Doplnky do teraria

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
soky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Októbra 2009, 20:29
Kontaktovať užívateľa:
Doplnky do teraria

Príspevok od užívateľa soky » 10. Mája 2010, 21:10


Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 10. Mája 2010, 21:22

videli ;) skoro v kazdej

Užívateľov profilový obrázok
soky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Októbra 2009, 20:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa soky » 10. Mája 2010, 21:25

No mozno v Blave, ale v KE a PO nic, sak je to daleky Vychod :(

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 10. Mája 2010, 21:31

jaj tak to neviem ako to mate na vychode :(

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Mája 2010, 21:53

cakan, sekera a podme do hory... najdes cloveka ktory vyraba didzorida(foneticky), dzembe, bonga, fujary a podobne veci a mozes to kludne aj distribuovat :wink: :P :idea:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
sipoxxx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11. Marca 2010, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sipoxxx » 10. Mája 2010, 22:13

zoombee ma pravdu :) ja takisto uprednostnujem zivu vegetaciu do terarii je to krajsie nieje to take umele ale je to vec kazdeho jedneho ako to ma rad " upravene terarko " :D a pre infosku :D uplne odveci mas tam drzi dost dlho mam ho uz asi 3 mesiace a je pekny zeleny :) a ani ho nerosim :)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 10. Mája 2010, 23:06

Z0oMb3E napísal:cakan, sekera a podme do hory... najdes cloveka ktory vyraba didzorida(foneticky), dzembe, bonga, fujary a podobne veci a mozes to kludne aj distribuovat :wink: :P :idea:
No presne to som chcel napisať ale som si to rozmyslel v poslednej chvili...si ma doplnil...ja som taktiež dumal nad tym kde zohnať taky kmeň, pokrutene konare a podobne. a nakoniec som sa raz v jeseni pekne vybral s vreckovym nozikom do lesa a doniesol som odtial tolko dekoracii, ze by sa jeden z toho pos... :) A taky materiál nenájdeš v žiadnom obchode ;)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Mája 2010, 08:42

Radsej sa prejdem, nasajem atmosferu lesa. Popozeram na neake chrobaciky, pavuciky .... . A nazbieram si tolko dekoracii, ze az ... Ked niekto ma na to vyhodit 5-10€ za hovadinu do teraria. Nech sa paci. Ale ja tolko nemam. Zratajte si to ... Mame doma cca 20 terarok ..., lignocel, voda, cvrcky, rastliny ( nedajboze umele) , korene, kmene, kora .... To uz je rozpocet :-)


Viva les a nase slov. hory. :wink:


A este ma napadlo ... za jeden taky kupeny koren mam pavuka :-)

Nie lepsie ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 11. Mája 2010, 13:19

podla toho aky druh adi, niekedy aj viac nez jedneho :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Mája 2010, 13:30

Jednasest napísal:podla toho aky druh adi, niekedy aj viac nez jedneho :lol:
Peto, ty mna ides poucovat o cenach ? :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 11. Mája 2010, 17:20

A čo ak už mám všetky živé tvory,ktoré som si prial,želal atď...tak prečo?Snáď si môžem aj niečo prikúpiť.Napr.ja čo som doteraz nazbieral drevo v lese a kôru,za pár dní mi nehorázne zaplesnelo tera.A to som vyvaril,použil hypermangán a možno aj o...A vždy rovnaký efekt.Tak som musel nakoniec kúpiť 3kg korkovej kôry.Chcem pripomenúť,že korková kôra je z duba korkového.a preto je to živá a nie umelá dekorácia.Totižto,čo som si prezeral tie obrázky,tak to boli korkové valce.Na burze som ich videl.V obchode nie.A to som z BA.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 11. Mája 2010, 17:32

adi napísal:
Jednasest napísal:podla toho aky druh adi, niekedy aj viac nez jedneho :lol:
Peto, ty mna ides poucovat o cenach ? :lol:
nejdem :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Mája 2010, 17:43

KaruzoRB napísal:A čo ak už mám všetky živé tvory,ktoré som si prial,želal atď...tak prečo?
tak si najstastnejsi clovek a chovatel na svete. :lol: :lol:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 11. Mája 2010, 18:17

Z0oMb3E napísal:
KaruzoRB napísal:A čo ak už mám všetky živé tvory,ktoré som si prial,želal atď...tak prečo?
tak si najstastnejsi clovek a chovatel na svete. :lol: :lol:
Tomu by som rád veril,ale nejde o mňa.Poznal som ľudí,ktorí si pokúpili dajme tomu 15-20 pavúkov,2 škorpiónov a to im stačilo.Nepotrebovali sa rozširovať,alebo prikupovať ďalšie druhy.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Mája 2010, 21:17

KaruzoRB napísal:
Z0oMb3E napísal:
KaruzoRB napísal:A čo ak už mám všetky živé tvory,ktoré som si prial,želal atď...tak prečo?
tak si najstastnejsi clovek a chovatel na svete. :lol: :lol:
Tomu by som rád veril,ale nejde o mňa.Poznal som ľudí,ktorí si pokúpili dajme tomu 15-20 pavúkov,2 škorpiónov a to im stačilo.Nepotrebovali sa rozširovať,alebo prikupovať ďalšie druhy.
hmm a ja zese poznam ludi co si povedali ze budu mat 5 kusov a teraz maju 30. a pokukuju po dalsich :lol:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 11. Mája 2010, 21:21

Ja som ten istý prípad :) hoci ich momentálne nemám 30 :D a na stránke ej o tom pekný komix :D

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 12. Mája 2010, 00:52

No chodí ke mě holčina co před 14 dny pořídila prvního a dnes jich má kolem 30ti :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 12. Mája 2010, 02:06

Jo to znam, ja za posledni mesic 44 a zitra dalsich 14 a v patek dalsich 8 a v sobotu je burza :D

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 12. Mája 2010, 14:16

si este pamatam jak som mal jednu malu parahybanu(pred necelym rokom), tak som spoznal Adiho a teraz ich mam okolo 32 :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Tomy903
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Septembra 2010, 21:15
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomy903 » 24. Októbra 2010, 21:43

no napodobne :D chcel som len tak max 3 pavuky a uz mam 9 a este 5 zoberiem od jedneho typka tak este irminiu mi ma kamarat zriesit och jej som zvedavy tak o rok kolko ich pribudne ..
Mám záujem o samce: Ephebopus cyanognathus, Haplopelma lividum, Haplopelma longipes, Chilobrachys fimbriatus,Chromatopelma cyaneopubescens, Poecilotheria rufilata, Poecilotheria regalis, Theraphosa stirmi, Pelinobius muticus, Cyriopagopus schioedtei.

Viac tu: http://tkspiders.webnode.sk/ponuka/

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 25. Októbra 2010, 02:12

Pokiaľ som nemal internet a prístup k týmto všetkým informáciám z netu,som tak akurát nakupoval občas za poriadne mastné ceny pavúky u nás v ZOO Dome. Nemal som páru,že ich je možné chovať aj viac ako šesť či sedem kúskov.Minulý rok nám zaviedli internet a otvorilo sa mi okno do sveta.Spoznal som rôznych ľudí a rôzne príbehy z ich chovu vtáčkarov. A tento rok v januári to začalo presne tak ako opisujú ostatný.Dnes jeden zajtra ešte títo dvaja. Potom snáď asi bude treba aj nejaký chov múčnych červov. Že nestačí im dávať len múčňaky? Dobre! prikúpil som 250 Tartar a 300 Dúbii.
A dnes mám naozaj pekný chov.Lenže v tomto období sa potýkam s fenoménom zvaným "útlm v chove". Snáď to prekonám v šťastí a bez zbytočných strát na oboch frontoch.Zdravím všetkých,ktorých to takto pekne chytilo za srdce ako mňa.

Mrviinek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 2. Apríla 2013, 21:10
Pomôcky teraristiky

Príspevok od užívateľa Mrviinek » 2. Apríla 2013, 21:16

Nechcel som otvárať novú tému pre takú blbosť,ale zase som sa nechcel niekomu pchať do jeho témy...
Mám novú g. roseu, som začiatočník a kupujem nejaké vybavenie do terarka... Rozmýšľam nad pinzetou ale neviem akú veľkú či 30cm alebo 40cm je lepšie mať zahnutú alebo rovnú... Terárium čo mám je 30x30x30 exo terra, a potom ešte ďalšie 60x30x30, kde neskôr plánujem dať obriu parahybanu.
Vlhkomer a teplomer je nutný pre chov vtáčkara? Nestačilo keby mala len izbovú teplotu a raz za týždeň by som jej to tam vlhčil?

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pomôcky teraristiky

Príspevok od užívateľa simon » 2. Apríla 2013, 21:41

Mrviinek napísal:Rozmýšľam nad pinzetou ale neviem akú veľkú či 30cm alebo 40cm je lepšie mať zahnutú alebo rovnú...
Ja mám rovnú, asi 8 cm a vystačí mi na všetko...
Mrviinek napísal:Vlhkomer a teplomer je nutný pre chov vtáčkara?
Nie je.
Mrviinek napísal:Nestačilo keby mala len izbovú teplotu a raz za týždeň by som jej to tam vlhčil?
Stačila by väčšia napájačka a pokiaľ nemáš v izbe zimu (rozumej 18 a menej) tak stačí aj izbová teplota.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pomôcky teraristiky

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 2. Apríla 2013, 22:02

simon napísal:
Mrviinek napísal:Rozmýšľam nad pinzetou ale neviem akú veľkú či 30cm alebo 40cm je lepšie mať zahnutú alebo rovnú...
Ja mám rovnú, asi 8 cm a vystačí mi na všetko...
ja mám 8, 25, 30, 40 cm pinzety a najčastejšie využívam 8 a 25cm :-D

simon napísal:
Mrviinek napísal:Vlhkomer a teplomer je nutný pre chov vtáčkara?
Nie je.
vlhkomer by musel byť dosť kvalitný, aby bol zmysluplný :-P ..tie od exoterra sú na dve veci (to rovno môžeš vlhkosť merať naslineným prstom :-D )

simon napísal:
Mrviinek napísal:Nestačilo keby mala len izbovú teplotu a raz za týždeň by som jej to tam vlhčil?
Stačila by väčšia napájačka a pokiaľ nemáš v izbe zimu (rozumej 18 a menej) tak stačí aj izbová teplota.
izbová teplota je cca 18-20°C :-P .... mne momentálne nejde na byte kúrenie, a tak mám pavúky pri teplote zhruba 15°C...cez deň kúrim výhrevnými káblami (vtedy majú cca 25)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Mrviinek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 2. Apríla 2013, 21:10
Re: Pomôcky teraristiky

Príspevok od užívateľa Mrviinek » 3. Apríla 2013, 07:19

izbová teplota je len tak málo? podľa mna aspon 23.... Ved na lasiodore píšu, že stačí ich chovať pri izbovej teplote... vlhkomer a teplomer neviem ci je az tak potrebný keď mám g. roseu a neskôr možno L. parahybanu, ale dokym majú izbovú teplotu tak si myslim, že stačí ale aj tak tam dám nejaký teplomer aspon.. rozmýšľam som o takom čiernom pásiku čo ukazuje stupne, využíva sa asi do akvárií.. Asi to bude slabo merat. Takze pinzetu by stacilo aj 30cm asi ne? ja len ze keby som mal večšieho a agresívnejsieho vtáčkara ze 40cm by bola istota asi viac ako 30cm..


Napísať odpoveď