Stromatopelma calceatum

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Stromatopelma calceatum

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Marca 2006, 08:29

ake s nimi mate skusenosti ? ja zatim kladne , mal som dve ale jednu vykvacilo ... momentalne mam len jednu v 4zv. pekne prijima potravu a zvlieka sa zatial kazdych 6 tyzdnov ... zvlieka sa v chodbycach ale , atele vynesie zvlek prec .... je velmi pazrava ...

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 28. Marca 2006, 16:11

tohto pavuka nemam rad, asi kvoli jeho spravaniu, a okrem ineho mi vadi, ze je stale zalezeny.
Naposledy upravil/-a asddsa v 5. Septembra 2006, 18:20, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 31. Marca 2006, 17:36

dost s tebou nesuhlasim , je sice jedovata a sem tam agresivna ale to su vsetky africke pavuky ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 31. Marca 2006, 22:10

Je to toxicky významný druh asi z najsilnejsim jedom co sa tyka Theraphosidae vobec. Zaciatocnikom ho vobec neodborucam uhryznutie moze mat pekne pekelne nasledky.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Apríla 2006, 07:04

ja zastavam myslienku , ked je clovek opatrny , nic sa nemoze stat ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Apríla 2006, 09:45

cvabo napísal:ja zastavam myslienku , ked je clovek opatrny , nic sa nemoze stat ...
no to je dost optimisticke tvrdenie :) ...
Podla mna je mozne eliminovat vsetky negativne vplyvy na najnizsiu moznu hranicu. Nechcem robit z toxicky vyznamnych druhov strašiakov no mali by ich chovat uz chovatelia co maju nieco za sebou. Zjednodusene povedane nie je to o tom ze pri kazdom otvorení teraria bude mat chovatel srdce v gatiach a aj vsetci jeho kamarati z dvora, ktori sa tiez odvazili prist sa pozriet na nebezpecneho pavuka.

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 5. Septembra 2006, 18:07

ja mam tiez calceatu, prave dnes sa mi zvliekla do 3 zv. a sa mi zatial velmi paci...je sice zalezena vEcsinu dna ale je velmi pekna a robi si velmi peknu pavucinu...zatial som s nou nemal problemy...ale budem ju musiet vybrat uz z filmovky lebo sa tam uz nezmesti :D

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Septembra 2006, 14:04

len ju nedavaj do priliz velkeho priestoru ja som kvoli tomu o jeden kus prisiel ....

Raqua

Príspevok od užívateľa Raqua » 26. Septembra 2006, 16:14

Sceptic napísal:Je to toxicky významný druh asi z najsilnejsim jedom co sa tyka Theraphosidae vobec. Zaciatocnikom ho vobec neodborucam uhryznutie moze mat pekne pekelne nasledky.
Co sa tu clovek nedozvie ....

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Septembra 2006, 13:58

najsilnejsi sice nie je ale je dost toxicky vyznamny ....

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 28. Septembra 2006, 15:08

cvabo napísal:najsilnejsi sice nie je ale je dost toxicky vyznamny ....
ked vravis ze nie je najsilnejsi, tak aky druh spadajuci pod Theraphosidae ma jed najsilnejsi?
I pwn, therefore I am.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Septembra 2006, 08:05

no vies tazko povedat , tymto som sa nezapodieval ale je veeeela pavukov ktre este nie su popisane a tam sa nejaky iste najde ....

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 30. Septembra 2006, 11:39

asddsa napísal:
cvabo napísal:najsilnejsi sice nie je ale je dost toxicky vyznamny ....
ked vravis ze nie je najsilnejsi, tak aky druh spadajuci pod Theraphosidae ma jed najsilnejsi?
ja by som najsilnejsi jed hladal u africkych a azijskych rodov, najma Stromatopelma, Heteroscodra, Pterinochilus, Poecilotheria, Haplopelma, Ceratogyrus...ale tazko urcit nejakeho vitaza, hoci su nejake testy a tam to vyzeralo na druh Citharischius crawshayi

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Júna 2007, 12:55

bebekexxx napísal:
asddsa napísal:
cvabo napísal:najsilnejsi sice nie je ale je dost toxicky vyznamny ....
ked vravis ze nie je najsilnejsi, tak aky druh spadajuci pod Theraphosidae ma jed najsilnejsi?
ja by som najsilnejsi jed hladal u africkych a azijskych rodov, najma Stromatopelma, Heteroscodra, Pterinochilus, Poecilotheria, Haplopelma, Ceratogyrus...ale tazko urcit nejakeho vitaza, hoci su nejake testy a tam to vyzeralo na druh Citharischius crawshayi
Podľa mňa má bebekexxx pravdu, crawshayi má silný jed, ale či najsilnejší to ťažko povedať, no môže to byť ved potom prečo má anglický názov King baboon, možno že pre silu jedu, no možno že pre to že je najvačším africkým norovým pavúkom, ktovie. Ja by som osobne dal 1. miesto calceate, maculate a Poecilotheriam. Tesne za nimi Haplopelma, Pterinochilus, Ceatogyrus, Chylobrachys, Hysterocrates a Citharischius
Obrázok
Obrázok
Obrázok

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 29. Júna 2007, 14:34

tak to máš doma namakané laboratórium keď to tak presne vieš
merda in inferno est

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 30. Júna 2007, 14:44

Silu jedu mozu odskusat v laboratoriu prostrednictvom LD 50. To ze sudite, ktory pavuk ma silnejsi jed z toho ako sa clovek citil po uhryznuti danym pavukom napriklad aj z tejto stranky v BITEREPORTS nie je spravne, pretoze na kazdeho cloveka jed posobi inac, sila a nebezpecnost jedu sa da urcit na pokusoch s mysami tak ako u skorpionoch :idea:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 30. Júna 2007, 23:23

caresheet napísal:Silu jedu mozu odskusat v laboratoriu prostrednictvom LD 50. To ze sudite, ktory pavuk ma silnejsi jed z toho ako sa clovek citil po uhryznuti danym pavukom napriklad aj z tejto stranky v BITEREPORTS nie je spravne, pretoze na kazdeho cloveka jed posobi inac, sila a nebezpecnost jedu sa da urcit na pokusoch s mysami tak ako u skorpionoch :idea:
ja by som to az tak tragicky nevidel a nepokladal to za nespravne, hoci to co pises je pravda. Podla mna to je smerodajne, v niektorych pripadoch sa udava aj hmotnost cloveka a jeho zdravotny stav, co moze vec konkretizovat. Myslim si ze pokial si precitas bitereports napr pre rod brachypelma a poecilotheria, dokazes z toho vydedukovat rozdiely.

Sila jedu sa neda nikdy urcit presne pretoze ani LD 50 nie je ultimatna metoda, pretoze ako aj clovek, tak aj kazda mys je ina, jedna mensia, ina vacsia, niektore maju vrodene vady a rozne choroby a poruchy organov ktore mozu uniknut pri skumani.

Aby som v pripade nezrovnalosti uviedol veci na pravu mieru, rubrika bitereports nesluzi na porovnavanie sily jedu jednotlivych druhov ale je voditkom a pramenom pre zaujemcov, ktory chcu poznat priblizny priebeh uhryznutia konkretnymi druhmi vtackarov u konkretnych ludi a takisto je pramenom z ktoreho sa da poucit a vyvarovat sa chyb, ktorych sa uhryznuty chovatelia dopustili a poucit sa na nich... poznate predsa: Blbec sa uci na vlastnych chybach. Mudry sa uci na chybach blbcov.

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 1. Júla 2007, 16:14

bebekexxx napísal:
caresheet napísal:Silu jedu mozu odskusat v laboratoriu prostrednictvom LD 50. To ze sudite, ktory pavuk ma silnejsi jed z toho ako sa clovek citil po uhryznuti danym pavukom napriklad aj z tejto stranky v BITEREPORTS nie je spravne, pretoze na kazdeho cloveka jed posobi inac, sila a nebezpecnost jedu sa da urcit na pokusoch s mysami tak ako u skorpionoch :idea:
ja by som to az tak tragicky nevidel a nepokladal to za nespravne, hoci to co pises je pravda. Podla mna to je smerodajne, v niektorych pripadoch sa udava aj hmotnost cloveka a jeho zdravotny stav, co moze vec konkretizovat. Myslim si ze pokial si precitas bitereports napr pre rod brachypelma a poecilotheria, dokazes z toho vydedukovat rozdiely.

Sila jedu sa neda nikdy urcit presne pretoze ani LD 50 nie je ultimatna metoda, pretoze ako aj clovek, tak aj kazda mys je ina, jedna mensia, ina vacsia, niektore maju vrodene vady a rozne choroby a poruchy organov ktore mozu uniknut pri skumani.

Aby som v pripade nezrovnalosti uviedol veci na pravu mieru, rubrika bitereports nesluzi na porovnavanie sily jedu jednotlivych druhov ale je voditkom a pramenom pre zaujemcov, ktory chcu poznat priblizny priebeh uhryznutia konkretnymi druhmi vtackarov u konkretnych ludi a takisto je pramenom z ktoreho sa da poucit a vyvarovat sa chyb, ktorych sa uhryznuty chovatelia dopustili a poucit sa na nich... poznate predsa: Blbec sa uci na vlastnych chybach. Mudry sa uci na chybach blbcov.
hehe 8)
Ano máš pravdu ale to s tými myšami by som nevidel tak,že každá je iná.
Ukazovateľ LD50 nám ukazuje potrebné množstvo účinnej látky(jedu), ktorá spôsobí smrť polovici testovanej populácie.Čiže ak je jed veľmi toxický zabije či zdravú myš tak "chorú" (aj keď podľa mňa myši sú tam rovnaké špeciálne chované na tieto účely)
S BITEREPORTS máš tiež pravdu ale v BITEREPORTS môžeš ako si sám napísal porovnávať brachypelmy s poecilotheriami, ale či má viac toxický jed haplopelma alebo poecilotheria nezistíš.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 1. Júla 2007, 22:02

caresheet napísal:S BITEREPORTS máš tiež pravdu ale v BITEREPORTS môžeš ako si sám napísal porovnávať brachypelmy s poecilotheriami, ale či má viac toxický jed haplopelma alebo poecilotheria nezistíš.
Ale uvidiš rozdiely medzi priznakmi a prejavmi uhryznutia. Ak sa podarí zozbierať dostatočnú databanku takýchto prípadov, dajú sa vyprofilovať jednotlivé "typické" príznaky pre uhryznutie konkretnym rodom. Napriklad mozes zistit, vymyslim si, ze u poecilotherii uhryznutie sposobuje velky opuch, svalove krce, zavrate a u haplopeliem zvracanie, problemy s videnim, poskodenie motorickych funkcii a problemy s dychanim.
To su podla mna dost dolezite a uzitocne informacie, divim sa ti, ze ich tak spochybnujes. Ak sa totiz tieto priznaky vyprofilovat podari, clovek trpiaci dychacimi problemami (ak je dost rozumny) sa vyhne haplopelme na sto honov a moze si usetrit velke problemy.
Ale ako som pisal uz vyssie, velku dolezitost prikladam chybam, ktore chovatelia urobili.

ps: to ci ma silnejsi jed Poecilotheria spp. alebo Haplopelma spp. ma pre mna osobne skoro nulovu hodnotu. Oba rody su toxicky vyznamne a uhryznutie moze sposobit znacne problemy, co znamena zvysenu opatrnost pri akejkolvek manipulacii.
Toto je dolezite, nie to ci 1mg jedu H. schmidti zabije 67 myši a 1mg jedu P. subfusca 65 myší.

ps2: pokial tie myši nebudú klonované, garantujem ti, že kazda je ina :wink:

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 2. Júla 2007, 07:52

ani klony nie sú identické napríklad u Dolly sa vyskytlo zrýchlené starnutie a rednutie kostí čo je dosť častý prípad u klonov
merda in inferno est

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 3. Júla 2007, 12:16

bebekexxx napísal:
caresheet napísal:S BITEREPORTS máš tiež pravdu ale v BITEREPORTS môžeš ako si sám napísal porovnávať brachypelmy s poecilotheriami, ale či má viac toxický jed haplopelma alebo poecilotheria nezistíš.
Ale uvidiš rozdiely medzi priznakmi a prejavmi uhryznutia. Ak sa podarí zozbierať dostatočnú databanku takýchto prípadov, dajú sa vyprofilovať jednotlivé "typické" príznaky pre uhryznutie konkretnym rodom. Napriklad mozes zistit, vymyslim si, ze u poecilotherii uhryznutie sposobuje velky opuch, svalove krce, zavrate a u haplopeliem zvracanie, problemy s videnim, poskodenie motorickych funkcii a problemy s dychanim.
To su podla mna dost dolezite a uzitocne informacie, divim sa ti, ze ich tak spochybnujes. Ak sa totiz tieto priznaky vyprofilovat podari, clovek trpiaci dychacimi problemami (ak je dost rozumny) sa vyhne haplopelme na sto honov a moze si usetrit velke problemy.
Ale ako som pisal uz vyssie, velku dolezitost prikladam chybam, ktore chovatelia urobili.

ps: to ci ma silnejsi jed Poecilotheria spp. alebo Haplopelma spp. ma pre mna osobne skoro nulovu hodnotu. Oba rody su toxicky vyznamne a uhryznutie moze sposobit znacne problemy, co znamena zvysenu opatrnost pri akejkolvek manipulacii.
Toto je dolezite, nie to ci 1mg jedu H. schmidti zabije 67 myši a 1mg jedu P. subfusca 65 myší.

ps2: pokial tie myši nebudú klonované, garantujem ti, že kazda je ina :wink:
No to co si napisal sa da zhrnut do jednej vety a to je ze väcsina druhov ma jed neurotoxicky takze to s tymi vyprofilovanim je riadna blbost ( cisto nezaujate voci tebe :) ) Okrem toho dost pavukov uz ludi pohrýzlo nato, aby sme uz davno ako ty vravis "vyprofilovali" comu sa vyhnut :)
A urcovatel LD 50 nie je o tom kolko mysi zomrie po padani 1 mg jedu :!:
A uz ked si narazal na tie "moje" mysky tak tak isto neni presne povedat priznaky ake su po uhryznuti danym druhom.Niekomu moze byt zle a niekto moze zomriet, z BITEREPORTS nikdy nezistis skutocne priznaky to by bolo velmi jednoduche ale sam ich velmi rad citam 8)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Apríla 2008, 12:40

Čaute, chcem sa sptýtať, prečo sa tento pavúk vôbec nevyskytuje v ponukách chovateľov, ako keby sa prepadol pod zem. Nie že by sa mi nejak páčil (je to škaredá potvora), ale som zvedavý čo sa snimi stalo ? Ved dakedy pred pár rokmi to bol najčastejší jedovatý stromák v chovoch. Za odpovede dakujem.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 3. Apríla 2008, 21:05

Razor napísal:(je to škaredá potvora)
???...si skade prišiel....náhodou...čo sa týka vzhľadu je super a je milion menej zaujímavých druhov a predca sa chovajú......kopec ludí ho má ale nemajú prečo robiť odchovy ked sa k nemu všetci stavajú ako ty a robia z neho bubáka ktorého sa všetci boja....len preto nieje v ponukách....načo by bolo komu desiatky krpcov ked predajú maximálne tak 5...to je dôvod ich zdanlivého vymiznutia

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Apríla 2008, 22:56

Spuco napísal:
Razor napísal:(je to škaredá potvora)
???...si skade prišiel....náhodou...čo sa týka vzhľadu je super a je milion menej zaujímavých druhov a predca sa chovajú......kopec ludí ho má ale nemajú prečo robiť odchovy ked sa k nemu všetci stavajú ako ty a robia z neho bubáka ktorého sa všetci boja....len preto nieje v ponukách....načo by bolo komu desiatky krpcov ked predajú maximálne tak 5...to je dôvod ich zdanlivého vymiznutia
vobec nie je problem takehoto pavuka zohnat alebo kupit. Tento druh je dost rychly a "sila" jeho jedu je fakt silna. Zasahuje maly mozog kde su vsetky notoricke vnimania. Ja osobne som si ho kupil asi tak 10 rokov dozadu. / 150 Sk / asi 5 zvlek. Mal som ho 2 dni. Potom tyzden hladania. Vecer sa chodilo na WC v rybarskych gumakach a s baterkou. / cela rodina vratane babky / Potom som ho nasiel za chladnickou a nasledne putoval s5 ku predajcovi / bez jednej nohy a samozrejme gratis /. Inac tento pavuk sa mi vzhladovo paci a nepovazujem ho za skaredeho.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 3. Apríla 2008, 23:06

Tento druh sa vytratil z jednoducheho dovodu, brutalne sa mnozi a neda sa predat. Jeho cena klesla na velmi nizku uroven a preto ho Ti, ktori sa tym zaoberaju trochu serioznejsie prestali odchovavat, popredavali a venuju sa radsej druhom, ktore sa lepsie predavaju. A amateri ich nenamnozia.
Takze pavuk v nasich chovoch nie je. Aj ja som nedavno prisiel o adult samicu, co ma dost mrzi. Je to nadherny pavuk, snad sa mi ho este podari zohnat.

Aj toto je jeden z dosledkov dovozu pavukov zo zahranicia namiesto kupovania od domacich chovatelov a rozvijania chovatelskej komunity u nas. Zamyslite sa nad tym.

Mal som moznost tento druh rozmnozit, ale som to neurobil, lebo by som sa toho nezbavil.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď