Theraphosa blondi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 12. Apríla 2010, 18:30

Marku, připojuji se ke gratulacím. Dobrá práce

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 17. Apríla 2010, 14:41

kolko vlastne stoji 1-2 zv. mlada ... ci sa mi vobec oplati setrit ... alebo sa rovno vzdam :D

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 18:33

ahojte. neska som si pozeral fotky na www.sklipkani.cz a odvtedy mi vrta v hlave to ochlpenie t. blondi
dlhe vlnite chlpy
Obrázok
kratsie, rovne, resp. zahnute chlpy
Obrázok

uz sa to tu rozoberalo mam taky pocit, t. blondi vs sp. burgundy?
osobne sa mi viac paci ta stimi vlnitimy chlpmi, ma hrubsie nohy, celkovo vyzera mohutnejsia

Jonas
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 5. Mája 2008, 17:16

Príspevok od užívateľa Jonas » 13. Júna 2010, 17:41

Můj názor je, že na spodní fotce není zachycená Theraphosa blondi ale Theraphosa apophysis.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 13. Júna 2010, 17:53

toz mne sa vsetky blondi s timi chudimi nohami viac ponasaju na apophysis ale ja som absolutne neni nato nejaky odbornik, iba jeden krat som videl oba pavuky na zivo, a blondi sa mi kvoli tym noham zda byt oooomnoho mohutnejsia

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 13. Júna 2010, 18:26

Mam 4 blondi, vsechny vypadaji jako ta na spodnim obrazku. 3 me apophysky jsou jeste moc male, tak to neni poznat. Ale urcovat sklipkany takhle podle obrazku se stejne neda

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 14. Júna 2010, 20:11

jj neda ... ale te chlpy biju do oci uz z obrazku nevravim ze to musi byt nutne apophysis

Jonas
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 5. Mája 2008, 17:16

Príspevok od užívateľa Jonas » 15. Júna 2010, 19:11

Podle fotky se sice na 100% určit druh nedá, ale vyloučit že se o daný druh nejedná v některých případech lze.T.blondi má na končetinách značně robusní femur, což sklípkan na spodní fotce nemá.Tudíž si dovolím tvrdit že sklípkan zachycený na brachyho fotce není T.blondi i když ho mohl pod uvedeným názvem zakoupit.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Júna 2010, 19:18

Je mozne, ze druhy exemplar , ten co ma tensie nohy. Je mladsi ? Nie dospely ?

Pokial vieme blondi ma prekvapive rozmery uz v nizkych zvlekoch.

Uvaha ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Júna 2010, 21:23

adi napísal:Je mozne, ze druhy exemplar , ten co ma tensie nohy. Je mladsi ? Nie dospely ?

Pokial vieme blondi ma prekvapive rozmery uz v nizkych zvlekoch.

Uvaha ... .
teraz si mi dal chrobaka do hlavy ,,, na stranke bolo pri niektorych fotkach aj popis veku, zajtra to pozrem ... ale zase mne sa vidi ze t. blondi ma te nohy uz pekne tlste aj v 7.zv
ale stale apelujem na to ze je to len z fotiek, videii, naposledy som zivu dospelu t. blondi aj apophysis videl pre 4 rokmi a myslim ze o mladatach rozdieli vsetci poznate, v kolkom asi zvleku miznu apophysiske te papucky?

Jonas
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 5. Mája 2008, 17:16

Príspevok od užívateľa Jonas » 15. Júna 2010, 21:57

To každopádně možné je o tom můžem jen polemizovat.Mě osobně se to ale nejeví na mládě T.blondi a odrostlejší kusy zas už mají znatelně robusnější femur.A tímto krásným hnědým odstínem který je konstantní po celém těle sklípkana mi to naopak nápadně připomíná odrostlejší jedince T.apophysis kteří nejsou dlouho po svleku.To ovšem platí jen za předpokladu že barva sklípkana je na fotce věrohodně zachycená.

Gerry
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Júna 2010, 06:57
Bydlisko: Czech republic

Príspevok od užívateľa Gerry » 22. Júna 2010, 22:44

nezbývá než souhlasit s Jonas.Také se mi zdá, že na spodní fotce neni T.blondi ale T. aphophysis.Samozřejmě je možné, že se pletem.Možná by to chtělo vidět vícero fotek.....

Jinak co se týká problému rozlišování T.blondi vs. T.sp burgundy tak o tom by se dalo psát dlouhé hodiny.Myslím si, že i když jsou nějaký rozlišovací znaky mezi nimi, tak i přes tyto znaky pár lidí nerozlišuje na dva druhy a prodává je jako T.blondi, čimž muže dojít i k překřížení, ale to se dnes bohužel děje poslední dobou až moc často hlavně u jiných druhů... :(

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 22. Júna 2010, 22:49

No ja se podival do knizky od F. Kovarika... a tam je dospely samec T. blondii a ma chlupy jako ta na fotce dole. Na fotce v knizce samice je podobna te na fotce nahore.
Mam 3 T. blondii z odchytu a jsou jako ty na fotce dole. Mam k nim ted pujceneho samce a ma taky uplne stejne chlupy...

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 14. Júla 2010, 18:41

koľko cm mali samice v tele, keď ste párili??aneb koľko majú cm adult samice????

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 15. Júla 2010, 21:31

je niaky rozdiel medzi velkostou appophysis a blondi
a je pravda o tej jeho agresivite
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Júla 2010, 21:44

píše nejaký :)..a..áno, je...pár mm :)...si myslím..a agresivita-áno :)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 15. Júla 2010, 21:51

a agresivita ako u parahybani alebo canceridesa cki este viac inak ake velke terarko by som mal mat keby je adult samica a vacsia je asi blondi ze ake asi terra pre nu
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 16. Júla 2010, 17:23

mne sa moje Blondi javia ako agresívnejšie jedince, než parahybana...blondi je väčšia,..kúsok...ja mám svoje v boxoch 56x39x42

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Septembra 2010, 23:21

nemá niekto krpce na predaj??
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 5. Septembra 2010, 22:50

sharky napísal:a agresivita ako u parahybani alebo canceridesa cki este viac inak ake velke terarko by som mal mat keby je adult samica a vacsia je asi blondi ze ake asi terra pre nu
kazdi pavuk ma inu povahu...keby ti niekto povedal: ano ,je to agresiny druh pavuka tak by ta klamal...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Septembra 2010, 23:10

diZZy napísal:
sharky napísal:a agresivita ako u parahybani alebo canceridesa cki este viac inak ake velke terarko by som mal mat keby je adult samica a vacsia je asi blondi ze ake asi terra pre nu
kazdi pavuk ma inu povahu...keby ti niekto povedal: ano ,je to agresiny druh pavuka tak by ta klamal...
To nie je tak celkom pravda....

Su druhy mierne a su aj agresivne. Stale to su vsak predatori .. a aj taka rosea a vaganska mozu byt pekne prudke. Na druhej strane ak sa chovaju agresori ako napr. P. murinus tak spravne, ze ma terarko a svoj ukryt - pokojne moze nastat dojem, ze je ten jedinec mierny. Lebo ma svoj priestor a chrani si iba ten. ( Moja usambarka ma terarko a v nom koren za nim ukryt. Nic neriesi a do vnutra dam pokojne aj ruku. Sahnem jej na hniezdo a je zle - proste ak niekomu zapradie celu krabicu ci terarko tak to povazuje za svoj domov a ten si chrani.)

Ostatne ... vsetky pavuky sa snazia najskor chovat az potom utocia a brania sa.

A povaha jedinca je pekna vec. Ale nie je to tak celkom pravda, ( ze usambara moze byt mierna a pod. ) - vsetko zalezi od podmienok. Pokial je nieco permanentne v strese ... tak to bude aj agresivne. Naopak, pokoj moze prispievat k prirodzenejsiemu spravaniu druhu.

A blondina je prudsi druh pavuka. Podobne ako parahybana - s velkostou rastie aj ego. A ta velkost moze byt nebezpecna.

Tak sharky ... este mas cas .. ak uvazujes nad kupou. Vypestuj sa ... ked je to velke ... prekusne ti to rucku - take ma chelicery.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 7. Septembra 2010, 13:02

adi napísal:
diZZy napísal:
sharky napísal:a agresivita ako u parahybani alebo canceridesa cki este viac inak ake velke terarko by som mal mat keby je adult samica a vacsia je asi blondi ze ake asi terra pre nu
kazdi pavuk ma inu povahu...keby ti niekto povedal: ano ,je to agresiny druh pavuka tak by ta klamal...
To nie je tak celkom pravda....

Su druhy mierne a su aj agresivne. Stale to su vsak predatori .. a aj taka rosea a vaganska mozu byt pekne prudke. Na druhej strane ak sa chovaju agresori ako napr. P. murinus tak spravne, ze ma terarko a svoj ukryt - pokojne moze nastat dojem, ze je ten jedinec mierny. Lebo ma svoj priestor a chrani si iba ten. ( Moja usambarka ma terarko a v nom koren za nim ukryt. Nic neriesi a do vnutra dam pokojne aj ruku. Sahnem jej na hniezdo a je zle - proste ak niekomu zapradie celu krabicu ci terarko tak to povazuje za svoj domov a ten si chrani.)

Ostatne ... vsetky pavuky sa snazia najskor chovat az potom utocia a brania sa.

A povaha jedinca je pekna vec. Ale nie je to tak celkom pravda, ( ze usambara moze byt mierna a pod. ) - vsetko zalezi od podmienok. Pokial je nieco permanentne v strese ... tak to bude aj agresivne. Naopak, pokoj moze prispievat k prirodzenejsiemu spravaniu druhu.

A blondina je prudsi druh pavuka. Podobne ako parahybana - s velkostou rastie aj ego. A ta velkost moze byt nebezpecna.

Tak sharky ... este mas cas .. ak uvazujes nad kupou. Vypestuj sa ... ked je to velke ... prekusne ti to rucku - take ma chelicery.
jednému známemu sa stalo, že mu adult samec prekusol dlaň
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 7. Septembra 2010, 13:04

:D tak to mas o zabavu postarane najmenej na mesiac jak sa blondina zahra na dierkovac :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 7. Septembra 2010, 13:27

tak ale najskor by sa mu musela dozit adult zvleku :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 7. Septembra 2010, 15:17

ono staci aby sa mu zahryzla vseobecne do dlane od 3zv. hore, ked uz ma take vacsie chelicerky a uz nou nebude nadseny :roll:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj


Napísať odpoveď