Grammostola rosea

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 10. Júla 2010, 14:36

Vzdy som si myslel, ze tento druh nevycesava chlpky zo zadku, resp. som sa s tym nikdy nestretol pri velkych kusoch, o to viac ma prekvapila vcera jedna trojzvlekova blcha, ktora pri premiestnovani do cistej filmovky sa najprv postavila do obranneho postoja a potom sa otocila a zacala vycesavat jak o dusu :D

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 12. Augusta 2010, 00:07

Tak tu je uz zasluzila mamicka, adult samica, cerstvo po zvleku:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 12. Augusta 2010, 11:12

peknučka je :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 30. Augusta 2010, 20:29

uz konecne zavyta aj do mojho chovu a asi to bude g.r TCF 4 zv
a spolu s nou aj babycurus jacksoni uz sa na tu burzu tesim
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 4. Septembra 2010, 18:24

dnes som skusal dat polomrtveho cvrcka mojej gramostole a na moje prekvapenie po pinzete zautocila takym vypadom ze som sa zlakol a po pravde necekal som taku silu, a bola v celku velmi rychla.
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 4. Septembra 2010, 18:43

tak isto reaguje moja rosea na kazdy predmet skace po vsetkom ...
zabyvala sa v terariu a od vtedy si neda nan dopustit
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 6. Septembra 2010, 11:01

spozoroval som dvihnuty postoj, pavucik je sice v ukryte ale j nadvihnuty je na vsetkych nohach ale cely dvihnuty cca 2cm.. co to moze byt je to normalne alebo sa nieco chysta, je asi 2 tyzdne po zvleku vo stvrtok uz prijmala potravu :?:
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 6. Septembra 2010, 17:28

cisti sa... nie je to nic neobvykle
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 6. Septembra 2010, 20:51

no vyzera to dobre aspon vidno pohyb :roll: a nieje len zalezena :D posledne krmenie dopadlo tak ze cvrckovia vosli rovno do ukrytu jeden za druhym takze show sa nekonala a kolegovia boli smutny :D
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 7. Septembra 2010, 12:32

na "show" potrebujes nieco zivsie ako je rosea :P
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 7. Septembra 2010, 12:37

im to bohate staci :) len skoda ze cvrcky sli rovno do ukrytu :) takze nebolo vidno, ale uz mam v praci dalsi prirastok len sa skryva za korou neviem ako sa tam dostala ale musim to zabezpecit.
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 7. Septembra 2010, 13:29

chudak pavuk ma ten iste radost z vas :)
viem si predstavit ako doneho stuchate ... radsej si tam kupte nejakeho gekona... aj ten papa svrcky :wink:
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 7. Septembra 2010, 13:34

tak to nie .. maju zkazane klopat a stuchanie neprichadza do uvahy,len ked vidia ze som neico doniesol zbehnu sa :)
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 7. Septembra 2010, 13:40

mal by si za take podianicko vyberat aj nejake divacke poplatky 2 eura osoba :wink:
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 7. Septembra 2010, 14:06

Moja rosea vedela peknú show spraviť pri cvrčkoch, takže v tom nevidim problem :-P A šťuchal som tak maximálne do cvrčka aby šiel tým "správnym" smerom :-P
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 22. Septembra 2010, 10:11

takze pavukov som prestahoval domov, gramostolka mi opat zacala liezt po terarku co v praci pri dennom osvetleni nerobila taktiez malo kedy aj po zotmeni vychadzala co doma je skoro stale vonku. a to iste aj regaliska hned si zapiadla siete a je aktivnejsia :wink: nebudem ich trapit nech sa citia lepsie
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 20. Novembra 2010, 14:31

red form?!

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 21. Novembra 2010, 11:42

S-Ljuke napísal:red form?!

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
Pravdepodobne ano.
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
Istar
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26. Februára 2010, 15:58
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od užívateľa Istar » 26. Novembra 2010, 20:16

Konečně celkem dobrá fotka mojí Růženky.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa sharky » 24. Apríla 2011, 15:16

:)
Prílohy
IMG_0385.JPG
(262.04 KiB) 106 stiahnutí
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 24. Júna 2011, 09:05

mám adult samičku od 1.zvleku mal som dve a troch samčekov ktorých som predal vrespektýve daroval a s touto čo mám mám len dobré spomienky.. je to krásny pavúk ktorého používam na prekonavanie strachu arachnofobikov.(samozrejme len s ich suhlasom.) už ako juvenilná bola uplne pokojný jedinec a teraz je uplný flegmoš, za celí život spravila na mna iba jeden výpad aj to len kôli tomu že som ju prudko vyrušil.. ináč žiadne velmi dravé správanie ved nakoniec to tomuto druhu ani neprináleží sem tam vykopne chlpi aj to len tak ako keby sa jej nechcelo.. čo sa týka prímania potravy tak všetky rástli primerane ku svojmu druhu cca 5rokov až na samčeky tie boli trochu rýchlejšie v raste a bolo to vydieť aj v dravosti. potravu prijímali častejšie a hlavne divšie. samičky sa teda neponáhlali a raz za čas si dali poriadnu hladovku pričom je zaujímavosťou že boli zvlekovo dosť odlišné a aj pavzi v prijímaní potravy.. mali vždy rovnakú teplotu vlhkosť a terarium.. netvrdím že je to neobviklé len podla mna zaujímavé.. asi pred rokom sa zvliekla moja posledná samička tak som si zaobstaral samčeka a na moje prekvapenie párenie prebehlo upne v poriadku.. samček po prvom vložení do akvarka samičky bol dosť mimo a ani po dvoch hodinách sa neudialo nič. na druhý pokus ako keby boli vymenený. samček neváhal a po asi dvoch minútach sa vrhol na samičku velmi prudko bez akéhokolvek zaváhania alebo náznaku až som sa zlakol no ona sa pekne pridvyhla sama a nechala ho pekne sa uchytiť samotné párenie bulbusmi trvalo niečo cez pol minúty s čoho som mal radosť no samozrejme som samičke pre istotu vložil pinzetu medzi cheliceri a myslím že to bolo správne riešenie pretože akonáhle sa začal samec odťahovať tak sa ponom hodila ako besná, aj napriek tomu že je podla mna celko dobre vykŕmená.... takéto párenie prebehlo nasledovne ešte štyri krát, vždy bez problémov.. podla mna až velmi v pohode no ako som už spomínal tak samička je velmi kludná... no ešte jedna zaujímavosť.. samičke sa to asi zapáčilo pretože teras sa ju snažím nevyrušovať a apsolutne s nou nemanypulujem no ked je rosím tak som si všimol že ma bleskovo začne prenasledovať zobral som teda ceruzku a jemne som pošimral hrabanku pred nou začala nahánať ceruzku a zakaždým ked som zastal tak zastala aj ona a postavyla sa na dva zadné pári nôh a predné dava páry aj s Pedipalpami pekne vstrela pričom poriadne roztiahla chelicery na zachytenie tibialnych hákov.. jednoducho čakala párenie pri akom kolvek pohybe v akvariu, asi to bude tým že samec sa ponej vždy hodil bez akej kolvek výstrahy. bol by som rád keby sa niekto ktomu vyjadril hlavne k tomu podla mna atipickému a premna zaujímavému chovaniu.. som len zvedavý či to pozoroval u samičky aj niekto z vás.. Mne teras už len ostáva čakať na kokón.. rád by som aj prijal nejaké rady ako teras vytvoriť čo najlepšie podmienky vrespektýve ako urobiť všetko preto aby sa jej kokón vôbec chcelo urobyť za rady budem povdačný verím tomu že sa tu nájde niekto kto má stýmto druhom dostatok skúsenosťí..
Chov je pre radosť a poznanie- NIE PRE ZÁBAVU

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 24. Júna 2011, 17:52

hlavne klud nevyrusovat co najmenej manipulovat, vykrmit samicku a cakat
btw. riad sa heslom "pri najmensom popude strcit nos do terarka, strc radsej nos do pravidiel slovenskeho pravopisu" a zabijes tim dve muchy jednou ranou :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Júna 2011, 22:03

matres napísal:nemanypulujem no ked je rosím tak som si všimol že ma bleskovo začne prenasledovať zobral som teda ceruzku a jemne som pošimral hrabanku pred nou začala nahánať ceruzku a zakaždým ked som zastal tak zastala aj ona a postavyla sa na dva zadné pári nôh a predné dava páry aj s Pedipalpami pekne vstrela pričom poriadne roztiahla chelicery na zachytenie tibialnych hákov.. jednoducho čakala párenie pri akom kolvek pohybe v akvariu, asi to bude tým že samec sa ponej vždy hodil bez akej kolvek výstrahy.
Osobne si myslim, ze to co robi tvoj pavuk je klasicky obranny postoj.

http://galeria.lasiodora.sk/displayimag ... =23&pos=16

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 24. Júna 2011, 22:06

Z0oMb3E napísal:hlavne klud nevyrusovat co najmenej manipulovat, vykrmit samicku a cakat
btw. riad sa heslom "pri najmensom popude strcit nos do terarka, strc radsej nos do pravidiel slovenskeho pravopisu" a zabijes tim dve muchy jednou ranou :wink:

no vďaka chlape máš pravdu ale prosím ťa to si nevšímaj .. mne stačí že ma zato hasí priatelka :lol: lenivosť ruže neplodí. :mrgreen: Ale nie je to trapas :cry:
Chov je pre radosť a poznanie- NIE PRE ZÁBAVU

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 24. Júna 2011, 22:14

Osobne si myslim, ze to co robi tvoj pavuk je klasicky obranny postoj.

http://galeria.lasiodora.sk/displayimag ... =23&pos=16[/quote]


Ja som si to tiež najprv myslel ale podla mna to tak určite nieje pretože presne tak isto sa vždy postavý samčekovy a myslím že je tam pár drobných rozdielov od obranného postoja a ked sa postavý a potiahnem ceruzku jemne nejakým smerom tak cupká kludne zanou,, v tom postoji.. je to trošku komické a ak som si dobre všimol tak pri obrannom postoji pavúk nerozťahuje chelicery takým spôsobom ako ked sa pári.. ale to je asi skôr otázka ako poznatok.. ja som ju vydel s natolko roztiahnutými chelicermi naozaj iba teraz pri párení. ale tak možno sa mílim a možno ked ju budem kŕmiť tak to natočím ak bude zas akčná.
Chov je pre radosť a poznanie- NIE PRE ZÁBAVU


Napísať odpoveď