Krizenie vtackarov, krizence

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 25. Júna 2010, 20:13

Ahaaa :shock: . Dakujem, zabudol som, ze taku temu som uz videl. A dokonca som tam aj pisal. :oops: :oops: :oops:
Nuz co uz- sklenna roza. Ospravedlnujem sa a dakujem este raz.
P.S.- podla tych fotiek to vyzera tak, ze to co mam doma je ciste a ziadny humus.
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 25. Júna 2010, 21:14

otikdb napísal:P.S.- podla tych fotiek to vyzera tak, ze to co mam doma je ciste a ziadny humus.
ten pavuk za to nemoze ze je krizeny,tak preco ho radis medzi humus?
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 26. Júna 2010, 12:28

oxYgen napísal:
otikdb napísal:P.S.- podla tych fotiek to vyzera tak, ze to co mam doma je ciste a ziadny humus.
ten pavuk za to nemoze ze je krizeny,tak preco ho radis medzi humus?
Ja si myslim, ze to je jedno... Proste nemam rad nieco krizene, ked to ma byt cisty druh. Ak som niekoho tymto urazil tak sa mu OSPRAVEDLNUJEM!!!
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 26. Júna 2010, 21:11

Jestli si myslíš že to poznáš podle fotky a vzhledu, jsi velmi naivní...můžeš mít třebas sabulosumxvagans,epicureanumxvagans atd...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Júna 2010, 21:21

hmm a co rod hysterocrates, krasavci s chlupatimi nohama - cez 20 druhov ... na trhu su pokila viem tri h. hercules, gigas, cf. latipes? nevem ci som to dobre napisal, a su aj tak vsetky prekrizene a aj tak kazdy kto si ich kupi si ich oznaci tak ako ich kupil a je spokojny :P ... asi to bude tym ze u nich to tak nekrici ako u brachypeliem, hlavne albovagans, kto fakt vybocuju.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 26. Júna 2010, 21:44

Co by mělo nějakou hodnotu by byl Hysterocrates s určením lokality - nic takového na trhu nejni :( a mě se moc do afriky nechce, třebas časem.
Jináč ty naše křížený herculesky množim a odchovávám rád, jsou to nezničitelný babouci a dělaj člověku jen radost - i když sou to bastardi :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Júna 2010, 21:50

hehehe :D hej hlavne doniest naozaj ten ktory druh :D a presvedcit ludi, alebo aspom tych vyvolenych ze nech ... je to svinstvo ... ale nech si ich daju do mrazaka a kupia fakt cisteho ... hej a hlavne ked africke pavuky su vsetky na jedno kopyto :D podla mna aj ked ich mam rad ... lysia sa vecinou minimalne

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Júna 2010, 14:14

ale sak o tom to je ze su si rozne druhy podobne
raz sa kupi jeden import samicka za dva roky sa kupi druhy import samcek su si podobne (i ked povod mozu mat uplne iny) v afrike ich podla fotky urcili ako ten isty druh a tu sa sparia a uz tu mame krizencov.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Júna 2010, 15:45

ved prave o tom vravim, ze kto zaruci ze to bude pesne ten isty druh aj ked sa to dovezie :(

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 28. Júna 2010, 00:19

To je jednoduché, je třeba kupovat pavouky s určenou lokalitou a nepářit je s ničím "podobným", jen zas s pavouky ze stejného (třebas) údolí. Nechat je po pár generacích určit do druhu (pokud to v rámci rodu vůbec lze - stav popisů) nebývá problém.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 28. Júna 2010, 02:05

Ono aj to čo dovezieš môže byť priamo kríženec z prírody, pri pavúkoch s rovnakým miestom výskytu nie je vylúčené kríženie, a ak nie priamo konkrétny pavúk tak generačne dozadu nevieš koľko krát je krížený a možno aj viacerými druhmi.
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Júna 2010, 08:11

Aero napísal:Ono aj to čo dovezieš môže byť priamo kríženec z prírody, pri pavúkoch s rovnakým miestom výskytu nie je vylúčené kríženie, a ak nie priamo konkrétny pavúk tak generačne dozadu nevieš koľko krát je krížený a možno aj viacerými druhmi.

Pomaly .... :-) Krizenie v prirode je uz zase inaaa kapitola. A tvoje vyjadrenia su prilis odvazne :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 28. Júna 2010, 09:22

Krizeni v prirode? Mezi druhy? K poddruhovemu muze dochazet urcite, ale mezidruhovemu? Nejaky dukaz?

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 28. Júna 2010, 09:44

Myslel som poddruhové nie druhové, dík za upresnenie ;)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 28. Júna 2010, 21:37

hmm krizenie pavukov v prirode ... niekde na nete som cital, nevem ci aj nie tu na lasiodore, v prirode pozorovane krizienie brachypelmy xy a ine brachyplemy yx ... ale si nepametam presne mena, pak potom krizence bitis gabonica a bitis nasicormis ... a je toho vela co sa moze pokrizit, o rybach ani nehovorim

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Júna 2010, 08:41

nAscA napísal:Krizeni v prirode? Mezi druhy? K poddruhovemu muze dochazet urcite, ale mezidruhovemu? Nejaky dukaz?
Aero napísal:Myslel som poddruhové nie druhové, dík za upresnenie ;)
nieco podobne som si myslel aj ja ale skuste si prestudovat toto
http://www.european-arachnology.org/pro ... /Kraus.PDF
a zmenite nazor
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Júna 2010, 12:03

teraz ma to napadlo ... cakate dvokaz o medzidruhovom krizeni, a dobre ze vam nevipichne oci :D ... albovagans :D alebo setko podobne ... ja som vedel ze to mam v hlave
zombe zas mam prasit anglictinu? :(

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Júna 2010, 13:57

no v tej praci ide o to ze zo vsetkych popisanych druhov pavukov (radobo niekolko tisic) je poddruhov popisanych len par (desiatky)

inak ak sa chces dozvediet viac a zahlbit sa hlbsie do problematiky anglictina je nevyhnutnost
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Júna 2010, 20:27

ved hej este take lahôdky ako pokecat si z komisiou na maturite to zvladam :D ale hento je na mna trosku dost, musim vziat slovnik... ani arachnoboards ma moc nedrti :D ale z tohto dva riadky uz som stracal zmysel :D

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 29. Júna 2010, 21:29

Milan.svk napísal:teraz ma to napadlo ... cakate dvokaz o medzidruhovom krizeni, a dobre ze vam nevipichne oci :D ... albovagans :D alebo setko podobne ... ja som vedel ze to mam v hlave
zombe zas mam prasit anglictinu? :(
omg, kdyby sis precetl o cem je rec, tak nepises blbosti. Psali jsme o mezidruhovem krizeni v PRIRODE!

Z0oMb3E - urcite si to prectu. BTW jsem nepsal, ze je to vyloucene nebo nemozne, ale chtel jsem dukaz. Kdyz muze existovat krizeni mezi vlky a psy v prirode, kdysi jsem cetl i o krizenem medvedovi.... tak kdo vi...

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 30. Júna 2010, 13:05

nAscA napísal:
Milan.svk napísal:teraz ma to napadlo ... cakate dvokaz o medzidruhovom krizeni, a dobre ze vam nevipichne oci :D ... albovagans :D alebo setko podobne ... ja som vedel ze to mam v hlave
zombe zas mam prasit anglictinu? :(
omg, kdyby sis precetl o cem je rec, tak nepises blbosti. Psali jsme o mezidruhovem krizeni v PRIRODE!

Z0oMb3E - urcite si to prectu. BTW jsem nepsal, ze je to vyloucene nebo nemozne, ale chtel jsem dukaz. Kdyz muze existovat krizeni mezi vlky a psy v prirode, kdysi jsem cetl i o krizenem medvedovi.... tak kdo vi...
keby si si precital 6.sty prispevok nad tymto tak by si videl ze tam je spomenute nieco o kryzeni brachypeliem v prirode, o medzidruhovom krizeni ... a hentym som len apeloval na to ze mi ten prispevok prisiel ako keby niekto vravel ze je to uplne nemozne, vylucene alebo ako to mam nazvat

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 22:38

truhlik napísal:cvabo a co si myslis, ze blondi je krizencom, coho? alebo take metallicy a plno inych druhov... aj brachypelmy... Myslis,ze je to vsetko pokrizene?
tak zaujimalo by ma coho je blondi krizenec
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Augusta 2010, 22:43

sharky napísal:
truhlik napísal:cvabo a co si myslis, ze blondi je krizencom, coho? alebo take metallicy a plno inych druhov... aj brachypelmy... Myslis,ze je to vsetko pokrizene?
tak zaujimalo by ma coho je blondi krizenec
napr. blondi a sp.burgundy
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 23:16

aha ta sp. burgundi ma zaujala no blondi je stale blondi a sp burgundi je stale len SP. burgundi
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Augusta 2010, 10:10

sp. znamena ze este caka na opis za par rokov to bude validny druh
dalsi dokaz toho ze chvatelstvo je 10 rokov pred taxonomiou
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď