Toxicita

Fórum venované toxicite, jedom, uhryznutiam a ich predchádzaniu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 24. Júna 2008, 15:38

Pato napísal:ono ani ten hercules a lividum niesu tak hrozne tocixky ked si pozries bite reports ...
Ale o Herkulovi tu nie je ziaden bite report

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 25. Júna 2008, 11:03

tak tu nie:D id na arachnoboards.com a tam najdes

Užívateľov profilový obrázok
pali88
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Júna 2008, 16:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pali88 » 25. Júna 2008, 12:24

Chruno napísal:
Shadow212 napísal:Hmm co som ja pozeral niekde na discovery alebo kde to bolo tak tam ukazovali ludi,ktorych bodlo nieco jedovate a lekar tam hovoril ze horuca voda neutralizuje jed,ale ze nieje to riesenie vzdy treba navstivit lekara,nikdy ta horuca voda nezneutralizuje vsetok jed.Mozno si to len zle pamatam.
Teplá voda ti zrýchli krvný obeh a to spôsobí, že jed prenikne to viacerých častí tela, teda si myslím, že je to volovina.
Tepla voda sa pouziva na neutralizaciu chemikalií ako su kyseliny aj to ked ich clovek skonzumuje takze to plati iba na zaludok :D Ale stimto suhlasim ze je to somarina ja osobne by som hned navstivil lekara pop pohryzeni napr.H.herculesa

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 25. Júna 2008, 14:01

pali88 napísal:
Chruno napísal:
Shadow212 napísal:Hmm co som ja pozeral niekde na discovery alebo kde to bolo tak tam ukazovali ludi,ktorych bodlo nieco jedovate a lekar tam hovoril ze horuca voda neutralizuje jed,ale ze nieje to riesenie vzdy treba navstivit lekara,nikdy ta horuca voda nezneutralizuje vsetok jed.Mozno si to len zle pamatam.
Teplá voda ti zrýchli krvný obeh a to spôsobí, že jed prenikne to viacerých častí tela, teda si myslím, že je to volovina.
Tepla voda sa pouziva na neutralizaciu chemikalií ako su kyseliny aj to ked ich clovek skonzumuje takze to plati iba na zaludok :D Ale stimto suhlasim ze je to somarina ja osobne by som hned navstivil lekara pop pohryzeni napr.H.herculesa
Ahoj! Viem ze to je trosku off-topic ale kedze si to uz spomenul tak by som to doplnil s tym ze vacsina novych ucebnic pre medikov a lekarov neodporuca v pripade pozitia zieraviny ani zriedenie ani neutralizaciu (totiz ked sa ti nahodou perforoval zaludok tak to co vypijes sa dostane do brusnej dutiny....+ pri neutralizacii vznika teplo co moze byt nebezpecne)...jedna kniha odporuca vypitie 150ml mlieka ale len po poziti luhu......................keby ma pohryzol tox. vyznamny vtackar, okamzite by som na to dal lad a isiel by som k lekarovi ...a keby ani on nevedel co presne treba robit po pohr. vtackarom (co sa lahko moze stat) tak by som mu odporucil volat do toxikologickeho centra ( Klinika pracovneho lekarstva a toxikologie-BA --da sa tam volat tusim 24h denne, volat moze hocikto a sluzba je zadarmo :lol: .....v pripade zaujmu mozem poslat tel. cislo v SS)
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 25. Júna 2008, 14:43

Nzdar!
No 36% kyselinu chlorovodikovu by si urcite v zaludku nezneutralizoval vodou, iba by si ju zriedil (zalezi od mnozstva). Na neutralizaciu by si potreboval extra zásaditú vodu.
D-back: mohol by si to cislo capnut rovno sem, myslim, ze adminom to vadit nebude, tato informacia je dost dolezita a preto si tu zasluzi miesto.

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 25. Júna 2008, 16:25

Chruno napísal:Nzdar!
No 36% kyselinu chlorovodikovu by si urcite v zaludku nezneutralizoval vodou, iba by si ju zriedil (zalezi od mnozstva). Na neutralizaciu by si potreboval extra zásaditú vodu.
D-back: mohol by si to cislo capnut rovno sem, myslim, ze adminom to vadit nebude, tato informacia je dost dolezita a preto si tu zasluzi miesto.
OK....cislo nie je tajne takze mozem to sem napisat
Tox. centrum- 02 54 774 166 -cislo mi dala lekarka pracujuca na Klin. pracovneho lekarstva takze malo by to platit :wink:

PS. vtedy som vtackare este nechoval takze som sa neopytal co a ako......ale povedala ze raz riesili pripad pohryznutia strkacom takze asi zvladnu aj vtackara... :lol:
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
pali88
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Júna 2008, 16:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pali88 » 25. Júna 2008, 23:06

D-back napísal:
Chruno napísal:Nzdar!
No 36% kyselinu chlorovodikovu by si urcite v zaludku nezneutralizoval vodou, iba by si ju zriedil (zalezi od mnozstva). Na neutralizaciu by si potreboval extra zásaditú vodu.
D-back: mohol by si to cislo capnut rovno sem, myslim, ze adminom to vadit nebude, tato informacia je dost dolezita a preto si tu zasluzi miesto.
OK....cislo nie je tajne takze mozem to sem napisat
Tox. centrum- 02 54 774 166 -cislo mi dala lekarka pracujuca na Klin. pracovneho lekarstva takze malo by to platit :wink:

PS. vtedy som vtackare este nechoval takze som sa neopytal co a ako......ale povedala ze raz riesili pripad pohryznutia strkacom takze asi zvladnu aj vtackara... :lol:
Moc dobry napad :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 26. Júna 2008, 07:22

ano...xe..hned som si to cislo ulozil..a nevies mi prosim ta povedat ze kde sa presne nachadza to centrum?..ak nevies adresu tak postaci mesto..diki
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 26. Júna 2008, 08:11

D-back napísal:.......tak by som mu odporucil volat do toxikologickeho centra ( Klinika pracovneho lekarstva a toxikologie-BA --da sa tam volat tusim 24h denne......

Myslim ze ked napise BA tak je to v bratislave :D :D
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 26. Júna 2008, 11:35

GaRoL napísal:
D-back napísal:.......tak by som mu odporucil volat do toxikologickeho centra ( Klinika pracovneho lekarstva a toxikologie-BA --da sa tam volat tusim 24h denne......

Myslim ze ked napise BA tak je to v bratislave :D :D

aha..xe..tak sorry..asi som to poriadne neprecital...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 26. Júna 2008, 20:06

Johny.700 napísal:ano...xe..hned som si to cislo ulozil..a nevies mi prosim ta povedat ze kde sa presne nachadza to centrum?..ak nevies adresu tak postaci mesto..diki
Ahoj! Je to na Kramaroch (Limbova 5) - ked ides smerom z centra BA tak prva nemocnica je Detska fak. nemoc., potom nemocnica pre dospelych, potom geriatria v samostatnej budove-taka relat. mala budova ktora nie je hned pri ceste (cca. 100 metrov od cesty na tej istej strane ako predchadzajuce budovy)...no a potom uz nasleduje jedna stara budova v ktorej funguje okrem inych aj Klinika pracovneho lek. a toxikologie aj s tym centrom :D .....a ked ides este dalej smerom od centra Ba (dole kopcom) tak tam bude MHD zastavka Pri suchom mlyne..........ale nemyslim si ze by bolo potrebne tam ist osobne.....info ti v pripade potreby daju aj telefonicky :lol:
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 27. Júna 2008, 10:09

D-back napísal:
Johny.700 napísal:ano...xe..hned som si to cislo ulozil..a nevies mi prosim ta povedat ze kde sa presne nachadza to centrum?..ak nevies adresu tak postaci mesto..diki
Ahoj! Je to na Kramaroch (Limbova 5) - ked ides smerom z centra BA tak prva nemocnica je Detska fak. nemoc., potom nemocnica pre dospelych, potom geriatria v samostatnej budove-taka relat. mala budova ktora nie je hned pri ceste (cca. 100 metrov od cesty na tej istej strane ako predchadzajuce budovy)...no a potom uz nasleduje jedna stara budova v ktorej funguje okrem inych aj Klinika pracovneho lek. a toxikologie aj s tym centrom :D .....a ked ides este dalej smerom od centra Ba (dole kopcom) tak tam bude MHD zastavka Pri suchom mlyne..........ale nemyslim si ze by bolo potrebne tam ist osobne.....info ti v pripade potreby daju aj telefonicky :lol:

...ok..dakujem velmi pekne,urcite si to zapametam,lebo v pripade takehoto nebezpecneho konicka treba mat v zalehe aj nieco podobne..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 30. Júna 2008, 20:46

Je pravda, ze relativne maly pavuk 3-4. zv. Crawshayi disponuje o nieco menej ucinnym jedom ako napr. dospely Crawshayi? Teda resp. po uhryznuti malym by nemali byt take nasledky ako po uhryznuti dospelym jedincom?

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 30. Júna 2008, 20:55

meo napísal:Je pravda, ze relativne maly pavuk 3-4. zv. Crawshayi disponuje o nieco menej ucinnym jedom ako napr. dospely Crawshayi? Teda resp. po uhryznuti malym by nemali byt take nasledky ako po uhryznuti dospelym jedincom?
Malý jedinec ti toľko jedu nevypustí ako dospelý jedinec a či je malý alebo veľký podľa mňa maju taký istý toxický jed.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

adrogans
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15. Septembra 2008, 13:31

Príspevok od užívateľa adrogans » 24. Septembra 2008, 10:22

Chalani, mam na vas jednu otazku, mozno ste si o tom uz nieco nastudovali. Viete, ked citam bite reports tak skoro vzdy sa stretnem s hmotnostou 80-95kg. No nikto nevie co sa stane s lahsim clovekom, pripadne zivocichom.
Pokial viem tak psa to ze vraj zabije, ale neskusal som. Ma to niekto potvrdene?
A co moja 48kg kamaratka :shock: ?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 24. Septembra 2008, 16:31

S rezervou (velkou) brané je to tak,ze čím mohutnejší jedinec,tým menej by mal jed "učinkovať" .Každopadne ,možeš mať aj cez 2 metre a 120 kilov,ale pokial maš napr. nejaku vrodenú vadu pečene tak si to zrejme odležíš pri horších druhoch v špitaly.

zviretom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19. Októbra 2007, 14:59
Bydlisko: Mosty u Jablunkova-Czech Republic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zviretom » 24. Septembra 2008, 21:47

Ahojte,a co by mi to tak mohlo udelat kdyz vazim 50 kilo???kdyy mne kousla takova lividumka.....nebo nejaky jiny pavouk,je tam nejake velke riziko smrti??

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 24. Septembra 2008, 21:57

zviretom napísal:Ahojte,a co by mi to tak mohlo udelat kdyz vazim 50 kilo???kdyy mne kousla takova lividumka.....nebo nejaky jiny pavouk,je tam nejake velke riziko smrti??
tuto vetu milujem "...optimisticky znie fakt, ze doposial nebol popisany ziadny smrtelny pripad po uhrynuti pavukom z celade Theraphosidae... "

A niekto tu na fore vravel, tusim Excel "... kto pavuky nehladka a neberie ich na ruku, nema sa coho bat..."

No ine je, ked Ti zdrhne... :D

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 24. Septembra 2008, 22:13

meo napísal:
tuto vetu milujem "...optimisticky znie fakt, ze doposial nebol popisany ziadny smrtelny pripad po uhrynuti pavukom z celade Theraphosidae... "
To ze nebol popisany ziadny pripad neznamena ze to moze brat ako nic, ak ho pohryzie nieco dost toxicke napr. Poecilotheria moze mat vazne zdravotne problemy.Tiez zavisí ci si alergicky na zivocisne jedy(napr. vcelie bodnutie).To uz by mohlo skolit aj dospeleho chlapa.
meo napísal:A niekto tu na fore vravel, tusim Excel "... kto pavuky nehladka a neberie ich na ruku, nema sa coho bat..."

No ine je, ked Ti zdrhne... :D
Pochybujem ze pavuk bude agresivny ked utecie, teda urcite na teba v posteli neskoci. :?
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 24. Septembra 2008, 22:17

Tak to mas pravdu Gryf... nejako som sa nad tym nezamyslel... :?

zviretom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19. Októbra 2007, 14:59
Bydlisko: Mosty u Jablunkova-Czech Republic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zviretom » 25. Septembra 2008, 14:32

gryf:no alergicky na bodnuti včelou nejsem,ani na jedy nejsem alergický,ale opravdu mne to zajimá,já vím,že zatím nikdo na uhryznutí sklípkana neumřel ale ptám se,co by to mohlo udělat mladšímu a lehčímu člověkovi,myslím si že to by určitě bylo závažnější než kousnutí dospělého člověka.

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 27. Septembra 2008, 17:36

zviretom napísal:gryf:no alergicky na bodnuti včelou nejsem,ani na jedy nejsem alergický,ale opravdu mne to zajimá,já vím,že zatím nikdo na uhryznutí sklípkana neumřel ale ptám se,co by to mohlo udělat mladšímu a lehčímu člověkovi,myslím si že to by určitě bylo závažnější než kousnutí dospělého člověka.
Ahoj! Moze to byt zavaznejsie, ale nemyslim si ze by sa clovek mal bat od smrti....ked rozpravame o takeho cca 50 kiloveho....... Ale podla mna mozu nastat velmi vazne problemy ( aj umrtie ) v pripade pohryznutia malych deti najtoxickejsimi druhmi...nepytaj sa na presne kilogramy ci roky.... :) ....bolo by to z mojej strany len tip :wink: .........alebo preco nie? :D ....keby to bolo moje dieta, tak pod 50kg by som soferoval do nemocnice rychlostou 100km/h, pod 20kg by som isiel maximom co moje auto zvladne :lol: ...........ale to je len tip..

PS. Podla mna vo vete "este nebolo dokumentovane umrtie" je doraz na slove dokumentovane...ja to beriem tak, ze v zapadnom svete este ziadny chovatel nezomrel....ale v Afrike a v Azii nie kazde umrti je presne zdokumentovane... trebars umrtia malych deti...
"Si vis pacem, para bellum."

adrogans
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15. Septembra 2008, 13:31

Príspevok od užívateľa adrogans » 27. Septembra 2008, 20:55

Treba si uvedomit, ze nikto z chovatelov svojich milacikov nevystavuje detom, takze z toho zrejme vyplyva aj to ze zatial nebolo zaznamenane ziadne umrtie.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 28. Septembra 2008, 01:51

adrogans napísal:Treba si uvedomit, ze nikto z chovatelov svojich milacikov nevystavuje detom, takze z toho zrejme vyplyva aj to ze zatial nebolo zaznamenane ziadne umrtie.
to je co za hovadinu? ako mozes napisat s takym presvedcenim ze nikto?v globalnom pojimani je to trosku odvazne tvrdit ze nikto...nie kazdy je taky uvedomely...zober si len americanov aki su sprosti,mnohi negramotni a predsa maju deti a kludne mozu chovat najtoxickejsie vtackare...a azia,afrika su neni taktiez vynimkou
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2009, 01:16

Cawky ....., jedna zaujimavost .....

Som sa dopocul , ze mojho znameho .... bodol skorpion z druhu Androctonus amourexii ... idslo o adult jednica ....

A jednia reakcia kt. nastala ... bolo busenie srdca ... a ako mi sam povedal ... zlakol sa .. a sadol na postel ... zapalil cigu ... a preckal ...


Ja si myslim ze mal ***** stastie ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď