Theraphosa blondi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
surovy
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 30. Augusta 2010, 00:14
Bydlisko: senica

Príspevok od užívateľa surovy » 19. Septembra 2010, 20:41

nom ohladom T. Blondi asi neni moc vhodny pre mna ako pre zacatocnika vsak ??? .. bo chcem svoj chov rozsirit aspon na tri jedince :D ale zasa chapeme sa "giga" velke :D nech je ich poriadne vidiet :D a blondi ako som sa dozvedel je pekny macko :D .. nom inak kupil by som :D:D ju :D
facebook...Riiso Surovy.....
kupim : Xenesthis immanis
Pamphobeteus fortis
Phormictopus platus
SS ponuky ,,, dakujem...

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 19. Septembra 2010, 21:02

ked ju kupis :) ...
aj L.parahybana je velka... a pre zaciatocnika staci a vide ta o dost menej ako blondinka :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
surovy
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 30. Augusta 2010, 00:14
Bydlisko: senica

Príspevok od užívateľa surovy » 19. Septembra 2010, 21:16

diZZy napísal:ked ju kupis :) ...
aj L.parahybana je velka... a pre zaciatocnika staci a vide ta o dost menej ako blondinka :)
na cene mne moc nezalezi :D:D ja si to dovolit mozem :D ... hem podla teho co mi skorej doporucite ci blondi ci prahybanu
facebook...Riiso Surovy.....
kupim : Xenesthis immanis
Pamphobeteus fortis
Phormictopus platus
SS ponuky ,,, dakujem...

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 19. Septembra 2010, 21:36

tak ako T.blondi je krasny pavuk... ale myslim ze ked zacinas z chovom pavukov najskvor naber skusenosti a potom si kup blondinku :)
ja na tvojom mieste by som najskvor kupil nieco ako L.parahybanu alebo G.roseu pre zaciatok staci :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
surovy
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 30. Augusta 2010, 00:14
Bydlisko: senica

Príspevok od užívateľa surovy » 19. Septembra 2010, 23:15

Nom jo dobra raf to sa cenni enem ci su aj take velke... To uz ked tak si mozem kupit aj chromatoptelmu co je tuna nfore v lavo hore :)a ked sme pri tej blondi je vazne najvecsia z chovanych druhou???
facebook...Riiso Surovy.....
kupim : Xenesthis immanis
Pamphobeteus fortis
Phormictopus platus
SS ponuky ,,, dakujem...

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 20. Septembra 2010, 13:42

surovy napísal:
diZZy napísal:ked ju kupis :) ...
aj L.parahybana je velka... a pre zaciatocnika staci a vide ta o dost menej ako blondinka :)
na cene mne moc nezalezi :D:D ja si to dovolit mozem :D ... hem podla teho co mi skorej doporucite ci blondi ci prahybanu
Pokud ti nejde o prachy tak bloncku... panovačné jsou obě stejně.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Septembra 2010, 15:11

no co sa tika chlpkov su blondiny vacsie mrchy :P

ak chces nieco velke a nie moc narocne tak ja ti radim lasiodory, pamphobeteus a ak ti nejde o prachy tak xenesthis :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 20. Septembra 2010, 22:06

ja ti doporucujem A.geniculatu -velky,zravy pekny druh. Ja mam T.apophysis adult samicu a ked sa pozrem na nu a potom na parahybanu al. brachypelmy tak sa mi zdaju krpate. No na prachoch ti bude zalezat ked das 80eu za theraphosu a za chvilu ti mozno skape. :),al. ked otvoris terarko a este 2 dni ta budu svrbiet ruky :)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Februára 2011, 14:18

Chcel by som vediet Vas nazor?

http://www.ifauna.sk/inzercia?page=show ... 6&catid=13

1. http://www.ifauna.sk/images/com_adsmana ... 21196a.jpg - podla mna patela ochlpena dlhymi chlpkami nie je.

2. http://www.ifauna.sk/images/com_adsmana ... 21196b.jpg

3. http://www.ifauna.sk/images/com_adsmana ... 21196c.jpg

Takto by mala vyzerat prava T. blondi (samec aj samica) http://theraphosidae.szm.com/druhy_the_blo.htm - vsimnite si patelu je pekne ochlpena dlhymi chlpkami.

Takto cca vyzera T. stirmi - http://i50.photobucket.com/albums/f345/ ... mall-1.jpg - neochlpena patela alebo http://www.thespidershop.co.uk/insect/p ... p?pID=2227 - T. stirmi, patela ma len par chlpkov.

V kombinacii ziadne dlhe ochlpenie na patele - stridulacny organ medzi pedipalpou a I kracavou koncatinou, plus I kracavou koncatinou a II kracavou koncatinou je mozne urcit spravne rodove a druhove zaradenie T. stirmi.

Myslim si, ze aj napriek zlej fotografii 1,2,3 u predavajuceho je viditelne, ze patela ochlpena nie je. Predavajuci samozrejme veri, ze ma praveho samca T. blondi, pretoze mu to tak povedal predchazajuci predavajuci.

Na moj prvy email, kde som sa pytal na par otazok slusne odpovedal. Na dalsi som mu predostrel argumenty, ze moze ist o chybnu identifikaciu a mozem mu po umrti samca urcit druhove zaradenie pavuka, mi velmi stroho opat len potvrdil, ze veri predchadzajucej identifikacii predavajuceho a nemam ho obtazovat s k**t*n*** :D .

Nie som zastanca urcovania druhov podla obrazkov, kedze majitel pavuka nedal sancu slusne vy-argumentovat pre a proti toto je jedina moznost.

Ked kupujete podobne druhy, ktorych geograficke rozsirenie je na velkom uzemi v nasom pripade Brazilia, F. Guyana, Guyana, Venezuela. Original typova lokalita T. blondi sa povazuje sever F. Guyana a Surinam. T. stirmi juhovychod - Guyany. Dolezita poznamka od Strifflera je, ze T. blondi, ktore maju vyskyt smerom na povodie Amazonky - mesto Belem - Brazilia budu v najblizsom case cielom vyskumu ci sa jedna o tento druh. Venezuela u T. blondi a ani T. stirmi nie je vedecky dokazana. Ak niekto v CZ predava T. blondi - Brazilia je to jeho aktivita ale vedecky sa tato prislusnost este nedokazala. Na uzemi Venezuely sa nachadza T. apophysis.

Kód: Vybrať všetko

Rudloff J.-P. & D. Weinmann. 2010. A new giant tarantula from Guyana. Arthropoda Scientia 1 (1): 20-38.
Podobne reakcie ma vzdy len usvedcuju, ze na Slovensku nie je dovod snazit sa o nieco lepsie a vytvarat vyssie standarty v chovatelstve.

Dany
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26. Marca 2009, 08:12
Bydlisko: Ústí nad Labem
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Dany » 21. Februára 2011, 15:00

Moje adult 1,0 T.blondi.Řek bych,že v inzoši byla stirmi

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Februára 2011, 15:17

Podla ochlpenia patel to vyzera na T. blondi. Ak by si mrtveho jedinca dal na burze (Praha) napr: Kaderkovi podla zvysnych znakov ti ju podla mna potvrdi alebo vyvrati. Okrem stridulacnych organov by mal byt rozdiel aj v trneni na nohach.

Treba si uvedomit, ze posledne roky sa nerobili rozdiely a proste vsetko sa parili dokopy. Nebola ziadna T. stirmi v Guyane a teda nasledne parenia sa prevadzalo vsetkym co vyzeralo ako T. blondi. Momentalne je v tom mix pokial sa nespravia nove dovozy a ludia sa nebudu stritkne drzat znakov nikdy sa to nespravi.

Nie je preskumana dedicnost znakov, ktora prechadza na seba pri krizeni roznych druhov. Preto sa nedaju vyvodzovat zavery. Nadnesene povedane aj skrizene mlada T. stirmi by mohla mat ako juvenilna "papucky" a v dospelosti ochlpenu patelu. Preto treba tento druh kolektovat. Mozno, ze niektore znaky na seba krizenec neprenesie - stridulacne organy, trnenie. Ak sa raz bude existovat referencna databaza DNA z typovych lokalit Theraphosa spp. na krizence sa pride. Toto je ale hudba buducnosti, pre bezneho chovatela aj tak nepristupna.

V mojich prispevkoch len upozornujem, ze si treba davat pozor co kupujete a zbytocne sa vyhybat krizeniu pavukov.

Precitaj si prispevok od Neryho.
No a to ještě nemusí být pravda...Ty věci co se dnes prodávají jako blondi/brazil mají údajně jako prckové papučky, ale jiné než stirmi :lol: Což mám z doslechu, sám jsem je neviděl...takže jen taková teorie do placu...
viewtopic.php?f=1&t=1624&hilit=Theraphosa+stirmi

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Marca 2011, 18:15

Na poslednej burze Praha - Ladvi som mal moznost vidiet T. blondi - Brazil. Patella bola neochlpena, sam predajca uznal, žeby sa mohlo jednat o T. stirmi. Predavali sa subadult samce aj samice. Niekto kto na Sk kopiruje Ceske cenniky a robi si z nich biznis by sa najprv nieco o tych pavukoch dozvediet a nie zavadzat Sk kupujucich.

Ak mate moznost tak si radsej kupte par z rovnakej lokality zberu mozno, ze by to mohlo zvysovat mieru tvorby kokonu u samice, kedze bude parena rovnakym druhom.

Som zvedavy ked sa niekomu podari kokon so samcom bez ochlpenej patelly s original samicou T. blondi ci budu mat mladata papucky.

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa matres » 10. Júla 2011, 00:54

Ja som bol uistený že dostanem blondi a prišli mi 2ks v 1zv. z papučkami..
bol som mierne sklamaný ale len s toho že ma oklamal.. kludne by som ich kupil aj ako T.stirmi nakolko si mislím že je v ponukách menej ako blondy vrespektýve pod tým názvom.. nemislím si že je tam nejaký cenový rozdiel čo sa týka poddruhu.. alebo áno??
ja osobne som skôr zástancom názorov sceptica čo sa týka kríženia a milnému zaraďovaniu a oto horšie ked ešte máš snahu niekomu poradiť a vyviesť ho z omilu a ešte stoho výdeš ako blb.. Mimochodom predal mi ich Ferianc píšem to len kôli tomu že ako tu čítam po fórach tak jemu je to asi tiež jedno že čo je čo hlavné že predá ale z mojej strany to nieje smerované ako urážka no možno to niekomu pomôže a dá si pozor pri nákupe od neho..(tým nechcem nikoho odradovať ale uprednosnil by som osobný odber) stretol som sa tu už z pár prípadmi nespokojnosti kúpy od L.F. čo je smutné no opakujem neurážam chyby sa stávajú len by nemali byť pravydlom.. som len zvedavý čo mi vyrastie s tých pterinochilusov od neho či aspon tam bude sedieť farebná forma.. no to si ešte trošku počkám.. vlasne som zvedavý čo bude aj stých theraphos ked vyrastú rád by som dostal od niekoho kvalitnú expertízu.. mimochodom ak by to bolo možné a o niekom viete kto sa im zasvetil podrobnejšie tak poradte..
Chov je pre radosť a poznanie- NIE PRE ZÁBAVU

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Júla 2011, 12:35

matres napísal:Ja som bol uistený že dostanem blondi a prišli mi 2ks v 1zv. z papučkami..
Ak mozes hod foto.

matres napísal:kludne by som ich kupil aj ako T.stirmi nakolko si mislím že je v ponukách menej ako blondy vrespektýve pod tým názvom.. nemislím si že je tam nejaký cenový rozdiel čo sa týka poddruhu.. alebo áno??
Cenovy rozdiel tam nie je. Ci je to T. blondi alebo T. stirmi tu je to kazdemu skoro jedno. V zahranici sa uz snazia davat si pozor. Pred kupou podobnych druhov by som si nechal poslat kvalitne fotografie mladat. Hned by si videl ci maju "papucky" alebo nie. Mladata treba kupovat od niekoho co robi priamy dovoz a kokon mu da samica z prirody.

poddruh - u vtackarov nie su poddruhy, toto oznacenie je len chovatelsky zargon - viewtopic.php?p=39487#p39487

matres napísal:Mimochodom predal mi ich Ferianc píšem to len kôli tomu že ako tu čítam po fórach tak jemu je to asi tiež jedno že čo je čo hlavné že predá ale z mojej strany to nieje smerované ako urážka no možno to niekomu pomôže a dá si pozor pri nákupe od neho..(tým nechcem nikoho odradovať ale uprednosnil by som osobný odber) stretol som sa tu už z pár prípadmi nespokojnosti kúpy od L.F. čo je smutné no opakujem neurážam chyby sa stávajú len by nemali byť pravydlom..
Myslim si, ze ten black list hovori za vsetko. Nechapem co sa nechate vodit za nos. Som zvedavy na jeho reakciu a poprosim argumenty nie vyhovorky.

matres napísal:vlasne som zvedavý čo bude aj stých theraphos ked vyrastú rád by som dostal od niekoho kvalitnú expertízu.. mimochodom ak by to bolo možné a o niekom viete kto sa im zasvetil podrobnejšie tak poradte..
Neviem aku kvalitnu expertizu ocakavas. Odporucam vratit mladata a nechat si preplatit vsetky naklady s tym spojene. Kludne ti mohol predat krizence. Orientacne vieme, ake su jednotlive dedicne znaky po krizeni u vtackarov (B. vagans x B. albopilosum). U farebne podobnych druhov ako T. blondi a T. stirmi nema co vyskocit a jediny zachranny bod vidim vo vyfarbeni mladat.


Theraposa stirmi________________Theraposa blondi________________Theraposa apophysis
Obrázok
Foto od uzivatela: Jmugleston

Ta fotografia je len na ozivenie prispevku, nesluzi ako dokaz alebo porovnanie jednotlivych Theraphosa spp..

Par info od chovatelov:

http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=204118
http://www.arachnoboards.com/ab/showpos ... ostcount=2

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa matres » 11. Júla 2011, 00:37

Cenovy rozdiel tam nie je. Ci je to T. blondi alebo T. stirmi tu je to kazdemu skoro jedno. V zahranici s.a uz snazia davat si pozor. Pred kupou podobnych druhov by som si nechal poslat kvalitne fotografie mladat. Hned by si videl ci maju "papucky" alebo nie. Mladata treba kupovat od niekoho co robi priamy dovoz a kokon mu da samica z prirody

tak mne to až tak jedno nieje pretože tak vznikajú presne tie anomálie o ktorích je pri popise tohoto druhu tolko príspevkov zasvetených teda o prekrížení.. nikto nevie či by sa mi raz nepodarilo jeden s týchto kusou napáriť T.b a náhodou by vyšiel kokon?? aj ked je to málo pravdepodobné ALE.. predal by som niekomu zase len niečo ine ako by som uvádzal a je proti môjmu presvedčeniu robiť zásahy do prirodzeného "vývinu" alebo ako to nazvať a hlavne by som si tým mohol spôsobiť neprijemnosti o ktoré vonkoncom nemám záujem.. čo sa týka toho poslania fotiek dopredu tak to ma velmi nenapadlo kedže bola pri inzeráte vyzitka dlhoročné skusenosti a celkom rozsiahli výber druhov tak som nemal pocit že by som mal vzbudzovať nedôveru A black list som čítal až po kúpení a tam som sa dozvedel že predáva odchovy iných chovatelov čo podla mna už vôbec nieje ok.. podla mna to zase až tolko nemôže vyniesť aby to stálo za takéto problémi.. ja vydím problém len v tom že je to neetické voči kupujúcim a dalšiemu správnemu odchovu.. Každopádne premna stoho plinie ponaučenie čo je premna dosť zahambujúce pretože voči cudzím som dosť nedôverčivý a ked človek spravý výnimku tak toto....

Rád by som ako príklad premna jedného s tých dôverihodnejších uviedol T.REHORA.. nakolko od neho pochádza večšina mojho chovu a nemal so problém ani pri jednom jedincovy z originalitou.. a určite lepšie aj prístupom ako ku osobe.. však otom svedčí aj forum..

poddruh - u vtackarov nie su poddruhy, toto oznacenie je len chovatelsky zargon
ok.. nehádam sa.. je to na tomto fóre celkom dosť používaný výraz a preto sa ho nehambým používať :mrgreen:

Myslim si, ze ten black list hovori za vsetko. Nechapem co sa nechate vodit za nos. Som zvedavy na jeho reakciu a poprosim argumenty nie vyhovorky.
len sa pridám k tým argumentom pretože fórum považujem hlavne ako nástroj na obohatenie sa vedomostne, či na vymienanie poznatkov, postrehov ale hlavne od neho očakávam to na čo slúži a to je komunikácia medzi ludmi prostredníctvom internetu čo večšina ludí pochopý ako fakt že ked sa nevidíme tak sa môžeme ku sebe správať ako hlúpy.. tým som chcel povedať len tolko že ak niekto mieni odpovedať povýšenecky, alebo sa hrá na boha lebo má komplexy tak nech radšej ani neodpovedá na moje príspevky pretože som celkom psichycky vyrovnaný človek a s takými ludmi sa jednoducho nemám očom baviť a pohŕdam nimi pretože ludia sme iba tý čo sa tak vieme chovať.... a hlavne by som poukázal na ADIHO podpis lebo je velice rozumný :wink: ..


Neviem aku kvalitnu expertizu ocakavas. Odporucam vratit mladata a nechat si preplatit vsetky naklady s tym spojene. Kludne ti mohol predat krizence. Orientacne vieme, ake su jednotlive dedicne znaky po krizeni u vtackarov (B. vagans x B. albopilosum). U farebne podobnych druhov ako T. blondi a T. stirmi nema co vyskocit a jediny zachranny bod vidim vo vyfarbeni mladat.
M4tuSh na 2 strane tejto témi má tento nick hodené fotky ako t.blondi podla risov hlavohrudi je to ten istý druh.. ale moje majú "papučky" no podla tých náčrtov na odkazoch čo si nechal povišie je to skôr stirmi.. ak sa to dá brať ako rozpoznávací prvok..
tou expertýzou som myslel človeka ktorý pozná viacej poznávacích znakov ako "papučky" alebo ochlpená pattela myslím že som sa tu ešte o dákych rozdieloch dočítal.. a čo sa týka vracania penazí tak to mi za to asi nestojí robiť hriechy a hádať sa no čo tak budem mať stirmi len je premna dôležité aby som vedel čo to naozaj je.. A nejak velké nadšenie a chuť spolupráce či vrátenia penazí by som zo strany predajcu asi neočakával.. No samozrejme ak mi nejaký odbornejšie zdatný človek povie a dostatočne podloží že je to kríženec tak si pôjdem za svojím a budem natom trvať.. No kým som si nie na istom tak nebudem mútiť vodu..


Ako povedal môj nádejný svokor: :lol: :: nerozprávaj sa z idiotom ako idiot pretože sa môže stať že si vás niekto pomíli.. :!:
Prílohy
09072011635.jpg
v originál formáte mi ju nestiahlo sem ale môžem poslať kvalitnejšie mailom.
09072011635.jpg (32.62 KiB) 8847 zobrazení
Chov je pre radosť a poznanie- NIE PRE ZÁBAVU

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Júla 2011, 16:52

matres napísal:nikto nevie či by sa mi raz nepodarilo jeden s týchto kusou napáriť T.b a náhodou by vyšiel kokon??
U niektorych taxonomicky blizkych druhoch ako Brachypelma smithi "group" krizenie nie je problem, pricom je zdarny aj vyvoj mladat do dospelosti. Theraphosa spp. je podla mna podobny pripad. Samotny odchov je problematicky uz aj pri cistych Theraphosa spp.. Cize podla tvojej fotografie alebo podla inych fotografii je tazko povedat co doma chovate. Nemam doveryhodne poznatky o moznosti krizenia tychto dvoch druhov. Podla Rudloff J.-P. & D. Weinmann. 2010 - pri pareni importu Theraphosa "blondi" (teraz znamenej ako stirmi) v roku 1998 z Guyany so skorymi importami Theraphosa blondi z Francuzkej Guyany mali samice neoplodnene kokony alebo pripadne mlade zomreli po par tyzdnoch. Samotny dolezity fakt je, ze su schopne mat mlade navzdory uvadzanemu faktu, ze nie su schopne dlhsieho zivota. Kedze neuvadza ziadny pocet skumanych jednotiek tento poznatok je pre mna nedostacujuci na zavrhnutie moznosti prezitia mladych krizencov do dospelosti.

Ak by sa aj krizenec dozil do dospelosti. Co zdedi po rodicoch, aky bude zachytny bod identifikacie krizenca, bude mat tibialne haky? Samotny vizualny rozdiel, ktory stale predkladame len v rozmedzi ochlpenie pately, ma aspon maly doplnok v tvare bulbu a vyskytu tibialnych hakov u Theraphosa stirmi. Dalsi silny znak opisu su geograficke naleziska tvz. typove lokality druhu. To co si poskytol na fotografii vyzera ako T. stirmi - samozrejme na fotografii.

Pre tych co mali zle znamky zo zemepisu Guyana a Francuzka Guyana su dve odlisne krajiny.

Theraphosa blondi – Francuzka Guyana, sever
Theraphosa stirmi – Guyana, juhovychodna cast
Theraphosa apophysis – Venezuela, Kolumbia

Prave od roku 1998 je mozne najst prve temy na zahranicnych forach o cudnych Theraphosa "blondi" s "papuckami", kde sa mnohy domievali, ze ide o krizenca T. blondi a T. apophysis. Pricom s velkou pravdepodobnostou islo o T. stirmi.

Len tak mimochodom tu je cely kluc k rodu Theraphosa - viewtopic.php?p=36031#p36031 plus literatura na oboznamenie sa s problematikou - http://www.exoticfauna.com/tarantulabib ... phosa.html .

*Mláďatá T. strimi majú taktiež na nohách „papučky“. Pozor nemýliť si s T. apophysis kde mláďatá tohto druhu majú tiež papučky avšak na prvom segmente (tarse) všetkých kráčavých končatinách.

Mlada T. apophysis
Obrázok


matres napísal: Som zvedavy na jeho reakciu a poprosim argumenty nie vyhovorky.

...len sa pridám k tým argumentom
:) to bolo urcene tvojmu predajcovi L.F. nie tebe.

matres napísal:M4tuSh na 2 strane tejto témi má tento nick hodené fotky ako t.blondi podla risov hlavohrudi je to ten istý druh.. ale moje majú "papučky" no podla tých náčrtov na odkazoch čo si nechal povišie je to skôr stirmi.. ak sa to dá brať ako rozpoznávací prvok..
Tie papucky u M4tuSh mohli vzniknut kombinaciou svetla. Fotograficka taxonomia, identifikacia pri takto podobnych druhov neobstoji.
matres napísal:tou expertýzou som myslel človeka ktorý pozná viacej poznávacích znakov ako "papučky" alebo ochlpená pattela myslím že som sa tu ešte o dákych rozdieloch dočítal..
Ano su - tib. haky, bulby a hlavne typova lokalita.
matres napísal: No samozrejme ak mi nejaký odbornejšie zdatný človek povie a dostatočne podloží že je to kríženec tak si pôjdem za svojím a budem natom trvať..


Vela stastia! Len tak mimochodom - poznatky a hlbsie studium celadi Theraphosidae ta naucia, ze originalita vtackarov je pre predajcov mimoriadne citliva tema :D .

________________________________________________________________________________________________________________

Pekny priklad bezne chovaneho druhu pricom vyzorovo podobne su minimalne 3 ine druhy. Na Slovensku sa bezne krizia a koluju samice "Cyclosternum fasciatum" , ktore su bud C. pentaloris alebo neopisane druhy.

viewtopic.php?p=15630#p15630
http://www.theraphosidae.cz/imagestar/davsp1.htm


* http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... osa_blondi

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa adi » 29. Júla 2011, 23:12

No pekne, zase sa nam to tu pomutilo.

Co sa tyka determinacie tak ak tomu spravne rozumiem, treba si odkladat fotky a zvleky a nasledne v dospelosti sa bude dat urcit mozny presny druh.
Vidim ze pan F. bodoval zase.

Ale este som chcel povedat jednu vec - co sa tyka nasledneho mnozenia krizencov. Myslim si, ze je to mozne v kazdom pripade v kazdom druhu - kt. si je samozrejme pohlavne podobny. ( spermateky, bulby, tvar embolusu a pod. )

Mame doma krizence "irminocambridgei" ale ostal len parik z celeho kokonu, bohuzial nedavno samec dospel a samica ho pri pareni zabila - chceli sme zistit ake mlade vyndu po dalsom prekrizeni surodencov - delenie dedicnych znakov. Ale asi to este rafneme neakym pulcherom a pod.

Skusal som parit aj vagans a epicuranum a mal som aj kokon.

Myslim si, ze by bolo fajn - ak to mate doma - skusat parit surodencov z krizenia a sledovat delenie denicnych znakov. Takto by sa mozno ( po veeelmi dlhom case zbierania info) dalo velmi zhruba urcit ako sa tie znaky dedia. Kedze to neni ani hmyz ani stavovce ani nic podobne. Pavuky su jedinecne vo viacerych ohladoch.

PS: Ten moj podpis je tam prave koly tomu, ze mam vzdy pravdu :P :roll:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Fany » 18. Decembra 2011, 18:11

vie mi niekto povedať aká je zhruba veľká T blondi v druhom zvleku? :) a cca cena?
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Pentik
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 18. Mája 2010, 16:16
Bydlisko: NITRA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Pentik » 18. Decembra 2011, 19:35

Zaleží od jedinca,starostlivosti, ale cca 2cm v tele a cena cca 30e+

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 8. Januára 2012, 11:07

Obrázok
v noci sa mi začala zvliekať :-)

Obrázok
ráno som našiel už "nového" pavúčika :-) ..túto je jej zvlečka (siedma) :-P ...telo mala 9cm, nohy 21 :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Jacob » 8. Januára 2012, 11:51

fuuuuuuuuuu, tak teraz z nej po zvleku masi byť ale riadny macek :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 8. Januára 2012, 13:01

Jacob napísal:fuuuuuuuuuu, tak teraz z nej po zvleku masi byť ale riadny macek :shock:
no..je :-D ..inak..neviete, pri akej veľkosti tela sa to dá páriť?? :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Jacob » 8. Januára 2012, 13:17

niekde som čítal (neviem už kde) že podaktore samice mali kokon už v 7-8 zvleku :?: (len si nespominam či to bolo pri blondi či niektora z Theraphosa spp.)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 8. Januára 2012, 13:32

Jacob napísal:niekde som čítal (neviem už kde) že podaktore samice mali kokon už v 7-8 zvleku :?: (len si nespominam či to bolo pri blondi či niektora z Theraphosa spp.)
tak....nezáleží na zvleku, ale na veľkosti tela :-)..pretože kamoš mi tvrdil, že tá moja blondi je minimálne10-ty zvlek..ak má 9cm telo :-P..a pritom to bol len siedmy :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Jacob » 8. Januára 2012, 13:36

podľa mňa to už môžeš kľudne pariť....len zohnať samca :lol:


Napísať odpoveď