Zvliekanie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 13. Novembra 2008, 18:40

Video zvliekanie M. robustum..kto to ešte nevidel tak si kuknite
http://www.tarantulas.707.cz/index.php? ... tlink&id=3

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 13. Novembra 2008, 21:57

ja mam taku zvlastnu otazku: ked sa zvlecie stromovy pavuk a zvlecku si necha v hniezde, tak mu ju tam nechate? lebo neda sa vybrat bez toho aby som mu znicil hniezdo... :)
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 13. Novembra 2008, 22:05

bariad napísal:ja mam taku zvlastnu otazku: ked sa zvlecie stromovy pavuk a zvlecku si necha v hniezde, tak mu ju tam nechate? lebo neda sa vybrat bez toho aby som mu znicil hniezdo... :)
Je lepší ji co nejdříve vydělat (z toho důvodu, že by na něm mohli být "svlečení" paraziti), ale pokud by jsi mu měl rozbít uplně celé hnízdo tak ji tam nechej.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 19. Novembra 2008, 19:46

ak tu zvlecku nevyberes tak si aspon pavuk vysaje ziviny zo zvlecky

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 2. Decembra 2008, 15:46

caves, kolko sa asi pavuk pripravuje na finalnu fazu zvliekania? myslim ako dlho lezi na chrbte kym sa zacne zvliekat? asi to nie je nejako stanovene, vsak? pretoze ten moj takto lezi uz dobrych par hodin a neviem ci je to normalne...pred dvoma tyzdnami mi odisla takto pri zvliekani G. rosea, dufam že B. smithi nepojde do nebička za ňou...Vlhkosť je ok.

A ešte - mam ho vo filmovke - je vyrušením pavúka pri zvliekaní jej otvorenie a náhľad dnu?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 2. Decembra 2008, 16:47

u prcků by to mělo jít rychle,občas mívaj problémy s moc nízkou teplotou...
bud se svlíkne nebo chcípne.
Třebas taková smitka moc vlhko na svlékání nepotřebuje.
Kolikrát se mi svlíkali za jízdy v autě,vlaku,nebo na burze, několikrát jsem byl nucen s baboukem manipulovat během svlékání a vždy vše proběhlo v pořádku, ale náhoda je blbec tak raděj nerušit.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51

Príspevok od užívateľa Luki » 10. Decembra 2008, 13:54

Cawte mam problem s mojim B.smithi je v 4zvleku a dnes pred jedenastov sa prevratil nachrbat tak som si myslel ze sa ide zvliect lenze uz to trva vyse troch hodin a stale nic iba tam lezi nehybe sa...Pri takychto malych zvlekoch by to nemalo trvat tak dlho nie??? A v izbe je iba 21 stupnov nemoze to byt tym? Zvlece sa este ci umre :( ? Dik za odpoved

Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51

Príspevok od užívateľa Luki » 10. Decembra 2008, 14:40

Akurat sa zacal predsa len zvliekat tak mam radost :D :D :D Uz som si myslel ze bude mrtvy ked tak dlho nic ale nastastie sa zacal zvliekat hehe nezbednik ten mi dal :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 10. Decembra 2008, 14:42

Mne sa to uz tiez raz stalo pavuk sa zvliekal v krabicek cestou autom krabicku som mal v rukach a zvliekol sa v pohode celou cestou sa zvliekal a nic sa mu nestalo a jak nabijalo z autom ta sa aj dost cudujem ...

Tibo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 20:03
Bydlisko: Detva

Príspevok od užívateľa Tibo » 27. Decembra 2008, 15:41

Mozem dat Parahybane tyzden po 9-10 zv. mys alebo este mam pockat? bude uz dost vytvrdnuta?

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 27. Decembra 2008, 17:16

Tibo napísal:Mozem dat Parahybane tyzden po 9-10 zv. mys alebo este mam pockat? bude uz dost vytvrdnuta?
radsej este pockaj, aspon 1-2 tyzdne

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 27. Decembra 2008, 17:17

no ja davam skoro pozvleku ale este by som pockal aspon par dni .... po 2tyz uz urcite ....

Tibo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 20:03
Bydlisko: Detva

Príspevok od užívateľa Tibo » 29. Decembra 2008, 11:11

Caute. Chcem sa este spitat na B. smithi mam ju bud v 1. alebo 2. zvleku a kupil som ju na ZV burze pred cca mesiacom a pol a este stale sa mi nezvliekla , nieje to uz pridlhy cas medzi zvlekom?... radsej sa spitam lebo mal som G. roseu 1. zv a ona sa mi dlho nechcela zvliect a ani neprimala potravu a nakoniec uhynula :(

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 29. Decembra 2008, 11:20

Tibo napísal:Caute. Chcem sa este spitat na B. smithi mam ju bud v 1. alebo 2. zvleku a kupil som ju na ZV burze pred cca mesiacom a pol a este stale sa mi nezvliekla , nieje to uz pridlhy cas medzi zvlekom?... radsej sa spitam lebo mal som G. roseu 1. zv a ona sa mi dlho nechcela zvliect a ani neprimala potravu a nakoniec uhynula :(
Ahoj, tak s G. roseou v 2. zv som mal take iste stastie ako ty. B. smithi sa mi z 2.zv do 3zv. zvliekla presne za 2 mesiace a 13 dní, takže podľa mňa sa nemáš čoho báť, pokiaľ je vykrmená a máš dobrú teplotu, čakaj...iná možnosť nie je :)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 29. Decembra 2008, 16:39

to je v pohode ... ked mas nizku teplotu tak to moze trvat oveeeela dlhsie ....

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 11:55

chcel som sa spytat, ci je normalne, ze sa pavuci prestanu zvliekat v zimnom obdobi... je sice pravda, ze sa mi 2ks zvliekli, ale ostatok nic. maju telo, maju vlhko, aj zeru. nerozumiem tomu...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Januára 2009, 12:00

o ake pavuky ide ?

vsetko zalezi od podmienok, velkosti zvlekov, kolko papkaju .... a tak
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 12:02

dole mam napisane co mam doma. zvliekla sa teraz geniculata do 8 zvleku a smithka do 5 zvleku. druha geniculata sa nezvliekla skoro pol roka a je rovnako zvlekova... G. rosea rastie pomaly...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Januára 2009, 12:05

bud som blby alebo som z toho aj tak vela nepochopil .....

sak napis aky pavuk , aky velky , a kedy sa ti zvliekal naposledy ....

ako casto prijma potravu , popripade cim ho krmis ... a nezabudni spomenut aku maju teplotu a vlhkost ...

diki ...

potom ti mozno budeme vediet poradit ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 12:08

no to ti mozem napisat az vecer. pisanku s datumami mam doma... teplota 23 cca a vlhkost 50-65%. ale ked tak vecer vsetko napisem. mozno budem prekvapeny a najdem doma dalsiu zvlecku... :)
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Januára 2009, 12:10

mno .... ta teplota by mohla byt vyssia .... a vlkost tiez ....

skus to dat aspon na 26 stupnov a 75% vlhkost ....

na zaciatok .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 13:10

skusim dat, ale v lete bolo teplo aj 28 stupnov a aj tak to nepomohlo. naposledy sa zvliekala 30.5.2008. a to je velmi dlha doba. zerie pekne, brusko ma uplne napratane... nerozumiem...
inak teraz som bol doma. teplota 23-24 vlhkost cca 60% a narosil som, tak uvidime, ci sa viac bude zdrziavat na tom cerstvo narosenom, alebo bude vyhladavat suchsie....
Obrázok
taketo ma brusko...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Januára 2009, 13:51

pri takomto velkom pavukovy nie je az tak neobvykle ze sa nezvlieka kazdy mesiac, ani kazde 3 ...

cim starsi ....tak su odstupy vacsie ...

rolu hraje aj krmenie .... ci sa krmi pravidelne ... alebo ci sa nepreziera ....

niekde na fore sa mozes docitat o takzvanom "zapeceni" --- prezraty pavuk neprijma dlho potravu a nezvlieka sa ...

treba byt trpezlivy ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 13:54

ahaa, takze nie je to nic neobvykle. stat sa to moze. oka, uz som sa zacinal bat, ze sa nieco stalo. skusim teraz davat velky pozor na vlhkost a pridam teplotu, tak sa snad nieco pohne. ale dakujem za radu. za rok "chovatelstva" sa mi takyto pripad nestal.
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Januára 2009, 13:58

za rok dokazes dostat do adultu neakeho stromaka, ale na zemne druhy treba byt naozaj trpezlivy ....


Ja vravim .... Trpezlivost zvleky prinasa ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď