Cudna poloha

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:
Cudna poloha

Príspevok od užívateľa pby » 7. Marca 2011, 13:45

zdravim-nezviknem sa pytat take otazky ale pred chvilov ma pavuk "vyplasil" s velmi dovnou polohou.. 10 minut do zadu som ho este videl ako sa pohybuje po terariu a potom ako zastavil na obviklom mieste - stiahol sa, polozil sa na lignocel (ako ked je v stave "oddychu") a po nejakom case pozeram a pozeram a pavuk tak ako keby vyvrateny na boku (tak uvolnene to vyzeralo) niektore nohy mal stiahnute pod hrudou, ale ta poloha bola divna totalne neprirodzene skoro vyvrateny na boku - som si myslel ze je ponom ale ked som sa ho jmen dotkol (rareagoval az na 2x -co moje obavy este viacej prehlbilo) sa pohol a dvihol nohu a teraz vyzera uz normalne. Oco mohlo ist ? Tie skrcene nohy pod telo vraj mozu byt aj z dehydratacie, ale to vylucujem lebo pavuka vidim casto pri miske s vodou a vlhkost ma 70% co je na B emilia az az.

Užívateľov profilový obrázok
Istar
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26. Februára 2010, 15:58
Bydlisko: Ostrava
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa Istar » 7. Marca 2011, 17:00

Zdar.
Mně podobné kreace čas od času provádí vícero chovanců. Já bych řekl, že se možná jedná o nějaké pavoučí protahování,
nebo tak něco. :)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa pby » 7. Marca 2011, 19:25

aj mne to tak prislo ako keby sa natahoval napr po zvelku som nieco podobne videl, len to jeho vyvalenie na bok ako keby mal uplne bezvladne nohy - ma vyplasilo..
:) uz vizera v pohode - tak ako pises hadam len pavudia joga :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa Aero » 8. Marca 2011, 13:31

Niečo podobné som zažil u svojej lasiodory po zvleku. Často krát akoby padala do strán, no na prípadné šťuchnutie reagovala. Všimni si však ako reaguje... moja reagovala akoby s vypätím všetkých síl a keď sa dvihla do obranného postoja vedel som že je zle ... tak som hneď prelieval lignocel a ona pila, pila a pila :-P Zvlek ju dosť vyčerpal zrejme ... skontroluj teda aj svoju pripadne ju nažeň k vode, moju keď som potom popohnal k miske a zistila že je tam voda začala ma ignorovať a piť ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa kurec » 28. Marca 2011, 11:27

Mno, mě pavouci dělají i jiné věci u Haplopelm a Hysterocratesů jsem viděl i to že se přední půlkou zahrabou a zadní nohy si protahujou podobně jak je tady.
Jenom bych měl jednu připomínku, prosímtě pavouky, když se takhle chovaj, tak do nich hned nepíchej, nech jich chvilku. Stejně i kdyby to bylo něco vážnějšího, tak s tím v 90% případů nic neuděláš.

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa Aero » 30. Marca 2011, 01:58

kurec ak bol ten dotaz adresovaný mne, nepichal som do pavúka ale do hliny okolo neho, lasiodora je dosť prudká na to aby jej to vadilo, proste som chcel vidieť reakciu. Samozrejme som to nerobil hneď po zvleku ale cca 2 dni po keď sa mi to prestalo pozdávať ... a ako vidíš/čítaš pomohlo mi to dostať pavúka k vode ... mal 5 cm od seba misku no musel som prelievať lignocel a poháňať pavúka aby sa šiel napiť ... niekedy sú fakt "blbé" a bez zásahu umrie na dehydratáciu a vyčerpanosť pri pohľade na misku s vodou ležiacou pred ním :-D
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa adi » 30. Marca 2011, 09:16

Aero napísal:kurec ak bol ten dotaz adresovaný mne, nepichal som do pavúka ale do hliny okolo neho, lasiodora je dosť prudká na to aby jej to vadilo, proste som chcel vidieť reakciu. Samozrejme som to nerobil hneď po zvleku ale cca 2 dni po keď sa mi to prestalo pozdávať ... a ako vidíš/čítaš pomohlo mi to dostať pavúka k vode ... mal 5 cm od seba misku no musel som prelievať lignocel a poháňať pavúka aby sa šiel napiť ... niekedy sú fakt "blbé" a bez zásahu umrie na dehydratáciu a vyčerpanosť pri pohľade na misku s vodou ležiacou pred ním :-D

a mozno by tam odkracal keby on chcel ....

a mozno staci pavukovi dobre dat napit pred zvlekom a nevyberat mu zvlecku hned aby sa napil exuvialnej tekutiny ...

a mozno ...
a mozno ... a mozno . :)

Vela zdaru pri dalsom pozorovani :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa Aero » 31. Marca 2011, 13:18

Mišo, v tom stave čo bol by sa tam leda odplazil, nie odkráčal ... a pred zvlekom mala kopu vody k dispozícií, suchom netrpí... zvlečka ležala pri pavúkovi minimalne 24 hodín, presne kvôli spomenutému dôvodu ;)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa adi » 31. Marca 2011, 15:25

tak mas problem inde. :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: cudna poloha

Príspevok od užívateľa Aero » 31. Marca 2011, 16:40

Tak verím že to bolo fakt vyčerpanie zo zvleku, pretože s predchádzajúcim napr nebol problém ... Berme to tak, že pavúk žije, bez akejkoľvek ujmy, zrať mu chutí, nespráva sa divne, ani nič iné ... Uvidíme pri ďalšom zvleku čo bude, osobne si však myslím že nič čo by mohlo mať prepojenie s týmto zvlekom ... uvidíme :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."


Napísať odpoveď