Uteky vasich milacikov.

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 18. Augusta 2009, 23:19

Když se pavouk pohybuje chvíli mimo nádrž a přitom má člověk furt přehled kde se nachází, nejde přeci o útěk, jen o manipulaci :lol: (i když manipulovat maculatky zpod trika je vždycky trochu adrenalin)
Kdyby mě člověk počítat za útěk každou takovou malichernost, měl bych jich jen za minulej měsíc určitě pár stovek :lol:

Člověk nemusí být z každého pavouka tak vyklepanej, i když je pavouk na útěku, člověku se zdaleka vyhejbá - měl jsem nějakou dobu za postelí hnízdo Stromatopelmy a nijak mě to nevyrušovalo ...
Sturmfuhrer:
jediny otvor v terarku je asi metera aj daco dan zemou
to jako u roseiky??? a ona ještě žije ??? :roll:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51

Príspevok od užívateľa husenica77 » 19. Augusta 2009, 11:02

moja zdrhnuta poecka je na uteku uz vyse tyzdna, za ten cas som ju vobec nezahliadol a v podstate ani nepredpokladam ze by som ju este mohol najst.. vzrusovalo ma to asi jeden den, ked som si vzdy prehliadal oblecenie ci sa tam nahodou neusidlila, ale teraz to uz nejak zvlast neprezivam .. zijem si ako domorodci v Azii, u ktorych sa tieto tvory /vtackare/ doma asi vyskytuju castejsie a nie su z toho v strese, clovek si zvykne:)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Augusta 2009, 11:14

ked uz tak India .... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Augusta 2009, 12:37

No ale mozno Indovia su uz voci tomu jedu +- rezistentny cize ho mozno az tak nevnimaju ako nasinci pre ktorich su vtackare exotika. oni to mozu vnimat ako bodnutie komarom, vcelou nanajvys srsnom. u nas maju tieto jedy mozno uplne iny priebeh (mozno trepem)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51

Príspevok od užívateľa husenica77 » 19. Augusta 2009, 13:09

adi: India zabera vacsiu cast juznej Azie a vtackare ziju aj inde /Filipiny, Barma, Thajsko/ atd. takze sa to netyka len Indov :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Augusta 2009, 13:30

ja som myslel konkretne poecky ... :-), ale to je jedno ... zemepis poznam nie .... :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 27. Augusta 2009, 13:11

Za moju osemročnú históriu chovu pavúkov mi ušli len dvaja. Raz sa mi prehrízla albopilosa a hladala sa asi deň. Druhýkrát mi zdrhol cambridgey a toho som našiel asi po dvoch hodinách, po rozmrvení celej detskej izby. Ale to bolo asi v roku 2001, ponaučil som sa a odvtedy mi nezdrhlo nič.

Presne ako písal ten "pankáč" :roll: (ZOoMb3E), dávam si sakramentský pozor, hlavne keď som sa zameral na Afriku. A dokonca aj terária robím tak aby pavúk nebol nikdy mimo terária, aj pri presune do druhého večšieho terária, jednoducho dám terária k sebe, otvorím ich a čakám, hoci aj celý deň, je to síce zdĺhavé ale zato bezpečné!!!!!

Ešte vymýšľam nejaké terárium pre podzemné (norové) druhy, ako ich premiestňovať bezpečnejšie ako vykopávať alebo vysypávať zeminu do vane............
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 27. Augusta 2009, 13:11

Ide čisto len o pozornosť, veď predsa nieje sranda chovať čosi jedovaté, už len kvôli ľudom s ktorími bývam.....
Hey hou, let´s go!!!

MatejCO
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11. Novembra 2008, 11:58
Bydlisko: Drietoma/Žilina

Príspevok od užívateľa MatejCO » 2. Septembra 2009, 10:54

Neviem či to sem patrí, ale chcel by som sa s vami podeliť o jeden "zážitok" z jedného Zverimexu.

Bolo to toto leto, keď som sa vybral kúpiť nejaký korkový dub do tera. Hneď pri vstupe som si všimol, že majú nejaké pavúky (na kamienkoch :? ), medzi nimi aj herculesa, čo ma dosť prekvapilo. Okrem neho nejakú grammostolu a aphonopelmu, ale nevenoval som im pozornosť. Ako som sa tak prehrabával v krabici s koreňmi, prišla do obchodu nejaká pani so synom a že by chceli pavúka. Stále som im nevenoval pozornosť, až do chvíle, keď predavač povedal: "Keď takto zdvíha nohy, chce aby ste ho vybrali von." To som sa už otočil a skoro som odpadol. Ten retard sa snažil vybrať herculesa NA RUKU. Stalo sa presne to čo som očakával. Výpad, zásah, krik, panika, útek...Pavúk lietal po predajni, tá ženská stála na pokladni a vrieskala ako o dušu, jej syn už stál pred obchodom (myslím, že si pavúka nikdy nekúpi), predavač hral všetkými farbami, a ja som sa snažil nestáť herculesovi v ceste . Asi po piatich minútach sa to upokojilo. Predavač nás poslal von a išiel do nemocnice. Keď som sa z toho spamätal, smial som sa celú cestu domov.

Vidieť, že na Slovensku sa môže hocikto zamestnať hocikde...
"Nemám rád abstinentov... Sú nervózni, keď sa po nich ráno vešiam!"

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Septembra 2009, 14:45

:lol: :lol: :lol: davam tomu predavacovi 10 bodov :lol: :lol: :lol:
ahaaaa tak uz viem ze preco sa moji pvucikovia stavaju na zadne oni sa chcu vyvencit

INZERCIA: kupim voditko a nahubok pre pavuka keby som snim cestoval busom. :lol: :lol:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 2. Septembra 2009, 16:14

takemu predavacovi dat dve po papuli, co by sa stalo jak by herkules uhryzol toho maleho chlapca, co keby bol alergik alebo take nieco? ja by som sa na takeho somara stazoval, a este k tomu herkulesa brat na ruku, to je pripad :evil:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 2. Septembra 2009, 17:28

prodavač.... hahaha :-))).

jednasest: Jsem taky proti braní do rukou , jakéhokoliv pavouka. Ale i mě se semtam stane že to braní na ruku je nevyhnutelné , a jako určitě mnoha chovatelů zná , že pomatenci jako rod pterinochilus/chilobrachys , semtam skončí pod trikem :)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 2. Septembra 2009, 17:49

zle si ma pochopil, ja niesom proti brani na ruky resp. proti brani na ruky tych "pohodovych pavukov" napr avicularia versi. tak ale herkulesa vedome pred neznalymi ludmi zobrat na ruku nenapadne kazdeho normalne rozmyslajuceho cloveka :wink:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

MatejCO
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11. Novembra 2008, 11:58
Bydlisko: Drietoma/Žilina

Príspevok od užívateľa MatejCO » 2. Septembra 2009, 19:40

Podľa mňa ani nevedel čo robí. Keby vedel len tošku o čo sa jedná, tak by to terárko asi ani neotvoril. Inak toho predavača som tam odvtedy nevidel (stalo sa to asi tak v polke júla). Teraz sa asi bojí aj križiakov...

for jednasest : ten chlapec mal asi 14-15 rokov, bol to taký ten typ, že čo chce dostane (maminkin maznáčik), takže je asi aj dobre že si žiadneho nekúpil, lebo ktovie ako by ten chudák skončil...

Ale s odstupom času,keď si spomeniem na tú ženskú ako stála na pokladni a vrieskala, toľko som sa v živote nenasmial (som asi trocha divný, ale čo už)...dokonca ľudia čo išli po chodníku sa pozerali do výkladu, že čo sa tam deje... :D :D :D
"Nemám rád abstinentov... Sú nervózni, keď sa po nich ráno vešiam!"

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Septembra 2009, 21:00

no branie na ruku je zaujimava vec ja na rok planujem parit s ruky nie moc velkeho kludasa a to H.lividum len preto aby samcek vydrzal co najviac ze adi :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2009, 22:22

ak je niekto saleny , a chce parit lividum z ruky .... ta co uz ....

PS: Temu som presunul, uz nepasuje tam kde je ... :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 22. Septembra 2009, 12:09

Tak mne vcera zdrhla parahybana (2zvl). Zatial som ju nenasiel. Idem este skusit nastrazit pasce a pokracovat v patrani :D Prepchala sa cez 3jku dieru potvorka. Dalsia skusenost, ze treba este mensie robit...


// 23.9.09 - Podarilo sa mi ju najst. Bola skryta v mojom stavebnom mat. 8)
Naposledy upravil/-a Spark v 23. Septembra 2009, 09:23, upravené celkom 1 krát.

katka
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21. Marca 2008, 18:49
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa katka » 23. Septembra 2009, 04:08

no mne naposledy asi pred 3mesiacmi drhla A.versicolor (priatel zle zavrel viecko)v 5 zv. cely byt som prehladala (nastastie mam jednoizbak) a nic... ked som to uz vzdala ze snad zajtra...a chystala sa von a cesala som si vlasy som v odraze zrkadla zbadala ako sa prechadza po stene :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 16. Júna 2010, 12:05

takze sa chcem pochvalit (i ked moc chvalihodne to nieje) ze jeden utek a nasleny nalez mam za sebov uz aj ja. v noci prchla moja 7zv. lividumka ...otvorene okno aj dvere izby... nikde som ju nehladal aj tak by som ju u mna nenasiel :P nerobil som ziadny "rush" pockal som si na nasledujucu noc o 01:06 zulu :P si pavuk krasne pochodoval popri stene :wink:
chcel som sice este pockat jeden dva zvleky kym ho premiestnim do terarka ale pavuk rozhodol za mna
a tu je lapeny utecenec:
Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 27. Augusta 2010, 14:40

mna by len zaujimalo, ti ktorym utiekol pavuk a nepomohla lampa s navlhcenou handrou, ci tu lampu postupne zakazdym premiestnovali do kazdej izby. lebo ak je pavuk na opacnom konci bytu, nie som si isty, ci citi teplo na druhom konci

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 30. Augusta 2010, 18:53

hehe ja som sa vcera vratil zo stanovacky o desiatej vnoci a skrslo mi v hlave ze musim porosit pavukom, bo najme irminia mala uz dost sucho, tak som otvoril tera, zacal striekat, ako vzdy vyliezla z hniezda, tak som si to moc nevsimal a striekal dalej ked som vsak zatvaral tak ho te vybracie prilakali von a polkou tela vysiel von, pozeram co stebou, nemal som ho do coho chytit, tak som donho proste mierne fúkol a on pohode odpochodoval naspet ( ale brutalnym krokom :D)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 30. Augusta 2010, 22:28

To byl teda thriller :shock:

(sarcasm)
sory za spam :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 28. Septembra 2010, 14:47

tak práve som prišiel domov jak tak pozerám 8 zv E.murinus si otvoril krabičku :( ... tak a teraz musím obrátiť celú izbu hore nohami

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 28. Septembra 2010, 16:12

teď poslední útěk byl adult samice c. darlingi ( 4,5 cm - 5cm v těle ) otevřela krabičku, bylo to na konci července. Pavouka jsem nějak zvlášť nehledal, objevil jsem jí 10 zaří za kouskem koberce, zapředená nora mezi parketama s vlek před hnízdem :)

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Uteky vasich milacikov.

Príspevok od užívateľa matres » 4. Marca 2012, 12:43

no tak mne za pár rokov fungovania ušila iba L.parahibana 0,1 9zv. ktorá blúdila dva týždne po izbe pričom sa sihla aj zvliecť ale to bol ten lepší prípad. druhý krát to bola P.Ruf. cca 7zv tú som našiel behom minutky.. bola presne tam kde som si myslel :D a naposledy P.striata 0,1 10zv. a tú som našiel tiež pomerne rýchlo.. teda aspon som totálne poupratoval izbu. :oops: samozrejme som sa poučil. ešte že boli také velké.. A čo sa týka tých dvoj týždnových unikov poeciek tak: LUDIA STE BLAZNI!!! TO BY SOM RADšEJ VYSTRIEKAL BIOLITOM. ALE TAK VŠETCI SA MÁME INÁČ RADI :P
MOJA RADA: z vlastnej skusenosti.. samozrejme nie vždy možné pre únik stromákov mám na skrini dekoračný kus dutého dreva(pomerne velký) tam sa zahniezdila poecka po uteku a na okne a na zemi mám po dva kvety z vysokým črepníkom do polky zem.. jeden kaktus a jeden dáky bázmek z velkými listami. skúšal som pavúky volne púštať po izbe, a každého som čekoval a takmer každý skončil v týchto stanovištiach.. netvrdím že to bude fungovať aj vám.. je to len o tom či dokážete oblafnúť.. :D


Napísať odpoveď