Ake vykurovanie?

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 6. Marca 2008, 19:17

chalani, chcem sa len opytat ci podla vas vadi pavukom striedanie teploty. myslim tym to ze ked svietim na terarko je vnutry 24-25 stupnov a ked vypnem teplota klesne na 19-21 stupnov. ako by ste to riesili. ako dlho kurili a ako dlho vypnute. ja to riesim tak ze hodinu kurim a hodinu vypnute. Tento kolobeh je 24 hodin denne. Moze to pavukom vadit?

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 6. Marca 2008, 19:53

ibelin napísal:chalani, chcem sa len opytat ci podla vas vadi pavukom striedanie teploty. myslim tym to ze ked svietim na terarko je vnutry 24-25 stupnov a ked vypnem teplota klesne na 19-21 stupnov. ako by ste to riesili. ako dlho kurili a ako dlho vypnute. ja to riesim tak ze hodinu kurim a hodinu vypnute. Tento kolobeh je 24 hodin denne. Moze to pavukom vadit?
No asi to nebude najlepšie riešenie... Skus to nastaviť tak aby sa tá teplota v terarku držala celý čas na rovnakej hodnote cca 24-25 stupnoch a podvečer(a aj v noci) uplne vypni kurenie. Dobre na to su presklenné skrine, kde maš viacej terrariek a vykuruješ ju centralne(a nie každe terra zvlašť). Skus si zohnať elektrický časovač(ak ho ešte nemáš) a skus sa pohrať s intervalmi... Treba porobiť viacero testov pri zapnutom stave(až na aku teplotu to vykúri terrarko) a pri vypnutom(za aku dobu klesne na cca 22-24 stupnov). A potom to už len doladiť a je to. Alebo si zožeň presklennú skriňu, kde sa ti teplo udrží dlhšie a aj regulovanie je jednoduchšie. Poprípade iné možnosti ako sú výhrevné kamene a káble, no s tými nemám skúsenosti... Plus ešte kúrenie v izbe, to zaberá asi najlepšie :lol:...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 6. Marca 2008, 20:05

ibelin napísal:ahojte, ja mam tiez jeden problem s vykurovanim. totiz ked dam ziarovku do teraria tak mi objimka po dvoch troch dnoch zacne plesniviet a strasne to smrdi. Inak s plesnou vobec nemam problem. Mal som vykurovanie riesene aj tak ze som na terarko svietil ziarovkou z vonka a nie vnutri teraria. To bolo asi este horsie. Bud mi to terarium nevykurila ani 40W ziarovka(cervena) alebo potom mi prasklo sklo teraria od tepla.
Neviem ako sa zbavit tej plesni v objimke. Skuste poradit.
Ake mate vy s tym skusenosti??
Este som rozmyslal nad vykurovanim tak? ze by ziarovka bola pod nejakym keramickym kvetinacom na dne teraria. Nehriala by priamo ziarovka ale ten zohriaty kvetinac. Plesnivelo by to tiez? Co vy na to?
Neviem zatial ako to spravim
to by slo lenze by si nesmel mat nahrubo substrat lebo by to nemalo efekt alebo sa este skus tak ze si das misku z palenej hliny do terarka naspodok aby netrcala ale bola tak- cm pod substratom

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 6. Marca 2008, 22:45

ibelin napísal:chalani, chcem sa len opytat ci podla vas vadi pavukom striedanie teploty. myslim tym to ze ked svietim na terarko je vnutry 24-25 stupnov a ked vypnem teplota klesne na 19-21 stupnov. ako by ste to riesili. ako dlho kurili a ako dlho vypnute. ja to riesim tak ze hodinu kurim a hodinu vypnute. Tento kolobeh je 24 hodin denne. Moze to pavukom vadit?
co riesis? cez den maj zapnute, v noci vypni.. aj v prirode je v noci chladnejsie :roll:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 6. Marca 2008, 23:27

FeRo1251 napísal:
ibelin napísal:chalani, chcem sa len opytat ci podla vas vadi pavukom striedanie teploty. myslim tym to ze ked svietim na terarko je vnutry 24-25 stupnov a ked vypnem teplota klesne na 19-21 stupnov. ako by ste to riesili. ako dlho kurili a ako dlho vypnute. ja to riesim tak ze hodinu kurim a hodinu vypnute. Tento kolobeh je 24 hodin denne. Moze to pavukom vadit?
No asi to nebude najlepšie riešenie... Skus to nastaviť tak aby sa tá teplota v terarku držala celý čas na rovnakej hodnote cca 24-25 stupnoch a podvečer(a aj v noci) uplne vypni kurenie. Dobre na to su presklenné skrine, kde maš viacej terrariek a vykuruješ ju centralne(a nie každe terra zvlašť). Skus si zohnať elektrický časovač(ak ho ešte nemáš) a skus sa pohrať s intervalmi... Treba porobiť viacero testov pri zapnutom stave(až na aku teplotu to vykúri terrarko) a pri vypnutom(za aku dobu klesne na cca 22-24 stupnov). A potom to už len doladiť a je to. Alebo si zožeň presklennú skriňu, kde sa ti teplo udrží dlhšie a aj regulovanie je jednoduchšie. Poprípade iné možnosti ako sú výhrevné kamene a káble, no s tými nemám skúsenosti... Plus ešte kúrenie v izbe, to zaberá asi najlepšie :lol:...
ja to mam tak dajak
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
pali88
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Júna 2008, 16:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pali88 » 25. Júna 2008, 12:39

Spider napísal:ja by som sa skor opytal ako schladnit izbu :D lebo som cital ze pre G.roseu je 28 stupniv uz smrtelne no a cez leto byva aj 30 tak ako postupovat ?
Kedze neviem ci by si mal na klimatozaciu,tak ak mas napr.nejaky tmavy priestor niekde ako u nas doma na chodbe kde mame i cez leto max. 23 stupnov tak by som ho dal tam :D

Užívateľov profilový obrázok
pali88
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Júna 2008, 16:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pali88 » 25. Júna 2008, 12:41

asa_thor napísal:
FeRo1251 napísal:
ibelin napísal:chalani, chcem sa len opytat ci podla vas vadi pavukom striedanie teploty. myslim tym to ze ked svietim na terarko je vnutry 24-25 stupnov a ked vypnem teplota klesne na 19-21 stupnov. ako by ste to riesili. ako dlho kurili a ako dlho vypnute. ja to riesim tak ze hodinu kurim a hodinu vypnute. Tento kolobeh je 24 hodin denne. Moze to pavukom vadit?
No asi to nebude najlepšie riešenie... Skus to nastaviť tak aby sa tá teplota v terarku držala celý čas na rovnakej hodnote cca 24-25 stupnoch a podvečer(a aj v noci) uplne vypni kurenie. Dobre na to su presklenné skrine, kde maš viacej terrariek a vykuruješ ju centralne(a nie každe terra zvlašť). Skus si zohnať elektrický časovač(ak ho ešte nemáš) a skus sa pohrať s intervalmi... Treba porobiť viacero testov pri zapnutom stave(až na aku teplotu to vykúri terrarko) a pri vypnutom(za aku dobu klesne na cca 22-24 stupnov). A potom to už len doladiť a je to. Alebo si zožeň presklennú skriňu, kde sa ti teplo udrží dlhšie a aj regulovanie je jednoduchšie. Poprípade iné možnosti ako sú výhrevné kamene a káble, no s tými nemám skúsenosti... Plus ešte kúrenie v izbe, to zaberá asi najlepšie :lol:...
ja to mam tak dajak
Obrázok
Mas to celkom pekne a ake druhy chovas?

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 26. Januára 2010, 16:44

ahojte ja bi som sa chcel spitat vadi ked mi klesne teplota cez noc v izbe na nejakych 17 stupnov?a este ze ma takk do obeda tiez oklo 19 stupnov a poobede 22stupnov moze to vadit?ak hej poradte dik

Kruan
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Novembra 2009, 18:17
Bydlisko: GA/NR

Príspevok od užívateľa Kruan » 26. Januára 2010, 17:36

len ti to spomali rast a zavisi to aj od druhu/ov aky/e chovas

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Januára 2010, 19:13

hopko21587 napísal:ahojte ja bi som sa chcel spitat vadi ked mi klesne teplota cez noc v izbe na nejakych 17 stupnov?a este ze ma takk do obeda tiez oklo 19 stupnov a poobede 22stupnov moze to vadit?ak hej poradte dik
mame rovnake podmienky
-necakaj preteky vo zvliekani pavukom sa spomaluju vsetky fyziologicke procesy vsetko im bude trvat 2-3x viac ako sa hocikde uvadza
-tiez to neprehanaj s rosenim pretoze ako sa voda odparuje aj ona ochladzuje vzuduch
-taktiez to neprehanaj s krmenim 1x az 2-3 tyzdne uplne staci pri takej teplote aku popisujes nestihaju travit potravu tak rychlo ako pri vyssich
-ak im svietis pouzivaj sklenene flasky ak nie plastove krabicky

a pri takej teplote zabudni na uspesne odchovy
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 26. Januára 2010, 19:38

Z0oMb3E napísal:
hopko21587 napísal:ahojte ja bi som sa chcel spitat vadi ked mi klesne teplota cez noc v izbe na nejakych 17 stupnov?a este ze ma takk do obeda tiez oklo 19 stupnov a poobede 22stupnov moze to vadit?ak hej poradte dik
mame rovnake podmienky
-necakaj preteky vo zvliekani pavukom sa spomaluju vsetky fyziologicke procesy vsetko im bude trvat 2-3x viac ako sa hocikde uvadza
-tiez to neprehanaj s rosenim pretoze ako sa voda odparuje aj ona ochladzuje vzuduch
-taktiez to neprehanaj s krmenim 1x az 2-3 tyzdne uplne staci pri takej teplote aku popisujes nestihaju travit potravu tak rychlo ako pri vyssich
-ak im svietis pouzivaj sklenene flasky ak nie plastove krabicky

a pri takej teplote zabudni na uspesne odchovy

ako myslis uspesne odchovy myslis ze nebudem mat mlade alebo ze mi ten pavuk zdochne

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Januára 2010, 20:16

neboj sa nezdochne, ... to prve
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 26. Januára 2010, 22:48

Tvrdit cokoli takhle kategoricky je krátkozraké, třebas některým horským druhům jižní ameriky by tyto podmínky mohly být velmi blízké...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 26. Januára 2010, 23:35

súhlasím, takéto teploty sú vyhovujúce pri chove Megaphobem, Grammostol etc. Predpokladám však že Megaphobemy nechováš, čiže platí to čo tu už povedané bolo - záleži od druhov, ktoré chováš.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Januára 2010, 15:20

patmos napísal:súhlasím, takéto teploty sú vyhovujúce pri chove Megaphobem, Grammostol etc. Predpokladám však že Megaphobemy nechováš, čiže platí to čo tu už povedané bolo - záleži od druhov, ktoré chováš.
presne s takeho isteho predpokladu som vychadzal aj ja

to hopko: ak sa tak velmi bojis mozes spravit to co som riesil s mojou tvrdohlavou kamaratkou ktora chcela stoj co stoj nejak vyhrievat 1 filmovku s B. smithi(:twisted: zeny :roll: )

asi v kazdej domacnosti sa da zohnat nabijacka s dakeho crepoveho mobilu napoj ju kludne aj "neelektrikarskym sposobom" na e strunu na giaru (pre hudobne netalentovanych to je ta najtensia) omotaj ju okolo filmovky kludne ju prilep aj nejakou lepiacou paskou a vyhrievas :wink: (je to odporovy drot)

na moje pocudovanie to funguje ziadne prehriatie, ziadny skrat este to ma dokonca spravene aj na vypinac cize ani to na noc nevybera ani zo zasuvky.

teraz tim dokoca vyhrieva 2 filmovky :P
Naposledy upravil/-a Z0oMb3E v 27. Januára 2010, 15:56, upravené celkom 1 krát.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Dany
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26. Marca 2009, 08:12
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od užívateľa Dany » 27. Januára 2010, 15:29

ženský :D
PS:tak sem tak vzpomínal,jak sem se snažil hrát před dvaceti lety na kytaru,nejsou éčka dvě,nejslabší a nejsilnější? :D

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 27. Januára 2010, 17:08

ano su + dalsie 4 struny :-D Hornym B-ckom zo 7 strunky mozem vyhrievat terarko pre zemne druhy? Alebo prejst na basu? :-D

opisk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25. Júla 2010, 10:29

Príspevok od užívateľa opisk » 3. Septembra 2010, 17:09

cawte, tak ja mam immanisku v 4zvleku a ma 20-21, asi by som sa potreboval dostat na 23, co myslite?

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 3. Septembra 2010, 19:04

zapni stolnu lampu :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Septembra 2010, 19:34

opisk napísal:cawte, tak ja mam immanisku v 4zvleku a ma 20-21, asi by som sa potreboval dostat na 23, co myslite?
naco? 20-21 staci
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

opisk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25. Júla 2010, 10:29

Príspevok od užívateľa opisk » 4. Septembra 2010, 07:44

staci? vsade sa pise ze pre xenesthis immanis je reba minimalne 24 aby spravne rastla hlavne ked je pavuk maly...
a ona je stale schovana pod kokosom, asi tam lepsie drzi teplotu si myslim...
mam kupit ten vykurovaci kabel ci ako sa to vola?

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Septembra 2010, 08:52

naco ti je kabel, zbytocne vyhadzovat penaze :roll: zapni si lampu :P
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Septembra 2010, 09:12

hej.....ibaže do tej lampy treba novú a novú žiarovku :D...a mám pocit, že pre pavúka je lepší topný kabel, než žiarovka (môj názor)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Septembra 2010, 09:41

jj, ale ku kablu treba tiez veci :D aj ja si myslim ze kabel, ale na jedneho pavuka cely kabel? :shock:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Septembra 2010, 09:46

ku káblu treba aurát tak elektrinu :D......sú aj krátke káble :D....ja som navrhoval kábel s predstavou viacerých terárok :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď