Araneus spp.

Diskusia hľadom iných pavúkov, slovenské pavúky, wolfspiders, reclusa, čierna vdova, Nephila spp. a iné

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
torside
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Decembra 2008, 19:51
Bydlisko: Bytča
Kontaktovať užívateľa:
Araneus spp.

Príspevok od užívateľa torside » 3. Marca 2009, 20:25

ako nahle uvidim vonku kriziakov ked sa otepli xcel by som skusit ich chov, naskor odchytit zopar kuskov a dat ich spolu a skusit rozmnozit... mate niekto nejake skusenosti? kde by som mohol najst nieco o tom ako dlho trva kym samicka spravy kokon atd...

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 3. Marca 2009, 21:14

No môj zlatý to by som ti veľmi nedoporučoval, Larinioides silvicultrix (alebo slovensky križiak, ktorého si mal pravdepodobne na mysli) je zákonom chránený druh živočícha národného významu podľa prílohy č. 6 vyhlášky Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky č. 24/2003 z 9. januára 2003, ktorou sa vykonáva zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny. Hodnota jedného jedinca je stanovená v tabuľke na 5000,- Sk. V prípade že máš vážny záujem takéhoto pavúka chovať, potrebuješ na to povolenie štátneho orgánu. Viem že ťa možno tieto fakty neodradia od chovania zákonom chráneného živočícha ale už kvoli tejto skutočnosti navrhujem tému zamknúť, resp zmazať ak sa dá.
Naposledy upravil/-a patmos v 3. Marca 2009, 21:52, upravené celkom 1 krát.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
torside
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Decembra 2008, 19:51
Bydlisko: Bytča
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa torside » 3. Marca 2009, 21:37

tak v tom pripade este otazku, mame na slovensku len jeden druh kriziaka? ak ne su aj ostatne xranene?

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 3. Marca 2009, 21:49

Ahoj, nie, chránených je viacero druhov križiakov a iných pavúkov - zoznam nájdeš v téme Zoznam chránených živočíchov v SR.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
torside
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Decembra 2008, 19:51
Bydlisko: Bytča
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa torside » 3. Marca 2009, 21:51

chcel som skusit spolocny chov nejakeho nasho pavuka, vedeli by ste mi niekto pomoct aky druh by to mohol byt?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Marca 2009, 22:12

torside napísal:chcel som skusit spolocny chov nejakeho nasho pavuka, vedeli by ste mi niekto pomoct aky druh by to mohol byt?

Cerveny zoznam pavukov Slovenska obsahuje 423 druhov. Len ma zaujima naco to chces skusit, aku hodnotu bude mat tento tvoj "pokus".

Užívateľov profilový obrázok
torside
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Decembra 2008, 19:51
Bydlisko: Bytča
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa torside » 3. Marca 2009, 22:17

Sceptic napísal:
torside napísal:chcel som skusit spolocny chov nejakeho nasho pavuka, vedeli by ste mi niekto pomoct aky druh by to mohol byt?

Cerveny zoznam pavukov Slovenska obsahuje 423 druhov. Len ma zaujima naco to chces skusit, aku hodnotu bude mat tento tvoj "pokus".
chcel som domov aj ineho pavuka ako vtackara, dakujem teda za pomoc, toho kriziaka domov neberem kvoli tomu co som sa tu docital, temu zamykat nemusite, snad to pomoze este niekomu

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 3. Marca 2009, 23:30

ja mam v teraarku u skorpionov nejakeho pavuka . . vyzera ako cierna vdova alebo co :), je dost mali, a ma take biele bodky na abdomene, lovil tam modlivky co sa mi tam vyliahli aj fight som videl . . najprv som si myslel ze ho da ta modlivka ale zachvilku jak som prisiel tak uz ju mal na sieti a hodoval na nej, je to borec, neviem ako sa tam dostal, lovi aj mikro cvrcky ktore sa tam viliahli . . . ma zopar mrtvolok v pavucine . . . strasne sa zvecsil odkedy tam je. . . na zaciatku som ho detekoval hlavne koli tej pavucine ale teraz uz je pekne viditelny aj volnym okom. . . skusim spravit fotky ked bude svetlo . . . ale vzdy ked otvorim terarko tak utecie po pavucine do korkovej kory . . ale skusim to nafotit cez to zapatlane sklo snad bude daco vidiet, mozno mi ho potom urcite ;) ( inac jeden z naj pavukov co nedobrovolne chovam . . strasne sa mi paci ten ekosystem co je v tom terarku . . skorpiony si ho nevsimaju ani on ich a on sa mi tam stara o te veci ktore by tam nemali byt (roztoce,mikrocvrcky atd. . . ) Predpokladam ze to bude tiez nejaky druh kriziacika alebo co . . . ale ako vravim vyzera ako Black widow.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 3. Marca 2009, 23:55

Obrázok
Obrázok
sry za kvalitu ale su zle podmienky . . . nechce pozovat ako vtackare a ani rozmery na to nema :D . . .ale inac nema chybu!

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 4. Marca 2009, 15:13

cierna vdova nema bodky po abdomene :D

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 4. Marca 2009, 17:40

Ahoj,skus udělat lepší foto,tipoval bych to na nějaký druh rodu Steatoda(Therididae)což jsou pavouci náležící do stejné čeledi jako rod Latrodectus neboli černá vdova.

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 4. Marca 2009, 17:47

pro Torside
rozumím ti,taky jsem doma choval kde co,určitě s tebou souhlasím,určitě by tě nadchnul chov křížáka pruhovaného Argiope bruennichi,pokud jsem dobře informován tak na Slovensku je chráněný pouze druh A.lobata.Bohužel oba druhy mají jednoletý cyklus.Dalším zajímavým druhem jsou některé formy zápředníků rodu Cheiracanthium,nebo Clubiona,jsou rel.velcí a dají se výborně pozorovat.

Užívateľov profilový obrázok
torside
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Decembra 2008, 19:51
Bydlisko: Bytča
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa torside » 4. Marca 2009, 20:27

smiguel napísal:pro Torside
rozumím ti,taky jsem doma choval kde co,určitě s tebou souhlasím,určitě by tě nadchnul chov křížáka pruhovaného Argiope bruennichi,pokud jsem dobře informován tak na Slovensku je chráněný pouze druh A.lobata.Bohužel oba druhy mají jednoletý cyklus.Dalším zajímavým druhem jsou některé formy zápředníků rodu Cheiracanthium,nebo Clubiona,jsou rel.velcí a dají se výborně pozorovat.
na velkosti mi moc nezalezi, prave kvoli tomu chcem aj nieco ine ak ovtackara :) popozeram fotos a snad narazim u nas na severe SK na nieco take, ak sa podari porobim aj fotky :)

Užívateľov profilový obrázok
STORMMASTER
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 17:08
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Príspevok od užívateľa STORMMASTER » 30. Mája 2010, 12:26

Nemohol by mi niekto povedať niečo bližšie o tomto pavúkovi? Podľa mňa by to mohol byťaraneus diadematus. Minulého týždňa mi ho jeden kamoš priniesol. Akurát včera sa mi zvliekol, čo bolo dosť zaujimavé pozorovať, nakoľko to bolo dosť ine ako u vtačkarov.

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

a tu pekne vidno zvlečku:

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 30. Mája 2010, 13:23

myslim ze keby si ho pustil by bol happy :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 30. Mája 2010, 13:33

STORMMASTER : skús pozrieť tu www.aranearium.cz

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 30. Mája 2010, 13:57

podla toho co som si precital niekde na nete je na slovensku chranene takmer vsetko so spolocenskou hodnotou od 166 do 500e takze vysostne neodporucam chovat ziadne pavuky, koniky, modlivky, toboz sa stim enchvalit na internete :D mohlo by vas to prist draho :D ja s kamosom sme stim malo problemi uz ako male deti ked sa o nasom "zaujme" o jasterice dozvedeli niekde vyzsie ale nakoniec z toho nic nebolo nemali sme ani 10 :D ... pozn. neslo o ziadne mrzacenie :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Mája 2010, 19:09

STORMMASTER napísal:Nemohol by mi niekto povedať niečo bližšie o tomto pavúkovi? Podľa mňa by to mohol byťaraneus diadematus. Minulého týždňa mi ho jeden kamoš priniesol. Akurát včera sa mi zvliekol, čo bolo dosť zaujimavé pozorovať, nakoľko to bolo dosť ine ako u vtačkarov
Samozrejme ze je to dost ine, mas samca ako tak nato pozeram, tieto vyvojovo mladsie pavuky maju aj inu stavbu tela a nielen co sa morfologie tyka, ale aj fyziologie a anatomie samozrejme...
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď