Uteky vasich milacikov.

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
orlovecsk
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 24. Júna 2006, 14:15
Bydlisko: P.B.

Príspevok od užívateľa orlovecsk » 15. Júla 2008, 21:55

ked uz sa to tu tak rozobera tak to dam sem

takze doteraz som si myslel ze sa mi to nemoze stat ale tento pohlad sa mi naskytol dnes rano http://img187.imageshack.us/my.php?imag ... 866ug0.jpg
Cyriopagopus sp. blue 7 zvlek mal sa akurat stahovat do noveho terarka , prehladal som celu izbu a nic tak som ju zatemnil rozlozil krabicky s handrickami a cvrckami a chystal sa na nocne hladanie ked tu o deviatej vecer som ho nasiel krcit sa pod stolikom medzi papiermi , rychlo som ho chytil a dal do noveho terarka

dufam ze sa mi to uz nestane :wink:

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 15. Júla 2008, 23:15

orlovecsk napísal:ked uz sa to tu tak rozobera tak to dam sem

takze doteraz som si myslel ze sa mi to nemoze stat ale tento pohlad sa mi naskytol dnes rano http://img187.imageshack.us/my.php?imag ... 866ug0.jpg
Cyriopagopus sp. blue 7 zvlek mal sa akurat stahovat do noveho terarka , prehladal som celu izbu a nic tak som ju zatemnil rozlozil krabicky s handrickami a cvrckami a chystal sa na nocne hladanie ked tu o deviatej vecer som ho nasiel krcit sa pod stolikom medzi papiermi , rychlo som ho chytil a dal do noveho terarka

dufam ze sa mi to uz nestane :wink:
Stastny to clovek... Ja uz asi tak tyzden chovam volne /nedobrovolne/ v byte B. albiceps...

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 23. Júla 2008, 16:05

aj mne tyzdnom usla rosea... hladala som v izbe lebo som ju mala close a netahala ani pavuciny... iba obcasa prerusovane... pomaly som to zacala vzdavat ze uz ju nenajdem.. a potom ma napadlo urobit daku tu pascu ako napr tu vhku handru a pod.... tak som dala vlhku handru a nad to lampu a sla som spat ked som sa v noci zobudila lapela na handre a ohrievala sa.... od vtedy pouzivam uz iba taky sposob... :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 28. Augusta 2008, 08:47

mne usiel 2 tyzdne dotadu 3.zvl. cambridgei ... asi som mu spravil privelke otvori na vzduch.Co uz...

DROBEC
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10. Októbra 2008, 09:28
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DROBEC » 14. Októbra 2008, 14:26

mno moj pavuk chodi velmi casto na prechadzky a som velmi rada, ze to vzdy zapocujem a stihnem ju chytit skor ako mi niekam zdrhne za skrinu,alebo tak. Ked pocuvam, ake mate problemi, velmi vam nezavidim :( .asi patrim medzi tych stastnych, co nemaju problemi z hladanim pavuka :D .

zviretom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19. Októbra 2007, 14:59
Bydlisko: Mosty u Jablunkova-Czech Republic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zviretom » 14. Októbra 2008, 14:45

Mně utekla brachypelma smithi,neznamy svlek,asi tak 5 cm v tele a nenasla se....je možný že utekla přez balkon,dveře byly otevřené.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Októbra 2008, 19:41

DROBEC napísal:mno moj pavuk chodi velmi casto na prechadzky a som velmi rada, ze to vzdy zapocujem a stihnem ju chytit skor ako mi niekam zdrhne za skrinu,alebo tak. Ked pocuvam, ake mate problemi, velmi vam nezavidim :( .asi patrim medzi tych stastnych, co nemaju problemi z hladanim pavuka :D .
Keď to je velmi často,tak bude asi chyba v zabezpeceni,nie ? :wink: Ak je to tak,tak s tym radsej nieco urob...

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 15. Októbra 2008, 09:20

mne tiez zdrhol hercules asi v 4 zvleku odkopol vrchnak ... komplet vvsetko som prehladal a o 3 dni ma napadlo pozriet za skrinu z boku a tam bola na zemi :-) zatial len ten pavuk mi zdrhol a dvakrat uzovka :D

DROBEC
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10. Októbra 2008, 09:28
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DROBEC » 15. Októbra 2008, 21:51

Keď to je velmi často,tak bude asi chyba v zabezpeceni,nie ? :wink: Ak je to tak,tak s tym radsej nieco urob...




No uz sa stalo.uz jej nenechavam stale otvorenu vetracku :D .ale aj tak ma dost velku silu.niekedy sa jej podari dokonca otvorit krytku aj ked je dost zatazena :?

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51
p.striata

Príspevok od užívateľa husenica77 » 11. Augusta 2009, 19:51

ach jo .. tak aj so mnou uz od dnes zije niekde navolno v byte cca 5-6 zvlekova Poecilotheria striata.. to mam ale radost :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Augusta 2009, 20:38

mne usiel minule adult samec P. subfusca .... a dodnes som ho nenasiel :-) Uz je tomu asi mesiac ...

Pekna skoda za par € :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Augusta 2009, 20:45

existuju zarucené metody ako hladat ktore zarucene nefunguju - mokra handra pod lampou, silna hudba, lepiaca paska no fuguju len v teoretickej rovine ale za pokus nic nedas
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 12. Augusta 2009, 00:48

Tyhle metody já bych ani nezkoušel, nejsem schopnej v bytě najít 1,5metrovýho hada, ale málokterej babouk zůstane skrytej dýl jak dva dny-prostě když mi na nem záleží, párkrát za noc du do pavoukárny a seberu ho.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51

Príspevok od užívateľa husenica77 » 12. Augusta 2009, 08:33

tak som porozkladal na noc v blizkosti miesta posledneho vyskytu pavuka nadoby s vlhkym lignocelom, ale akosi asi nemal zaujem sa do nich nastahovat ako som rano pozeral :D
akurat silno premyslam, ako to setrne a nenapadne oznamit frajerke aby u nej neprepukla sialena panika :)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 12. Augusta 2009, 09:33

JA som moju roseu nasiel pod radiatorom.Teda ja nie sestra.Nebol som vtedy doma

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 12. Augusta 2009, 15:16

Mne usla P.regalis 5zv cez 5mm vetracie otvory nemohol som tomu uverit ale je pravda ze rod poecilotheria su zboku strasne tenky no nastastie som ju nasel na svojom terariu chvila nahanacky a bolo, potom my usel c.crawshayi 4zv rozbehol sa po stole velky jump na stolicku a sup do tasky ale nakoniec som ho dostal a raz my usla 2zv L.parahybana ktoru som uz nenasiel a tak isto 3 zv S.calceatum ktoru som taktiez nenasiel tod vsetky moje príhody v mojej kariere :D
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Augusta 2009, 17:03

ako dlho sa venujes chovu? niekto nezazije tolko utekov za cely zivot
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Augusta 2009, 17:11

Z0oMb3E napísal:ako dlho sa venujes chovu? niekto nezazije tolko utekov za cely zivot
Ak si nesikovny zvladnes to aj za tyzden :-)

Mne dokopy uslo asi xy pavukov, z toho vela nenavratne..... ale mam dobru statistiku co sa tyka prepoctu na rok .. :-D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Augusta 2009, 18:38

-teraz na nikoho narazat nebudem a budem to brat s mojho pohladu-
nechapen ako moze niekomu ujst pavuk

-sak nekrmim naraz 100 pavukov ale otvorim krabicku hodim potravu zavrem krabicku x 100
-do teraria davam pavuky len ked su uz naozaj velke a nie 6 zvlek uz je tam
-pri cisteni a vyberani zvyskou potravy sa venujem len jednemu terariu tak mam otvorene len jedno
-rosim pri malych injeknou striekackou cize to ani neotvaram pri velkych zase len jedno tera naraz
-neotvaram teraria zbytocne len tak ci funguju panty alebo klzu kolajnicky
-staviam si teraria tak aby boli bezpecne a sam pavuk si ich v ziadnom pripade nemohol otvorit ani keby mal 2 kila
-pri krmeni alebo inej manipulacii sa nevrusujem nicim ani mobilom (sak oni zavolaju znova)

sak keby mi usiel niejaky adult poecky, stromatky, alebo hoci aj smithiny v tej izbe by som ani nespal a nie sa s tim pochvalil formou
-XI xi dnes mi usla adult stromatopelma xixi :lol: 50smajlov este som ju nenasiel dalsich 50 smajlov skusim zajtra mozno budem mat stastie a pomoze mi aj moj 5 rocny bratranec-
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Augusta 2009, 18:57

Maš pravdu vo všetkom co si napisal. Ale stym nesuhlasim, ze nedavat 6 zv. pavuky do teraria, co ked ide o Theraphosu ci Megaphobemu ci Phormictopusa...Treba uvažit o aky druh pavuka ide, by som doplnil. Mam cez 50 pavukov v terariu a este mi neusiel ani jeden, keby vyleti z teraria tak by asi neprezil ten pad. Ono moze sa stat ze za ucelom lovu, ked sa nezavrie hned terarium, ze pavuk nechtiach vyskoci (zalezi ake terarium). Ale pavuk nikdy neujde ked je terarium otvorene minimalny cas. Keby pootvaram vsetky teraria v noci bol by vysledok unikov iny ako ked otvorim teraria cez den...
Stromove pavuky premiestnujem vzdy v kupelni, Uz mi X krat nieco uslo pri premiestnovani, maculaty, irminie, aj violaceusi (nie vzdy sa mi podari pavucika premiestnit bez uteku, no ak je pavuk pred zv. lahsie sa snim manipuluje)....Vzdy mam pri sebe aj krabicku do ktorej viem uprchnuteho pavuka hned chytit, a nerobim paniku ! To je najhorsie robit paniku pri uteku pavuka.

Usla ti adult Stromatopelma ? No tak to by som hladal az kym by som nenasiel. Tak nebezpecny pavuk potulujuci sa po byte/dome moze byt nebezpecny pri vyruseni ci nahlom prekvapeni. A mozno utiekol von z bytu/domu a tam pomaly zahynie....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 12. Augusta 2009, 18:58

mne zatial usla len H.lividum no hned so ju nasiel lebo zbehla iba za krabicu .. sem tam mi vyleti aj P.irminia ale ta je hned s5 ta sa len prebehne okolo krabicky a leti dnu
pavuky hovam uz hadam rok ..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Augusta 2009, 19:43

Chlapci suhlasim s vami ...,

Ale niekedy sa tomu nevyhnes ..., Proste ked clovek ma toho vela tak je to tazssie ustrazit.

S terarkami by som si hlavu nerobil. Velky pavuk mi zdrhol iba ak sa prekusal cez krabicku, alebo si ju otvoril - vsetky boli od inych chovatelov a nove jedince v chove , v inych nadobach ako standardne pouzivam. ( 1.0 subfusca, 0.1 abbiceps/ ruhnai atd.)

Dost casto mi zdrhli pavuky pri krmeni - naposledy H. incei 2zv. Proste frrnk a je prec.

Pri mojej chybe ked mi spadla cela krabica s H. maculata 0.1 a ta sa rozletela a ona mi prebehla po bosej nohe. Nahanal som ju asi 15 minut.

Pripadne pri vyberani 1.zv. pavukov z kokona a rozdelovani do krabiciek. ( tam nie je mozne ustrazit vsetkych naraz)

Momentalne mam doma niekolko stovak KUSOV pavukov a ak ich chcem krmit musim makat, a pre nedostatok casu krmim aj po 3 filmovky naraz.

Vacsie pavuky, ale aj sub a semiadulty mam v plastovych krabickach - byvam v byte a mam obmedzeny prietor. A tie niekedy vedia prekvapit.

Druhy kt. su nervoznejsie krmim velmi opatrne iba s pootvorenou krabickou. Ostatne "stabilne" si dovolim aj nechat osamote neaku tu minutku.

Najviac vsak zdrhaju samce a pavuky pri pareni - niekedy je nevyhnutne nechat samca zdrhut - aby sa nestal krmivom.


Vzdy si treba dat pozor na tie viac nebezpecne a nervoznejsie druhy. A nemalo by hrozit ziadne nebezpecenstvo.

Mam jedno heslo kt. plati na smrtelne jedovate zvieratka v mojom chove Ak sa niekto opyta , ze co sa stane ak mi ujde - Odpoved znie : Taka moznost neexistuje. Proste nesmie ... ani keby spadla krabicka, proste NIKDY.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51

Príspevok od užívateľa husenica77 » 12. Augusta 2009, 20:46

ja uz chovam pavuky tiez nejaky ten piatok a ako tu uz adi spominal, jednoducho stane sa ze co to zdrhne, najma ked mas toho vela a urcite cinnosti uz robis automaticky.. co mi teraz zdrhla poecka, to je prvy utek co trva dlhsie ako 10 minut, ostatne som vzdy v pohode pochytal .. vzdy ked otvaram krabicku/terarko, pohladom skontrolujem kde sa pavuk nachadza, teraz som to v rychlosti podcenil, pavuk skocil medzi splet kablov na koberec, ktory je mimochodom velmi podobnej farby ako pavuk :) .. no a uz ho nebolo .. ale aj ten lov na pavuka ma nieco do seba, ked stale podvedome nenapadne striehnem po byte, prezeram zakutia a rano som si vytriasal pre istotu oblecenie :)

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 12. Augusta 2009, 22:30

venujem sa tomu pomaly tri roky je pravda ze vsetky uteky boly v prvom polroku :D od vtedy my uz ziadny neusiel a neni to as tak vela utekou iba dva boly tie ktore sa nevratili a to 2 zv l.parahybana a S.calceata ale zvicajne vsetky uteky boly bud ze velky vetraci otvor alebo pri presuvani z teraria do teraria ale uz my dlho dlho nic neuslo a dost my to i chyba :D

a este 6zv pavuk a je vterariu ako napisal clen vysie lenze ja mam aj male terarium ktore 6 zv padlo ako uliate urcite niesom taky ..... ze ho smarim 6zv do 40x40x40 a ostatne body su hadam samozrejmostou
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 18. Augusta 2009, 14:40

mne raz usla 5 zvlekova irminia no hend som ju chytil totiz to bolo tak ze som otvoril terarko ze jej dam misku s vodou a zrazu som len videl jak mi beha po ruke na chrbat a z chrbta skocila na stol a tam som ju uz nejak chytil .... :D a raz som ani envedel ze mi usla G.rosea a ako som tak pozeral telku zrazu liezla popri skrini len necapem ako sa ej podarilo utiect sklo an terarku nebolo odsunute a jediny otvor v terarku je asi metera aj daco dan zemou ....... a tu poeciloteriu na uteku ti enzavidim man kusla moja adult samica P-ornata a nebol to dva krat prijemne tie krce opuchy svrbenie bolest hlavy brucha a tak


Napísať odpoveď