Vlhcenie, rosenie, tvrda voda

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
risiblazo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 3. Mája 2010, 13:32
Vlhcenie, rosenie, tvrda voda

Príspevok od užívateľa risiblazo » 12. Mája 2011, 13:45

Konečne som si zadovažil noveho pavuka, smitiho, 6 zv. Tentokrát aj s normálnym terárkom, tak hadam nezdrhne :D
Kedže som nevedel kedy naposledy obedoval, tak som mu dal dvoch maličkých cvrčkov. Samozrejme nechcel, jeden stihol zdochnúť a druhého som po asi 3 dnoch vyhodil. Pavúk bol síce asi 5 krat väčší a aj tak sa ho bál, utekal pred ným. Tuna som sa dočítal že ak má na brušku čierny "flak" asi sa bude zvliekat a preto nepríma potravu. Tak sa necham prekvapiť, však predsa len to vydrží dlho bez žradla :)
Ale, chcem sa opýtať, že ako často mu tam mam rosiť? Ma tam aj napajačku. Včera som mu tam "zarosil" pri napajačke, trocha aj steny terarka. Dnes na stenach už nič nie je a kedže nemam vlhkomer, tak aký interval by tam asi mal byt ?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: vlhčenie

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Mája 2011, 16:26

smithi+velke tera+napajacka=ziadne rosenie
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

risiblazo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 3. Mája 2010, 13:32
Re: vlhčenie

Príspevok od užívateľa risiblazo » 12. Mája 2011, 17:55

som tu niekde cital ze pokial to je este maly jedinec tak treba. A sa mi zda ze ako som tam trocha s rozprasovaco rozprasil tak sa zacal viacej pohybovat. A uz ani po stenach nelozi. Tak preto sa pytam.

Gram
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15. Novembra 2011, 17:20
Re: vlhčenie

Príspevok od užívateľa Gram » 22. Novembra 2011, 18:47

Ked ma napajacku urcite mu netreba rosit staci ak bude mat trochu substratu mokry to vytvory nejaku vlhkost :D

Tomko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28. Februára 2015, 20:49
Rosenie terária

Príspevok od užívateľa Tomko » 30. Októbra 2015, 11:26

Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať skúsených chovateľov, ako eliminovať po rosení usadeniny (vodný kameň) na sklách v teráriu.
Akú vodu môžem používať?
Je vhodná destilovaná?
Vopred ďakujem za každú radu.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vlhcenie, rosenie, tvrda voda

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Novembra 2015, 09:16

Destilovanu vodu by som urcite nepouzival. V pripade ak ti vadi biely povlak z tvrdej vody na substrate, mozes si kupovat nejaku balenu z obchodu alebo zaobstarat si filtracnu konvicu, ktora znizuje tvrdost vody.

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vlhcenie, rosenie, tvrda voda

Príspevok od užívateľa Skippy » 3. Novembra 2015, 19:50

V tomto smere ma vždy zaujímala jedna vec. Vieme že značná časť chovaných druhov (väčšina) sa vyskytuje na územiach, kde sú podmienky také, že s alkalickou vodou sa v podstate nestretávajú. Už len si vezmime, že dažďová voda nad pH 6 nestúpa a tvrdosť takmer žiadna. Oplachom po kôre či podobných povrchoch na kyslosti takmer vždy naberá a pôdy sú v tropických oblastiach taktiež s nedostatkom Ca , sú premývané , zväčša vytvorené na kremeni resp kremenci keďže živec sa rozkladá v takej klíme veľmi rýchlo.
A teraz toho pavúka vezmeme a budeme ho napájať celý život tvrdou vodou z vodovodu. Nie je známe, či takéto niečo má vplyv na orgány? Laická predstava že sa proste "zanesie" ? :)

Tomko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28. Februára 2015, 20:49
Re: Vlhcenie, rosenie, tvrda voda

Príspevok od užívateľa Tomko » 3. Novembra 2015, 21:48

Sceptic napísal:ak ti vadi biely povlak z tvrdej vody na substrate...
Nevedí mi povlak na substráte, ale na skle....

Filtračná kanvica by to z časti mohla riešiť, ale podľa názorov vodný kameň len znižuje, povlak stále ostáva.
Dík za tvoj čas a rady.

:arrow: Skippy - Pri predpoklade, že sa "nezanášajú" :D by sa teoreticky mohla použiť aj demineralizovaná voda a Ca a Mg z vody by im teda predpokladám chýbať nemal.
Ale na druhú stranu sa takáto voda neodporúča piť (ľuďom), nakoľko môže tieto látky na seba naväzovať a následne ich z tela vyplavovať.
Popravde sa ale názory na pitie takto upravovanej vody líšia.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vlhcenie, rosenie, tvrda voda

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Novembra 2015, 14:54

Skippy napísal:V tomto smere ma vždy zaujímala jedna vec. Vieme že značná časť chovaných druhov (väčšina) sa vyskytuje na územiach, kde sú podmienky také, že s alkalickou vodou sa v podstate nestretávajú. Už len si vezmime, že dažďová voda nad pH 6 nestúpa a tvrdosť takmer žiadna. Oplachom po kôre či podobných povrchoch na kyslosti takmer vždy naberá a pôdy sú v tropických oblastiach taktiež s nedostatkom Ca , sú premývané , zväčša vytvorené na kremeni resp kremenci keďže živec sa rozkladá v takej klíme veľmi rýchlo.
A teraz toho pavúka vezmeme a budeme ho napájať celý život tvrdou vodou z vodovodu. Nie je známe, či takéto niečo má vplyv na orgány? Laická predstava že sa proste "zanesie" ? :)
na temu kalcifikacie a prekalcifikacie clankonozcov kmenu arthopoda som si svojho casu robil maly sukromny vyskum. jednalo sa skor o cielene zvysovanie podielu vapnika v telach "krmneho hmyzu" cez predkladane krmivo ale mnoho veci by sa dalo pouzit i na nase vtackare a tvrdu vodu
v skratke ide o to ze vapnik nad ramec normalu v telach hmyzu dlho nevydrzi a telo jeho prebytky vylucuje cez vykaly...
na otazku ci sa v tomto obdobi v ich telach deju nejake specificke zmeny alebo ci tato "Hi Ca diet" ma vplyv na celkovu fyziologiu organizmu samozrejme neviem ... no rozdielna produkcia ci rast svabov (co je vlastne to o co pri zivom krmive ide) oproti normalnemu krmeniu nieje.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď