Pestovanie rastlin.

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 7. Apríla 2008, 17:46

jj :) dik za opravu takze falicky tvar, jou

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 7. Apríla 2008, 17:53

ano je to baobab, obvod kmena vacsi ako vyska.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 7. Apríla 2008, 21:45

bebekexxx napísal: nepotrebujem aby ked niekto zada do googla cnabs tak mu nalinkuje toto forum, to fakt nie.
Bebe neprehanaj to, slovicko c. tu zamerne nikto nepouzil az na teba tak si to oprav :wink:
Ja pestujem iba v ramci dekoracie bytu, nejaky ten kaktus, palmy, jeden citronovnik.. bonsaj mi odumrel, neviem preco... mam rad aj popinave rastliny. A rozmyslam o nejakej masozravej rastlinke, cvrckou mam prebytok, takze hladovat nebude :D

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 7. Apríla 2008, 23:31

Teraz som videl nieco zaujimave v Kosiciach v muzeu, mal tam vystavu spolu s predajom jeden typek, kto chodi do Barce na burzu tak ho pozna, boli to Tilandsie patria do čeľade bromeliovitých. Mal som par kusov doma, nenarocne a myslim ze vhodne do terarii, avsak do suchsich. Skuste ceknut.
http://rodo.foo.cz/blog/images/tilandsie.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 8. Apríla 2008, 06:38

Quizath napísal:
bebekexxx napísal: nepotrebujem aby ked niekto zada do googla cnabs tak mu nalinkuje toto forum, to fakt nie.
.. bonsaj mi odumrel, neviem preco...

a davasl si mu podstivu zalievku KAZDY den??..pretoze maju strasny odpar vody z dovodu ze maju taku malicku mysku a castokrat su ovela vecsie ako ona..moze byt jeden z pricin..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Júla 2008, 10:39

Jedine Carnivorous plants ! Ešte si brúsim zuby na Dionaeu muscilupu
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 4. Augusta 2010, 03:28

snad nevadi,ze ozivujem tuto storocnu temu, rastlinky su mojou velkou vasnou, hlavne tie izbove, specialne som zatazeny na aronovite.
hned k prvemu prispevku, pokial ide o heterophyllu, tak tam to ide celkom dobre aj vegetativne, hlavne starsie rastliny vytvaraju konariky priam idealne na to, vyrastaju kolmo zo starsich vetviciek, uplne vyzeraju, ako keby tam nepatrili, a ked sa odrezu uplne blizko toho povodneho konara a nehaju sa tak pol dna zaschnut, tak celko mdobre zakorenuju v zmesy raselina/piesok, jedna k jednej, aj bez stimulantov... ked araucana, tak som sa stretol na nejakej, myslim, ze polskej stranke, s tym, ze konec vetvicky, len maly ulomok zakorenil v pohari s vodou...neviem co si o tom mam myslet..osobne skusenosti s tym nemam....
inak welwitschia je tiez velmi zaujimava..., uz som uvazoval o kupe semien, ale este som sa k tomu neodhodlal..., bebekexxx, tiez ju mas zo semienka? aka je velka uz?
no a tillandsie...su krasne, ale u mna maju zivotnost tak par mesiacov..., s tou nenarocnostou to nie je az taka pravda...., rozne druhy maju rozne naroky, ale najvacsi problem je asi voda..., urcite nie z vodovodu, ta ich bezpecne zabije..., jedine dazdova, alebo destilka s par kvapkami hnojiva, alebo nejaka balena, ktora ma strasne male mnozstvo rozpustenych mineralov v sebe...prevarena voda je kravina, lebo tym sa odstrani len prechodna tvrdost, ktora nie je nebezpecna, nebezpecne su rozpustene soli vo vode, ktore na rastline vytvoria krustu a zabiju tie supiny, ktorymi prijima vlahu...., idealna voda pre ne by mala mat vodivost tak 200mikrosiemens, vodovodna ma asi osemkrat vacsiu... :?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 4. Augusta 2010, 10:45

Kyti jsou fajn, já jsem spíš přes vlhkomilné,ted jsem zapíchal několik druhů mangrove, několik druhů tipu "Colocasia", různé emerzní Echinodory apod, hodně mám rád zmijovce(přivezl jsem několik druhů z thajska,tak doufám že všechno vyleze :) A v neposlední řadě mnoho druhů chilli, ale od toho tu je myslim jinej topic.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 4. Augusta 2010, 12:11

Razor : ja si práve že brúsim zuby na Sarraceniu a čo sa týka Dionaea muscipula môžem odporučiť ja jednu mám a žerie to viac ako som si myslel .. :) a je fakt krásna ak má dostatok slnka

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 5. Augusta 2010, 19:13

nery, co myslis pod druhy typu Colocasia, okrem colocasii? ..tak zmijovce mam hodne rad aj ja, ale u nas je zazrak zohnat nieco okrem otrepaneho A.konjac, ja mam este A. bulbifer a A. albus a zhanam este atroviridisa, ale jaksik neuspesne :? Ty si si co za druhy doviezol?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 9. Augusta 2010, 21:33

Oskar : ono když se po asii pozorně koukáš po škarpách a polích,zjistíš že Colocasie mají různé barvy a tvary listů, (od klasickejch škarpovejch zakrslíků, které domorodci pravidelně sklízí, po pralesní giganty s listama co do tebe naráží když jedeš na slonovi)nu uvidím co vyroste a kdyžtak časem hodim foto...
Ze zmijovců jsem vždy měl jen A.konjac (o prcky bulbifer a albus bych měl velký zájem,jestli máš nějaké prcky na výměnu,dej vědět ss,dohodnem se) jedno co jsem přivezl,vypadá podobně jako albus, druhé má hlízu průměr 3cm a délka 15cm do hloubky(našel jsem jen jeden na celé lokalitě),další viz foto(některé byly dvakrát takové), na stonku drobné špičaté hrbolky...a několik dalších ale nevím jestli to nejsou jen varianty těchto...
Obrázok
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 9. Augusta 2010, 23:33

Bulbifera mam aj ja len prckov, ale viacej, tak ked zatiahnu, tak mozem nejakeho poslat a albus uz zatiahol, lenze ten pusti tie dcerske hluzky az druhy rok, zatial su tam pevne prirastene..., a tie z minulych rokov su uz porozdavane, ale ako som ho doloval z crepnika, tak sa mi podarilo jednu ulomit, a nakolko zatial nevyzera, ze by ju to trapilo bez mamicky :D , tak vlastne aj tu mozem poslat :-)
No a k tym tvojim..., urcovat zmijovce len z fotky alebo popisu, aj ked je znama lokalita je veeelmi tazke, takmer nemozne, hlavne bez kvetu..., a este k tomu z thajska, kde ich raste pozehnane, neviem presne kolko, ale urcite cez 60...
To na tej fotke mi aj velkostou, aj tymi hrckami pripomina A.paeoniifolius..., ale bez kvetu to bude vzdy len tip..., na albusa sa z thajcanov asi najviac podoba A. krausei, aj hluzu ma velmi podobnu, tiez s prezimujucimi mladatkami, ktore odpadnu az druhy rok, len kvet je trochu bledsi, skoro biely..., a k tomu podlhovastemu...fuuuha..., z thajskych hluzu takeho tvaru vytvara napriklad cirrifer, napiger, parvulus, operculatus, linearis...a urcite mnoho dalsich, to je bez kvetu fakt tazko... :?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Augusta 2010, 20:35

Ou, odborníka(či šílence) přes kytky vždy se hodí znát :)
S květama to bylo v celém Thajsku mizerný,všetko bylo v plném růstu, jsem se bál aby kytky ztráta listu a dlouhý převoz jakož i změna podmínek nezabila, ale první kousek už mi leze ze země, tak doufám, že vyleze většina...
Pokud budeš mít nějakého toho prcka,určo se dohodnem, zatím můžu bídnout třebas nějaký babouky výměnou...tak až zatáhnou, dej vědět :)

Existuje někde na netu seznam,popisy,galerie zmijovců ???
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 10. Augusta 2010, 21:35

tak zoznam, aj ked som si nie isty, ci kompletny (furt su popisovane nove druhy, niektore stare synonymizovane, a milion especiek) sa da najst aj na wikipedia.org, s popismi je to uz horsie..., osobne som este nenadabil na nic take..a galerie...sice stoja za prd, ale napriklad na stranke araceum ( Plants of the Araceae family - The Illustrated Database ) sa da nieco najst, alebo na jednej francuzskej, tu som objavil len nahodou, ani neviem ako sa vola a z uvodu by som sa ja osobne nevedel az sem preklikat, tak davam odkaz rovno na zmijovce : http://gardenbreizh.org/photos/karlosta ... 13870.html , no a najviac je toho urcite na international aroid society

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Augusta 2010, 22:12

Teda pěkně děkuju, budu muset přepracovat plány na zimní zahradu aby se mi tam vešlo všechno co teď najednou chci pořídit :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 19. Novembra 2010, 03:12

Tak, ale to máš furt super, keď máš možnosť zimnej záhrady... Ja s každým novým kvetom musím rozmýšľať nad novým spôsobom ako ,,nafúknuť" ten pidi-byteček v ktorom bývam :lol: A to ma ešte teraz naštvalo, že niekto mi pred nosom vyfúkol tri druhy zmjjovcov, nad jedným som zaváhal, lebo nebol najlacnejší, a keď som sa odhodlal tak už bol fuč a tie ďalšie dva druhy som už len našiel, že ,,predané" a to dva dni pred tým ešte neboli ani v ponuke :evil: ...
A čo tí tvoji thajčania? Ako sa im darí? :)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 19. Novembra 2010, 21:37

Jo zimní zahrada až do budoucna, ale byt mam velkej až trochu nadměrečnej takže se vejde všecko co bych mohl pořídit.
Jop,taky bych kupoval nové druhy...nu snad se povede v letě malaisie, to určitě přivezu moře hlíz...

Hmm, 6 prcků vyrostlo, jeden "cf paleonifolius" už stačil vyrůst a zas zatáhnout, dlouhá hlíza jak na potvoru uhnila že jsem nezachránil vubec nic :( , a několik hlízek zustalo zatahlejch,tak jsem je hodil zatim "zimovat".

Prostě jsem to thaisko podcenil, vlastně u většiny ani nemam poznačený lokality...příště se to už nestane to slibuju :)

Jináč kdybys chtěl Colocacsie, ty nejběžnější se mi množí kořenovajma výběžkama jak splašený, zatim sou teda velký kytky prckové kolem 4ks metrovejch listů,ale rostou :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 20. Novembra 2010, 03:13

Tak toho podlhovastého ja fakt škoda :(
No a nejakú Colocasiu by som mal určite záujem, tento rod ešte nemám ničím doma zastúpený :) Tak isto keby si mal nazvyš nejakého toho zmijovca, z ktorého máš viac kusov, kľudne aj toho nejakého neprebudeného, tak by som sa nenahneval :wink:
A keby ti náhodou vyšla ta Malajzia, čo ti fakt prajem, tak by si mi urobil veľkú radosť keby sa ti v batožine našlo nejaké miesto aj pre nejakú hľúzku pre mňa, určite by som to nechcel zadarmo, rád za to zaplatím alebo vymením za nejaké pavúky, aj keď neviem či z môjho úbohého repertoáru, by ťa niečo zaujalo alebo za iné kvety, ale fakt neviem čo by si chcel, keby som sa držal hľuznatých áronovitých, tak z tých menej bežných by do budúcej jesene mohol byť nejaký Ariopsis alebo Pinellia...
A tá hľuza toho cf. paeoniifoliusa sa príliš nezredukovala, keď len tak krátko udržala list? ..Mne sa niekedy scukne aj na polku, keď tak rýchlo zhodí list, alebo sa zbytok starej poriadne neoddelí od novej, nestihne ani úplne zhniť a potom tá hniloba sa rozšíri aj na hľuzu novú a je v prdeli..., tak keď si ju ešte neskontroloval po opade listu asi by si na ňu mal mrknúť :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 26. Novembra 2010, 10:10

Jj,jsem smuten z něj...ale třebas se mi bude někdá zas chtít do severního thaiska a přivezu si pár novejch, případně chystal-li by se někdo do Chiang dao cave, dejte vědět!, rád vás zaúkoluji...cestou na lokalitu kde mi chytíte bombová Macrotelata mi můžete vydloubnout pár zmijovců :)

U Colocasií nebude problem,vážně odnožujou jak blázdni a mám jich poměrně hodně,ale necháme to až na jaro, teď by to poslat nešlo, já si nevzpomenu, připomeň se...zmijovce mam zatim mylslím od každeho jen jednu hlizu, nu dvě vypadají, že jsou dost silné na nějaké to mládě napřesrok...jak něco bude, je to tvé :)

Nu na malajsii se nám povedlo koupit zatraceně levný letky...tentokrát zmijovce nepodcením, budu brát více z každé lokality a dobře si je popíšu ( poraď nejlepší způsob jak na ně, aby jim vyrvání a převoz moc neuškodil, většinou jsou v plném růstu a listí ssebou tahat nemůžu ). Jistě na tebe něco zbyde to se nemusíš obávat :)

Paleonii je v naprosté pohodě,před pár minutama jsem ho vyloupnul z hlíny a je to nádherná tvrdá hlíza s hladkým napnutým povrchem cca 6cm v prumeru, když jsem ji sazel, ještě byla hnusná a neměla uhnilý spodek.

Ještě mě tak napadá...najdi si co by se tak dalo zajímavého v Malajsii najít a pošli mi odkazy na fotky...já do těch kytek dělám opravdu jen okrajivě a jistě jsem na cestách přehlídnul desítky zajímavých druhů, protože jsem nevěděl po čem koukat...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Pestovanie rastlin.

Príspevok od užívateľa the_zako » 17. Júna 2011, 18:01

Moc teda rastlinky neriesim, radsej ich fajcim (hlavne teda tabak) ako pestujem ale predsa len nieco mam. Su to len take veci co ma asi kazdy doma a o polovici ani neviem ako sa to vola :-P.
Anturia, Divy jano, Tucnolist (chystam sa robit z neho bonsaje), Dracena, Kaktusy, nieco fialovo-biele, a nieco so zltymi kvietkami :-D
Jedine co pestujem a nema to kazda spravna gazdina doma je moja Sageretia (bonsaj)

Bonsajov by som chcel viac a urcite chcem skusit pestovat tabak. Cital som ze pokial sa o to clovek spravne stara, je to parada fajcivo...

BliznaBliznovič
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 6. Marca 2012, 15:14
Re:

Príspevok od užívateľa BliznaBliznovič » 8. Marca 2012, 21:41

SKUUUUUBI napísal:
Quizath napísal:
Puks napísal: ja radsej nenapisem, aku rastlinu pestujem... :wink:
sativy si mozes gate ušit jedine.
to je blbosť


Napísať odpoveď