Obranne chlpky

Fórum venované toxicite, jedom, uhryznutiam a ich predchádzaniu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 25. Marca 2010, 20:00

ja som tiež prišiel už veľakrát do styku s obrannými chĺpkami od brachypeliem až po neviem čo.nikdy som nemal žiadne problémy.maximálne to tak trochu svrbelo ale keď som si to opláchol pod vodou tak bolo po probléme.v nedeľu mi vybehla nečakane g.rosea z terarka a ako som ju dával naspäť tak mi uštedrila celkom peknú kôpku chĺpkov.ihneď som si to umyl a mal som pokoj.ale na druhý deň mi to očervenelo a vytvorili sa ako keby také malé vyrážky.svrbí ma to už 4 dni ale už to prestáva.na záver by som len chcel povedať,že človek nikdy nevie ako jeho telo zareaguje a sám som sa presvedčil,že aj obyčajná rozea dokáže prekvapiť

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Marca 2010, 11:00

Ide o vytvorenie alergie. Pokial to cervena a svrbi dlhsie ... je to alergia.

Doverne poznam. Teraz v lete ked bude viacej juznej ameriky sa mi to stava bezne. Viac manipulujem a tolko chlpkov po kope vidi malo kto :lol:

Mam vsak liek. Ak je to zle .... pomoze Zodac :-)

Zabera do par minut.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 26. Marca 2010, 14:21

Dik adi.vyskusam ten Zodac.ked sa mi to najblizsie stane budem informovat ako to dopadlo

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Marca 2010, 14:34

Dopadne to tak, ze ta prestane svrbiet a zacervenanie tiez pomaly ustupi.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 27. Marca 2010, 12:47

dobry je este Aerius, pouzivam pri alergii, ale Zodac je tiez dobry :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 31. Marca 2010, 11:26

ahojte kupil som si adult p. lasioroa a mam ju asi 2 tyzdne ako si vsimam jej brusko je dost biedne vizera to ako keby mala az prasklinky pri snovačkach vsimol som si ze si ich dost casto vycesava ale nevykopava ich iba ich hadze na lignocel a chcem sa spytat ked sa mi zvlecie ci sa jej to podstate cele ˇoholeneˇ brusko napravi a ci to znamena ze je moc virusovana alebo nervava ked toto robi lebo mam este jednu lasiodoru ktora je asi 9 zvlek a nerobi to vobec diky.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 31. Marca 2010, 11:32

diZZy napísal:ahojte kupil som si adult p. lasioroa a mam ju asi 2 tyzdne ako si vsimam jej brusko je dost biedne vizera to ako keby mala az prasklinky pri snovačkach vsimol som si ze si ich dost casto vycesava ale nevykopava ich iba ich hadze na lignocel a chcem sa spytat ked sa mi zvlecie ci sa jej to podstate cele ˇoholeneˇ brusko napravi a ci to znamena ze je moc virusovana alebo nervava ked toto robi lebo mam este jednu lasiodoru ktora je asi 9 zvlek a nerobi to vobec diky.
Polozil si si otazku .,.. a hned si si aj odpovedal :-)

Vo vsetkom mas pravdu :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 31. Marca 2010, 11:48

no dik teda :) len mi to nejde do kečky lebo ta mensia je agresor ako sa patri mam ju od prveho zvleku uz si vazne zvikla na terarko staci ak jej idem hodit svrcka alebo jej nieco viberam s pinzetou a hned do nej utoci tak od nej by som to cakal skvor ze bude vicesavat ale ona nic no mozno sa to dostavi casom... ale ta adultna ta je taka ze by len sa len libzovala po mne je krotka len to ze cese cese a zachvilu bude plechata :D
asi si potrebuje zviknut na nove prostedie v ktorom bude zit :)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 9. Mája 2010, 20:41

sa chcem poradit :) mam B. emilia asi 1 mesiac- 10 zv podla slov predosleho chovatela sa zvliekala v jeseni minuleho roka. Ked som ju kupoval (asi pred mesiacom) mala vykopane chlpky v kruhu asi 3mm velkom no teraz (cez den som vykopavanie nepozoroval - zrejme vykopava v noci) si vykopala skoro cely povrch abdomenu a ma tam taky 1 - 1.5 cm velky kruh.
-ked si to zoberiem polopate jesen 2009 do marec 2010 si vykope 3mm kruh a april - maj 2010 to zvacsi o 1 cm. Nieco ju rusi alebo je len nervozna viacej?
-napadla ma aj taka vec, som si vsimol ze po povrchu si tka pavucinu a potom to zadupe do lignocelu a za tu dobu si spravila taky pavucinovo-linocelovy koberec ked to chytim s pinzerou tak taka vrstva po celej ploche odchazda presne ako koberec:) no a ci si to ona tie chlpky nezabuduva do tej zmesi pavuciny a linocelu ako ochranu pred votrelcami? (niekde som to cital ale uz skor a tera sa k tomu nemozem dopatrat)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 9. Mája 2010, 21:20

to s tym kobercom mas pravdu, ale mozes mat aj pravdu v tom ze ju nieco rusi, skus zistit co ju rusi(ked vobec) :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Mája 2010, 22:04

najviac obranne chlpky zapracuva do pavucinoveho lozka pri zvliekani
a to ze vykopava? hmm stresova situacia pre pavuka je kazda tvoja manipulacia mimo ci v terariu (rosenie, krmenie, vyberanie zvyskov, vymena vody v napajacke, umyvanie skiel...) alebo hociaka cinnost ktoru pavuk zaregistruje ako potencionalne nebezpecenstvo (kludne aj tien) a pri tom preventivne pouzije svoj sposob aktivnej obrany- vykopavanie obrannych chlpkov
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 9. Mája 2010, 23:14

Tak jsem zvedavy na ten Zodac. Vcera jsem ho zakoupil, protoze uz me par dni vse svedi :( Doufal jsem, ze behem 5ti let, co jsem zadne sklipkany nechoval uz to bude ok, ale asi jak ji clovek jednou ziska, tak se ji nezbavi....
Zejmena chloupky Th.blondii mi nejak nedelaj dobre.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 9. Mája 2010, 23:21

tak si daj rukavice :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Mája 2010, 00:49

nAscA napísal: Zejmena chloupky Th.blondii mi nejak nedelaj dobre.
Jo T-čka sou nejhorší co doma ještě mám :) prostě je nechávám na pokoji a mam klid, oni mají klid-oboustranná spokojenost :)
Znám plno lidí co začli mít takovéhle potíže a prostě přestali většinu ameriky chovat, taky řešení, ale doufám že mě američtí vydrží, mám jich poměrně dost a baví mě...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Mája 2010, 08:31

Ten Zodac by mal pomoct. Mne to pomaha, ked dostanem plny zasah.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Mája 2010, 09:27

Z0oMb3E napísal:najviac obranne chlpky zapracuva do pavucinoveho lozka pri zvliekani
a to ze vykopava? hmm stresova situacia pre pavuka je kazda tvoja manipulacia mimo ci v terariu (rosenie, krmenie, vyberanie zvyskov, vymena vody v napajacke, umyvanie skiel...) alebo hociaka cinnost ktoru pavuk zaregistruje ako potencionalne nebezpecenstvo (kludne aj tien) a pri tom preventivne pouzije svoj sposob aktivnej obrany- vykopavanie obrannych chlpkov
to s manipulaciu v terariu alebo mimo neho viem.. Ja sa snazim nezasahovat vobec len ked je to nutne, niekedy len raz za par dni inak sa ho ani nedotknem a pavuk ma relativny klud. No ale je fakt ze pavuka moze rusit nieco co mi ani nezaregistrujeme. (a aj tak mam pocit ze vykopava hlavne v noci, lebo cez den ked mam volno v praci som to nezaregistroval)

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 10. Mája 2010, 19:31

Nery napísal: Jo T-čka sou nejhorší co doma ještě mám :) prostě je nechávám na pokoji a mam klid, oni mají klid-oboustranná spokojenost :)
Znám plno lidí co začli mít takovéhle potíže a prostě přestali většinu ameriky chovat, taky řešení, ale doufám že mě američtí vydrží, mám jich poměrně dost a baví mě...
Klid maji, ale mne staci, na chvili otevrit terarko a hned kope, i pri roseni...
Jednasest napísal:tak si daj rukavice :)
ty nosis rukavice treba na krku ci obliceji? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Mája 2010, 20:58

nAscA napísal: Klid maji, ale mne staci, na chvili otevrit terarko a hned kope, i pri roseni...
Ono taky rosit velkejm pavoukům je pěkná hovadina, to se nedivim že je nervní a vykopává jak vzteklá :lol:
Pootevřu dvířka, naleju půllitrovou odměrku a zavřu,ani si mě kolikrát nevšimne, některý dokence jen zaleju přes větrací síťku...
Na vybírání zbytků mam dlouhou pinzetu a dělám to rychle, prostě ti pavouci nemaj proč vykopávat :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 10. Mája 2010, 22:06

ona kope uz pri otevirani, natoz pri roseni ci nalevani vody, davani holatek atd... je takova nervnejsi, nez tu co jsem mel kdysi :)

Užívateľov profilový obrázok
niko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21. Februára 2011, 10:10
Re: Obranne chlpky

Príspevok od užívateľa niko » 21. Februára 2011, 11:24

Zdravím všetkých !

Môj syn chova Brachypelma smithi
keďže sa dlhšiu dobu nestaral o terárium, rozhodol som sa popratať ho,
nemám doma chirurgické rukavice tak som použil tie z mikrotenu,
poznáte ich z pekárni alebo na benzinkach ,
a teraz mam plne dlane tých pichľavých chĺpkov, smola ,
ma niekto dobru radu ako sa toho zbaviť, je to fakt neprijemne
aká reakcia môže nastať alebo treba isť na kožné
budem vďačný za každú odpoveď . Vopred Ďakujem
Niko

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Obranne chlpky

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Februára 2011, 12:20

Zarucena rada ako sa toho zbavit asi nie je. Odporuca sa (nemam otestovane, su to rady ludi z roznych diskusii):

-poumyvaj si ruky mydlom pod horucov vodou, otvoria sa ti pory, nasledne cistit postihnute miesta kefou pod horucov vodou, netlac na postihnute miesta, takto by si mal vacsiu cast dostat dole, postup opakujes


-niekto pouziva techniku zmeny horucej a studenej vody, mydlo-horuca voda-vydrhnes kefou, nasledne si pustis studenu vodu-oplachnes-pory sa uzavru a nezanasas si uz odstranene obranne chlpky - postup opakujes


-ak mas alergicku reakciu daj si Benadryl alebo nejake ine sirokospektralne antihistaminikum. Na davkovanie sa spytaj v lekarni. Ak uz mas ruky vyrazne zacervenanie, opuch ruk alebo vyrazky urcite si to chod kupit.

-mal by pomahat aj krem s obsahom kortizonu (moze mat vedlajsie ucinky, opat len konzultacia v lekarni).

-ak ti to neprejde mozem ti dat kontakt na jedneho byvaleho uzivatela, ktory je doktorom a zaoberal sa na fore jedovatostou vtackarov.

-na arachnoboards pouzivaju niektory ludia na ich odstranenie lepsiu lepiacu pasku :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Obranne chlpky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 21. Februára 2011, 17:12

Sceptic napísal:Zarucena rada ako sa toho zbavit asi nie je. Odporuca sa (nemam otestovane, su to rady ludi z roznych diskusii):

-poumyvaj si ruky mydlom pod horucov vodou, otvoria sa ti pory, nasledne cistit postihnute miesta kefou pod horucov vodou, netlac na postihnute miesta, takto by si mal vacsiu cast dostat dole, postup opakujes


-niekto pouziva techniku zmeny horucej a studenej vody, mydlo-horuca voda-vydrhnes kefou, nasledne si pustis studenu vodu-oplachnes-pory sa uzavru a nezanasas si uz odstranene obranne chlpky - postup opakujes


-ak mas alergicku reakciu daj si Benadryl alebo nejake ine sirokospektralne antihistaminikum. Na davkovanie sa spytaj v lekarni. Ak uz mas ruky vyrazne zacervenanie, opuch ruk alebo vyrazky urcite si to chod kupit.

-mal by pomahat aj krem s obsahom kortizonu (moze mat vedlajsie ucinky, opat len konzultacia v lekarni).

-ak ti to neprejde mozem ti dat kontakt na jedneho byvaleho uzivatela, ktory je doktorom a zaoberal sa na fore jedovatostou vtackarov.

-na arachnoboards pouzivaju niektory ludia na ich odstranenie lepsiu lepiacu pasku :)
prednedavnom som aj aj dostal sprsku chlpkov od parahybany a ani jedeno zmienovane odstranovanie nepomohlo. pasku som neskusal lebo najviac bola zasiahnuta chlpata cast predlaktia tak pri depilacii paskou by som trpel este viac :D

neskrabat preckat ono to po dvoch dnoch pomaly odoznie (aspon u mna to dlhsie netrva) :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
niko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21. Februára 2011, 10:10
Re: Obranne chlpky

Príspevok od užívateľa niko » 21. Februára 2011, 18:22

Vrele dik odľahlo mi že nemusím ku kožnemu

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35
Re: Obranne chlpky

Príspevok od užívateľa palo_bj » 19. Júla 2011, 20:13

zdravim.chcem sa spytat na tu alergicku reakciu.zasiahnute miesto sa iba zacervena a svrbi?? ked som vytahoval zvlecku mojej parahybany tak sa my zosmikla z pinzety a chytil som ju do holej dlane.ruky ma svrbeli.a teraz to podstatne po case sa mi spravili na ruke take pluzgieriky plne cirej tekutiny.a teraz neviem ci je to alergia na obranne chlpky alebo je pricina niekde uplne inde :(

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Obranne chlpky

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Júla 2011, 20:32

palo_bj napísal:zdravim.chcem sa spytat na tu alergicku reakciu.zasiahnute miesto sa iba zacervena a svrbi??

To je klasicka reakcia na obranne chlpky.
palo_bj napísal: ked som vytahoval zvlecku mojej parahybany tak sa my zosmikla z pinzety a chytil som ju do holej dlane.ruky ma svrbeli.a teraz to podstatne po case sa mi spravili na ruke take pluzgieriky plne cirej tekutiny.a teraz neviem ci je to alergia na obranne chlpky alebo je pricina niekde uplne inde :(
Poslal som ti SS na lekara, ktory sa zaoberal ucinkami jedov atd. u vtackarov na ludi. Mozno ti povie nieco konkretne.

palo_bj napísal:podstatne po case sa mi spravili na ruke take pluzgieriky plne cirej tekutiny
Mozes tento udaj spresnit, po akom case? Zaujima ma to, dakujem.


Napísať odpoveď