Zvliekanie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Zvliekanie

Príspevok od užívateľa cvabo » 19. Marca 2006, 11:17

stalo sa vam niekedy , ze vam pavuk uviazol vo zvleku ? mne ano , bola to samica blondi ktora to neprezila ... ale aj u jedneho vagasa ktoremu som musel amputovat nohu .... mate podone skusenosti ? ...

mirror
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23. Februára 2006, 15:40
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mirror » 19. Marca 2006, 12:42

Moja Smithina si raz uviazla nohu ktoru si sama upustila odvtedy sa uz 3 krat zvliekla je v 8 zvleku je to samica a nic nevidno proste pohodicka....

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 25. Marca 2006, 05:34

no ja neviem , ale teraz je to moja chyba , ale moja blondi pustila 2 nohy :? , uz ma to hneva :evil:

Fufu
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 4. Augusta 2006, 23:17
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať užívateľa:
zvliekanie

Príspevok od užívateľa Fufu » 6. Augusta 2006, 13:44

ludia, moja lasiodora parahybana uz asi 4 - 5 dni nic nechce jest ale ani sa nezvlieka, ako som si myslel co moze byt zle???

Neregistrovaný
Re: zvliekanie

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 6. Augusta 2006, 15:03

Fufu napísal:ludia, moja lasiodora parahybana uz asi 4 - 5 dni nic nechce jest ale ani sa nezvlieka, ako som si myslel co moze byt zle???
To musi jest pravidelne? To je pavuk nie kojenec ... s tvojim opisom problemu ti inak poradit neviem.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: zvliekanie

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Augusta 2006, 15:07

Anonymous napísal:
Fufu napísal:ludia, moja lasiodora parahybana uz asi 4 - 5 dni nic nechce jest ale ani sa nezvlieka, ako som si myslel co moze byt zle???
To musi jest pravidelne? To je pavuk nie kojenec ... s tvojim opisom problemu ti inak poradit neviem.
To som pisal ja ...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 6. Augusta 2006, 19:54

tak tak ... nie je sa coho bat ... ved vsetko ma svoj cas , mne sa metriopelma do 2zv. zvliekla az po cca 4mes ....

MarkAurel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Septembra 2006, 10:10
Bydlisko: V.Krtis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarkAurel » 9. Septembra 2006, 10:47

je normalne ze zvliekanie trva pavukovy az 6 mesiacov a viac?? A uz si nepamatam kedy naposledy jedol, celkovo nejak neje a uz dlho, v com je problem?? Mam ho este ked mal 4mm.

A este jedna otazocka, je normalne ze mu na vrchnej casti bruska zacali vypadavat chlpky?? plchne, vidno mu tam hnedu kozu.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Septembra 2006, 11:25

MarkAurel napísal:je normalne ze zvliekanie trva pavukovy az 6 mesiacov a viac?? A uz si nepamatam kedy naposledy jedol, celkovo nejak neje a uz dlho, v com je problem?? Mam ho este ked mal 4mm.
V prvom rade by si mal specifikovat o aky druh vtackara ide. U niektorych druhoch je hladovka bezna, 6 mesiacov je sice vela ale dospely pavuk by nemal byt ohrozeny na zivote. Vela spravi vlhkost, teplota. Dalsim znakom ze pavuk nezere je prichadzajuci zvlek. Neviem ci si cital clanky na nasej stranke tam to mas vsetko pekne vysvetlene. Pozri si aj vizitku tvojho druhu v Popise druhov.
A este jedna otazocka, je normalne ze mu na vrchnej casti bruska zacali vypadavat chlpky?? plchne, vidno mu tam hnedu kozu.
Je to normalne. Pavuk tam ma obranne chlpky, ktore casom vykopava a tym sa mu spravi lysinka. Hneda koza moze byt znak toho ze sa pavuk chysta zvliect postupne uplne scernie a zvlecie sa.

pozri si http://giantspiders.com/moulting.html

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 9. Septembra 2006, 11:28

MarkAurel napísal:je normalne ze zvliekanie trva pavukovy az 6 mesiacov a viac?? A uz si nepamatam kedy naposledy jedol, celkovo nejak neje a uz dlho, v com je problem?? Mam ho este ked mal 4mm.

A este jedna otazocka, je normalne ze mu na vrchnej casti bruska zacali vypadavat chlpky?? plchne, vidno mu tam hnedu kozu.
u kazdeho druhu je to s dobou medzi zvlekmi individualne. zalezi aj od veku pavuka, od podmienok chovu.. U niektorych druhov trva adultnej samici 2 roky a viac kym za opat zvlecie, takze 6 mesiacov u tvojho pavuka by mohlo byt relativne v pohode..
napis, o aky druh sa jedna a v kolkom zvleku je.

napada ma dalsia alternativa, ze mas adultneho samca a ten po dospelostnom zvleku zerie malo a viac sa uz nezvlieka. zomiera cca 6-12 mesiacov po zvleku. adult samca rozpoznas podla bulbusov na pedipalpach. pozri si sekciu "urcenie pohlavia" na stranke, tam je fotka.

co sa tyka tych chlpkov, tak pavuk vykopava obranne chlpky a tam kde boli ostava lysinka. nove chlpky bude mat po nasledujucom zvleku.
I pwn, therefore I am.

MarkAurel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Septembra 2006, 10:10
Bydlisko: V.Krtis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarkAurel » 10. Septembra 2006, 13:15


Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 10. Septembra 2006, 13:37

podla fotografii by sa mohlo jednat o druh Brachypelma vagans ale tazko povedat lebo ma málo červené chĺpky na zadočku, čo môže indikovať že sa nejdená o čistú vagans alebo že to nie je ten druh alebo dlha doba po zvleku.
V každom prípade tento jedinec nevyzerá dobre, skôr ako veľmi starý jedinec pred smrtou. Brusko vyzera mierne zosuverene akoby veľmi dlho neprijimal potravu a najma vodu?! ma k dispozicií napájačku a videl si ho niekedy pit?

MarkAurel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Septembra 2006, 10:10
Bydlisko: V.Krtis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarkAurel » 10. Septembra 2006, 14:43

v terariu ma keramicku nadrzku ako mysticku s vodou, malo ho sledujem, tak neviem kedy a ako pije,no nad vodou som ho uz videl, ako som uz pisal dlho neje a nechce aj ked mu tam dam cvrckou,celkovo od malicka malo jedol.

PS: terarium ma bit zarosene?? komplet prekryte?? moje ma vrch z kovovej mriezky.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Septembra 2006, 15:02

MarkAurel napísal:v terariu ma keramicku nadrzku ako mysticku s vodou, malo ho sledujem, tak neviem kedy a ako pije,no nad vodou som ho uz videl, ako som uz pisal dlho neje a nechce aj ked mu tam dam cvrckou,celkovo od malicka malo jedol.

PS: terarium ma bit zarosene?? komplet prekryte?? moje ma vrch z kovovej mriezky.
Ak mas v izbe pernamentne 24 stupnou, kovova mriezka nie je problem no urcite sa ti nepodari dosiahnut potrebnu vlhkost. Skus terarium prikryt sklennou tabulou velkost 30*20 ma stala okolo 25 sk , sklo podla tvojej velkosti ti odrezu v kazdom skenarstve. Nezabudni na nejaku aspon 1 - 2 cm strbinu na lepsiu cirkulaciu vzduchu a vetranie, takto docielis aspon 2 stupne a navyse aj dobru vlhkost. Pavuk zatial podla pokozky nevyzera zeby siel do zvleku. Vodu pravidelne vymienaj.

MarkAurel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Septembra 2006, 10:10
Bydlisko: V.Krtis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarkAurel » 10. Septembra 2006, 16:35

Vdaka za radu, neake sklo/plexisklo sa najde, uvidim ci sa tym nieco zmeni

tomass29
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 16:53
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa tomass29 » 26. Novembra 2006, 14:53

predpokladam ze sa ide moja parahybana zvliekat uz 2 tyzden nebude zrat ......s tim zretim je to asi normalne ????....asi :lol:
ale nema vobec vytvorene hniezdo s pavuciny.....je to velka chyba ked pavuk pri zvleku nema hniezdo?????dik :?:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 27. Novembra 2006, 09:36

tomass29 napísal:predpokladam ze sa ide moja parahybana zvliekat uz 2 tyzden nebude zrat ......s tim zretim je to asi normalne ????....asi :lol:
ale nema vobec vytvorene hniezdo s pavuciny.....je to velka chyba ked pavuk pri zvleku nema hniezdo?????dik :?:
ked pre zvliekanim nezere je to uplne normalne... neviem ake hniezdo myslis ale pavucinove lozko na, ktorom sa bude pavuk zvliekat si spravi niekolko hodin pred samotnym zvlekom.

tomass29
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 16:53
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa tomass29 » 15. Decembra 2006, 22:38

ako dlho po zvleku nezere parahybana

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Decembra 2006, 09:13

tomass29 napísal:ako dlho po zvleku nezere parahybana
podla poctu zvlekov (respektivne cim blizsie do dospelosti, tym byva vacsi interval kym zacne primat potravu - nemusi to vsak platit) - ked jej nedas po zvliekani 2 tyzdne zrat bude to ok. Hod jej tam zabiteho cvrcka a bud si ho zobere alebo nezobere.

cisto orientacne:
1 - 4 zvlek - po 1 tyzdni
5 a viacej - po 2 tyzdnoch

tomass29
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 16:53
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa tomass29 » 18. Decembra 2006, 22:26


Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 19. Decembra 2006, 11:46

tomass29 napísal:radex radim ti precitat http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... zvliekanie :d
diky moc se nevyznam tak pomuze kazda rada..

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 19. Decembra 2006, 12:01

a jeste sem se chtel zeptat mam od kamarada na hlidani poecilotheriu ornatu 3.svlek, ta se zahrabala pod substrat a zustala lezet na zadech.. to se svlika? docetl sem se totiz ze stromove druhy se svlikaji v pavucine a ne pod substratem.. diky

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Decembra 2006, 12:36

mozno hlada vlhkejsie miesto ,skus jej to trocha zvlcit, s rozprasovacom aby mala aj nejake tie kvapky vody na pitie (moj nazor )
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

tomass29
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 16:53
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa tomass29 » 19. Decembra 2006, 20:01

pri 3 zvl pavukoch je to normalne ze sa zahrabu.... a ked ze sa zvlieka taq ju nechaj len na pokoji ona vie co robi :D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Decembra 2006, 10:23

radex napísal:Ahoj zacinam s pavouky a chtel bych vedet jak casto se svlika br. albopilosum
ako casto sa bude pavuk zviekat je ovplyvnovane roznymi faktormi, staci pozriet clanok, pri dobrej starostlivosti ti pavuk dospeje za 2 – 3 roky asi 12 – 14 zvlekov. Ja mam nejake B. albopilosum z roznych kokonov a do 6 zvleku sa zv. kazdy mesiac, potom do 13 v rozpati 2 - 4 mesiacoch.


Napísať odpoveď