Zvliekanie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 14:08

rozhodne som nepocital s tym, ze to bude len tak tak. ale zneistel som, lebo sa mi to zdalo dlho, tak preto som sa radsej spytal. budem potom informovat, co a ako sa pohlo dalej... .
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 14:23

aj ruze aj zvleky... asi by to chcelo este viac kuskov, aby som si to zvliekanie uzival castejsie :)
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 14. Januára 2009, 18:30

maczky napísal:no to ti mozem napisat az vecer. pisanku s datumami mam doma... teplota 23 cca a vlhkost 50-65%. ale ked tak vecer vsetko napisem. mozno budem prekvapeny a najdem doma dalsiu zvlecku... :)
Ahoj! Aj u lividumke mas 50-65%nu vlhkost? Ked ano, tak to je malo...teraz som si kupil lividumky a spravil som o nich resers na lasiodore aj na zahranicnych forach...vecsina ludi sa zhoduje na tom, ze potrebuju cca. 75-85%, ale 70% je minimum...pri tom je dolezitejsia vlhkost v nore ako na povrchu...to znamena ze odporucaju okrem rosenia aj udrzovat substrat ( az do dna flase ci teraria ) mierne mokry ( ale samozrejme nemaju mat v terarku blato :lol: )...
"Si vis pacem, para bellum."

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 14. Januára 2009, 18:47

lividka ma "mokro" takze tam je to v pohode...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 15. Januára 2009, 09:18

takze, ako som vcera pisal, dnes sa ozyvam. geniculata uvitala vacsie navlhcenie a zdrziava sa hlavne na vlhkych miestach. terplota sa mierne zvysila namontovanim silnejsej ziarovky. pokial bude treba, tak este nieco vymyslim, aby tam teplota este viac stupla... budem priebezne informovat az do zvleku :)
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 24. Marca 2009, 08:46

takze konecne som sa dockal. skusil som riadne navlhcit a podarilo sa. predvcerom som nalial vody, aby bolo v jednom rohu poriadne vlhko. rano uz som nasiel stopy na pripravu miesta na zvlek. vcera ked som prisiel z prace, tak uz sa zacala zvliekat. vecer okolo 11tej sa pretocila na nohy. je z nej krasna dama a celkom slusne velka.
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 24. Marca 2009, 19:29

zdravím posledný týždeň pozorujem na mojej B.smithy(7zvlek) ako postupne tmavne :shock: momentálne je už skoro celá tmavá ... vedel by mi niekto povedať koľko času ešte približne prejde pokým sa zvlečie som s toho celkom na nervy :lol: .... moja prvá zvliekajúca sa dáma :P

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 24. Marca 2009, 20:58

jony napísal:zdravím posledný týždeň pozorujem na mojej B.smithy(7zvlek) ako postupne tmavne :shock: momentálne je už skoro celá tmavá ... vedel by mi niekto povedať koľko času ešte približne prejde pokým sa zvlečie som s toho celkom na nervy :lol: .... moja prvá zvliekajúca sa dáma :P
Týždeň
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 1. Apríla 2009, 10:57

No tak už to má za sebou(28.3.) a rozdala si to z novozakúpenou Acanthoscúrriou geniculatou(3-tí zvlek). Obidve sa zvliekali naraz a trvalo im to niečo cez 1 hod. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 16. Apríla 2009, 21:23

Pred dvomi dňami sa mi zvliekol pavúčik............ :lol: dnes som si všimol na jeho nohách malé výrastky(tibiálne háky) a takisto bulbusy..............mám adult samca len škoda ,že nie som si na 100%istý či je to Acanthoscúrria geniculata lebo ten čo mi ho predal ho pomenoval úplne inak...... :( .....len toľko chcel som ho chovať pre radosť ale podľa dnešného zistenia si ho moc neužijem............ :( ....a ani nebude môcť splniť poslanie kôli ktorému na tomto svete je....... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 17. Apríla 2009, 10:37

jony napísal:Pred dvomi dňami sa mi zvliekol pavúčik............ :lol: dnes som si všimol na jeho nohách malé výrastky(tibiálne háky) a takisto bulbusy..............mám adult samca len škoda ,že nie som si na 100%istý či je to Acanthoscúrria geniculata lebo ten čo mi ho predal ho pomenoval úplne inak...... :( .....len toľko chcel som ho chovať pre radosť ale podľa dnešného zistenia si ho moc neužijem............ :( ....a ani nebude môcť splniť poslanie kôli ktorému na tomto svete je....... :cry:
Hoď sem foto či je to naozaj geniculaca. No a daj ho do inzercii a dúfaj že sa ti niekto ozve.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 17. Apríla 2009, 13:23

ExCEL: foto sa tu už nachádza v ...druhy vtáčkarov-Nhandu coloratovillosum-2stránka ak máš záujem pozri si to a aj tie odpovede....... :(
..... a ešte aktuálnejšie foto(po zvleku) nájdeš na - foto vašich terárií str. 19.....

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 17. Apríla 2009, 17:18

jony napísal:Pred dvomi dňami sa mi zvliekol pavúčik............ :lol: dnes som si všimol na jeho nohách malé výrastky(tibiálne háky) a takisto bulbusy..............mám adult samca len škoda ,že nie som si na 100%istý či je to Acanthoscúrria geniculata lebo ten čo mi ho predal ho pomenoval úplne inak...... :( .....len toľko chcel som ho chovať pre radosť ale podľa dnešného zistenia si ho moc neužijem............ :( ....a ani nebude môcť splniť poslanie kôli ktorému na tomto svete je....... :cry:

ak by naozaj slo o adult samca A.geniculata tak by som ho mozno aj vzal.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 17. Apríla 2009, 19:46

když mu urveš jeden bulbus, můžeš to určit a samec s jednim odpařit taky dokáže ...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Apríla 2009, 22:04

jony - kupim od teba toho samca , okamzite, hned ....

Sorry za spam , ale neodpovedas mi na SS
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 27. Júna 2009, 13:49

ahojte,chcem sa spýtať. kolko trvá 8-9 zvlekovej geniculate kím sa začne zvliekať od doby ked zčerná? viem že to záleží na okolostiach.ale chcel by som vedieť kolko to trvalo vašim chovancom.bude to môj prvý zvlek tak som stoho patrične nervózny.zčernala mi včera v noci a ráno čiže je to niečo viac ako 24 hodin.pohybuje sa minimálne,už som jej aj narosil a viac by som ju už nechcel rušiť.dakujem pekne za odpovede.

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 30. Júna 2009, 11:17

caw...chcem sa spitat kolko trva doba od zaciatku ciernutia pavuka az do samotneho zvleku?...napr:B.Smithi 8)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 4. Júla 2009, 10:07

tak ja to mám zasebou,trvalo to od zčernania do konca zvleku presne týždeň. z 8 do 9teho zvleku geniculata

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zvliekanie

Príspevok od užívateľa OrasM » 13. Júna 2012, 10:02

Ahojte.

Chovám zopár pavúčikov už zopár rokov, ale mám jednu otázku ohľadne zvliekania s ktorou by som chcel pomôcť. Mám doma pavúka Lasiodorides polyscupulatus v 4.-tom zvleku, darí sa mu dobre napapaný je, ale otázku mám inú. Mám ho už doma viac ako 14 mesiacov ale doteraz sa mi ani raz nezvliekol. Viem že pavúci sa zvliekajú vtedy kedy oni chcú a kedy im to vyhovuje, ale celkovo mi to na tak mladého pavúka príde veľmi dlho. Už bola aj doba hladovky trvala 2 mesiace a potom jedol bez problému ďalej. Aby som bol úprimný abdomen má dosť veľký, takže možno je až príliš najedený, alebo si myslím že proste nemá ideálne podmienky na zvliekanie a tak sa nezvlieka.
Aký je Váš názor, je to v pohode, alebo by som mal začať robiť niečo inak. Ostatné 6 pavúky sa zvliekajú v pohode ako na bežiacom páse, tak neviem kde je chyba.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zvliekanie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 13. Júna 2012, 10:17

nemám skúsenosti s konkrétnym druhom, takže neviem povedať, ako často sa zvlieka....no rýchlosť rastu/zvliekania sa, závisí najmä od príjmu krmiva a od teploty....ak vravíš, že mal aj hladovky, problém môže byť aj tam...no..akú máš teplotu???...inak....keď som začínal, nakúpil som si asi 50 jednozvlekových Grammostola rosea "orange".....nechal som si z toho asi tak 3-4 kúsky (napokon som dal preč všetky...nezaujal ma ten druh :-P ) .....za rok sa mi zvliekli z druhého do tretieho zvleku :-P ...videl som napríklad 8 ročnú samicu G.rosea, ktorá mala asi 2,5-3cm v tele :-D (takže sa tiež nejak extra rýchlo nezvliekala...) ......
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zvliekanie

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 13. Júna 2012, 10:35

(nicim nepodlozena spoelulacia)
skus ju krmit cersrvo zvlecenou potravou (alebo potravou tesne pred zvlekom)...tak isto ako pavuky aj krmny hmyz produkuje pred zvlekom hormon ekydson a ak by si ho dostal do pavuka v podobe potravy mohol by si teoreticky nastartovat jeho vlastnu tvorbu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

darkarian
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 8. Decembra 2012, 11:41
Bydlisko: Bratislava petrzalka
problem so zvliekanim

Príspevok od užívateľa darkarian » 10. Januára 2013, 15:03

chovam tarantule cca 1 rok a dnes sa ni ciastocne zvliekol Nhandu coloratovillosum na adbomene mu ostala zvleska v cca v poslefnaj stvrtine jej velkosti tak potrebujem poradit co stim mam pockat do zajtra aledo to odstranit pomocou pivzeti ci nejako inac za radi vopred bakujem je to surne
ps ospravedlnte gramatiku pisem z mobilu lebo pc je kaput
chovam:
1,vtackare: Brachypelma auratum 4ks, Brachypelma emilia 2ks, Brachypelma snithi 2ksGrammostola rosea 2ks, Lasiodora difficilis 2ks, Lasiodora parahybana 2ks, Nhandu chromatus 2ks, Nhandu coloratovillosum 2ks
2,hady: uzovku cervenu 1ks, elaphe bimakulata 1ks
3,zaby: bombina orientalis 3ks, pazurnatka vodna (5cm) 3ks
4,africke slimaky: achatina achatina 6ks, achatina imaculata 3ks
5,korytnacka: klopavka pizmova 2ks
6,rybicky 20l akvarko

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: problem so zvliekanim

Príspevok od užívateľa Idu » 10. Januára 2013, 16:40

Ahoj... nie su to tarantule ale vtackare :( Skus mu ten kusok starej zvlecky navlhcit a opatrne odstranit stetcom, alebo ak sa da pinzetou. Ak je to len kusok zvlecky na abdobene, tak to az take kriticke nebude. Podla mna by s tym mal v pohode dozit do dalsieho zvleku.
Naposledy upravil/-a Idu v 10. Januára 2013, 16:41, upravené celkom 1 krát.

darkarian
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 8. Decembra 2012, 11:41
Bydlisko: Bratislava petrzalka
Re: Zvliekanie

Príspevok od užívateľa darkarian » 10. Januára 2013, 17:12

ospravedlnujem sa za tem viraz taramtula ale pisal som to narichlo lebo som musel ist surne do roboty
uz som to viriesil a to takto rozprasovacom som pokropil zadocek a pockal cca15min a nasledne pritlacil opatrne pinzetou precnievajucu cast starej zvlecky o podlkad a ako chcel ujst pavuk a sa pekne stiahla sama dole a teraz vizera vsetko ok len ho musim par dni sledovat ako sa mu bude darit
chovam:
1,vtackare: Brachypelma auratum 4ks, Brachypelma emilia 2ks, Brachypelma snithi 2ksGrammostola rosea 2ks, Lasiodora difficilis 2ks, Lasiodora parahybana 2ks, Nhandu chromatus 2ks, Nhandu coloratovillosum 2ks
2,hady: uzovku cervenu 1ks, elaphe bimakulata 1ks
3,zaby: bombina orientalis 3ks, pazurnatka vodna (5cm) 3ks
4,africke slimaky: achatina achatina 6ks, achatina imaculata 3ks
5,korytnacka: klopavka pizmova 2ks
6,rybicky 20l akvarko

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zvliekanie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Januára 2013, 17:24

darkarian napísal:som pokropil zadocek
nie najšťastnejší výraz..telo pavúka sa totiž delí na hlavohruď (cephalothorax) a bruško (abdomen) ..čiže žiaden zadoček :D ..ale to len pre presnosť

PS: tá gramatika sa fakt nedá čítať....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď