Lebky zvierat ako ukryt

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 9. Marca 2008, 19:18

musim koli havedi co zije v prirode :) mach ide von a kupil som koren . . zajtra hodim foto dalsieho stavu . . .alebo nebudem zaplavovat priestor fora pokusmi a hodim foto ked bude hotove aj z vrchom . . .

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 6. Apríla 2008, 21:39

slubovana finalna verzia :)
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2008, 21:52

mam jendu otakzu...kde sa da zohnat umela ludska lebka? pretoze sa mi nedari na nete najst ziadny obchod s takymito vecami a vykradnut biologicky kabinet na mojej byvalej skole sa mi nejako nechce :lol:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 29. Augusta 2008, 23:45

oxYgen napísal:mam jendu otakzu...kde sa da zohnat umela ludska lebka? pretoze sa mi nedari na nete najst ziadny obchod s takymito vecami a vykradnut biologicky kabinet na mojej byvalej skole sa mi nejako nechce :lol:
Tu ich mas az az...: http://www.helago.cz/lebky-kosti-am-z.aspx?js=1


Ja by som teda lebku za par tisicok nekupoval...

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Augusta 2008, 01:16

Anatomicku lebku kde su značene jednotlive sutury a os-y (z vnutra toho bude omnho viac asi) kupovat do terarka za tolke peniaze je urcite turbo nezmysel :) Hlavne ked teraz neni problem dat niekomu par stoviek aby ti vykopal nejaky original :lol: Len asi kazdemu vyhovovat nebude,ze :wink: Jeden moj kamarat co studuje architekturu dokaze zo sadry ci co to ma vymodelovat takmer vsetko,tož umelci su umelci,tak mozno keby nejakeho poznaš,skus to tam,resp navstiv nejake "umelecke" zariadenie a tam ich popros ci by to za nejaky obnos neboli ochotni spravit

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 30. Augusta 2008, 01:53

tak tie lebky co si mi dal na ne odkaz...ehm...ako su dost huste,najme tych deti,ale mal som pocit ako keby to boli ozajstne lebky :lol: a fakt za tolke peniaze...to dakujem ale neprosim...skorej ako napisal dudo dat ju niekomu z architektury spravit..mam jedneho znameho,ale to by som musel oprasit kontakty,a to je nadlho...

mal som skorej na mysli dekorativne alebo ako to nazvat...take vymodelovane...pretoze som to videl vo viacerych terarkach a vyzera to perfektne...cloveku to da pocit,ako keby ten pavuk zabil cloveka a z jeho lebky si potom spravil domov :twisted:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 30. Augusta 2008, 11:45

Dudo napísal:Anatomicku lebku kde su znaèene jednotlive sutury a os-y (z vnutra toho bude omnho viac asi) kupovat do terarka za tolke peniaze je urcite turbo nezmysel :) Hlavne ked teraz neni problem dat niekomu par stoviek aby ti vykopal nejaky original :lol: Len asi kazdemu vyhovovat nebude,ze :wink: Jeden moj kamarat co studuje architekturu dokaze zo sadry ci co to ma vymodelovat takmer vsetko,tož umelci su umelci,tak mozno keby nejakeho poznaš,skus to tam,resp navstiv nejake "umelecke" zariadenie a tam ich popros ci by to za nejaky obnos neboli ochotni spravit
Original? :x

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 30. Augusta 2008, 13:10

meo napísal:
Dudo napísal:Anatomicku lebku kde su značene jednotlive sutury a os-y (z vnutra toho bude omnho viac asi) kupovat do terarka za tolke peniaze je urcite turbo nezmysel :) Hlavne ked teraz neni problem dat niekomu par stoviek aby ti vykopal nejaky original :lol: Len asi kazdemu vyhovovat nebude,ze :wink: Jeden moj kamarat co studuje architekturu dokaze zo sadry ci co to ma vymodelovat takmer vsetko,tož umelci su umelci,tak mozno keby nejakeho poznaš,skus to tam,resp navstiv nejake "umelecke" zariadenie a tam ich popros ci by to za nejaky obnos neboli ochotni spravit
Original? :x
Ked to clovek chce, nie je ziadny problem si zohnat "originalnu" ludsku lebku......medici to obcas robia pred skuskou z anatomie........totiz detailna anatomia lebky je velmi tazka a na zaklade obrazkov skoro nenaucitelna :lol:

Vraj treba dat flasu hrobarovi..............ale osobne skusenosti s tym nemam.. :wink:
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 3. Septembra 2008, 21:15

takze je tu predsa len niekto komu sa to paci som rad :) no lebku nie je problem zohnat. chce to len pacidlo a silne nervy ale je to trosku ilegal.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 4. Septembra 2008, 12:42

ha ha ha...mne by stacila aj ta umela,vazne...a radsej ako sa srat s pacidlom by som isiel na nejaky masovy hrob...tam budem mat aspon vacsi vyber 8)
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 5. Septembra 2008, 14:03

chce to len pacidlo a silne nervy ale je to trosku ilegal.
:shock: :lol: :lol: jezismaria, toto ma vazne pobavilo :D AAA ako lovec lebiek :lol: ako prebieha taky "lov"? :)
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 7. Septembra 2008, 05:05

no velmi jednoducho . . . vezmes macetu, katanu alebo nejaky podobny sekaci nastroj a vyberies si z davu nejakeho cloveka s peknou fyziognomiou lebky :) najlepsie je si vyberat osamelich ludi ktori nebudu nikomu chybat a mas to.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 7. Septembra 2008, 05:06

no velmi jednoducho . . . vezmes macetu, katanu alebo nejaky podobny sekaci nastroj a vyberies si z davu nejakeho cloveka s peknou fyziognomiou lebky :) najlepsie je si vyberat osamelich ludi ktori nebudu nikomu chybat a mas to.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 7. Septembra 2008, 21:20

osobna skusenost so ziskavanym ludskych lebiek:

Letna brigada v archeologickom ustave. Hambim sa...... :cry: :cry: :cry:
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 7. Marca 2010, 15:38

neviete ako upravit lepku (s malej srny) nalozenu par rokov v liehu tak aby nebola nebezpecna pre pavuka ?? :(
Naposledy upravil/-a Sturm v 7. Marca 2010, 23:01, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Marca 2010, 17:16

umyt upiect hotovo
OT: aky vyznam ma lebka v liehu?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 7. Marca 2010, 17:25

Z0oMb3E napísal:umyt upiect hotovo
OT: aky vyznam ma lebka v liehu?
Dik za radu .... neviem nacom vnom je :) je kamosova ale povedal ze ked chcem si ju mozem zobrat :) a bude to stacit ?

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 7. Marca 2010, 18:26

aby sa neopotrebovala :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 7. Marca 2010, 18:50

No som sa pomilil nieje v liehu ale v peroxide vodika ..... aj to staci umyt a upiect

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Marca 2010, 19:24

Sturm napísal:No som sa pomilil nieje v liehu ale v peroxide vodika ..... aj to staci umyt a upiect
tak ten peroxid uz dava zmysel
ano dobre osprchovat ususit nechat cez noc na balkone zajtra hodit do mikrovlnky ale nie hned ako ju vytiahnes z balkona ani nie dlho aby sa to nezacali rozpadavat chrupavky
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 7. Marca 2010, 21:38

a na ako dlho v mikrovlnke a kolko stupnou ??

Tu je foto tej lebky este neumitej a "neohriatej" v mikrovlnke :) momentalne je uz na tom balkone :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Marca 2010, 11:30

noo ta mikrovlnka je len tak keby nahodou nieje nevyhnutna ale keby uz tak aj na minimalnom vykone nejake 2-3 minutky
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 8. Marca 2010, 12:12

Sturm napísal:No som sa pomilil nieje v liehu ale v peroxide vodika ..... aj to staci umyt a upiect
A nebolo to skor vo formaldehide??? ;) si si isty ze peroxid? Je aspon ta lebka pekne vybielena z toho peroxidu.?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 8. Marca 2010, 12:52

lebky sa bielia peroxidom ... avsak treba to vediet. Lebo pri bieleni sa narusa struktura kosti , a v podstate cim bielsia tak tym je kost krehkejsia ...

Jak dobre, ze mam lesnicku skolu ne ? :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 8. Marca 2010, 17:39

adi napísal:lebky sa bielia peroxidom ... avsak treba to vediet. Lebo pri bieleni sa narusa struktura kosti , a v podstate cim bielsia tak tym je kost krehkejsia ...

Jak dobre, ze mam lesnicku skolu ne ? :lol:
No nebolo to nejak profesionalne a tensie kosti na lebke sa pod tlakom vody pri sprchovani takmer polamali :)


Napísať odpoveď