Grammostola rosea

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce
Grammostola rosea pink

Príspevok od užívateľa macky » 17. Mája 2009, 21:54

Grammostola rosea pink - chalani tak mam doma klasicku formu a red viem este o orange toto je dalsia forma alebo ako .... ????!

možte nieco blizsie rozpisat o tejto ,,forme,, este som sa s tým nestretol.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 17. Mája 2009, 23:25

Návod ako si vyrobiť G. roseu PCF (pink form):

vezmeme si dve G. rosey opacného pohlavia kde jedna bude TCF a jedna RCF (alebo akékoľvek iné nečisté formy), skrížime ich, počkáme na kokón a na jeho roztrhnutie a budeme to predávať pod názvom G. rosea pink form.
Podobne môžeme postupovať pri výrobe Brachypeliem albogans. Výsledok? Pomotanie hláv pár ľuďom a predávanie "nových drujov" a s tým spojený zisk.

Toť môj názor na pink...
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Mája 2009, 00:22

Jednotlive lokalne rozlisenia Gramostola "rosea" v Chile su vacsie ako si chovatelia myslia. Pri ID alebo novom popise sa nie je coho chytit, vela veci ma relevantny charakter. Grammostola sp. pink sa spomina v casopise Sklipkan rocnik 2005 ak si dobre pamatam. Rozoznat to volnym okom od "orange, red" je tazke (vyhnem sa slovu nemozne). Nikto sa nepytal predavajucich? Rad sa nieco nove dozviem.

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 13. Septembra 2009, 15:05

Grammostola rosea "red" - detail pár maldých co ještě nemají bydlení:)
Obrázok
v kokonu cca 150ks
mládata k mání :)

Wasr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Januára 2010, 19:40
Agresivita

Príspevok od užívateľa Wasr » 28. Januára 2010, 16:25

Mám zhruba 3 týdny G. Roseu, když jsem ji koupil tak byla klidná, ale po prvním cvrčkovi (nevím jestli to s tím souvisí), začla být dost agresivní, když chci vyndat napáječku tak jde hned do obranného postoje a za chvíli po mě vystartuje...Všichni píšou jak je to flegmatický druh a tahle má do flegmatika hodně daleko... Nevíte co to mohlo způsobit? Stalo se Vám to někdy?

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 28. Januára 2010, 17:40

Ked ju mas v tera, a napajacku lahku tak ju vytiahni pinzetou, rosea ti vysoko nevylezie(vacsinou) a ked nepomoze tak zober misku alebo vrchnak, prikry ju a vyber co potrebujes :) ale s agresivitou som sa nestretol
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Wasr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Januára 2010, 19:40

Príspevok od užívateľa Wasr » 28. Januára 2010, 17:47

Mam právě terárko na otvírání "gilotinou" takže se s ní špatně manipuluje...Přístup z vrchu není. Proto jsem si koupil grammosotlu, abych se jí nemusel bát a nějak se nepovedlo...

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 28. Januára 2010, 18:54

jak naznačil Fabian, taxonomické rozlišení je a zřejmě ještě dlouho bude jeden velký ořech. Někdy v 90tých letech bylo možné získat od německých chovatelů čisté formy. Od těch dob se však mnohé změnilo a obchod se sklípkany se stal velkým kšeftem nejen pro evropské překupníky. Chilskými arachnology jsou popisovány dvě subspecie které se vyskytují na relat. stejné lokalitě, slovo relativně je myšlená vzdálenost přibližně 100km. Před nějakým časem jsem na lasiodoře uveřejnil článek o mezidruhovém křížení právě zmiňovaných sklípkanů, možná by stálo za to si jej znovu přečíst a zamyslet se, jak jsou tito tvorové přispůsobyví. Celý problém k zařazení nabourává skutečnost, že od roku 2004 je v Chile a v jiných zemích jižní Ameriky zákaz odchytu sklípkanu. V Kolumbii, Peru, Brazilii, Fr.Guyaně a Venezuele je absolutní zákaz importu jakýhkoliv zvířat. V Chile je povolen pouze z legalních farem, které navíc putují na Floridu, kde je celá transakce slegalizována. Od tud pochází 90% večkerých zmiňovaných Grammostol. Při troše fantasie, si dovedu představit zájem velkoobchodníků a pašeráků o zachování čistých forem..
. Naskytá se otázka, zda má vůbec cenu se o nějakou systématiku tohoto druhu pokoušet...a neevzít v potaz fakt, že se budou tvořit barevné specie podobně jako u gekončíků rodu Eublepharis.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Agresivita

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Januára 2010, 19:23

Wasr napísal:Mám zhruba 3 týdny G. Roseu, když jsem ji koupil tak byla klidná, ale po prvním cvrčkovi (nevím jestli to s tím souvisí), začla být dost agresivní, když chci vyndat napáječku tak jde hned do obranného postoje a za chvíli po mě vystartuje...Všichni píšou jak je to flegmatický druh a tahle má do flegmatika hodně daleko... Nevíte co to mohlo způsobit? Stalo se Vám to někdy?
s tvojho prispevku vyplyva ze ju mas nejaku subadult/adult pravdepodobne improt
agresivna je preto ze sa este nestihla aklimatizovat na nove prostredie a "zabyvat" sa v tera. tri tyzdne je asi pre nu malo tak ju nechaj kludne este dalsie tri na pokoji nemen napajacku nekrm neros skratka si ju nevsimaj
po tom ako si nataha siete by sa mala skludnit i ked kazdy pavuk ma svoju naturu ktora sa zvlekom moze zmenit cize teraz je agresivnejsia po zvleku moze byt ako baranok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Wasr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Januára 2010, 19:40

Príspevok od užívateľa Wasr » 28. Januára 2010, 19:35

Dík za potěšující odpověď...Takže jen doplňovat vodu do napáječky? Jinak nechat na pokoji.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Januára 2010, 19:39

ani to ked tak nejak injekcnou striekackou stres jej sposobujes aj ked stale otvaras zatvaras pavuky nepotrebuju tak casto pit mesiac kludne vydrzia aj bez
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 28. Januára 2010, 21:49

Z0oMb3E napísal:ani to ked tak nejak injekcnou striekackou stres jej sposobujes aj ked stale otvaras zatvaras pavuky nepotrebuju tak casto pit mesiac kludne vydrzia aj bez
Toto by som ti trosku vytkol, bez potravy ano, bez vody nie, alebo len velmi tazko, najma stromove druhy ti mesiac bez vody nevydrzia, ak neveris skus to....
Napajacka zase nemusi byt vsade (vo vacsine pripadov je to skor zbytocna prekazka) ako pise kniha ci ine zdroje, staci vlhcit podu alebo steny teraria, pavuk si uz poradi. Prave tie druhy ktore ziju v dost suchych podmienkach piju dost casto, no kazdy druh potrebuje vodu ci je z dazdoveho pralesa alebo z polopuste....Vela zalezi od druhu a podmienok v akych je chovany....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Wasr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Januára 2010, 19:40

Príspevok od užívateľa Wasr » 29. Januára 2010, 12:23

Napáječku doplňovat určitě budu, ona když je prázdná tak k tomu tak nějak nabádá:) Jinak rád bych slyšel, jestli jste se s tím někdo setkal, že by Grammostola takhle jančila...?

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 29. Januára 2010, 12:39

Moja rosea bola agresivna ked mi spadla napajacka do terarka (otvaranie z vrchu).

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 29. Januára 2010, 12:47

No G.rosea ktoru som mal ja bola dost agresivna ....

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Januára 2010, 14:16

Razor napísal:
Z0oMb3E napísal:ani to ked tak nejak injekcnou striekackou stres jej sposobujes aj ked stale otvaras zatvaras pavuky nepotrebuju tak casto pit mesiac kludne vydrzia aj bez
Toto by som ti trosku vytkol, bez potravy ano, bez vody nie, alebo len velmi tazko, najma stromove druhy ti mesiac bez vody nevydrzia, ak neveris skus to....
Napajacka zase nemusi byt vsade (vo vacsine pripadov je to skor zbytocna prekazka) ako pise kniha ci ine zdroje, staci vlhcit podu alebo steny teraria, pavuk si uz poradi. Prave tie druhy ktore ziju v dost suchych podmienkach piju dost casto, no kazdy druh potrebuje vodu ci je z dazdoveho pralesa alebo z polopuste....Vela zalezi od druhu a podmienok v akych je chovany....
jj viem na co narazas napisal som to vseobecne myslel som konkretne na adulty rosey tie vydrzia ten mesiac bez vody
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 1. Februára 2010, 14:31

Moja bola iba chvilku od transportu nejaka nesvoja, ale preslo ju to do 2 tyzdnov a teraz je uplny kludas :)
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 26. Mája 2010, 14:37

Obrázok
tu je moja rosea "red" od terna :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Mája 2010, 17:29

dobre fotky robis ...

napis mi SS, mozno by som mal pre teba nieco ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 6. Júna 2010, 13:47

adi napísal:myslim , ze tu nik po nikom nevrcal. Islo skor o preventivne opatrenie. To co som napisal, ze cakam na "odbornika". Takto zabranim aspon tomu aby sem neaky podobny expert napisal vyjadrenie aka to je forma. Lebo ak si vezmes, ze neaky nezauceny zaciatocnik na to narazi na fore. A za par mesiacov nam bude behat po slovensku X odbornikov roztoznavajucich farebne formy a podobne - podla fotky.

A takto to potom dopada v chove.

Musime vsetci mysliet hlbsie. - nesmie dochadzat k prekryzovaniu v chovoch. Lebo prave tam sa vytvaraju podlkady pre vyskum a mozne znovanasadenie pri ohrozenych druhoch( napr. P. humanisulmica)

Takze aj kedy si mnoho ludi mysli, ze to ma len pre vlastne potesienie a nebude to rozmnozovat je na omyle. Raz sa to urcite dostane k niekomu inemu a tam by mohol nastat problem.

Preto by sme sa mali snazit zachovavat ciste linie a zveladovat svoje chovy. To plati aj o krizeni surodencov. A k tomu uz len jednu poznamocku, teda skor otazku.

Kto z vas si robi poznamky o povode svojho chovanca , od koho je povodne, z akeho odchovu, od koho ...., ?

Preco je to dolezite ? - Lebo SR je mala krajina a pohyb mladat je dost stiesneny, a kedze sa pavuky chovaju nie vzdy je zachovane to, ze samce dospeju skor ako samice a naopak.

Ak sa najde aspon 5 ludi co take to nieco robi tak je to uspech :idea:
ja si to zapisovat nemusim bo ja ichmam iba od jedneho chovatela :Dale ked to je potrebne ak vravis adi tak to bude robit ...a vlastne je to koli tomuabi sa nahodov nesparil brat so sestrov ci ako ?
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 6. Júna 2010, 13:56

Razor napísal:
Z0oMb3E napísal:ani to ked tak nejak injekcnou striekackou stres jej sposobujes aj ked stale otvaras zatvaras pavuky nepotrebuju tak casto pit mesiac kludne vydrzia aj bez
Toto by som ti trosku vytkol, bez potravy ano, bez vody nie, alebo len velmi tazko, najma stromove druhy ti mesiac bez vody nevydrzia, ak neveris skus to....
Napajacka zase nemusi byt vsade (vo vacsine pripadov je to skor zbytocna prekazka) ako pise kniha ci ine zdroje, staci vlhcit podu alebo steny teraria, pavuk si uz poradi. Prave tie druhy ktore ziju v dost suchych podmienkach piju dost casto, no kazdy druh potrebuje vodu ci je z dazdoveho pralesa alebo z polopuste....Vela zalezi od druhu a podmienok v akych je chovany....
a potrebuje aj7zv pavuk uz napajacku ?
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Júna 2010, 16:25

nie len adulty, mladata si vystacia aj s kvapkami na stenach nadob.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 6. Júna 2010, 21:09

ale ked jej tam da štupel od flase tak zato nič neda ...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 7. Júna 2010, 00:35

napajacku potrebuje aj "dost veky" pavuk ... nemusi ist o mlada ... zalezi od druhu
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Gerry
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Júna 2010, 06:57
Bydlisko: Czech republic

Príspevok od užívateľa Gerry » 22. Júna 2010, 23:10

Abych řekl pravdu moje G. rosea neni taky bůhví jak klidnej pavouk, opravdu i tento druh dokáže předvést výstražný postoj i výpadem.Ale je to opravdu tak, že záleží na jedinci.

Jinak co se týče vody, tak moje G. rosea dává přednost navlhčenému substrátu před napáječkou, vždy se zaboří do něj a pije z něj.Ale to mi dělá i např. G.pulchripes....


Napísať odpoveď