BLACK LIST

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Verili by ste takemu predajcovi este raz ?

Nie
32
80%
Ano
8
20%
 
Celkom hlasov: 40

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
BLACK LIST

Príspevok od užívateľa adi » 2. Júna 2010, 22:54

Predajca kt. inzerat najdete na tomto linku : http://lasiodora.sk/index.php?ad_id=1477

Ponuka adult samce P. murinus TCF - tie samce su RCF "usambara"

Aj po upozorneni sa snazil samca predat inej osobe s odovodnenim :
Tak teda som mu napisal, ze to vypada na usambary. odpoved znela tak ze sa neda tvdit ze su to usambary a ze on ich kupoval ako TCF. tak teraz neviem ako...


Ako dokaz mozem prilozit fotky kt. mi poslal - ziadal som od neho rovnakeho pavuka. Ako dalsie dokazy mam ulozene maily a spravy z inych serverov kt. potvrduju moje tvrdenia.

Obrázok
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 3. Júna 2010, 00:08

Pokud někdo do inzerátu napíše slovo "tarantule", asi bude trvat mnoho let než k němu získám jakoukoli důvěru a budu s ním ochoten udělat jakejkoli obchod...

Prosím,koupil jsem to tak,ale to neznamená že jsem nebyl podveden a budu podvádět další lidi a mrvit chovy...Trvat si na svém jako na nezměnitelné pravdě inteligentního člověka neoznačuje...

Adi ve většině anket nemohu hlasovat protože jsou v nich nastíněné příliš vyhraněné odpovědi...třebas tady bych odhlasoval možnost "počkáme a uvidíme" jestli z něho jednou bude chovatel...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Júna 2010, 00:13

tu moznost som tam nedal zamerne :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 3. Augusta 2010, 15:10

S tymto chovatelom som sa stretol osobne na burze, a musim povedat ze pokial hovory pravdu ze kupil vsetky murinusy spolu este v 1zv tak sa jedna o nedorozumenie. Podla jeho slov ma doma 5 samcov a jedneho som videl na burze. Bol to samec ktory sa na toho na fotke nepodobal, skor by som povedal ze to bol TCF. Takze sa jedna bud o krizence RCF a TCF alebo o omyl predosleho predajcu.

Pisem len to co som videl,pocul. Neviem kde je pravda.

Skor by som upozornil chovatelou na predajcu ktory ponuka pavuky ako exoticky hmyz. Moja osobna skusenost:
Adultna samica ktora nebola adultna. Vyhovorky, typu chyba je v pavucine, samcovy, ze pavuky su nevyrkmene.

Dalsia samica ktora mala poskodenu koncatinu (samozrejme o tom nevedel)

Nakoniec prvu samicu zobral naspat, poslal peniaze a druhu som si nechal ja.

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 16. Októbra 2010, 22:23

Rád by som uviedol na pravú mieru a dokončil, čo tu p. Žako narozprával:

1. Ano, predal som mu samicu H. lividum na burze v ZA – mal na výber z 3 kusov, nik ho nenáhlil, mohol si ju poriadne pozrieť a vybrať!!! Že mala poškodenú končatinu o tom my napísal dodatočne – mohol som mu veriť i nemusel – ja som si toho nie vedomý. Napriek tomu som mu ponúkol výmenu. Následne sa my už o túto vec neozval.
2. Neadultná samica, ktorá sa mu nechcela páriť a ktorú my vrátil naspäť my do 2 mesiacov urobila pekný kokon.
Zaujímavosťou je, že ja som ju nepáril, takže som mu následne poďakoval a on my poprial veľa šťastia v chove...
Mrzí ma len toľko, že onedlho kokon zničila, no ako by bola urieknutá.... Vážim si toho, že nezatajil vrátenie peňazí.
Nebolo by tiež dobré urobiť čiernu listinu pre prieberčivých kupujúcich, ktorý sú náramný mudrlanti?
3. Aký je presne rozdiel medzi RCF a TCF? Sú to predsa len formy! I z čistej línie RCF môžu byť jedince svetlejšie i tmavšie. V prírode kde sa vyskytujú na rôznych lokalitách to iste úlohu zohráva, ale v umelých chovoch považujem takto postavenú hranicu za umelú. Nedochádza predsa k medzidruhovému kríženiu a i v čistých chovoch nájdete jedince, ktoré sa podobajú skôr na 2. skupinu. To ako keby sme hovorili hrášok gulatý a hrášok hranatý hoci je z 1 rastliny.... Neobhajujem týmto kríženie poddruhov, ale ak máte jedince od niekoho iného, navyše v 1. zvleku, tažko určiť, či sú R, alebo T. Okrem toho nik nie je neomylný – že Adi?
Poprosím moderátorov tiež, aby zvážili fungovanie tohto oddielu, lebo si tu môže hocikto liečiť komplexy z toho, že nevie páriť, prípadne má s niekým i iný než chovateľský problém...
Poznám chovatela čo popisujete v predchádzajúcich príspevkoch a viem že mu riadne krivdíte a tieto reči mu zobrali veľa chuti pokračovať a rozvíjať svoje vedomosti v tejto oblasti. Ruku na srdce každý z vás, či ste nikdy neurobili i nevedomky chybu....
Naposledy upravil/-a lubof v 17. Októbra 2010, 11:06, upravené celkom 1 krát.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Októbra 2010, 09:39

mal som niekolko mladych z roznych linii RCF ( od niekolkych nepribuznych samic ... )

a vsetky boli a su oranzove.

Viac nemam co dodat.

Ci tema ostane alebo sa zmaze. Zalezi na prispievateloch.

A pokojne si urob temu na priebercivych kupujucich.
;)
Problem je ten, ze predajca ma byt ten zodpovedny a ten co sa vyzna. Tak ako to funguje normalne v obchode ... tam sa predavacky nemozu stazovat na zakaznikov. Musia im len podla moznosti vyhoviet.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 17. Októbra 2010, 12:27

posledné RCF od teba - čo sme menili - my moc oranžové nepripadujú. Od Poliakov mám RCF výraznejšie - skôr až červené.
lubof

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 17. Októbra 2010, 13:25

ale uz sa to tu rozoberalo usambary a RCF maju inu farbu - usambary su svetlejsie skor oranzove

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Októbra 2010, 13:30

iste ? Mam doma este neake .... nafot a hod tu :) Mam tak staru samicu, ze je to najsampovodnejsia usambara aka behala este pred 8-9 rokov do zadu ...

Nafot, daj tu, ja sa pridam. Ak sa chces hadat ... velmo rad. Ja viem co mam a skade to mam.

PS: Poliaci su fajn obchodnici ... ale pozor .. obchodnici. A ja si NEVEZMEM zviera len tak od hocikoho a z hocikade ... a aby som potom tvrdil, ze je to "lepsie" ako "tvoje" ... take ja nepotrebujem.

A boli tu uz aj TCFxRCF ... kukni temu, clovek mi tvrdil, ze znicil cely odchov, ale myslis ze sa mu da verit ? A myslis si, ze ked ponuknem cely kokon do PL nekupi hocijaky poliak ? A myslis si ze to nebude predavat ako vlastny odchov ? Tak pozor na vyjadrenia :) Vela krat nevies co beries.

Ja som ti zo zaciatku pisal maily, aby si si daval pozor na to a to .., Nemam energiu ani chut davat na kazdeho pozor.

Ak mam byt maximalne otvoreny - neber to ako urazku prosim. Ale netvrim, ze som odbornik, viem vsak par veci o pavucikoch. chovam pomaly 8 rokov maximalne aktivne. Vdaka lasiodore som vedomostne podrastol a vdaka kamosovi som ziskal vela skusenosti v chove. Neviem na kolko ty si davas pozor na to co kupujes ... ale tvrdis , ze nesi teoretik. A to je zle ! Pozri sa na ujov mencov ( ano su taky aj taky) Ale je zopar mega predajcov ( daju sa aj menovat) co pavuky robia dobre, maju ich sakra vela a vedia co je co a sleduju "trendy v taxonomii" Lebo ty ujovia co si podla teba na pockanie menia nazvy pavukov makaju na determinacii a skumani jedneho druhu ROKY .. a potom vyvodzuju zavery. Ale to by si si musel trosku vsimat situaciu aj v tej "teoretickej" rovine podla teba.


Vies ze je rozdiel ked chovas psa bastarda alebo s PP. Oba su to psi ... rozdiel urcite chapes ;)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 17. Októbra 2010, 15:23

až zistím ako sa sem vkladajú fotky a nafotím to, tak to tu máš.
Ujovia inak nie je moc zdôrilý výraz ak si ich vážiš, to im radšej nadávaj do akademikov a vedátorov
:twisted:
Naposledy upravil/-a lubof v 17. Októbra 2010, 15:29, upravené celkom 1 krát.
lubof

Sarhan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 30. Októbra 2009, 12:28
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sarhan » 17. Októbra 2010, 15:28

Kód: Vybrať všetko

http://www.lasiodora.sk/tutorial/ako_na_to.htm

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Októbra 2010, 15:40

lubof napísal:až zistím ako sa sem vkladajú fotky a nafotím to, tak to tu máš.
Ujovia inak nie je moc zdôrilý výraz ak si ich vážiš, to im radšej nadávaj do akademikov a vedátorov
:twisted:
To ci si ch vazim a ako to davam na javo je moja vec. Nie je to k teme. Tak nehladaj kazdu skulinku kde by si vedel rypnut. Daj fotky a potesim sa :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 17. Októbra 2010, 15:52

ak súhlasíš, pošlem foto priamo tebe na mail, nakolko sa my proces nahrávania zdá zdĺhavý, môžeš to tu potom uverejniť. Ja momentálne kŕmim - nemám na to cez týždeň čas a tak tu nejdem študuvať návod.
Upozorňujem, že nie som profi fotograf, ani na to nemám techniku, urobím foto v rámci mojich možností.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Októbra 2010, 15:55

daj sem. Ja nemozem predsa nahravat fotky za kazdeho.

Dufam, ze to bude aspon troska ostre, aby bolo aspon daco vidno. Rozmazane fotky sem radsej ani nedavaj.

Kazdy mame pracu ... nemusi to byt hned. Jak budes mat vecer cas :) Ja nabijam baterky ... takze 14 hodin si na fotto este pockame :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa the_zako » 17. Februára 2011, 23:12


Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa adi » 28. Marca 2011, 09:59

Aby som trosku oprasil ...

s MP som sa stretol v KE na burze osobne. Pokecali sme, do pohody. Ziadne nepriatelstva.

Len aby bolo jasne, ze iste veci sa vysvetlili. Nejde tu o to niekoho nicict, alebo rusit konkurenciu. Ale aby bol poriadok v tom co robime.

Dokonca sme aj daco pomenili :)


Ech , az som skoro zabudol na tuto temu :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Jednasest » 11. Apríla 2011, 21:31

vyskusaj este nechat si peniaze poslat na ucet.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa hano » 11. Apríla 2011, 21:37

ked osobne stretnutia nezaberali,tak on sam navrhol,ze to posle na ucet...dal som mu cislo uctu a povedal ze posle..to sa tahalo tiez extra dlho,lebo tvrdil,ze mu nejdu obchody a nema peniaze.nechapem ako za taky dlhy cas nedokaze nasetrit 20 eur.potom ked som mu volal kazdy den a pisal spravy na FB tak konecne nejake peniaze zohnal a v piatok sme spolu volali a povedal,ze dnes rano mi ich posle.volal som mu a on mi rusil a ani na smsky neodpisoval.ked som prisiel domov a chcel som mu na FB napisat,tak som zistil,ze si ma odobral z priatelov...tak asi tolko :(

kilo
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 9. Januára 2010, 21:08
Bydlisko: Banska Bystrica
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa kilo » 12. Apríla 2011, 16:05

ja zas som z Martinom Filom nemal ziadny problem a uz som od neho bral viac krat aj vymienal nejake veci.

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa hano » 12. Apríla 2011, 16:49

kilo napísal:ja zas som z Martinom Filom nemal ziadny problem a uz som od neho bral viac krat aj vymienal nejake veci.
pri predaji bol v pohode... ale ked ma vratit peniaze,tak je to spina... skus si pytat peniaze naspat a uvidis.

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa hano » 16. Apríla 2011, 17:59

tak situacia sa stale nevyriesila.skusam mu volat a on nedviha mobil ( resp. zdvihne a hned zlozi ) ked mu volam z ineho cisla,tak zodvihne ale hned ako zisti,ze som to ja tak polozi.nepochopim toho cloveka.pre mna je to zakomplexovany chudak co nema 20 eur. tvari sa ako velky chovatel ale pritom je len obchodnik ktoremu ide len o zisk.takyto clovek odradza svojim chovanim druhych od teraristiky.mal by sa nad sebov zamysliet.

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa prusa » 12. Decembra 2011, 21:58

tak po urcitej dobe tu mame dalsieho podvodnika. Kedze niektory kupujeme pavukov aj z ciech tak Vas tymto chcem upozornit na predavajuceho balfik@email.cz. Mna sice neodrbal, ale odrbal inych a aby niekoho nahodou neosmikol tak info vopred

http://vyroba-terarek.webnode.cz/news/podvodnici-/

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Decembra 2011, 15:24


hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa hano » 7. Marca 2012, 23:11

tak po roku znova pisem.Martin filo mi vratil peniaze,ktore mi bol dlzny a ja som mu slubil,ze stiahnem moj prispevok.tymto by to malo byt uzatvorene.Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 19. Apríla 2012, 20:41

the_zako napísal:Marek Pruzinsky ak si dobre pamatam z Presova...
dobre si pamätáš....ale..ja s ním žiadne problémy nemám....akurát asi ten, že mi dal zadara samca vagans...chcel som mu za to dať herculesáka...no...nejak sa s ním nemôžem dohodnúť, že kedy si ho prevezme..kedže je často mimo PO...pokiaľ dobre viem....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď