisal som otvorene co si myslim a zaver som nechal otovreny. Diskusia bola. Diskusia bola a cielom bolo normalne a slusne si vysvetlit ako to vsetko v podstate je a kto mal co k tomu napisat tak napisal...

Kazdopadne ti zelam vela a vela odchovov a uspechov pri chove.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 28. Apríla 2008, 12:07

napises toto
PiXeL napísal:suhlas s Scepticom, aj ked dokazem pochopit aj druhu stranu ale ak budes mat mlade a nevies na isto co mas , uz tym si zdegeneroval chtiac nechtiac dalsi vyvoj. Pravdepodobne to ani nezistis. Pokial sa k tomu nevyjadruju ludia od ktorych si to kupil a aj to moze byt problem ked to maju za nejaku vymenu a nikto nemal na rychlo cas riesit povod pavuka.
a pritom sam uverejnujes inzerat ze zhanas samca a. metalica?????? Aky si si isty ze mas na 100% prave tento druh a nie nejaky iny! A aky si si isty ze samca ktoreho zozennies bude na 100% a.metalica. Garantujem ze na 90% sa ti to nepodari.......
facebook: Marek Terno
Obrázok


Napísať odpoveď