Potrava z prirody

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
MichaelStyle
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19. Júla 2008, 18:53
Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa MichaelStyle » 15. Augusta 2008, 15:24

Chcel by som sa opytat,ci pavukovi mozem dat aj neico z prirody kedze v Piestanoch v chov produkte je zazrak kupit mucne cervy alebo svrcky. Uz asi 12 dni nejedol a rad by si neioc dal ked nanho pozeram a nemam mu co dat kedze ani v chov produkte nic nemaju.. co mam teda urobit??

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa sexisexo » 15. Augusta 2008, 15:51

MichaelStyle napísal:Chcel by som sa opytat,ci pavukovi mozem dat aj neico z prirody kedze v Piestanoch v chov produkte je zazrak kupit mucne cervy alebo svrcky. Uz asi 12 dni nejedol a rad by si neioc dal ked nanho pozeram a nemam mu co dat kedze ani v chov produkte nic nemaju.. co mam teda urobit??

tato tema sa tu rozoberala uz asi 100krat ... je to na tebe ci mu das alebo nie ... ked budes mat stastie tak ti zdochne ked nebudes mat tak mu nic nebude ... to druhe je pravdepodobnejsie

MichaelStyle
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19. Júla 2008, 18:53
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa MichaelStyle » 15. Augusta 2008, 17:25

tato tema sa tu rozoberala uz asi 100krat ... je to na tebe ci mu das alebo nie ... ked budes mat stastie tak ti zdochne ked nebudes mat tak mu nic nebude ... to druhe je pravdepodobnejsie[/quote]



dobre teda takze zdochnut by nemal tak osm rad eln ma serie ze tych svrcky z chov produktu nemam kde zohnat inak by som mu to nedaval

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 16. Augusta 2008, 10:04

aj ja mam taky problem a chodim do 20km vzdialeneho mesta lebo v nasom to tiez nemaju ...

Užívateľov profilový obrázok
STORMMASTER
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 17:08
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa STORMMASTER » 27. Mája 2011, 10:39

Nepoznate nejakú dobru pascu na cvrčky, do ktorej by sa mi na lúke nachytali?

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Mája 2011, 13:07

STORMMASTER napísal:Nepoznate nejakú dobru pascu na cvrčky, do ktorej by sa mi na lúke nachytali?
cvrcky ziju v dierach a do pasce sa nechytaju :D
najlahsie je do diery naliat vodu, pockat az vinde von, prstom zapchat dieru a proste ho chytit
alebo zobrat steblo travy tam kde su semena, to odtade obtrhat aby ti ostal len ten najtensi koniet a nim pomaly krutir v dierke a jemne sa tim dotykat cvrcka a on pomaly vylezie, tazko sa to opisuje treba to vidiet
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Aero » 28. Mája 2011, 22:56

sry za flood ale kašľal by som krútiť nejakým steblom v cvrčkovej dierke :-D Obzvlášť keď naokolo hopsá tisícka lúčnych koníkov ktoré sú tiež konzumovateľné ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Mája 2011, 13:34

on sa pytal nato ako nachytat cvrckov :) je este jeden sposob ale nato treba velmi presnu musku,
- vziat konar dlhy asi meter, priemer tak 2cm, dockat az cvrcek vylezie von, pak mu rychlo nim zvrchu zapchat dieru ... chce to aj znacnu mieru trpezlivosti, stat par minut bez pohnutia :D

ja som vyrastol medzi horami lukami tak je jasne ze ked som bol maly som chytal vsetko a vseliako
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Jednasest » 29. Mája 2011, 15:35

a co takto ho jednoducho chytit do ruky a nerobit voloviny? :wink:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa otikdb » 29. Mája 2011, 18:27

Najlepšie by bolo ich vôbec nechytať. Neni sú slovenský cvrčkovia náhodou chránený :?:
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Mája 2011, 20:48

do ruky? asi tazko - cvrcka co zije v diere, sa schova rovnako ako vsetko ostatne

- to ci su chranene alebo nie sme tu uz preberali a doslo sa k vysledku ze nie, aj ked ja som mal pocit ze vsetko volnezijuce na slovensku chranene je
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Jednasest » 29. Mája 2011, 21:19

koniky, cvrcky, muchy a secky veci co len nechces.. nema zmysel nahanat ich po dierach, ked ti skacu po listoch, lietaju kade tade, a je ich kopa. pride mi dost blbe chodit s konarom, steblom atd. po dierach len aby som vytiahol nejakeho cvrcka, ked okolo mna skace kopa inych veci, co pavuk zjest dokaze..

ci su chranene, alebo nie.. ak ich chytit chce, tak ich chyti a nezabrani mu v tom zakon, to vieme vsetci, je len na nom, ako sa zachova..
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Júna 2011, 10:34

Len taka poznamka...podla mna sa neoplati, zaviest si do chovu z volne zijucich krmnych zvierat (smykeneho hmyzu) parazity.

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Aero » 3. Júna 2011, 23:04

Len tak ma dnes cestou z mesta napadlo keď do mňa nabúral chrúst ... čo keby som skrmil tie ? pokiaľ viem ich vývoj je dlší a larvy žerú korene pod zemou ... a váham či sú "bezpečnejšie a zdravšie" alebo je to jedno ako akýkoľvek lúčny hmyz ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa kurec » 9. Júna 2011, 22:33

Je takový problém, koupit jednu násadku S. tartara , a zkus je chovat, a nebo aspoň udržet na živu než je zkrmíš? Teď myslím pro lidi co maj doba pár pavouků :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa Aero » 10. Júna 2011, 01:19

Osobne fungujem na cvrčkoch, raz za čas vyhodim 50 centov a mám vystarané a neriskujem že si zamorím byť švábmi (pri šikovnosti niektorých členov tejto domácnosti ...)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Potrava z prirody

Príspevok od užívateľa the_zako » 13. Júna 2011, 22:26

A co takto si zaobstarat druh ktory ti nezamori cely byt alebo dom, pripadne chov zabezpecit...

Svaby udrzis nazive aj pri izbovej teplote, staci im zradlo, voda a nejaky ukryt. Mal som tartary, mam dubie a nejake blaberusi a eblaberusi a pavuky zeru vsetky. Horsie je to u plazov ale to tu nepatri...


Napísať odpoveď