Stromatopelma calceatum

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Apríla 2010, 11:00

po dvojhodinovom moceni v bazene mas uz prsty take zvraskavene a kozu zhrubnutu natolko ze to neprepichne ani osa ... ale zato inokedy hej :D to mam uz odzkusane na sebe ... vcera som jednu chytal a postipala ma do ukazovaku

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 2. Mája 2010, 12:55

daju sa popripade kupit na slovensku aj ine druhy stromatopeliem?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 2. Mája 2010, 21:44

Neviděl jsem prodávat ani v německu, u nich bude bych řekl podobnej problém,jako u Hysterocratesů a spol. tedy velmi podobní pavouci co se mezi sebou rádi kříží...i když co já vim,jen předpokládám nejhorší možnost - že máme v chovec slušný hybridy :) Na druhou stranu sám vůbec nepamatuju nějaký import Stromatopelm, vše co jsem měl v chovu byla už několikátá generace...tak třebas možná... :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Mája 2010, 13:17

no stromatopelmy maju tu vyhodu/nevyhodu ze obyvaju nazvyme to municne bohate oblasti kde sa boja chodit aj nejaki paseraci ci "oficialni importeri". okrem toho vyskyt eboly a inych veselych chorob odradi aj tich akcnejsie a dobrodruznejsie naladenych
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Mája 2010, 17:23

hmm co ti brani?

osobne by som nechcel dostat gulku uz len pre to ze som biela huba a niesom american cize ani vykupne sa neoplati pytat. :lol:

ja osobne obdivujem arachnologov typu smiqel co to podstupia a trepu sa tyzden dva dzunglou bombardovani chorobami a zvermi o ktorych sa nam ani nesniva. a to este nemaju ziadnu zaruku ze po tom co dojdu na urcene miesto aj daco najdu. :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 9. Novembra 2010, 10:36

ja som tento druh kupil v sobotu 6.11 na burze v KE....a som velmi rad ze ho mam:)...ked som ho videl tak osm ho uprednostil pred Citharischius crawshayi
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Discobijec » 29. Júla 2011, 19:47

Jej mě se tak líbí...Borec teď u nas nabízí 2. svl.
Možna by to bylo idealní na začátek ale když vidim,jak nepříjemná umí bejt moje 11. svl. Cambridgeika tak stále váhám.
Sice striktně dodržužu všechny pravidla co se tíče chování k pavoukům a manipulace ale nevim, no....
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 29. Júla 2011, 23:03

tak...tento druh je poriadna potvorka...rýchlosť a agresivita 11 z 10-tich bodov :-P ...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa adi » 29. Júla 2011, 23:37

su to dost divoke zverstva, ale treba si najst fintu na manipulaciu s kazdym kusom a clovek si moze dovolit casom viac. :)

Bezne nahananie pavucika do rabicky tu nema co hladat :) :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 29. Júla 2011, 23:50

moja dospelá samička dáva obranný postoj už len pri otvorení boxu....ak vybehne, nechám ju behať...ak sa zastaví, tak na ňu položím krabičku, tú vložím do boxu a nechám nech si vylezie...potom pinzetou vyťahujem krabičku von...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa adi » 29. Júla 2011, 23:55

dost zdlhave a neprakticke :)

Ja pouzivam iny sposob - v zavyslosti na jedincovi a druhu, ale vzdy mam krabicku pri ruke s vrskom, tam ju pekne zavriem a mam pokoj a bezpecie.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 29. Júla 2011, 23:58

adi napísal:dost zdlhave
ani nie...neuteká ďaleko..pretože vedľa boxov mám skrinku..tam zalezie a ostane na polici....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa adi » 30. Júla 2011, 00:01

to mas ty - mne skor ide o to poskytnut pohlad aj ludom co nevedia ako to mas doma - to je neaky vseobecny navod ktory si mozu upravit podla seba a takto ostat vo vacsom bezpeci povedzme
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 30. Júla 2011, 00:07

tak..to hej
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Discobijec » 4. Septembra 2011, 19:30

Tak, ani jsem malem nepostřehl jak,aleuž ji taky mam, teda spíš cosi 9 milimetroveho, chlupateho na dně temné filmovky.
Dostal jsem ji jako prezent,při nakupu jinejch pavouku :)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 5. Septembra 2011, 07:34

mne stromato. neprisli na chut.... mal som 2ks a v rovnakom zvleku a v rovankom obdobi po zvleku uhynuli
daj poroz na vlhkost a vetranie
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Discobijec » 5. Septembra 2011, 18:45

Jasny diky, spiš řešim co jí předhodim, už mám jen velký pavouky a kvůli jednomu prckovi se mi nechce kupovat S cvrčky :?
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Septembra 2011, 22:10

Discobijec napísal:Jasny diky, spiš řešim co jí předhodim, už mám jen velký pavouky a kvůli jednomu prckovi se mi nechce kupovat S cvrčky :?
klasicka rada...jednorazovo kupit viac zamrazit a postupne podavat
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Decembra 2011, 12:48

Obrázok

adult samica :-)...budúci týždeň párime :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 30. Decembra 2011, 09:55

caresheet napísal:
bebekexxx napísal:
caresheet napísal:S BITEREPORTS máš tiež pravdu ale v BITEREPORTS môžeš ako si sám napísal porovnávať brachypelmy s poecilotheriami, ale či má viac toxický jed haplopelma alebo poecilotheria nezistíš.
Ale uvidiš rozdiely medzi priznakmi a prejavmi uhryznutia. Ak sa podarí zozbierať dostatočnú databanku takýchto prípadov, dajú sa vyprofilovať jednotlivé "typické" príznaky pre uhryznutie konkretnym rodom. Napriklad mozes zistit, vymyslim si, ze u poecilotherii uhryznutie sposobuje velky opuch, svalove krce, zavrate a u haplopeliem zvracanie, problemy s videnim, poskodenie motorickych funkcii a problemy s dychanim.
To su podla mna dost dolezite a uzitocne informacie, divim sa ti, ze ich tak spochybnujes. Ak sa totiz tieto priznaky vyprofilovat podari, clovek trpiaci dychacimi problemami (ak je dost rozumny) sa vyhne haplopelme na sto honov a moze si usetrit velke problemy.
Ale ako som pisal uz vyssie, velku dolezitost prikladam chybam, ktore chovatelia urobili.

ps: to ci ma silnejsi jed Poecilotheria spp. alebo Haplopelma spp. ma pre mna osobne skoro nulovu hodnotu. Oba rody su toxicky vyznamne a uhryznutie moze sposobit znacne problemy, co znamena zvysenu opatrnost pri akejkolvek manipulacii.
Toto je dolezite, nie to ci 1mg jedu H. schmidti zabije 67 myši a 1mg jedu P. subfusca 65 myší.

ps2: pokial tie myši nebudú klonované, garantujem ti, že kazda je ina :wink:
No to co si napisal sa da zhrnut do jednej vety a to je ze väcsina druhov ma jed neurotoxicky takze to s tymi vyprofilovanim je riadna blbost ( cisto nezaujate voci tebe :) ) Okrem toho dost pavukov uz ludi pohrýzlo nato, aby sme uz davno ako ty vravis "vyprofilovali" comu sa vyhnut :)
A urcovatel LD 50 nie je o tom kolko mysi zomrie po padani 1 mg jedu :!:
A uz ked si narazal na tie "moje" mysky tak tak isto neni presne povedat priznaky ake su po uhryznuti danym druhom.Niekomu moze byt zle a niekto moze zomriet, z BITEREPORTS nikdy nezistis skutocne priznaky to by bolo velmi jednoduche ale sam ich velmi rad citam 8)
trošku sa ku tomuto vrátim :-P :-) ...a poopravím...jedovaté živočíchy disponujú aj neurotoxínom aj hemotoxínom..záleží na tom, v akom sú pomere :-) ...neurotoxín ničí NS a hemotoxín likviduje červené krvinky :-)...ale v konečnom dôsledku...organizmus hynie na nahromadenie CO2 v bunkách :-D :-D :-D

a aby som napísal aj niečo k veci--> v noci sa mi podarilo odpáriť moju samičku :-P .konečne po troch týždňoch skúšania :-)...samec nereagoval vôbec..no včera som ich hodil do vedierka o výške 16cm a takom istom priemere :-) ..na spodku trochu rašeliny, inak nič...len čo sa samec dotkol samice, začalo ho klepotať ...pár sekúnd neskôr už klopkal ako besný a naháňal samicu kade-tade..napokon ju "zahákol" :-P a odpáril oboma bulbusmi, pričom oba strčil dvakrát :-P ...najprv ľavým, potom pravým a napokon to ešte raz zopakoval :-P ...nechám samca prečerpať a a skúsim to ešte raz..potom dám samici pokoj...a.samec bude voľný :-P (ak by niekto chcel)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa sharky » 31. Marca 2012, 20:55

Obrázok

1 zv
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa metalkohol » 2. Mája 2012, 18:27

Tak dorazil mi jeden kúsok v 6. zvleku ostáva len počkať kím sa udomácni, ináč už takáto malá si celkom slušne pobehala vo vani, našťastie jej to do kopca nešlo, myslím že keď je človek kludný tak sa väčšinou nemusí obávať úteku. Povedal by som že sa mi splnil další chovatelský sen,tuším sa mi o nej aj snívalo :D Proste mi Afrika učarovala :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa sharky » 2. Mája 2012, 19:16

hh ked ti nejde hore po vani mas dobre , mne subfusca usla skoro z vane . co sa stromatopelmy tyka tak po udomacneni celkom impulzivny pavuk zatial v 1 zv.
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa metalkohol » 2. Mája 2012, 20:15

no vaňa bola dosť špinavá :D ale tam zatial stačí mať prehlad kam ide dáš jej do cesty prekážku a zastaví sa, horšie to bude ked bude mať tak 10 cm a dosť sebavedomia na obranu :D
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Stromatopelma calceata

Príspevok od užívateľa sharky » 2. Mája 2012, 20:38

vies , vana nasa je taka ze ma , neviem ako to povedat ale ze ked chces prikryt pavuka tak on to proste prelezie lebo ta vana nema rovny povrch , neviem ci chapes :) , no osobne sa mi pri poeckach preklada lepsie velke ako mensie okolo 4 zv no zatial som extra problem nemal . k tej stromatopelme , skusim dat zajtra fotku :) . uz by sa mohla aj zvliect inac
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !


Napísať odpoveď