Zlozenie jedu vtackara

Fórum venované toxicite, jedom, uhryznutiam a ich predchádzaniu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
Zlozenie jedu vtackara

Príspevok od užívateľa HnnbL » 27. Júna 2008, 23:19

Postup po pohryznuti vtackarom....uz som tu cital plno veci teplu vodu,lad,studenu vodu,...
rad by som sa dotoho pustil hlbkovo a prekonzultoval to s odbornikmi a potom nakonec vypracoval dajaky finalny "vycuc" a take BOZ pri praci s pavukmy :) ....tak by som mal navas otazku na zaciatok... kazdy vtackar ma iny druh jedu ?? Mam na mysli ze ci sa jed roznych vtackarov sklada z roznych latok..alebo su vsteky zlozene stych istych latok a lisia sa len silou jedu ??
a ci nemate dajake stranky ktore sa venuju tejto tematike.

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zlozenie jedu vtackara

Príspevok od užívateľa meo » 28. Júna 2008, 00:11

JED VTACKARA MOZE I ZACHRANIT LUDSKY ZIVOT, vid obrazok nizsie...
HnnbL napísal:Postup po pohryznuti vtackarom....uz som tu cital plno veci teplu vodu,lad,studenu vodu,...
rad by som sa dotoho pustil hlbkovo a prekonzultoval to s odbornikmi a potom nakonec vypracoval dajaky finalny "vycuc" a take BOZ pri praci s pavukmy :) ....tak by som mal navas otazku na zaciatok... kazdy vtackar ma iny druh jedu ?? Mam na mysli ze ci sa jed roznych vtackarov sklada z roznych latok..alebo su vsteky zlozene stych istych latok a lisia sa len silou jedu ??
a ci nemate dajake stranky ktore sa venuju tejto tematike.

FOR HnnbL: This could be helpful unless you can read English.... click the link:
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=40748

Something interesting:

Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 28. Júna 2008, 00:22

ten clanok som prave cital :D no pokukam to forum..hadam najdem daco uzitocne ;) vdaka

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 28. Júna 2008, 18:11

Mam otazku.Chile rose je aky druh pavuka? Myslim latinsky nazov,pretoze sa neviem vyznat v tych anglickych nazvoch,a ked som si dal do googlu vyhladavanie obrazkov,tak mi sice naslo,ale na kazdom 5 obrazku bol iny druh,a aj tak sa este nevyznam dobre vo vtackaroch,aby som vedel presne podla obrazku,o aky druh ide
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 28. Júna 2008, 18:13

Ahoj! Je to Grammostola rosea.. :wink:
Ale preco si dal tuto otazku prave sem?
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 28. Júna 2008, 18:18

D-back napísal:Ahoj! Je to Grammostola rosea.. :wink:
Ale preco si dal tuto otazku prave sem?
Zrejme preto, lebo Chillin' Rose sa nachadzala v texte, vid obrazok vyssie...

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 28. Júna 2008, 19:22

zaujímavé čítanie, zvláštne,že slabý jed g. rosea dokáže ovplyvňovať napäťovo riadené kanály
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 28. Júna 2008, 19:32

Ups.....text som predtym neprecital.......okamzite som odpovedal..sorry

:oops: ...................

je to zaujimave....skoda ze nespecifikovali blizsie o ktory kanal ide......
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 28. Júna 2008, 20:16

oxYgen napísal:Mam otazku.Chile rose je aky druh pavuka? Myslim latinsky nazov,pretoze sa neviem vyznat v tych anglickych nazvoch,a ked som si dal do googlu vyhladavanie obrazkov,tak mi sice naslo,ale na kazdom 5 obrazku bol iny druh,a aj tak sa este nevyznam dobre vo vtackaroch,aby som vedel presne podla obrazku,o aky druh ide
ahoj
Predtym ako klinknes na sekciu FÓRUM obcas zavitaj aj sem :arrow:

Kód: Vybrať všetko

http://www.lasiodora.sk/index.php?clanok=vtackare/anglicke_prezyvky
Skús byť viac pozorný.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 28. Júna 2008, 20:19

ako meo napisal,kvoli tomu ze bola v texte...zaujimalo ma,od akeho vtackara brali ten jed a skumali ho..kazdopadne to je zaujimavy clanok...ak sa im podari ten jed naozaj vyuzit a previest na kazdodennu liecbu,tak si ani neuvedomujeme,ake vzacne tvory to doma mame :)
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 28. Júna 2008, 21:17

oxYgen napísal:ako meo napisal,kvoli tomu ze bola v texte...zaujimalo ma,od akeho vtackara brali ten jed a skumali ho..kazdopadne to je zaujimavy clanok...ak sa im podari ten jed naozaj vyuzit a previest na kazdodennu liecbu,tak si ani neuvedomujeme,ake vzacne tvory to doma mame :)
Z Grammostola Rosea

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 28. Júna 2008, 21:20

oxYgen napísal:ako meo napisal,kvoli tomu ze bola v texte...zaujimalo ma,od akeho vtackara brali ten jed a skumali ho..kazdopadne to je zaujimavy clanok...ak sa im podari ten jed naozaj vyuzit a previest na kazdodennu liecbu,tak si ani neuvedomujeme,ake vzacne tvory to doma mame :)


neboj sa ...ked sa tomu budu venovat naplno-co nie je zarucene-tak bude trvat minimalne 10 rokov kym sa dostane na trh nejaky liek s ucinnou latkou odvodenou od jedu vtackara :( ...mozno aj viac...
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 28. Júna 2008, 21:22

D-back napísal:
oxYgen napísal:ako meo napisal,kvoli tomu ze bola v texte...zaujimalo ma,od akeho vtackara brali ten jed a skumali ho..kazdopadne to je zaujimavy clanok...ak sa im podari ten jed naozaj vyuzit a previest na kazdodennu liecbu,tak si ani neuvedomujeme,ake vzacne tvory to doma mame :)


neboj sa ...ked sa tomu budu venovat naplno-co nie je zarucene-tak bude trvat minimalne 10 rokov kym sa dostane na trh nejaky liek s ucinnou latkou odvodenou od jedu vtackara :( ...mozno aj viac...
A mozno, ze to ani tak dlho trvat nebude, ked uz dosli k takym zaverom ako sa pise v clanku...

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 28. Júna 2008, 21:29

meo napísal:
D-back napísal:
oxYgen napísal:ako meo napisal,kvoli tomu ze bola v texte...zaujimalo ma,od akeho vtackara brali ten jed a skumali ho..kazdopadne to je zaujimavy clanok...ak sa im podari ten jed naozaj vyuzit a previest na kazdodennu liecbu,tak si ani neuvedomujeme,ake vzacne tvory to doma mame :)


neboj sa ...ked sa tomu budu venovat naplno-co nie je zarucene-tak bude trvat minimalne 10 rokov kym sa dostane na trh nejaky liek s ucinnou latkou odvodenou od jedu vtackara :( ...mozno aj viac...
A mozno, ze to ani tak dlho trvat nebude, ked uz dosli k takym zaverom ako sa pise v clanku...
Ver mi ze bude....mozno aj viac...............Prave pisem diplomovku z farmakologie (studujem medicinu).............najskor treba izolovat konkretny protein z jedu. Potom treba vyrobit z toho dostat. mnozstvo. ..a musi byt "cisty"...len ten protein....potom nasleduju experimenty na zvieratach..potom na malej skupine dobrovolnikov..potom na vacsej skupine dobrovolnikov..potom na velkom subore pacientov...len tento posledny krok moze trvat viac rokov....potom to treba este registrovat v jednotlivych krajinach...
Naposledy upravil/-a D-back v 28. Júna 2008, 21:34, upravené celkom 1 krát.
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 28. Júna 2008, 21:32

Hey, D-back tak toto by Ta mohlo zaujimat...

"Some people who have a penicillin allergy can have a bad reaction to a spider bite that normally would not have an effect on people. The spider's web is made up of the same compound as penicillin and so penicillin is found through out a spider's body."

Takze mame doma chodiace lekarne... :P Mozno casom, sa budu chovatelia venovat i farmacii... 8)

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 28. Júna 2008, 21:48

Jedna vec ma este zaujima..ako odoberaju jed vtackarovi? Hadom viem ako sa odobera,no pavukom netusim...podobnym sposobom ako hadom alebo uplne inak?
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 28. Júna 2008, 21:54

meo napísal:Hey, D-back tak toto by Ta mohlo zaujimat...

"Some people who have a penicillin allergy can have a bad reaction to a spider bite that normally would not have an effect on people. The spider's web is made up of the same compound as penicillin and so penicillin is found through out a spider's body."

Takze mame doma chodiace lekarne... :P Mozno casom, sa budu chovatelia venovat i farmacii... 8)
hmm.....ked tato informacia je pravdiva, tak to je dost zla sprava pre nas...dufam ze -Some people who have a penicillin allergy znamena Some people from those who have atd a nie ze kazdy... ............totiz alergiu na penicilin ma vraj kazdy 10. clovek :cry:
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 28. Júna 2008, 22:28

D-back napísal:
meo napísal:Hey, D-back tak toto by Ta mohlo zaujimat...

"Some people who have a penicillin allergy can have a bad reaction to a spider bite that normally would not have an effect on people. The spider's web is made up of the same compound as penicillin and so penicillin is found through out a spider's body."

Takze mame doma chodiace lekarne... :P Mozno casom, sa budu chovatelia venovat i farmacii... 8)
hmm.....ked tato informacia je pravdiva, tak to je dost zla sprava pre nas...dufam ze -Some people who have a penicillin allergy znamena Some people from those who have atd a nie ze kazdy... ............totiz alergiu na penicilin ma vraj kazdy 10. clovek :cry:
Hej, hej je to tak: Niektori ludia, co maju alergiu na penicilin.... (ja zase studujem English Language and Literature at University)

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 28. Júna 2008, 22:33

oxYgen napísal:Jedna vec ma este zaujima..ako odoberaju jed vtackarovi? Hadom viem ako sa odobera,no pavukom netusim...podobnym sposobom ako hadom alebo uplne inak?
Podla mojho nazoru sa vtackarom odobera jed, tak ako hadom. Ked do niecoho kusnu, tak to ide i s jedom nie??? Samozrejme moze byt aj suche kusnutie, ale to je takisto pri hadoch ako i pri vtackaroch... vid obrazok:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 28. Júna 2008, 23:42

Pozoroval som doma, konkretne u parahybany, ze ked bola "nastvata" (pozerali sme pohlavie) zacala sa jej tvorit kvapka jedu a pomalicky sa zväcsovala. no uz len oklepnut o poharik a mas to ;)
myslim, ze to bude neco ako u hadov. dokonca sa mi tak zda, ze co chodil ten chlapik v telke cez vikend doobedu co hladal stale nejake zvery a chodil vzdy bez topanok :) neviem ako sa to presne volalo, tak obcas ukazoval aj pavuky a presne rozpraval o ucinkoch jedu a o jeho odbere atd. atd.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 29. Júna 2008, 07:30

Aj ja som ieco podobne ako griwe pozoroval u mojej A.geniculaty..je strasne agresivna,velmi nevypocitava,prchka ale nadherna..xe..bolo to ked som jej kupil prve holica..chvilu sa ho bala,potom sa dala do obranneho postoja a zacali sa jej na konci chelicer tvorit malinke kvapocky jedu..bolo to velmi zaujimave,lebo ked kvapocky dosiahli podla nej dostacujucu velkost zautocila..myslim ze kedy sa to odoberalo nejako podobne ako u hadov,bolo by to dost jednoduche,aj ked bude toho jedu podstatne menej..
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 29. Júna 2008, 10:22

prosim piste kveci !!!!!
kazdy druh ma inu konzistencou jedu ? a zcoho sa sklada jed vtackara ?
priblizne viem ze su tam "exotoxíny, ktoré sú proteínovej povahy" ale tak este urcite su tam aj nejake ine latky

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 29. Júna 2008, 11:40

HnnbL napísal:prosim piste kveci !!!!!
kazdy druh ma inu konzistencou jedu ? a zcoho sa sklada jed vtackara ?
priblizne viem ze su tam "exotoxíny, ktoré sú proteínovej povahy" ale tak este urcite su tam aj nejake ine latky
Ahoj! Ked napises do Google: tarantula venom, tarantula venom content alebo nieco podobne tak ti vyhodi kopu stranok. Videl som tam aj odborne clanky ale teraz nemam cas ich precitat. Asi najslubnejsi clanok je --Tarantulas: eight-legged pharmacists and combinatorial chemists--. Jediny problem je ze tento clanok sa neda stiahnut zadarmo.....:cry: ..... Ale ked mas na to 31.50 $ ........ :wink:

PS. nieco na zaziatok (sice nie su tam prevratne veci ani nic o tom do akej miere sa lisi jed u jednotlivych druhoch):
"The venom itself is a cocktail of low- and high-molecular-weight components, the toxins constituting a very small proportion of these, often only one compound. They can be classified according to their mode of action and include neurotoxins (acting on the nervous system), cardiotoxins (heart), haemorrhagins (blood vessels), haemotoxins (blood), nephrotoxins (kidney), necrotoxins (tissue) and myotoxins (muscles). These diverse biological properties have led to the discovery of new compounds with useful pharmacological activities."

"The team carried out a phylogenetic analysis to try and gain insight into the biological functions of the fully sequenced peptides. One group is likely to be insecticidal toxins and a second consists of sodium and potassium channel inhibitors which are the major toxic compounds of this spider(Chilobrachys jingzhao)."

Vela stastia pri hladani odpovede na tvoju otazku... :wink:
"Si vis pacem, para bellum."

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 29. Júna 2008, 12:32

no aj ja som tam nasiel krasne clanky len mali jednu chybyčku krásy..31$

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Júna 2008, 21:41

cawko , neda sa to stiahnut print screenom ??? je to sice velmi pracne, ale ak vravite ze stoja za to ......
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď