Rod Avicularia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 28. Apríla 2008, 16:44

Terno napísal:a pritom sam uverejnujes inzerat ze zhanas samca a. metalica?????? Aky si si isty ze mas na 100% prave tento druh a nie nejaky iny! A aky si si isty ze samca ktoreho zozennies bude na 100% a.metalica. Garantujem ze na 90% sa ti to nepodari.......
ANO, aj to som vedel ze sa niekto opyta ... Isty si nie som to je fakt ale mozem tomu aspoon verit. Myslim si ze som uz videl nie jednu aviculariu a dost sa na nich specializujem. Ked by doslo ku pareniu a bude realny samec poinformujem sa co to presne mam doma ale boji sa ze mi na to nedpovie ani sam velky odbornik R.W. alebo iny... Kupoval som to ako metallicu. Viem ze nic nie je na sto percent a keby som vedel ze to nie je metallica tak to urcite parit nebudem! Po dalsie, taketo zmyslanie vedie k uplnej strate konkretnych pavukov. Lebo uz nikto nebude vediet co je co a ci je to to co chce, ci ze si nikto nic ani nekupi. Uplne ze vyhladene a nedostupne. Ak sa toto stane co potom ? Kto mi da zaruku ze je to ten pavuk ktoeho potrebujem, ja si myslim ze nikto. Nenajde sa tu ani jeden.
Ci ze zaver: pavuky A. metallica ci sp. a pdobne ani nekupovat , nie je to ciste. Tak ?

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 28. Apríla 2008, 17:10

Prakticky nic v prirode nefunguje na 100% a tak ani reprodukcna izolacia nie je dokonala zvyčajne u pribuznych druhoch. Aj v prirode moze dochadzat k medzidruhovemu krizeniu. Pokial sa takychto krizencov vyskytuje male percento stale sa tieto rodicovske populacie klasifikuju ako samostatne druhy. Krizenci totiz mozu byt menej zivota schopne, neplodni, pripadne sa dalej mozu krizit s jednym s povodnych druhov, takze potomstvo sa bude nadalej podobat na tento druh. Skor teda tradoval nazor ze je treba udrzat cistotu druhu a sirenie medzi chovatelmi je nezodpovedne. Ale preco? Zvierata predsta nemaju sancu vratit sa do prirody. Chovatelstvo je totiz sucastou ludskej kultury. Citovane z casopisu Akvarium Terarium 7/96 (Novak, Hofmann). Tento clanok sa tykal akvaristiky - skuste hladat prepojenia pripadne to negujte.
:idea:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 28. Apríla 2008, 18:18

PiXeL napísal:ANO, aj to som vedel ze sa niekto opyta ... Isty si nie som to je fakt ale mozem tomu aspoon verit. Myslim si ze som uz videl nie jednu aviculariu a dost sa na nich specializujem. Ked by doslo ku pareniu a bude realny samec poinformujem sa co to presne mam doma ale boji sa ze mi na to nedpovie ani sam velky odbornik R.W. alebo iny... Kupoval som to ako metallicu. Viem ze nic nie je na sto percent a keby som vedel ze to nie je metallica tak to urcite parit nebudem! Po dalsie, taketo zmyslanie vedie k uplnej strate konkretnych pavukov. Lebo uz nikto nebude vediet co je co a ci je to to co chce, ci ze si nikto nic ani nekupi. Uplne ze vyhladene a nedostupne. Ak sa toto stane co potom ? Kto mi da zaruku ze je to ten pavuk ktoeho potrebujem, ja si myslim ze nikto. Nenajde sa tu ani jeden.
Ci ze zaver: pavuky A. metallica ci sp. a pdobne ani nekupovat , nie je to ciste. Tak ?
OT (vymazem):

WTF? Keby si nic nenapisal spravil by si lepsie. Odporujes si pomali v kazdom prispevku a tvrdeniach. Robis presny opak toho co prezentujes. Prispevky pises ako sa ti hodi prevratit kabat. Taketo zmyslanie vedie k uplnej strate sudnosti a nadhladu. To co si napisal je kopa zmatocnych myslienok a nazorov. Na tvoju otazku kde konkretne - odpovedam v kazdom prispevku.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 28. Apríla 2008, 21:37

pixel v jednom mas pravdu: neexistuje clovek ktory by ti mohol zarucit ze na 100% ti predava spominanu a.metalicu. Osobne som dost dlhu dobu patral (ci uz doma alebo vonku) po niekom kto by mi vedel urcit tento druh. Bohuzial som nikoho nenasiel. Osobne neverim ze sa tento druh vobec v "cistej" forme vyskytuje v chovoch a rovnako skepticky som aj pri inych aviculariach. Snad okrem minaxiek a versicoloriek ale u tych tiez zacinam pochybovat ze sa jedna o jeden druh. V tomtp rode je naozaj absolutny chaos k comu prisievaju aj podobny pseudochovatelia ako uz spominal Ondrej. Osobne poznam na slovensku jedneho podobneho ktory doviezol z odchytu nejake avicularie a veselo ich predaval ako a.metaliky. Co na tom ze ich povod bol stovky kilomentrov od povodneho predpokladaneho vyskytu a. metalica hlavne ze boli do modra a ze sa dobre predavali.....

....skus sa niekoho, kto ti ponuka tento druh spytat, podla akych znakov ho bezpecne odlisil od inych avicluarii???? Mam pocit ze ti urcite nebude vediet odpovedat.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 28. Apríla 2008, 21:57

terno napísal:Snad okrem minaxiek .....
minatrixiek...ale to je len preklep.. :wink: ...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 29. Apríla 2008, 07:41

ups...
facebook: Marek Terno
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 29. Apríla 2008, 09:57

Sceptic napísal:
PiXeL napísal:ANO, aj to som vedel ze sa niekto opyta ... Isty si nie som to je fakt ale mozem tomu aspoon verit. Myslim si ze som uz videl nie jednu aviculariu a dost sa na nich specializujem. Ked by doslo ku pareniu a bude realny samec poinformujem sa co to presne mam doma ale boji sa ze mi na to nedpovie ani sam velky odbornik R.W. alebo iny... Kupoval som to ako metallicu. Viem ze nic nie je na sto percent a keby som vedel ze to nie je metallica tak to urcite parit nebudem! Po dalsie, taketo zmyslanie vedie k uplnej strate konkretnych pavukov. Lebo uz nikto nebude vediet co je co a ci je to to co chce, ci ze si nikto nic ani nekupi. Uplne ze vyhladene a nedostupne. Ak sa toto stane co potom ? Kto mi da zaruku ze je to ten pavuk ktoeho potrebujem, ja si myslim ze nikto. Nenajde sa tu ani jeden.
Ci ze zaver: pavuky A. metallica ci sp. a pdobne ani nekupovat , nie je to ciste. Tak ?
OT (vymazem):

WTF? Keby si nic nenapisal spravil by si lepsie. Odporujes si pomali v kazdom prispevku a tvrdeniach. Robis presny opak toho co prezentujes. Prispevky pises ako sa ti hodi prevratit kabat. Taketo zmyslanie vedie k uplnej strate sudnosti a nadhladu. To co si napisal je kopa zmatocnych myslienok a nazorov. Na tvoju otazku kde konkretne - odpovedam v kazdom prispevku.
Neodporujem si, pisem otvorene a diskusiu rozuzlujem. Pisem ze by som neprekrizoval nic co nie je iste ale zase pisem ze iste nie je nic ci ze pisem ze neparim nic. Jedno odporuje druhemu ale co robit ?? Niekto si mysli ze je poloboh a na vsetko reaguje negativne. To je riesenie ? Vy*rat sa na to cele a chovat len 5 druhov a usmievat sa ze mam ciste formy ... Sceptic nemoze byt vsetko tak idealisticke a presne aby to bolo jedna linia a nic mimo a nic vedla... Preco ludia prekrizuju a experimentuju ? Vies kolko druhov by ani nebolo ????? Preco ludia maju radi albina a vyhladavaju to ... V prirode je to len zriedka. Mne je uplne jedno ci si ma odpisal v prispevku hore. Ja rozmyslam " nahlas" a snazim sa prist na nieco ako meradlo pri pavukoch. Nie kazdy chovatel ktory zacina rozmysla ako ty. A podla teba to je samozrejme chyba. Ale nie je ! Kazdy sa dopracuje casom k niecomu. Bud sa na to vy*erie alebo zacne rozmyslat profesionalne ... Co robis ty ? Rozmyslal alebo si sa na to vy*ral ... a vsetko je neurcitelne a neda sa to zaradit ... proste nechovat. Ked ta strwetnem osobne tak ti to vysvetlim a pochopis o com pisem ....

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 29. Apríla 2008, 10:18

Ahoj,
neda mi sa nezapojit. Hrozne ma zaujali vety:
"Preco ludia prekrizuju a experimentuju ? Vies kolko druhov by ani nebolo ?????"

Môžem mi spomenúť nejaké druhy vtáčkarov, ktoré by vďaka kríženiu neboli? Zabúdaš, že sa bavíme o vtáčkaroch a tu je kríženie iné ako u napr. hadov kde je to žiadané a vyhľadávané a pomerne slušne popísané a zdokumentované.
Kríženie pavúkov je prudko nežiaduce už len z dôvodu toho chaosu čo pri tom vzniká. Je to nepopísané, nezdokumentované a možnosti identifikácie krížencov sú biedne.
Ty argumentuješ a oslovuješ ľudí tu na fóre v mene mladšej generácie, ktorá však o hodnotách často nemá ešte ucelené predstavy a názory prijíma také ako sú im servírované.
Tých osluvuješ možno aj ty, lebo nevedia rozlíšíť dobre napísaný príspevok, argumentujúci od príspevku plného faktov.

Snažíme sa vychovávať a viesť mladých chovateľov k tým správnym hodnotám, nikto nikomu nebráni v experimentovaní ale na vlastnom poli, nie z toho robiť všeobecne platné pravidlá a svetonázory.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 29. Apríla 2008, 10:56

Ci ze mi pises ze moje myslienky ci poznatky presvedcia 3 rocne dieta ? Alebo co si tym chcel napisat ? Ja sa snazim o to iste co ty, mozno nedisponujem tolkymi informaciami ako ty ale myslim si ze nechcem byt najlepsim a najskusenejsim. Ja sa uspokojim s tym "malo" co viem alebo s tym malo co ponuknem. Treba si uvedomit mieru a stupnicu.

Som clovek ktory ma jedneho pavuka
Som chovatel
Som chovatel a snazim sa parit
Som seriozny chovatel, parim a prispievam
Dokazem si porpi chove aj nieco privyrobit
Chovam a snazim sa chovat a pod.

Pri Aviculariach: Ja chovam, budem ich chovat a budem ich kupovat ak sa bude dat a stastie mi bude priklonene budem aj parit. A mozno budem na "ciernej listine" lebo mam metallicu ktora je len 84 percentna a zvysok je neiste. Mozte ma odpisat a "kamenovat" ale aj tak mam k tomu vztah a aj napriek tomu co vsetko sa tu "odborne" napisalo si myslim ze ani vy nepomozete a nevyriesite to. Viete okolo toho tak ako ja len s tym rozdielom ze to sudite a priamo odradujete menej skusenych chovatelov k pareniu pavukov pri problematike presneho zadelenia. Ma to jedno velke plus, mozno taka metallica bude v chovoch ojedinela a vzacna a kazdy bude o jej povode nadalej pochybovat ako doteraz. nic sa nezmenilo ...

terno: suhlasim a ani ja neverim ze to niekto dokaze presne identifikovat, ale napis mi ake je riesenie perspektivne, lebo tu kazdy disponuje len tazkov teoriou ale riesenie nikto z vas neponukol ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Apríla 2008, 11:00

Moj posledny prispevok v tejto diskusii, pretoze to nikde nevedie aj napriek tomu, ze je tu kopec roznych nepriestrelnych info preco nerobit niektore veci. Dufam, ze si chovatel spravi vlastny nazor na tuto problematiku. Diskutujeme o vtackaroch ... nie akvaristike, hadoch a podobne.
PiXeL napísal:Neodporujem si, pisem otvorene a diskusiu rozuzlujem.
To snad nemyslis vazne. Napisal si, ze nemas dostatok info ale prezentujes sa tu velkymi posolstvami a nazormi. Naco to je dobre, ja chcem pocut konktretne fakty nie "talafatky".
PiXeL napísal:Pisem ze by som neprekrizoval nic co nie je iste ale zase pisem ze iste nie je nic ci ze pisem ze neparim nic. Jedno odporuje druhemu ale co robit ??
Napises, ze nie si isty co mas doma a nikto sa k tomu nevyjadri a predsa stale zhanas samca A. metallica, zaujimave.

PiXeL napísal:Niekto si mysli ze je poloboh a na vsetko reaguje negativne.
Dakujem. Apelujem na zdravi rozum.

PiXeL napísal:To je riesenie ? Vy*rat sa na to cele a chovat len 5 druhov a usmievat sa ze mam ciste formy ...
Ano jedno z rieseni. Poznam chovatelov, ktory budu mat doma radsej 5 kusov cisteho ako 100 kusov krizencov.

PiXeL napísal:Sceptic nemoze byt vsetko tak idealisticke a presne aby to bolo jedna linia a nic mimo a nic vedla...
Nevies o com pises a to je tragedie tejto diskusie. Preto sa snazime o prevenciu v chove aby ludia pochopili vyznam zachovania rodu a druhu.

PiXeL napísal:Preco ludia prekrizuju a experimentuju ? Vies kolko druhov by ani nebolo ?????
:D no daj mi jeden umelo vytvoreny druh vtackara, ktory je akceptovany verejnou a laickou odbornostou. Skus zalozit alebo si precit pobodobnu temu na velkych aracho diskusiach. Roznesu ta v zuboch.

PiXeL napísal:Mne je uplne jedno ci si ma odpisal v prispevku hore. Ja rozmyslam " nahlas" a snazim sa prist na nieco ako meradlo pri pavukoch.
To meradlo je vseobecne dane a zname - Taxonomia, vedecke prace a rozne dokumenty, ktore si treba precitat aby som sa vyjadril k teme. Ine meradlo nie je - na tvoje nie je nikto zvedavy.

PiXeL napísal:Nie kazdy chovatel ktory zacina rozmysla ako ty. A podla teba to je samozrejme chyba. Ale nie je !
Kazdy ma ine nazory a prioritu v chove. Snad kazdy sudny clovek, ktoremu zalezi aby raz za cas vymenil pavuka dostal to co dostat ma.
PiXeL napísal: Kazdy sa dopracuje casom k niecomu. Bud sa na to vy*erie alebo zacne rozmyslat profesionalne ... Co robis ty ?
Uz som to pisal v prispevku vyssie a asi x krat v inych. Ak sa dopracujes k tomu co prezentujes a tvoje nazory akceptuju aj inych ludia tak zbohom chovu na SK.
PiXeL napísal:a vsetko je neurcitelne a neda sa to zaradit ... proste nechovat.
Precitaj si moj prispevok rozdiel medzi especkom a validnym druhom.
PiXeL napísal: Ma to jedno velke plus, mozno taka metallica bude v chovoch ojedinela a vzacna
To si napisal pravdu. Pri podobnych nazor bude vela druhov vtackarov vzacnych a malo chovanych. Ved budeme mat 84 alebo 50 percentnu mozno sterilnu napodobeninu.

To je proste vyvoj v chovatelstve. Su druhy, ktore sa casom vytratia z chovov a za par rokov opat vratia. To je normalny kolobeh. Tak preco to silit teraz preco nepockat, kym niekto spravi reviziu rodu Avicularia a podla nej sa riadit - mozno polovica Avicularii, ktore su napisane sa zrusia a medzi nimi aj A.a a A.m. Sam vies, ze medzi niektorymi druhymi su minimalne rozdieli pasik, farba a podobne. Dokym sa u A.m a A.a nespravi novy holotyp a presne sa neurci taxomomicky nema vyznam ju drzat v chove za cenu roznych podobnych replik, pretoze neexistuje ziadna zaruka. Pomohas tym len rozsirovaniu "niecoho" do chovov. Jednoduchsie ti to povedat neviem. Kazdy mame svoju pravdu, ktore chceme prezentovat a myslim si, ze sa nezhodneme a nepochopime - ako som uz napisal ostava to na ludoch.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 29. Apríla 2008, 11:21, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 29. Apríla 2008, 11:20

no jasne Scepc, ale ked je niekto zatazeny na Avicularie tak mu to asi nevykecas ( vsak PiXeL ) :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 29. Apríla 2008, 11:47

Mne sa paci ako Sceptic pise svoje prispevky. Ma pravdu, len to je smutne ze to je tak. Niekedy je tuzba silnejsia ako rozum a to nepisem o sexe ale o pavukoch :) Cakat je to co nemam, nemam cas. A to s tym co pises ze :

"Ak sa dopracujes k tomu co prezentujes a tvoje nazory akceptuju aj inych ludia tak zbohom chovu na SK."

s tym vobec nesuhlasim. Nepoznas ma. Napisem ti jednu vec ktoru si si pravdepodobne ani neuvedomujes. Nesud ludi podla tohto fora, neda sa to. Ty ma nepoznas a ak si myslis ze ma poznas vdaka tomu co pisem tak to je o5 smutne. Rozlisujme to ze rozmyslame nahlas a verejne diskutujeme / nepoznas ludi a mozes sudit len to co si ty uvedomujes po svojom / Ten kto ma pozna osobne vie ze nie som az taky idiot ako o mne pises ty. Ja viem osobne sa na fore asi neda prezentovat. Mozem to len pisat a pisat. k problematike Avicularia uz nemam co dodat a aj keby som mal tak ma komunita serioznych chovatelov neberie vazne lebo nemam vedecke poznatky a pisem len to co si myslim a s cim mam osobnu skusenost. END

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 29. Apríla 2008, 21:21

PiXeL napísal: terno: suhlasim a ani ja neverim ze to niekto dokaze presne identifikovat, ale napis mi ake je riesenie perspektivne, lebo tu kazdy disponuje len tazkov teoriou ale riesenie nikto z vas neponukol ...
ja riesenie nepoznam a aj mozno preto sa chovu avicularii viac menej vyhybam i ked pripustam ze sa jedna o nesmierne zaujimavy a krasny rod.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Mája 2008, 12:47

Zaujimavy topic o tom ako sa zavadzaju do chovov rozne "especka", je tam spomenuty aj dovoz Avic, zpred dvoch rokov do CZ:

http://www.the-t-store.co.uk/forum/inde ... opic=12190


Vyborny topic o rode Avicularia, pre vsetkych, ktori si myslia, ze v tom maju jasno a bezpredmetne tu filozofuju:

http://www.the-t-store.co.uk/forum/inde ... topic=8120

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 11. Júna 2008, 15:33

Prepáčte že to píšem sem do tejto témy ale z nejakej príčiny mi nejde pridať inzerát.. tak to píšem sem.. :oops: ... takže chcela by som kúpiť 9 zvlekovú A.versicolor.. ak by niekto ml na predaj ozvyte sa mi na mail pliis ... emurzia@gmail.com .. cenu si určite sami .... dakujem ...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 13. Júna 2008, 10:54

Len tak pre zaujimavost.

Nedavno mi zahynul moj najstarsi zijuci pavuk. Jednalo sa o Aviculariu urticans a bol to 3 pavuk, ktoreho som si v zivote kupil. Mala za svoj zivot len jeden kokon. Dozila sa 9.5 roka.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 15. Júna 2008, 14:40

uprimnu sustrast
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Februára 2009, 21:31

Obrázok
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Februára 2009, 23:12

Pekna praca, sudim ze samica pri pareni malokedy opusti hniezdo do neakej vacsej vzdialensoti. A s agresivitou si nemal problem ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 15. Februára 2009, 16:18

avicularie nepatria nejako k mojim favoritom takze s ich odchovmi nemam prilis velke skusenosti. Rozmnozil som len par krat a. versicolor a teraz som paril a.minatrix (dik za samca spiderman!). S agresivnym spravanim som u tychto druhoch nestretol. Dokonca samcov a. versicolor som nechaval aj niekolko tyzdnov so samicou a nic sa im nestalo......
facebook: Marek Terno
Obrázok

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 15. Februára 2009, 17:00

Pocuj terno...si mal na svojej stranke ze budes padavat versicolor koncom januara...par krat som ti pisal ze mam zaujem ale neakoi si mi neodpisal...lebo je malo ponuk tohto druhu...za odpoved dakujem

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 28. Februára 2009, 10:08

lubko71: mas pravdu mal som na stranke uvedene ze beriem zaznam na a.versicolor a predpokladany termin bol na koniec januara. Datum bol len orientacny nakolko som nevedel presne kedy mi samica kokon urobila (nakolko ho ma vzdy poriadne zapradeny v hniezde) a vychadzal som aj z mojich udajov z predchaduzajucich odchovou. Obidve tieto informacie som zle odhadol, nakolko samice mi predtym otvorili kokony uz 2 mesiace po pareni a tentokrat mi za 2 mesiace kokony ani len nevytvorili. Vsetko je uz ale v poriadku a dnes som kokony odobral a nachadzaju sa v nich uz jednozvlekove versicolorky. Takze ak mas este zaujem kludne mi napis.....za 2 tyzdne ked ich trochu rozkrmim budu na predaj........
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 20. Mája 2010, 14:08

Rad bych se vratil jeste k predesle debate o krizencich.
Musim podotknout, ano je to problem. Ale je to tak velky problem, jak se zde pise?
IMHO tito krizenci se dale uz nerozmnozuji, tedy nikdy nemaji mladata, pripadne sami hynou casto pred dospelosti.... nebo se mylim?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Mája 2010, 14:10

nAscA napísal:Rad bych se vratil jeste k predesle debate o krizencich.
Musim podotknout, ano je to problem. Ale je to tak velky problem, jak se zde pise?
IMHO tito krizenci se dale uz nerozmnozuji, tedy nikdy nemaji mladata, pripadne sami hynou casto pred dospelosti.... nebo se mylim?
Nehynu, a pokial viem, su schopne dalsej reprodukcie.

Vid. priklad albovagans.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 20. Mája 2010, 14:22

Fakt? Ja jsem prave jeste o reprodukci albovagans neslysel :oops: tak to je spatne... :(


Napísať odpoveď