Preparovanie

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Ares
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18. Októbra 2006, 19:45
Bydlisko: SR
Preparovanie

Príspevok od užívateľa Ares » 22. Októbra 2006, 19:32

Caute,nevedeli by ste mi niekto poradit ako sa preparuju Vtackare,lebo ked sa nahodou stane,ze mi nejaky umre,je mi ho luto vyhodit.....chcel by som si ho zaramovat,tak ako to predavaju na burazach,neviete mi nahodou poradit ako na to? Dik :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 23. Októbra 2006, 23:19

skusim o tom v dohladnej dobe pripravit clanok, len by som potreboval aby sa mi nieco vacsie zvlieklo a aby som bol pri tom s fotakom :)

Ares
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18. Októbra 2006, 19:45
Bydlisko: SR

Príspevok od užívateľa Ares » 24. Novembra 2006, 14:46

no odpovede sa asi nikdy nedockam :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Novembra 2006, 14:49

uz sa pise clanok...

inak http://forum.arachnea.pl/viewtopic.php?t=1256 staci hladat.

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 24. Novembra 2006, 19:56

No ja som preparoval moju Gramostolu.Prebiehalo to asi tak že som jej rozrezal abdomen skalpelom(zo spodu, kvôli estetike) a vybral vnutro.Tam som potom dal vatu v potrebnom mnozstve aby to vyzeralo realne.Potom som rez zašil nitou a nechal som dielo sušit.Dosť to smrdelo, takže sušiť treba mimo spálne :) Ked to uschlo tak už to bolo OK.Snad ti to trošku pomôže, prajem hodne zdaru!

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Decembra 2006, 14:49

obrazky ti hadam pomozu .. je to dost intuitivne

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 18:10

mas viec moznosti , jedna je ta ako uz tu odznela ale mozes pavuka jednosucho nechat vysusit , ale je to obrovsky smad .... jednu seemanni som vypreparoval tak ako Andy a vagansku som nehal len vyschnut
a dalo sa to ... len ta vyschnuta potom splasne ... a davaj bacha na nohy , lebo ked zacne tekutina ubudat zacnu sa pritahovat k telu tak ich dobre zafixuj , ja ich fixujem spendlikmi ....

Užívateľov profilový obrázok
Blackofee
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 5. Júna 2008, 00:46
Bydlisko: senec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blackofee » 14. Marca 2010, 12:38

Ja som nasiel toto http://www.virtual-lab.sk/videozaznamy.html 17- naste video z hora Preparácia pavúka

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Preparovanie

Príspevok od užívateľa matres » 4. Marca 2012, 11:44

ja som už tiež skúšal preparovať a išlo mi to celkom fajn.. skúšal som aj s čistením bruška a aj bez. pri čistení som mal problém s tým že som dosť ošúpal chĺpky ale druhy krát to nebol problém.. stačí trochu drótu a pár chirurgických svoriek, trošku improvizácie a dá sa svojpomocne velmi jednoducho a hlavne zadarmo urobiť super stojan v ktorom sa dá pekne rozrezať, vyprázniť a naplniť bez poškodenia.. skúšal som aj bruško nevyprázdnovať, ale vyplniť rôznimi chemikáliami.. na pár super kombinácií som už prišiel ale treba to ešte vycibriť :o treba niečo čo zasušuje no v malom pomere s niečím čo udržiava tvar brucha bez výrazných zmien. čo sa týka smradu: hlavne poriadne sálavé teplo a smrdeť to určite nebude a ani tolko nevisichá no pozor otolko krehkejší.. ale tak ked ho potom dáte do krabičky tak sa mu nemá čo stať.. :arrow: :D


Napísať odpoveď