Chromatopelma cyaneopubescens

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 28. Apríla 2010, 12:44

adi napísal:Neros !

Ziadna voda ... ani kvapka.


Ros iba ked sa ide zvliekat ! Iba v tomto okamihu. Inak jej mozes privodit stres, plesne a podobnu pliagu co tento pavuk neznesie a umrie.

Oni vodu potrebuju este menej ako Pterinochilus.
Ja trochu rosim. Mam ju od 2zvl. (teraz 5zvl) a nikdy nebol problem. Pravidelne zvleky aj prijem potravy. To akoze nikdy nerosit, vobec, vobec...len pred zvlekom? cize jej staci z potravy?

inak z mojich chovancov najakcnejsia (pazrava?) co sa tyka lovu :)
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 15:55

Spark napísal:
adi napísal:Neros !

Ziadna voda ... ani kvapka.


Ros iba ked sa ide zvliekat ! Iba v tomto okamihu. Inak jej mozes privodit stres, plesne a podobnu pliagu co tento pavuk neznesie a umrie.

Oni vodu potrebuju este menej ako Pterinochilus.
Ja trochu rosim. Mam ju od 2zvl. (teraz 5zvl) a nikdy nebol problem. Pravidelne zvleky aj prijem potravy. To akoze nikdy nerosit, vobec, vobec...len pred zvlekom? cize jej staci z potravy?

inak z mojich chovancov najakcnejsia (pazrava?) co sa tyka lovu :)[/
quote]
tak to mas pravdu bez problemov prijma potravu je to asi najpazravejsi pavuk co mam ....pocuj a ti juuz mas aj v tera?a est ejedn aotazocka ked hu mas v5zv uz ma zafarbene aj nohy na mdtro myslim ci ich uz ma cele modre bo moja uz ma aa nevem ci je 5zv civ 6 zv
diki

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 28. Apríla 2010, 18:53

ja je rosil akorát ve filmovkách , od druhého svleku jsem je měl ve větších krabičkách s napáječkou...

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:12

kurec napísal:ja je rosil akorát ve filmovkách , od druhého svleku jsem je měl ve větších krabičkách s napáječkou...
a uz ma zafarbene cele nohy na modro ci ma este len prvy clanok modry?:D

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:19

cafte mam jednu mensiu otazocku pise sa tu aj priinychdruhoch ze svojho milaacika mam vykrmeneho a pripraveneho na dalsi zvlek ako to mozu vediet ze sa ide zvliekat (okrem toho ze stmavnu a ked nespozoruju stmavnutie ani nic tak ako ? poradte pls

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 19:24

nechapem tvojej otazke ako ty vies ze sa ide zvliekat ale nema vykopanu lysinku aby si mohol vidiet scernanie?
alebo ako pavuk vie ze sa ide zvliekat?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:30

Z0oMb3E napísal:nechapem tvojej otazke ako ty vies ze sa ide zvliekat ale nema vykopanu lysinku aby si mohol vidiet scernanie?
alebo ako pavuk vie ze sa ide zvliekat?
vies ono sa to tu psalo nevem presne kde ale jeden bo dvaja chovatelia tu uz napisali ze napr...moja krasavica je uz nazrata a rpipravena n azvlek a podobne veci preto sa pitam bo mi to pribada ako nejaka blbost abi som vedel aha ide sa zvliekat idem hu vykrmit a popri tom ani nescernela ani nic praveze bi som povedal ze pavuk si sam ryzmisli kedy je dostatocne pripraveny na zvliekanie a tak ne? bo podla toho som to aj ja zistil prestal mi zrat 3 a pol tyzdna ked sa isel zvliekat

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 19:36

hopko21587 napísal:
Z0oMb3E napísal:nechapem tvojej otazke ako ty vies ze sa ide zvliekat ale nema vykopanu lysinku aby si mohol vidiet scernanie?
alebo ako pavuk vie ze sa ide zvliekat?
vies ono sa to tu psalo nevem presne kde ale jeden bo dvaja chovatelia tu uz napisali ze napr...moja krasavica je uz nazrata a rpipravena n azvlek a podobne veci preto sa pitam bo mi to pribada ako nejaka blbost abi som vedel aha ide sa zvliekat idem hu vykrmit a popri tom ani nescernela ani nic praveze bi som povedal ze pavuk si sam ryzmisli kedy je dostatocne pripraveny na zvliekanie a tak ne? bo podla toho som to aj ja zistil prestal mi zrat 3 a pol tyzdna ked sa isel zvliekat
ahaa takto si to myslel no to sa robi ked mas viacej pavukov vykrmis pavuka do skoro prasknutia a dokym sa nezvlecie uz nedostane nic.
takze aj ked mal pavuk v plane ze tri tyzdne pred zvlekom nebude primat potravu tak chovatel to nemal v plane ani skusat. :P
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:41

Z0oMb3E napísal:
hopko21587 napísal:
Z0oMb3E napísal:nechapem tvojej otazke ako ty vies ze sa ide zvliekat ale nema vykopanu lysinku aby si mohol vidiet scernanie?
alebo ako pavuk vie ze sa ide zvliekat?
vies ono sa to tu psalo nevem presne kde ale jeden bo dvaja chovatelia tu uz napisali ze napr...moja krasavica je uz nazrata a rpipravena n azvlek a podobne veci preto sa pitam bo mi to pribada ako nejaka blbost abi som vedel aha ide sa zvliekat idem hu vykrmit a popri tom ani nescernela ani nic praveze bi som povedal ze pavuk si sam ryzmisli kedy je dostatocne pripraveny na zvliekanie a tak ne? bo podla toho som to aj ja zistil prestal mi zrat 3 a pol tyzdna ked sa isel zvliekat
ahaa takto si to myslel no to sa robi ked mas viacej pavukov vykrmis pavuka do skoro prasknutia a dokym sa nezvlecie uz nedostane nic.
takze aj ked mal pavuk v plane ze tri tyzdne pred zvlekom nebude primat potravu tak chovatel to nemal v plane ani skusat. :P
to je akoze spravne ze sa ma vykrmit az do prasknutia bo je lepsie ako ja robim ze ma pravidelne kazdy treti den bo ked mavelke brusko takmu dam aj 5dni dietu no malu ale je :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 19:56

osobne subadultne samce stopem kolko chcu ale ostatok nepravidelne raz za dva tyzdne vsetky zvleky. kazdy treti den je dalsi extrem skor vsak horsi zober si pavuka v prirode ani on nechyti kazdy treti den daco. toboz nie taka polopustna chromatopelma. zmierni krmenie a predlz hladovky pretoze 5 dni hladovky nieje nic.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 20:09

Z0oMb3E napísal:osobne subadultne samce stopem kolko chcu ale ostatok nepravidelne raz za dva tyzdne vsetky zvleky. kazdy treti den je dalsi extrem skor vsak horsi zober si pavuka v prirode ani on nechyti kazdy treti den daco. toboz nie taka polopustna chromatopelma. zmierni krmenie a predlz hladovky pretoze 5 dni hladovky nieje nic.
aha dikes velmi pekne za radu to akoze 6zv mi staci aj raz za dva tzzdne krmit hej ?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 20:10

hej :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Mája 2010, 18:42

CHROMATOPELMA ODPARENA :D :cry: :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Mája 2010, 19:34

toto bol samec c. 9 :lol:

Ale cislo 1. pri tejto samici ...

Nieco som sa uz naucil.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 4. Mája 2010, 20:47

gratulujem zatial len k polocicnemu uspechu hop vrav az potom ako otvotis kokon a najdes tam zdrave aspon l2 :P :P

a pripajam nejake ilustracne foto
Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 4. Mája 2010, 20:49

Obecně se dá říct, že u babouků jde mnohem víc o individualitu konkrétní samice, jsou pavouci co se prostě nikdy nerozmnoží a jiné samice téhož druhu co při stejnejch podmínkách dávaj kokony zcela pravidelně.

U Chromatopelm jsem štěstí na samici neměl...těch samců padlo/nepadlo taky požehnaně, měl jsem několik samic a prostě nikdy nic :(
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Mája 2010, 20:52

Nery napísal:Obecně se dá říct, že u babouků jde mnohem víc o individualitu konkrétní samice, jsou pavouci co se prostě nikdy nerozmnoží a jiné samice téhož druhu co při stejnejch podmínkách dávaj kokony zcela pravidelně.

U Chromatopelm jsem štěstí na samici neměl...těch samců padlo/nepadlo taky požehnaně, měl jsem několik samic a prostě nikdy nic :(
Suhlas ... uvidime ci sa podari podobny kusok aj s tou samicou co mi robi najvacsie starosti.

Ak sa mi potvrdi teoria , ta finta. A samicku odparim, asi v tom nieco bude. Aplikujeme este na ine samice. Uvidime.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Mája 2010, 20:55

gratulujem, dufam ze sa podari :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 19. Mája 2010, 21:43

Obrázok
moj milacik nevete briblizne v akom zv je ?
Obrázok
prepactefotene mobilom ...a s tohot sa asi neda urcit pohlavie vsak ?bo mobil to tak nezaostri aj ked bi som ho odfotil zo spodku
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 19. Mája 2010, 23:22

Svlek se neda urcit, tezko pozname podle fotky jak je pavouk velky. A pohlavi nejlepe ze svlecky ;)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Mája 2010, 09:51

zvlek sa takto u chomatopelmy urcit da a celkom presne kedze sa v jednotlivych zvlekoch specificky vyfarbuje toto by som tipol 7zv +/- 1zv.hore dole
pohlavie ee
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 20. Mája 2010, 10:19

Mam ted 7 chromatopelem a predtim jsem uz taky nejake mel.... takhle zbarveou mam jednu od 5 svleku ;) Takze +- 2 svleky? To uz zase tak presne neni.
Nehlede na to, ze tato muze byt treba v 10 svleku, kdyz nezname jeji velikost, tak to asi neodhadneme...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Mája 2010, 14:37

noo treba sledovat
carpax (prechod od zlatej do zelenej)
zrkadielko na abdomene
a sfarbenie koncatin
mas pravdu farebna zmena zacina piatym zvlekom ale nieje az taka rapidna
napriklad koncatiny v piatom zvleku niesu uz taketo modre stale maju v sebe nadych ruzovej, carpax je stale zlaty no moze sa uz objavit aj zelena(no je v mensine), zrkadielko este nezasahuje ani polovicu abdomenu.

za svojim odhadom si stale stojim
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 5. Júna 2010, 08:57

chlapci pomozte mi mam taky problem premiestnil som moju CH.cyan...do noveho tera ma tam jednoduchy ukryt z dreva umely kvet napajacku a to je vsetko ...no a ten problem ked jej dam zrat proste chyti cvrcka a nieze bi si ho zaniesol do svojho ukrytu co je totalne zapradene ale on nie on ho zozere vzdy pred ukrytom (tak povedane medz dverami ) aj ked cvrcek nahodov vojde do ukrytu a pavuk ho chyti tam tak vnde von a tam ho zozere tak nevem co toje poradte ci sa mu tam nepaci alebo co dakujem
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 5. Júna 2010, 10:29

A proc by ho mela zrat v ukrytu? (Treba si tam nechce udelat neporadek z jidla :D )


Napísať odpoveď