Cyriocosmus elegans

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 30. Januára 2011, 22:42

Nuz tak k tym cervom, tie vobec nemusia byt, kludne mozete nakrajat ci nastrihat cvrcka, alebo ak mate aj neake ine pavuky vo vyssom zvleku tak proste cvrckovi zobrat zdne nohy, tie dame krpcom a ostatok teda cvrcek este v pohode zije dame tomu vacsiemu pavukovi. Ja viem znie to drasticky ale tak z jedneho cvrcka nakrmite aj dvoch krpcov aj dalsieho pavuka. Ale ak by ste krpcov mali vela tak tam uz tie cervy su lepsie, teda lepsie sa strihaju. :wink: Dufam, ze si teraz o mne nebudete mysliet, ze som neaky fetsi co sa ukaja na strihani mucnakov :lol:

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 30. Januára 2011, 22:57

;) nie, nie, nič zlé si o tom nemyslím, aj keď mi bude moc ľúto trhať cvrčkom končatiny.. Asi im najskôr urvem hlavu, nech je istota.. Tie červy.. No ja viem, že to je asi hlúposť, no od detstva mám fóbiu.. Nemôžem na ne ani pozerať, nie ich ešte chytať a krájať. Keby bola taká možnosť namraziť ich nakrájaných do zásoby, tým by som asi kŕmiť zvládla.. Ak však nie je iná možnosť a pavúkom to tak chutí..hm..skúsim sa premôcť.. Bez panáka, aj dvoch.. to ale asi nepôjde ;).. Ešte jedna (od)vec.. Mail je taká súkromná vec, ale tu si môžme tykať, že.. ;)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 30. Januára 2011, 23:01

ono sa da nakupit do zasoby minicvrckov a dat ich zamrazit po rozmrazeni su plnohodnotna potrava ktoru pavuk bez problemov prijme aj mrvu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 30. Januára 2011, 23:04

Alebo este tu je moznost kedze mas fobiu z cervov, co tak octomilky su aj nelietve formy a mame odskusane, ze toto nie je problem ani pre tych krpcov. :wink:

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 30. Januára 2011, 23:05

Patrícia.. Aj mňa teší ;).. Super správa, že môžem potravu aj mraziť. S cvrčkami problém nemám.. Len s červami.. Nájdem dobrovoľníka, čo mi ich nakrája a ostatné už zvládnem..

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 30. Januára 2011, 23:09

octomilky? A toto všetko dostať kúpiť v bežných chovoproduktoch, alebo sa to zháňa nejako špeciálne?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 30. Januára 2011, 23:13

podla mna je zakladanie akehokolvek chovu krmneho hmyzu pre menej ako 10 pavukov uplne zbytocne
toboz ak sa jedna o malych elegansov
neviem kolko chces tich elegansov kupit ale ked si zozenies 200 minicvrckov das do krabicky (v ladnicke ti to vela mista nezaberie) kazde 2 tyzde par vyberies skrmis...

octomilky su tie musky co lietaju ked hnije ovocie :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 30. Januára 2011, 23:16

nuz v chovprodukte v ponuke som to nevidel, ale na inzercii sa to vyskytuje, a da sa to v pohode chovat a kedze su aj nelietave formy tak sa nemusis bat, ze ti to bude zdrhat z toho 5L skla. Ale urcite su tu na fore ludia co ich maju mozno sa niekto na to chyti a da blizsie info. O chove tych octomiliek. No, ale Zoombie ma pravdu zakladat chov pre dvoch krpcov je nevyhovujuce. V chovprodukte zozenies tych mikrocvrcok a tych namraz to je naj riesenie, urcite :wink:

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 30. Januára 2011, 23:52

skvelé! Ďakujem za odpovede.. Začnem asi s dvomi, tromi pavúčikmi a potom sa uvidí.. Nemám veľké oči, už mi bolo vysvetlené, aj som sa dočítala, že sa 'radi' topia, tak nerátam s tým, že hneď budem mať doma veľkochov.. Ale budem rada, ak sa bude dariť, hlavne kvôli tomu nášmu malému spidermanovi ;).. Páčia sa mi aj tie obrovské chlpaté pavúky, najskôr som chcela Aviculariu versicolor, či Gram. rosea, no neboli mi odporúčané k 3 r. dieťatku kvôli ich veľkosti a obranným chĺpkom. Keďže som totálny začiatočník dala som na rady a Cyriocosmus elegans ma dostal.. Hlavne tým oranžovým srdiečkom na zadku.. Teda abdoméne ;)

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 31. Januára 2011, 09:26

tak nech sa ti dari a ked ta chytnu Cyriocosmusi tak je ich dost siroka skala a kazdy je pekny :wink:, a nemaluj certa na stenu mne zo stovky sa v prvom zvleku utopili 2 kusy a pokial kupujes v BB tak to bude asi od Duskiho a tie uz su 2-3 zvlek tam uz to riziko nie je az tak velke.

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa the_zako » 31. Januára 2011, 13:37

viewtopic.php?f=2&t=1528&p=31744&hilit=hydei#p31744

Kód: Vybrať všetko

[url]http://www.rainforest.estranky.cz/clanky/octomilky_drosophila.html[/url]
Jediny problem som mal s tym ze ked som otvoril nadobu, vybral 3 octomilky, dalsich 5 som mal v izbe :-D .Treba si najst sposob ako ich "davkovat". Inak je to asi najlepsie krmivo pre male pavuky. Momentalne ale pouzivam na krmenie krpatych eleganov mini mucne cervy.

Inak kludne si mozes zaobstarat aj krpce napriklad G.rosea, pripadne nejake Brachypelmy. Oni pokial maju pavuky klud, tak neutocia ani nevykopavaju.



edit by adi

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 31. Januára 2011, 15:21

Pat napísal:fakt... je to Dušan... len neviem, či to tento piatok stihneme... veď, keď nie, tak nabudúce... ale už sa teším... idem im zháňať "domčeky"...
domceky? oni ti vydrzia rok v tom v com ich dostanes vo filmovke nic im zhanat nemusis

ak im aj poskytnes predimenzovanu flasku od medu (tu najmensiu) ci nejaku salatovku a poskytnes im aspon 1cm substratu urobia si noru cize opat si ich moc neuzijes
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa otikdb » 31. Januára 2011, 16:02

the_zako napísal:viewtopic.php?f=2&t=1528&p=31744&hilit=hydei#p31744

http://www.rainforest.estranky.cz/clank ... phila.html

Jediny problem som mal s tym ze ked som otvoril nadobu, vybral 3 octomilky, dalsich 5 som mal v izbe :-D .Treba si najst sposob ako ich "davkovat". Inak je to asi najlepsie krmivo pre male pavuky. Momentalne ale pouzivam na krmenie krpatych eleganov mini mucne cervy.

Inak kludne si mozes zaobstarat aj krpce napriklad G.rosea, pripadne nejake Brachypelmy. Oni pokial maju pavuky klud, tak neutocia ani nevykopavaju.
Keď si kúpi malú roseu a kým jej dospeje, tak troj ročné dieťa bude už na strednej škole :D . Niekedy mi pripadá, že ani nerastú :cry:
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 31. Januára 2011, 19:02

G. roseu si kúpim na dôchodku ;)... domčeky = filmovky... tie som myslela... zohnala som si niečo veľmi podobné, bez obáv - aj veľkostne... len je to priesvitné... to hádam môže byť, nie??? načo mi je potom pavúk, keď ho ani neuvidím??? to si môžem rovno nechať prázdnu filmovku a tváriť sa, že tam niečo žije... budem mať 2 krpcov... a rada by som ich aj občas vidieť...

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 31. Januára 2011, 19:11

hej Pat chcem sa spytat co si kupila a za kolko ako nahradu za filmovku? Dost ma to zaujima kedze filmoviek je stale menej a menej. :?

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa the_zako » 31. Januára 2011, 19:17

Pravda, ani tie elegansi moc nedorastu :-) . Ja ich mam od L2 na vatovom tampone takze mam o nich prehlad. Teraz (po 8mich mesiacoch) mam najvacieho v 6 tom zvleku, je furt vo filmovke a vypada to tak ze este dlho bude. Treba si uvedomit ze je to fakt mikro pavuk. Nieje nevhodny pre zaciatocnika, ale odporucil by som k nemu prikupit nieco co bude trocha vacsie. Kludne nejaku brachypelmu, grammostolu, lasiodoru, nhandu, holothele, chromatopelma...bla, bla.
3 rocne dieta by kazdopadne nemalo mat pristup k pavukom. Nie koli tomu ze by ho mohol pavuk ohrozit (taka 3zv brachypelma neublizi) ale skor naopak. A kym bude spiderman prvak, budu aj pavuky vacsie, aj on bude vediet ze to s nimi nieje sranda.

Takze bez obav do toho :-)

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 31. Januára 2011, 19:36

prusa... práve, že som nekupovala - našla som ešte pár odberoviek, ktoré sme kedysi používali...
takže vravíte, že nemám kupovať ten lignocel, ale postačia im moje odličovacie tampóny??? jeden na dno, či ako? do toho sa ale asi nezahrabú...

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 31. Januára 2011, 19:40

no ja ich mam na lignoceli od prveho zvleku a pomali ako rastu si robia peknu noru, neviem ale myslim, ze Zako vravel o L2 to su larvy 2, to jest pred prvym zvlekom.

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 31. Januára 2011, 19:57

prusa napísal:no ja ich mam na lignoceli od prveho zvleku a pomali ako rastu si robia peknu noru, neviem ale myslim, ze Zako vravel o L2 to su larvy 2, to jest pred prvym zvlekom.
:oops: ...no... mám sa ešte čo učiť... ten lignocel zoženiem v pohode, alebo mám vydrankať kúsok od niekoho, kým sa mi podarí nejaký kúpiť???... hííí... vidím octomilku!!!

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 31. Januára 2011, 20:03

no lignocel pre dve filmovky nekupis :lol: to ak ti moze dat Duski tak popytaj od neho to sa predava v kockach ako tehla a po pridani vody do toho sa to zacne rozpadavat a spravis z toho lignocelu do jedneho vedra :lol: . Naozaj take male mnozstvo popytaj od Duskiho.

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Pat » 31. Januára 2011, 20:07

noooo, len sa nepopukaj... :wink: ja viem, že toho je hodne, aspoň toľko mi už došlo, že sa to nepredáva po kúskoch... ale však je to suché (kým to nenamočím, samozrejme), takže mám pre 2 cyriocosmusov na 10 rokov... ak dožijú :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 31. Januára 2011, 23:30

lignocel je len jedna z variant da sa pouzit raselina alebo nehnojena, nestriekana jemnozrnna zemina nieco do coho si pavuk spravi noru
a za druhe nieco co udrzi aspon trochu tu spravnu vlhkost

kludne sa moze pouzit aj ten substrat na ktorom zili vo filmovkach do teraz

tiez treba ratat aj s moznostou ze oba budu samce cize za rok (a mozno aj vyrazne menej) dospeju a skoncia svoju pozemsku put.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa prusa » 1. Februára 2011, 09:36

No Zoombie nemaluj certa na stenu, ale ano aj to sa stava. A s tou zeminou a raselinou je pravda, len davat pozor na hnojiva co by mohli pavuka zabit.

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa the_zako » 1. Februára 2011, 15:18

No k tym vatovym tamponom...ja mam rad prehlad v pavukoch tak preto ich mam na vate(nezahrabu sa, hned vidim zvlecky atd). V lignoceli (alebo hocicom inom) sa zahrabu a moc toho neuvidis...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cyriocosmus elegans

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Februára 2011, 00:30

the_zako napísal:AAA...aky je stary ten tvoj elegan? zvleky alebo roky myslim...
Na obrazku AAA je Cyriocosmus venezuelensis.




Cyriocosmus elegans
Obrázok


Napísať odpoveď