parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 17. Júna 2011, 10:43

caute, som pomerne zaciatocnik v chovani pavukov. uz som pri tom cca 2 roky a mam geniculatu, irminiu a dospelu parahybanu. ta mi robi problemy. dospelu som ju uz kupil (predchadzajuci majitel mal na vyber kto pojde z domu, pavuk, alebo on s pavukom :lol: )

problem nastal po cca mesiaci. aj mys mi na zaciatku zozrala. je v tom istom terarku, no staru ziarovku som vymenil za kabel a dal normalnu raselinu (ze by tam problem?)

nevie natiahnut nohy :( chodi tak, ze mrvi vsetkymi nohami a ma ich stale pri tele. kolkokrat aj spadne zo stola (ked bola vonku) alebo z kory v terarku. nelozi po stenach, zrat som jej nedaval. tak sa sucha, ze ma brusko cele biele. neviem co s nou. teplotu a vlhkost ma dobru. neviem, co spravi, ked jej dam zrat. bojim sa, ze by som ju len viac vystresoval. Viete pomoct?

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Júna 2011, 11:55

Chodi nejako takto:





....

Kedy si zacal pozorovat to jej "cudne" spravanie? Po nejakom pade zo "stola", po podani potravy? Nemas nahodou nejake stareho adult samca?

kolkokrat aj spadne zo stola (ked bola vonku)
:roll:

Pavuky nie su psy, nie su na hranie a nemusis ich vencit po stole. Ak nemas doma nejako extra zimu pod 20 stupnov ziarovku ani kabel mat nemusis.

Hod fotografiu pripadne video. Dost to pomoze.

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 17. Júna 2011, 12:05

ano. presne ako v tom prvom videu!!

no ja som ju kupil. mala to dost spinave, takze som jej to vycistil, dal som jej raselinu. potom po nejakom tyzdni som jej dal celu mys. chytila do 2 minut pekne spapala. vsetko bolo ok. aj potom bolo vsetko ok. no cca pred mesiacom (uz par tyzdnov po tej mysi) zacala robit taketo kusky. aj som ju vybral, ci nema nejake plesne, alebo parazity - nema. potom ze ci to nie je zemou, tak som ju pustil z terarka. chvilu tak behala aj v obyvacke po stoliku a normalne ked dosla na kraj, tak sa z neho ****** dole. cize ani nejaky pud sebazachovy nefunguje.. vies co to je? da sa to "liecit" je to stresom? okolim? nespravnym terarkom?

nebral som ju "vencit" len som sa chcel lepsie pokukat, ci nie je nejako zranena, nema nejake viditelne anomalie, parazity, plesne a podobne veci. viackrat spadne aj z kory, co ma v terarku taku vyvysenu. zo stola len raz, ked som kukal, co jej je..

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Júna 2011, 13:50

Zial vyzera to na dyskinetický syndróm. Zvacsa to pavuk nerozchodi az na pripady:

Niektoré látky spôsobujú vtáčkarov neurologické vzruchy. Nemas v izbe ziadne pripravky proti hmyzu (napr: tie do zastrcky) alebo nieco podobne? Nemas v izbe silne nafajcene? Nehladkal si predtym psa a nasledne nieco robil v terariu? Tu raselinu si predtym nejako tepelne upravoval? Pozri cast intoxikacia na dole uvedenom linku.

-Dehydratácia – pravdepodobné len u čerstvo importovaných jedincov, skus jej dat do teraria napajacku s vodou a pravidelne vymienaj (nemaslim si, ze to je tvoj pripad)

Viacej sa dozvies tu cast: Dyskinetický syndróm a Intoxikácia
viewtopic.php?p=22119#p22119

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 17. Júna 2011, 14:33

dik za info. stacilo vidiet ten nazov na videjku v youtube a uz som googlil o 106. cize bud parazity v raseline, ci kore v terarku, alebo bola ta mys infikovana. ma to uz cez mesiac, cize to s najvacsou pravdepodobnostou nerozchodi. napriek tomu spravim vsetko, co sa bude dat, aby som tomu zabranil :(

dam mu tam prevarenu raselinu, koru prec, misku prevarim, kamen tiez. sklo utrem niecim, co dezinfikuje - najlepsie na baze alkoholu, ten jednoducho vyprcha a do misky s vodou mu asi namrvim B-komplex. skusim zdvihnut teplotu. je to uz celkom dospely jedinec, takze zvlek tak skoro necakam. predpokladam, ze uz bude cez 15 zvlek, tak 18-20 (sudim podla velkosti geniculaty v 11.zv co mam) :cry:

dakujem este raz za info

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa sharky » 17. Júna 2011, 15:17

neviem ci uz sceptic pisal ale mohlo to vzniknut aj ked si s OFF , alebo s nejakim repelentom striekal v izbe s pavukmi . skoda :( no
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 17. Júna 2011, 15:27

nijaky OFF ani podobny bordel nepouzivam. byvam v senci pri jazerach. to by isla polka vyplaty len na takyto sajrajt. vsetko vacsie co vleti do nutra hadzeme do terarka geniculate a irminii, mam potravu zadarmo 8)
tie pavuky zeru takmer kazdy vecer bud velkych komarov, alebo tych "ucholakov" ci jako sa tomu nadava.

podla mna to bude bud z tej zeme, co ma ako podstielku, aj ked s tou tyzdne problem nemal, alebo v tej ***** mysi, co som jej dal. lebo to zacalo potom. skoda toho pavucika. krasna je. az ma pri srdci picha, ked vidim ako trpi :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Júna 2011, 15:38

ChesterTT napísal:nijaky OFF ani podobny bordel nepouzivam. byvam v senci pri jazerach. to by isla polka vyplaty len na takyto sajrajt. vsetko vacsie co vleti do nutra hadzeme do terarka geniculate a irminii, mam potravu zadarmo 8)
tie pavuky zeru takmer kazdy vecer bud velkych komarov, alebo tych "ucholakov" ci jako sa tomu nadava.

Praveze problem moze aj zo smykaneho hmyzu. V tvojom pripade sa jedna o chyteny hmyz u teba doma. Ten hmyz sa mohol vyskytovat pri postrekoch, moze byt infikovany nematodami atd..

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 17. Júna 2011, 16:01

a ****.. na to som nemyslel :?
a cim by si to zivil ty? v jedinom chovprodukte na okoli som kupil jednu jedinu ****** mys, co bola jedina potrava pre tu parahybanu a dostane mi DKS. tam uz nebudem kupovat NIC!
vonku odchytene tiez nie je to naj, no a doma cvrckov chovat nebudem. to uz mi priatelka nedovoli a to ani nechcem.
kupa potravy a kukat doma, ci par dni prezije v izolacii?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Júna 2011, 17:54

Su alternativy:

http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... fo/potrava

- mucne cervy
- zophobasy
- mäso, holica

Kupis deci Zophobas morio, mucnych cervov vydrzia ti mesiace bez specialnej starostlivosti. Tato potrava sa da online objednat cez internet. Pavuky, ktore su ochotny prijat maso, holica mas na 2 mesiace pokoj s krmenim. Ak je to mozne kupujem bio kuracie prsia, maso (vyrobca deklaruje, ze ide o zvierata z ekologickeho chovu).

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 17. Júna 2011, 18:02

mucne cervy su tiez v poho. holica, no v maternici je sterilne prostredie, pokial je matka zdrava to viem. ale ci tie holicata nepridu potom do styku s nejakym sajrajtom, to uz mi nikto nepovie :?

a co zere taky mucny cerv? nemoze byt tak isto nakazeny ako cvrcek?

sorry, ze som taky pesimista, ale ked mi teraz pokape aj irminia s geniculatou, tak ****** na pavuky a uz sa venujem len motorkam :evil:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Júna 2011, 18:10

ChesterTT napísal:mucne cervy su tiez v poho. holica, no v maternici je sterilne prostredie, pokial je matka zdrava to viem. ale ci tie holicata nepridu potom do styku s nejakym sajrajtom, to uz mi nikto nepovie :?
Ak je samica osetrovana pripravkami proti parazitom atd., mlade tieto latky nasaju cez mlieko.
ChesterTT napísal:a co zere taky mucny cerv? nemoze byt tak isto nakazeny ako cvrcek?
Nemal by byt ziadne problem. Ked mas uz dospele alebo vacsie jedince odporucam skorej Zophobasy.


Su to veci, ktore sa daju aspon minimalizovat. Zial aj toto patri k chovatelstvu, nevesej hlavu :) .

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Júna 2011, 22:44

uz sa to tu riesilo kup liter zophobasov strc ich do salatovky (najlepsie nepriehladnej) zamraz, pred krmenim rozmraz a mas pokoj :wink: pavuky vezmu aj mrtve
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa sharky » 18. Júna 2011, 10:39

aebo aj surove maso .
a tusim som cital od kovarika ze blanokrodlovce su nebezpecne pre pavuky . neviem ci som dobre napisal ale nepamatam si to uz presne
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa paint » 19. Júna 2011, 10:21

Pokiaľ má diskinetický syndróm, čo zistíš porovnaním videí na nete-podľa pohybu, tak už nemá šancu, prestane prijímať potravu a vydrží pol roka, možno rok- záleží od veľkosti abdomenu.Mne vydržala adult samica B.smithi s DKS rok-nekŕmil som ju hmyzom z prírody( nikdy som nepoužil insekticíd -prostriedok na ničenie komárov) takže pochybujem, že by DSK spôsobovali nejaké parazity ( v našej zemepisnej šírke, aby existovali parazity, ktoré by mohli napadnúť tropického vtáčkara-dosť nelogické :D ). Prenosné vzduchom ( pokiaĺ by sa jednalo o nejaké infekčné ochorenie) by to nemalo byť, keďže ja som mal smithi v tesne blízkosti s ostatnými teráriami. Mäsom by som rozhodne nekŕmil, pretože k nám dovážané kuracie mäso napr. z Brazílie ( stačí podplatiť veterinára pri dovoze mäsa a laboratórne testy upraví tak, aby sa mäso dostalo na trh) obsahuje určite viac škodlivých látok ako hmyz chytení vedľa cesty. Možno by bolo lepšie keby si tú parahybanu zmrazil, aj keď chápem,že chceš mať ešte nejakú nádej. Pokiaľ máš teplotu v miestnosti kde chováš pavúkov viac ako 18 C, tak neprikumuj, neprisvecuj - je to zbytočné.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Júna 2011, 11:18

paint napísal:takže pochybujem, že by DSK spôsobovali nejaké parazity ( v našej zemepisnej šírke, aby existovali parazity, ktoré by mohli napadnúť tropického vtáčkara-dosť nelogické :D ).
by si sa cudoval
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Júna 2011, 22:07

paint napísal:Pokiaľ má diskinetický syndróm, čo zistíš porovnaním videí na nete-podľa pohybu, tak už nemá šancu
Nevieme uplne presne pomenovat problem - dyskineticky syndrom (abnormalne mimovolne pohyby). Tento nazov je cisto chovatelskym zargonom. Urcitu cast tychto problemov vieme identifikovat (intoxikacia, nematody atd.). Potom si vsak mozem dovolit vyslovit nazor, ze pavuk to neprezije. Ono je mozne, ze jeho problemy maju aj inu doposial nepoznanu pricinu...

paint napísal:takže pochybujem, že by DSK spôsobovali nejaké parazity ( v našej zemepisnej šírke, aby existovali parazity, ktoré by mohli napadnúť tropického vtáčkara-dosť nelogické :D ).
Na sukromnom vyskume pre, ktory som sprostredkoval material (napr: Poecilotheria sp., Theraphosinae sp.) bolo zistene, ze aj nase parazity (endo aj ekto) su schopne sa etablovat na celad Theraphosidea. Rozbor sa robil v Brne. Vsak aj cudzokrajny hmyz moze z lesnej hrabanky dostat nematody (endoparazit). To iste plati pre vtackare. Cize z tvojej strany sa jedna o dezinformaciu.
paint napísal: Mäsom by som rozhodne nekŕmil, pretože k nám dovážané kuracie mäso napr. z Brazílie ( stačí podplatiť veterinára pri dovoze mäsa a laboratórne testy upraví tak, aby sa mäso dostalo na trh) obsahuje určite viac škodlivých látok ako hmyz chytení vedľa cesty.
Bio kuracie maso z nejakej farmy z okolia zistis si, kde dodavaju tovar, nevidim v tom problem.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa adi » 24. Júna 2011, 22:21

poprosil by som fotky pavuka. Celkovy pohlad na telo a potom ventra, zaujima ma hlavne okolie chelicer, dychacich vakov a potom koniec abdomenu pri snovacich bradavkach ...


dakujem
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 28. Júna 2011, 09:37

https://picasaweb.google.com/1142646872 ... 39nEq_r_BQ#

moze byt? je to mobilom, lepsi fotak nemam k dispozicii. :?

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 12. Júla 2011, 14:22

no co? fotky som poslal, smrdkal som sa pol hodinu s prihlasenim na picassu a nist? :?

taka otazka. mozem tie pavuky krmit dalsimi pavukmi? ked uvidim vonku kriziaka, co nema DKS, tak ho mozem chytit a podhodit tarantuli? :P

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa simon » 12. Júla 2011, 14:32

Križiaka isto nie, je chránený :idea: A nemusel si sa registrovat tam, mohol si tie fotky nahrat niekam inam... Inak vyzera to tak, že ten pavuk to asi nerozchodi teda, je mi to luto. Ale ked ich krmiš haveďou z vonku, niet sa čo čudovať...

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 12. Júla 2011, 14:38

simon napísal:Križiaka isto nie, je chránený :idea: A nemusel si sa registrovat tam, mohol si tie fotky nahrat niekam inam... Inak vyzera to tak, že ten pavuk to asi nerozchodi teda, je mi to luto. Ale ked ich krmiš haveďou z vonku, niet sa čo čudovať...

simon - tento pavuk dostal jednu jedinu vec na zozratie. mys z nejakeho obchodu pre teraristov v senci. tam to hasne. geniculata mi od jari zere "haved z vonku" a nist jej neni. takze asi tolko k tejto teme.

no a ked nie kriziak (lebo je chraneny) tak mozem nejakeho ineho pavuka co mi na okne robi sietku?

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa simon » 12. Júla 2011, 14:48

ChesterTT napísal:
simon napísal:Križiaka isto nie, je chránený :idea: A nemusel si sa registrovat tam, mohol si tie fotky nahrat niekam inam... Inak vyzera to tak, že ten pavuk to asi nerozchodi teda, je mi to luto. Ale ked ich krmiš haveďou z vonku, niet sa čo čudovať...

simon - tento pavuk dostal jednu jedinu vec na zozratie. mys z nejakeho obchodu pre teraristov v senci. tam to hasne. geniculata mi od jari zere "haved z vonku" a nist jej neni. takze asi tolko k tejto teme.

no a ked nie kriziak (lebo je chraneny) tak mozem nejakeho ineho pavuka co mi na okne robi sietku?
OK tak potom bolo asi niečo s tou myšou, ale nemusi to byť pravda... To, že geniculatu krmiš "havedou z vonku" a nič jej nie je, to maš asi štastie. Možno ju možeš krmiť roky takto a nič sa jej nestane, alebo sa ti može zajtra začať mrviť ako ta parahybana. Ja som asi 2x hodil svojmu pavukovi muchu, ale keď som zistil, že može chytiť takuto chrontu, tak som s tým prestal (to bolo keď som choval pavuky asi mesiac)...Takže ak jej hodiš hociakého pavuka či chrobaka čo robi na okne sieťku, može sa nakaziť. Ale nemusí...to je už na teba či to chceš riskovať

ChesterTT
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2011, 10:28
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa ChesterTT » 12. Júla 2011, 15:18

simon napísal: OK tak potom bolo asi niečo s tou myšou, ale nemusi to byť pravda... To, že geniculatu krmiš "havedou z vonku" a nič jej nie je, to maš asi štastie. Možno ju možeš krmiť roky takto a nič sa jej nestane, alebo sa ti može zajtra začať mrviť ako ta parahybana. Ja som asi 2x hodil svojmu pavukovi muchu, ale keď som zistil, že može chytiť takuto chrontu, tak som s tým prestal (to bolo keď som choval pavuky asi mesiac)...Takže ak jej hodiš hociakého pavuka či chrobaka čo robi na okne sieťku, može sa nakaziť. Ale nemusí...to je už na teba či to chceš riskovať
no a tak isto riskujem aj, ked kupujem z toho shopu. ked tam ma nieco mys, tak tam moze mat nieco aj cvrcek a podobna haved. naj by bolo zbierat hmyz niekde v hore, kde to nema moznost prist do styku s chemikaliami. ale dakujem za rady.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: parahybana cudne chodi, zakopava, mrvi nohami

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Júla 2011, 15:40

ChesterTT napísal:no co? fotky som poslal, smrdkal som sa pol hodinu s prihlasenim na picassu a nist? :?
OT: Adi ta slusne ta poprosil o foto., odpoved je dobrovolna nie automaticka. Mozes ho kontaktovat cez sukromne spravy-SS.

Podla tych foto. by si nemal mat nematody, myslim si, ze uz po takom dlhom case by sa ti zacal tvorit hubovity-plesnovity povlak na chelicerach.

Foto - viewtopic.php?p=14301#p14301
ChesterTT napísal: taka otazka. mozem tie pavuky krmit dalsimi pavukmi? ked uvidim vonku kriziaka, co nema DKS, tak ho mozem chytit a podhodit tarantuli? :P
Celu temu mentorujeme a davame ti alternativne metody ako krmit pavuky a ty opat riesis ako potravu ine pavuky (dokonca chranene) a hmyz z tvojho okolia. Zviera, ktore nevykazuje DKS moze byt prenasacom toho co DKS sposobuje. Vela veci ohladne DKS sa pohybuje len v rovine prevencie, pretoze DSK je pomenovanie pre vsetky pohybove problemy..... viewtopic.php?p=22119#p22119 . Cize ak chces svojho vtackara (nie tarantulu) chovat tym co mas okolo domu nech sa paci, rady su odporucacieho charakteru.

Ak boli mysi osetrovane chem. pripravkami alebo taketo mysi mali potomstvo v oboch pripadoch si intoxikujes pavuka. Mozno ma niekto ine skusenosti a napisem ti ich sem.


Napísať odpoveď