Pandinus militaris/nezvlecene klepeta

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Pandinus militaris/nezvlecene klepeta

Príspevok od užívateľa AAA » 17. Novembra 2010, 15:44

Zdravim, mam problem so zvlekom mladeho P.militaris (cavimanus).
Je tak v cca 2-4 zvl. celz sa zvliekol vporiadku az na klepeta. Tie zosstali uveznene v zvlecke. Vlhkost ma dostatocnu aj vyhrev. Vie mi dakdo poradit postup co dalej. Zviekal sa vcera vnoci.
Dakujem
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Novembra 2010, 16:18

myslim ze fotka by pomohla
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Novembra 2010, 18:39

mne sa nepodarilo zatial skorpika dozvliekat ... u pavuka OK ked nieco ... ale zatial som skorpika nezvladol. A niesom si isty, ci je to mozne v bezpecnej miere zvladnut.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 28. Novembra 2010, 17:48

čaute...tam ja som mal nedavno taky pripad že sa mi zvliekal B. jacksony nedozvliekal si klepeta a chvost no po navlhčeni vlažnou vodou sa mi ho podarilo niejak dozvliekat, ale bolo to take že o " prežitie" 50:50...ale niejak sa to podarilo a škorpik žije

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 29. Novembra 2010, 02:15

Aby som to nejako ukoncil, hentie militarisi boli kamosove. Mal tri kusky od Gonatita. Jedneho mu zozrali, jeden sa zvliekal ked bol kamos v Londyne, ked sa vratil nasiel ho polozvleceneho a mrtveho. Toho posledneho si odcekoval ked sa zvliekal. Zvliekol sa celi dobre az na tie klepeta. Snazil som sa to manuane dozvliekat ale neslo to. Bolo to uz den stare :( . Aj sme ho polievali vodou pritom a nic nepomohlo. Inac podmienky mal lepsie ako ja doma u svojich skorpikoch :( Poriadna vyska lignocelu, pekne navlhceny, zivy fikus v terarku a taka najmensia vyhrevna rohoz. Ale skorpici to nedali. Pritom pekne zrali a boli culi. Netusim co mohol byt problem . . .
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 29. Novembra 2010, 12:40

To je dan za to ze kupil import. Mne takto posli 3 gekony...zhodou okolnosti od rovnakeho predajcu. Od vtedy nekupujem nic co nieje odchov.

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 29. Novembra 2010, 21:27

v com bol problem ? Goniatit... jediny problem , nikdy nic od neho už nekupim, a ked mal super podmienky tak ako píšeš tak neviem kde by mohol byť problem
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 29. Novembra 2010, 21:37

Nu nepodceňujme stresový faktor, tyhle importy mívají prostě problémy...Kdyby mě banda černochů zavřela na pár tejdnů s dalšíma tisícema jedinců v jedný bedně v mnoha vrstvách živých těl, taky bych měl pak i za dlouhou dobu problémy se svlékáním...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !


Napísať odpoveď