Uhryznutie Brachypelma vagans

Fórum venované toxicite, jedom, uhryznutiam a ich predchádzaniu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:
Uhryznutie Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa herodes9 » 4. Júna 2009, 18:59

uhryzla ma 9-10zv samica b. vagans. bol som celkom prekvapeny reakciou tela. uhryzla ma vecer o cca.19:00. rana celkom dost krvacala aj nato ze ma uhryzla do ukazovaka. ranu som si umyl a nechal tak. bol som v domneni ze to je vsetko. Prst som mam v mieste uhryznutia strpnuty. rano asi o 3:30 som sa zobudil a uz som nemohol spat, nedaval som tomu ziaden suvis a ani netvrdim ze to bolo tým ale ani nevylucujem. do 6:00 som nezaspal len som behal hore dole a dost ma boleli lytka. potom so isiel normalne do prace a tam uz zacali aj predlaktia pobolievat . bola to taka prerusovana bolest ktora ma drzala asi do 18:00 potom som to uz nejak nevnimal tu boles uz bola na ustupe. ale miesto po vniku chelicier je este stale aj po dvoch dnoch dost citlive na silnejsie dotyky . ako by ma znovu uhryzla. Preco som to sem pisal ? len sa chcem podelit so zazitkom a opita :) ze ci mate nejake skusenosti a ci som to mohol mat s toho uhryznutia-

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Júna 2009, 20:01

Trosicku ironicky ..., ale gratulujem :-)

Ja som pohryzeny nebol, ale pokial viem, bolest svalov a klbov je s najvacsou pravdepodobnostou sposobena toxinom. Ak sa nemylim takyto toxin co maju vtackare posobi na nervovu sustavu ..., a to sposobuje bolesti, stahy, krce ....,

A este ine priznaky, podla konkretneho uhryznutia , miesta zasahu, druhu pavuka.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 4. Júna 2009, 20:33

no tak to mas dobry zazitok a ako ta uhryzla co si ju bral na rukuu ci si jej daco daval vyberal z teraria alebo ako to bola?? :D
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 4. Júna 2009, 21:11

mala nieco na abdomene co vyzeralo ako pliesen tak som to chcel ceknut no nechcela sa dat chytit a ked som ju konecne chytil tak som ju jednim prstom chytil as pod karapax a vtedy ma chmatla

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 4. Júna 2009, 21:29

ááúú .. kolko máš rokov ? Pýtam sa preto lebo ja mám 13 ty určite viac a mal si celkom pekné komplikácie ( alebo neviem ako to nazvať) tak neviem čo by to urobilo somnou

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 4. Júna 2009, 21:29

herodes9 napísal:mala nieco na abdomene co vyzeralo ako pliesen tak som to chcel ceknut no nechcela sa dat chytit a ked som ju konecne chytil tak som ju jednim prstom chytil as pod karapax a vtedy ma chmatla
je to dobra tema...aspon ludia nenarazam na teba ale vseobecne budu to tu citat a a tak si vytvarat nejaky respekt knim...ja osobne vobec neberiem do ruky vtackarov ale ....ale tiez ma bodol skorpion heterometrus longimanus do palca ...co som si myslel ze trojzvlekovy skorpik si nedovoli, ale nahoda je blebec bodol ma ale nic som ani nejak necitil ako keby len spendlikom...trosku tirkla krv zacervenanie asi v priemere 0.5cm a to je vsetko...tak vela stastia co najmenej napadnuti :D

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 4. Júna 2009, 21:35

lipo napísal:ááúú .. kolko máš rokov ? Pýtam sa preto lebo ja mám 13 ty určite viac a mal si celkom pekné komplikácie ( alebo neviem ako to nazvať) tak neviem čo by to urobilo somnou
ja 27

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 4. Júna 2009, 21:37

je to dobra tema...aspon ludia nenarazam na teba ale vseobecne budu to tu citat a a tak si vytvarat nejaky respekt knim...ja osobne vobec neberiem do ruky vtackarov ale ....ale tiez ma bodol skorpion heterometrus longimanus do palca ...co som si myslel ze trojzvlekovy skorpik si nedovoli, ale nahoda je blebec bodol ma ale nic som ani nejak necitil ako keby len spendlikom...trosku tirkla krv zacervenanie asi v priemere 0.5cm a to je vsetko...tak vela stastia co najmenej napadnuti :D[/quote]

tak ja sa snimi tiez nehravam ale chcel som mrknut co to ma na tom abdomene no nabuduce uz asi nie :D alebo troska nejak inac

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 4. Júna 2009, 22:05

herodes9 napísal:mala nieco na abdomene co vyzeralo ako pliesen tak som to chcel ceknut no nechcela sa dat chytit a ked som ju konecne chytil tak som ju jednim prstom chytil as pod karapax a vtedy ma chmatla

Chytať vagansa holými rukami mi pripadá ako bláznovstvo už len kvôli tým chĺpkom. :roll:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 4. Júna 2009, 23:18

no ono pokial ju velmy nevyplasis tak je kludna a ani len nevikopne

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 4. Júna 2009, 23:21

ale zalezi to aj od jedinca.
moj bol v 6zv. agresivny a v 7zv. je z neho kludas.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 4. Júna 2009, 23:38

pravdu povedať nemám rad keď sa chytajú pavúky do ruky proste tieto zvery do rúk nepatria :roll:
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 4. Júna 2009, 23:39

gabrielli napísal:pravdu povedať nemám rad keď sa chytajú pavúky do ruky proste tieto zvery do rúk nepatria :roll:
jj presne tak.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Júna 2009, 09:44

niekedy treba pavuka do ruky chytit .... .,

Aj ta fotka co som dal ku parazitom by nevznikla keby som pavuka do ruky nechytil. Ani by som nezistil ze to ma na abdomene, jednoducho aj to treba ovladat. Ale iba do nutnej miery chytat, nie sa hrat ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 6. Júna 2009, 09:08

ved ja som sa snim nehral tiez som potreboval identifikovat bielu skvrnu na abdomene

Užívateľov profilový obrázok
dj_kissiakos
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17. Novembra 2009, 21:20
Bydlisko: Spišský Štiavnik (Poprad)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dj_kissiakos » 22. Novembra 2009, 19:26

ja ich tiez nechytam do ruk..mam respekt..ale dobre ze si to tu napisal..aspon budem vediet ak sa mi to stane nohodou..co mi bude...
moj chov :

Nhandu colloratovilosum
Brachypelma Vagans

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 22. Novembra 2009, 21:34

trochu ta to zaboli,mozno rana zahnisa ,inak nic ,len keby si bol alergik -mala pravdepodobnost,inak vagansky nie su agresivne /pavuk by dopadol horsie,pretoze ako by si zlakol-reflexivne by si ho odhodil/ :P :roll:

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 25. Júla 2010, 11:11

herodes9 napísal:no ono pokial ju velmy nevyplasis tak je kludna a ani len nevikopne
kludna hej ja mojej rosim alebo davam vodu a utoci kope robi vypady
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
maVro
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 1. Júla 2010, 16:04
Bydlisko: Kežmarok

Príspevok od užívateľa maVro » 25. Júla 2010, 11:27

ako napísal Zdani, záleží od jedinca....

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D
Re: Uhryznutie Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa DavecorE » 8. Februára 2011, 22:44

ako píšete je to individuálne...povaha sa nedá odhadnúť, tiež zastávam názor, že pavúky nepatria do rúk...párkrát sa mi stalo že mi pár kúskov vybehlo na ruku či Pterinochilus nedávno cyclosternum a pod. rýchle pavúčiky....no v žiadnom prípade netrba spanikáriť, potom to väčšinou nedopadá dobre... :)
...keep bleed out a future...

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uhryznutie Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa kurec » 5. Apríla 2011, 13:27

Mě předevčírem kousl E.cyanognathus, kousnutí jsem pomalu ani nepostřehl, stalo se to když jsem mu rukou zabraňoval opustit ubykaci(už se mi to parkrát vymstilo i afričanů :? ). Jednalo se asi o 1,5cm jedince. Po kousnutí byla citlivá jen rána okolo, dnes už to skoro necitím. Trochu jedu sem asi dostal, ale žádná velká reakce, nepatrně zvýšená teplota, a dvakrát se mi zatočila hlava. Tyhle komplikace trvali cca od 14,00 do dalšího dne než jsem vstal. Přes noc jsem se nebudil.

Já 22let, 120kg , 193cm


Napísať odpoveď