suchomilny netoxicky skorpion

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
suchomilny netoxicky skorpion

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Decembra 2008, 12:45

Caute, chcel by som do svojho chovu zaradit dalsich skorpionov ( doteraz som mal iba P. imperatorov ) mal by som zaujem o nejaky mensi spolocensky druh skorpiona . . . najlepsie obyvajuceho suche oblasti. A samozrejme nic toxicke ( viem ze jed maju setky ale snad viete ako to myslim ) Celkom sa mi pozdaval tento druh BABYCURUS JACKSONI, ale neviem aku dosahuje velkost a myslim ze biotop ma radsej vlhky. . . . chcel by som nieco podobne ale s puste alebo tak.
Vopred dakujem za tipy :)

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 28. Decembra 2008, 17:06

no tak taký scorpio maurus ?? ten nieje veľký, je žltý, a nieje veľmi jedovatý :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 28. Decembra 2008, 19:21

Ahoj,no s tým že není veľký teda nesúhlasím,videl som už aj takmer 10 cm kusy,ale to bol skor extrem,povacsine sice ma tych 6-7 cm,ale relatívne k iným druhom je stále dosť velký :) Ale každopádne,druh ktorý by vyhovoval nárokom -malý,netoxický,spoločenský,púštny,lahko chovatelný teda nepoznám,vždy mi chýba aspoň 1-2 atributy(tiež nehovorim že poznám všetkých vyše tisic duhov :) ) ,tak ak niekto takého objavíte,dajte mi vedieť,rád sa dozviem niečo nové.Inač pokial chceš púštnaka,tak skutočne začni bud s tymto druhom,alebo ešte s Hadrurus arizonensis,čo by tak mohli byť na SK/CZ trhu zohnatelne.

Užívateľov profilový obrázok
Shadow212
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19. Júna 2007, 17:07

Príspevok od užívateľa Shadow212 » 9. Januára 2009, 11:42

zdravim, je nejaka ceska alebo slovenska stranka kde by som sa dozvedel viac o BABYCURUS JACKSONI ?lebo som hladal a nic.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 19. Októbra 2010, 22:03

zdravim, mam taku otazku ..... su niejake puštne netoxicke alebo menej toxicke škorpióny socialneho druhu? či k tym socialnym druhom patria väčšinou len pralesne druhy?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Októbra 2010, 22:54

pustne typu androctonus? alebo "pustne" typu hottentota?
viac menej polocensky sa mozu chovat vsetky (terarko s podstavou 50x30)
ale celkom dobre su na tom scorpio-usy (rada z druhej ruky skusenosti s nimi nemam)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Októbra 2010, 07:56

no chcem vidiet ako narves androctonusi do jedneho terarka ...

a moment ... chlapec sa pytal na neake netoxicke alebo menej toxicka.

Pokial viem, Hottentotty a Androctonusi su jedny z najjedovatejsich.


Chovat spolu sa daju len skorpiony kt. ziju v spolocenstvach alebo koloniach. Vacsich ci mensich.


Tam patria "velstiry" ( je to cesky vyznam ... neviem ako je to slovensky)

Ak sa mylim. Opravte ma.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Októbra 2010, 08:52

Z0oMb3E napísal:pustne typu androctonus? alebo "pustne" typu hottentota?
timto som chcel docielit aby si chlapec ujasnil podmienky ci pustny kedy je idealna vlhkost nizsia ako izbova typ androctonus alebo (a tu som sa pomylil a chcel spm napisat hadogenes) ze vlhkot zvladne aj vyssiu- toto rada nebola
viac menej polocensky sa mozu chovat vsetky (terarko s podstavou 50x30)
1,1
ale celkom dobre su na tom scorpio-usy (rada z druhej ruky skusenosti s nimi nemam)
az toto bola odpoved na jeho otazku s konkretnym rodom ktory vyhovuje nim zadanim podmienkam
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Októbra 2010, 09:09

Hadogenes fajn, ale aj ked mas teraz vela importov.
nie vzdy moze byt 1.1 spolu ... niektore druhy sa len paria a potom cav parky a zije si kazdy sam. Ani androctonusi tak chovat nemozes.

Scorpio maurus myslis a im podobne ? Tak to nemozem povedat ... s nimi som nemal tu cest. Musel by som sa opytat kamosa co robi skorpiky.

Vseobecne vsak plati, ze pustne skorpiky a toxicita sa pritahuju.

Cest vynimkam, ale treba hladat. Aj taky B. jacksoni moze byt troska nebezpecny, ked bodne. Predsa je to skorpik.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 20. Októbra 2010, 11:03

Hadogenes paucindes je super skorpik, mam parik pokope a vyzeraju ze su vpohode, samicka dokonca vyzera byt naparena.

Su to celkom zive skorpiky a pridu mi ovela zaujimavvejsie na pozorovanie ako trebars Pandinus imperator

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 20. Októbra 2010, 16:50

akože s tym počitam že puštne škorpiony su najviac toxicke aj by som skusil niejakeho toxičaka ale dosť ma odradza silny jed a ked čitam tie članky o bodnutiach neniu mi všetko jedno :D...preto som sa pytal či existuju niejake puštne druhy so socialnym chovanim....najviac sa mi pači ako ste pisali scorpio maurus palmatus len neviem či by sa dalo chovat viac kuskou pohromade, no ale aj sa tento škorpik dajak blbo zhaňa aspoň dlhšie už po ňom pozeram no nikde nič


Napísať odpoveď