čistenie terária

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
moonlight
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Februára 2008, 16:37
Bydlisko: BN
čistenie terária

Príspevok od užívateľa moonlight » 28. Augusta 2008, 10:05

jedna otazocka....mozem skla terarka cistit nejakymi prostriedkami?napriklad okena a tak.....alebo len horucou vodou?aby som nejak neublizila nooo :)

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:
Re: èistenie terárka

Príspevok od užívateľa meo » 28. Augusta 2008, 11:06

moonlight napísal:jedna otazocka....mozem skla terarka cistit nejakymi prostriedkami?napriklad okena a tak.....alebo len horucou vodou?aby som nejak neublizila nooo :)
Ja cistim zasadne iba horucou vodou... ved ak tam nemas nejaky sajrajt, tak nie je dovod pouzit chemikalie, no nie? A ak predsa, tak to DOBRE vyumyvaj studenou vodou a nechaj to "vycichnout" /sorry, nenapada ma slovensky ekvivalent :) /

moonlight
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Februára 2008, 16:37
Bydlisko: BN

Príspevok od užívateľa moonlight » 28. Augusta 2008, 11:10

veeelmi pekne dakujem.....:).......mam sice dooost zatrepane skla, taka necistota ktora sa neda normalne vycistit....bo predtym akvarko to bolo :lol: :lol: :lol: ....aleee no skusim dako potrapit sa nooo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 28. Augusta 2008, 11:15

moonlight napísal:veeelmi pekne dakujem.....:).......mam sice dooost zatrepane skla, taka necistota ktora sa neda normalne vycistit....bo predtym akvarko to bolo :lol: :lol: :lol: ....aleee no skusim dako potrapit sa nooo :wink:
Horuca voda a nova spongia spravia zazraky....

moonlight
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Februára 2008, 16:37
Bydlisko: BN

Príspevok od užívateľa moonlight » 28. Augusta 2008, 11:19

:D :D :D ...super rada dakujem...asi to bude tou spongiou :lol: :lol: :lol: ...skusim ...hehehehehhe

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 28. Augusta 2008, 11:26

Ahoj,no ja osobne ked je moc velka spina dam aj trochu jary alebo niecoho podobneho a potom parkrat zmyjem.A pokial to mas byvale akvarko,mne pomohlo ked som ho naplnil vodou,dal trochu octa a nechal odstat.

moonlight
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Februára 2008, 16:37
Bydlisko: BN

Príspevok od užívateľa moonlight » 28. Augusta 2008, 11:30

noo lenze s jarou to skusat nechcem...too mala kamaratka korytnacky a umyla jarou tu nadobu, naplnila vodou a do rana zdochli.. :lol: :cry: ...ten ocot neni zly napad....sak domace prostriedky asi overeneeee babske recepty..to by skodit nemalo.dik.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 28. Augusta 2008, 14:19

zasadne horuca voda.. nikdy som pri cisteni terarka nepouzival chemikalie a ani nebudem.
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

moonlight
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Februára 2008, 16:37
Bydlisko: BN

Príspevok od užívateľa moonlight » 28. Augusta 2008, 21:36

dikajz calani 8)

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 29. Augusta 2008, 09:12

moonlight napísal:noo lenze s jarou to skusat nechcem...too mala kamaratka korytnacky a umyla jarou tu nadobu, naplnila vodou a do rana zdochli.. :lol: :cry: ...
Ahoj,no korytnacky v tej vode ziju,piju ju atd...A pokial ich tam dala hned po tom,no budiš....Teda samozrejme ze tou jarou nebrblem cele terarko ale iba konkretne miesto a potom to viackrat (velakrat) splachnem,zatial sa ziadny problem nevyskytol...Ale ako ostatni hovoria,najlepsie je len cista tepla voda a toto len vo vynimocnym situaciach :)

moonlight
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Februára 2008, 16:37
Bydlisko: BN

Príspevok od užívateľa moonlight » 29. Augusta 2008, 11:59

jasneee chapem :wink:

patrik107
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 27. Decembra 2011, 22:03
Bydlisko: Hažín nad Cirochou
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa patrik107 » 14. Februára 2012, 23:53

Čaute a ako je to s výmenou substrátu ? treba substrát vymieňať ?

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa Branko :) » 15. Februára 2012, 00:08

patrik107 napísal:Čaute a ako je to s výmenou substrátu ? treba substrát vymieňať ?
ja menim len v pripade ze mam plesne inak podla mna netreba zbytocny stres pre pavuka

patrik107
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 27. Decembra 2011, 22:03
Bydlisko: Hažín nad Cirochou
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa patrik107 » 15. Februára 2012, 00:44

Ok diky :)

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa ophiel » 15. Februára 2012, 17:19

patrik107 napísal:Čaute a ako je to s výmenou substrátu ? treba substrát vymieňať ?
pri krpcoch mením vždy ked davám do novej (väčšej) nádoby (starý vyhadzujem) nestojí zasa tak vela, a pri väčších jedincoch tak raz max. dva krát do roka, alebo hned ako sa objaví dáka plesen ako Branko spomínal.
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa jony » 15. Februára 2012, 17:47

ophiel napísal:
patrik107 napísal:Čaute a ako je to s výmenou substrátu ? treba substrát vymieňať ?
pri krpcoch mením vždy ked davám do novej (väčšej) nádoby (starý vyhadzujem) nestojí zasa tak vela, a pri väčších jedincoch tak raz max. dva krát do roka, alebo hned ako sa objaví dáka plesen ako Branko spomínal.
raz dva krát do roka?...to už prečo určite to nie je potrebné....zbytočne tým stresuješ chovancov

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Februára 2012, 17:59

ja mám pavúky asi tri a pol roka.....pri niektorých som substrát nemenil..pri niektorých raz....pri niektorých viackrát skrz plesne/parazity...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

ricmond88
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Decembra 2011, 15:02
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa ricmond88 » 13. Júla 2012, 12:39

Blondi :) napísal:ja mám pavúky asi tri a pol roka.....pri niektorých som substrát nemenil..pri niektorých raz....pri niektorých viackrát skrz plesne/parazity...
mozem sa spytat ? jak ta plesen vypada ? bo ja mam posledy tyzden po stenach terarka take chumačky šedive .a neviem ci to je pavucina alebo plesen ..som stoho dost mimo .. :(

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 13. Júla 2012, 13:44

ricmond88 napísal:
Blondi :) napísal:ja mám pavúky asi tri a pol roka.....pri niektorých som substrát nemenil..pri niektorých raz....pri niektorých viackrát skrz plesne/parazity...
mozem sa spytat ? jak ta plesen vypada ? bo ja mam posledy tyzden po stenach terarka take chumačky šedive .a neviem ci to je pavucina alebo plesen ..som stoho dost mimo .. :(
daj fotku toho Tvojho niečoho :-D :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: čistenie terárka

Príspevok od užívateľa Branko :) » 13. Júla 2012, 22:50

ricmond88 napísal:
Blondi :) napísal:ja mám pavúky asi tri a pol roka.....pri niektorých som substrát nemenil..pri niektorých raz....pri niektorých viackrát skrz plesne/parazity...
mozem sa spytat ? jak ta plesen vypada ? bo ja mam posledy tyzden po stenach terarka take chumačky šedive .a neviem ci to je pavucina alebo plesen ..som stoho dost mimo .. :(
plesne su rozne.. moze ti plesniviet substrat moze ti chytat ked tam nechas zvysky a tak...ak mas pos tenach sedive chumaciky na "styl" ze maju nejaky zaklad a trcia tak to pavucina nebude a mozes to dat prec...


Napísať odpoveď