Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 25. Júla 2010, 19:16

hehe u nas s pavukmi nebol ziady problem, zo skorpionmi trosku, ale ako mam presadit hada ked mama je totaaalne proti... o nejakom pytonovy alebo podobne nechce ani pocut a to nevravim ked spomeniem daku "vretenicku" :D

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 25. Júla 2010, 19:35

ja chcem tiez hada presadit :) dajte niekto nejaky tip :D
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Júla 2010, 19:45

k=up a dones domov.....otec bol proti, urobil som tak a bolo...pri každom novom hadovi nadával, ale potom bolo ok a teraz mám hadov iba 5, lebo jeden dostal zápal pľúc a jedého som predal :)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 25. Júla 2010, 20:08

tak ja som doniesol frieseiku a po mesiaci alebo kolko som ju musel dat prec :cry: lebo rodicom zadrbalo :roll:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

qwerqwer
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26. Septembra 2010, 11:27

Príspevok od užívateľa qwerqwer » 26. Októbra 2010, 14:47

ja som to mal lahké vdaka bratrancovi.on choval smithi a mama si ju oblubila a dalej to slo lahko :D

Užívateľov profilový obrázok
sipoxxx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11. Marca 2010, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sipoxxx » 26. Októbra 2010, 20:31

ja som to mal napriklad uplne ze pohodke :) od malicka oco choval kadiake zveri od pytonou cez leguany mysky pavuky a podobne :) tak jedneho casu to dal het a po par rokoch som stym zacal ja hehe
Grammostola rosea - zvl Nhandu chromatus 4zvl

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 27. Októbra 2010, 13:50

mna na to naviedol moj ujo ako prveho pavucika mi dal roseu a actaeon potom Avi. avicularia a neskor Brachypelma albovagans (mysleli sme ze je cista ) na vianoce od mami (ZAZRAK ) 3 gekoncikov nocnych a neskor som si kupil parahybanu,chromatusa,gigasa co uz mame liezlo na nervy ale kedze byvame s babinou a jej sa to paci 8) potom smithka a stal sa zazrak 2 mama mi kupila Heterometrus scaber 1 den po smithke a este pred tym mi dal ujo 2 pulchry a cambridgea co uz sa mame fakt nepacilo a na burze mi mama zakazala kupovat ale mama nesla a mne bolo toho Davus fasciatum luuto opustit tak prooste som ho kupit musel :D a este najvacsi problem bol ked som si kupil hadiika Boa constrictor constrictor ale tak by sme ho hadam nevyhodili :)
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

lasiodora2121
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 14. Októbra 2010, 20:30

Príspevok od užívateľa lasiodora2121 » 27. Októbra 2010, 13:56

mne mama povedala ze preco sedim pri pocitaci stale a vravela ze by som sa mal aj o daco ine starat napr. o daake zviera tak som si kupil 2 lasiodory. ale ked som si kupil chromatusa a vravel ze si este idem daco kupit tak sa jej to uz daako nepacilo

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 27. Októbra 2010, 14:00

no to asi najvacsi problem ale neviem co je na tom mama mi hovori ze sa toho boji ale neni jedno ked mam teraz 9 pavukov alebo ich budem mat 15 myslim ze keby sa toho az tak boji nemam ani jedneho
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

rebt
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 17:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rebt » 27. Októbra 2010, 16:09

nasi dosli do izby a uvideli terarko... spytali sa co to je? ja ze pavuk. odvtedy mam pokoj v izbe cca tak 2 mesiace, nikto sa nepriblizil k izbe.

neskor sa zacali zaujimat, ze co to tam vlastne je, a teraz sa nestaram ja ale oni, ja len chodim kontrolovat zvleky :D teplotu, vlhkost zabezpezpecuje sestra, krmenie babka, :) u priatelky mam irminiu a geniculatu, ta je do nich zblaznena.

tak sa to nejak ujalo...
;)
A. Geniculata, B.smithi, P.irminia, Cyriocosmus sp. Leetzi. a dalsie.

riesenie kazdeho problemu je dobre si prdnut...

mTx
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 3. Septembra 2010, 19:12

Príspevok od užívateľa mTx » 27. Októbra 2010, 20:42

Ja som si proste doniesol domov parahybanu (1 zv.) a mama sa ma pytala že čo mam v tej filmovke. A ja že pavuka, najprv si myslela že si orbim srandu, ale potom som jej ukazal. Mama to brala vpohode, ale otec bol dosť nasraný, či mi drblo v bedni abo čo :D Potom som ešte doniesol smithinu (8 zv.) a teraz už len hučia že už ziadnych ďalsích. Ale ako sa hovorí, "povedzte ľuďom to, čo chcú počuť." :D Však ? :D

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Októbra 2010, 20:43

rebt napísal:nasi dosli do izby a uvideli terarko... spytali sa co to je? ja ze pavuk. odvtedy mam pokoj v izbe cca tak 2 mesiace, nikto sa nepriblizil k izbe.

neskor sa zacali zaujimat, ze co to tam vlastne je, a teraz sa nestaram ja ale oni, ja len chodim kontrolovat zvleky :D teplotu, vlhkost zabezpezpecuje sestra, krmenie babka, :) u priatelky mam irminiu a geniculatu, ta je do nich zblaznena.

tak sa to nejak ujalo...
;)
mne "chov" niekedy kontroluje mamka :-) ..keď som na intráku a potrebujem niečo súrne vedieť :D o hady sa stará výlučne ona...a keď treba krmivo?? mamka, Tvoje gekončíky sú hladné :D

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 27. Októbra 2010, 20:52

mTx napísal:Ale ako sa hovorí, "povedzte ľuďom to, čo chcú počuť." :D Však ? :D
moja rec mama mi ich ale nasla tych co boli tajne ale boli to len dvaja

a filip ked som tiez v anglickuu mna krmi babina :D aj pavuky aj gekonciky aj hadika aj skorpika :D aj zo zakazom vymienat im vymenila scaberovi :D ked som nebol doma a este ho aj na ruke malaco som sa ja neodvazil este scabera zobrat :oops:
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Swiftt
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Októbra 2010, 00:39

Príspevok od užívateľa Swiftt » 4. Januára 2011, 17:32

Ja som proste povadal že bude pavuk. Odpoved si ok ? Vrátil som sa z čiech a kupil ho . Čo už .Mama povedala máš to u seba tak si to chovaj. Otec ktorý ho sem tam prekontroluje ked niesom doma proti tomu nemá nič. Momentálne je doma Adult samica G. Rosea , L.parahybana 2zv. N.Chromatus. 4zv. a B.Vagans 2zv.

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Gergej » 18. Marca 2011, 12:32

Umňa to prišlo postupne vekom. Začal som už na základnej škole, keď som choval naše pavúky, húsenice, mravce a podobnú háveď. Na strednej škole tým pádom už nebol problém doniesť si domov prvú parahybanu, smithinu alebo cambridgeia. Postupne som prešiel na afriku a momentálne mám doma jedného aziata a päť afričanov. Celé to len prešlo postupným privykaním a oboznamovaním. Občas som zavolal na kŕmenie, aby sa oboznámili s krásou týchto tvorov, občasné pozorovanie zvliekania a momentálne som v štádiu keď občas návšteva zaklope na izbu a pýta sa či sa môže pozrieť..... :D :D
Uvidím ako zareagujú na prvé rozmnožovanie a zo šiestich pavúkov sa zvýši počet na 500 :lol: :lol:
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Sturm » 18. Marca 2011, 12:56

myslim ze to s tou navstevoy poznamw vsetci :o

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 18. Marca 2011, 18:54

:D u nas by to s navstevami fungovalo taktiez, lenze tie sa obmedzuju len na dve velke samice v obyvacke :D do mojej izby nikto nechodi pretoze tam je podla mamy bordel ... podla mna je tam len malo miesta
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Sturm » 23. Marca 2011, 13:43

milan poznam tie malee pohansko blackmetalove izby :D

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 23. Marca 2011, 19:31

:D ja sa obmedzujem len na pavuky, kopu papierov a oblecenia - skoda ze neviem co je uz ciste a co este nieje :D
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Fany » 11. Apríla 2012, 16:54

ja som nemusel presviečať :D všetkým sa páčia :D dokonca aj babke a dedovi :D
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Paestro
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 4. Decembra 2011, 19:36
Bydlisko: Zlaté Moravce
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Paestro » 11. Apríla 2012, 17:34

To mas dobre :D :D

BliznaBliznovič
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 6. Marca 2012, 15:14
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa BliznaBliznovič » 17. Apríla 2012, 17:02

Moja mama je tiež proti pavúkom ale po nejakom prehováraní som si doniesol 1. Bola to A. geniculata 2.zvlek vo filmovke. Presviedčal som ju že zostane taký malý :D dnes je 5zvlek a už je to v pohode. Teraz jej iba poviem ,že si idem pre pavúka a to je všetko. Najlepšie na tom bolo, že môj brat mal panický strach z hoci akých pavúkov. No keď som do niesol doma tú geniculatu tak ju začal pozorovať. Pomaly sa prestal báť až som mu na Vianoce kúpil B. vagans a nechce ostať len pri tomto pavúkovi.

Užívateľov profilový obrázok
Rybka
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 16. Apríla 2012, 18:29
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Rybka » 17. Apríla 2012, 18:22

och aké presviedčanie :D Proste som si doniesla domov B. Boehmei 4zv. mesiac som ju mala na poličke okolo ktorej otec chodí každý deň a nič si nevšimol :D ešte stále o nej nevie, tak načo dráždiť supy :D

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 21. Februára 2013, 18:26

Tak u mna to išlo samo, moje prve dve A. geniculaty mali asi 1 alebo dva zvleky a mama vyšilovala :) neskor to už bola 9 zvlekova A. Geniculata a teraz ked znova začinam s chovom budu to tri 6-adult samice a jednoducho som to oznamil kedze platim tretinu najmu a chodu domacnosti. :D mam proste slovo ... :mrgreen:
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš


Napísať odpoveď