Prevarenie dlhych konarov a co na polystyrenovu stenu?

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
listrdave
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7. Apríla 2011, 19:13
Prevarenie dlhych konarov a co na polystyrenovu stenu?

Príspevok od užívateľa listrdave » 9. Augusta 2011, 00:06

Dobry

chystam sa postavit si svoje prve terarko pre adultneho jedinca P. irminia. No mam problem s dvoma vecami:
1. Konare ktore som si nasiel su prilis dlhe ... a doma nemame ziadny dostatocne hlboky alebo velky hrniec v com by som ich uvaril naraz, tak ma napadlo ze by som ich varil najprv jedna cast a potom po 30 min. otocil alebo ich mam dat radsej do truby? Tam by sa snad zmestili :D. Potom ich planujem natriet fermezov z lanu proti pliesnam.
2. Mam v plane si votvorit polystyrenovu stenu podla navodu ktory som sa docital na fore ... lenze sa mi moc nepaci pouzit piesok na vrchnu vrstvu tak ci neviete poradit nieco ine ... napadlo ma ze by som nanu nalepil (raselinu + lignocel) ale ako som sa docital tak neviem ci by to zrovna bolo najlepsie tak ci neviete poradit aj iny material ktory by som mohol nanu naniest. Napadlo ma este odrezky s kory nanu poprilepovat ale no (pracne) ... Rad sa naecham inspirovat.

Dakujem

PS: Prosim nepiste prispevky otom ze sa neoplati davat zakryt stenu ... v mojom pripade je to nutne kedze tieto dve steny ako aj spodna su z nepriehladneho tvrdeho plastu.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Augusta 2011, 08:19

ono vyvaranie je dost diskutabilny ukon (viewtopic.php?f=3&t=164) mam v terarkach aj vyvarene aj nevyvarene a nic sa nedeje ziadne plesne parazity nic...ako prevencia sa da pouzit aj to ak nechas konare kludne aj tyzden smazit a preschnut na priamom slnku :wink:

lakovanie a podobne natery su podla mojich skusenosti tak isto zbytocne

na zadnu stenu lignocel ani raselinu nenalepis najjemnejsie ciastocky sa naviazu na lep a vacsie odpadnu...esteticke hladisko je jedna vec pouzity material druha takze kludne mozes pouzit aj tu drevnu stiepku...zaujimavy projekt sa da vytvorit aj s klasickou pur penou a nie zrovna cela doska polystyrenu (viewtopic.php?f=3&t=869)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa Gergej » 9. Augusta 2011, 10:26

Ohľadom tých konárov som z vlastnej skúsenosti vyskúšal všeličo! Jediná rozumná vec tu prišla kvalitné vetranie zabezpečené typom terária!!!
Keď je vyriešené to tak mi to nerobilo problém nech som vlhčil akokoľvek........

Pri murinusovi som mal zozačiatku problém ked som nemal doriešené vetranie, ale všetko sa vyriešilo ako vravým odvetraním....
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa sharky » 9. Augusta 2011, 16:25

pocuj ak sa ti nechce vyvarat tak neviem ci uz niekto pisal ale daj do truby ( na pecenie )
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

listrdave
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7. Apríla 2011, 19:13
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa listrdave » 9. Augusta 2011, 16:51

No dane konare som zatial osmirgloval a chcel by som ich natriet lanovou fermezou, vraj by to malo pomoct proti pliesnam? To vetranie sa pokusim zabezpecit, bohuzial vsak nemam podmienky aby som konare nechal tyzden na slnku vypekat .. akurat ich tak mozem dat na balkon ale aj ten je kryty takze to neni to prave orechove ... dakujem za ten link kde sa preberala ta stena ... mam aspon z coho vyberat ze co tam dam :)

Ohladom toho pecenia ... vedel by si povedat ze asi ako dlho a na kolko .. lebo ja a truba to je velka neznama :D ... rozmyslal som aj nejaku koru ale tiez neviem nakolko by sa mala dat do truby alebo mikrovlnky

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Augusta 2011, 20:01

ja v trube vypekam tak ze na plech polozim papier na pecenie (nieje nutny) drevo alebo kôru namocim a pak peciem kim to nevyschne + nejake minuty,

- skusenosti s plesnenim mam take ze pokial je konar zbaveny kôry tak neplesnivie, kôra (ovocne stromy a pod. mi splesnivie vzdy zarucene) kôra z borovice je celkom slusne odolna voci plesniam

na zadnu stenu sa da lignocel nalepit bez sebemensich problemov Epoxidom, akurat si treba dat bacha pretoze obycajny gulickovy polystyren to roztopi, treba pouzit styrodur (podlahovy polystyren, je tvrdsi a na priereze je homogenny, nedrobi sa)
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

listrdave
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7. Apríla 2011, 19:13
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa listrdave » 9. Augusta 2011, 20:23

Co som sa docital na forach tak niektory pouzivali duvilax (moze sa aj ten pouzit, resp ak som to video toho americana pochopil tak ten pouzil silikon na pripevnenie zemi na polystyren) .. cital som aj o epoxide ale vraj treba potom stenu poutierat citronovou stavou aby sa vyrovnalo pH ... len tak pre zaujimavost ... co je to vlastne epoxid .. resp co si mam pytat v obchode? lebo som to skusal unas (male mesto :D ) .. no a tam mi pomoct nevedeli.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 11. Augusta 2011, 17:56

epoxyd je synteticka zivica ... vsade to pisem pytaj si epoxid 1300 ... oznacenie je CHS Epoxy 1300 ... oznaceni je velmi vela tento mam odskusany ... v ziadnom pripade nechci polyester,

- a hladat to treba vo farboch lakoch, ak si ho tam vypytas tak ti ho mozno aj objednaju

- ja ho umyvam vecinou len jarou (ak natriem konar) ak nan nalepis zeminu (lignocel, raselinu asi nie ta by nasiakala, snad len tie vacsie kusky) tak sa umyt ani nebude dat
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

listrdave
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7. Apríla 2011, 19:13
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa listrdave » 11. Augusta 2011, 23:09

Dakujem za odpovede .. tak snad to dobre dopadne a bude mu tam hej :)

Užívateľov profilový obrázok
Pentik
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 18. Mája 2010, 16:16
Bydlisko: NITRA
Kontaktovať užívateľa:
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa Pentik » 11. Augusta 2011, 23:45

Môžeš sa inšpirovať, pozri aj iné videá je to "magor" v dobrom slovaz mysle :)



listrdave
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 7. Apríla 2011, 19:13
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa listrdave » 21. Augusta 2011, 13:59

Pocujte robil som si tento vikend 4 tie polystyrenove steny ... ja som nane naniesol vrstvu duvilaxu a potom som ich posipal ... no v tych navodoch co som si nasiel od vas co ste to robili bolo pisane ze nanies v dvoch vrstvach dany material .. tak by som chcel vediet presnejsie ako ste to spravili ... ci si mam zas spravit duvilax a este raz nim pretriet stenu co mam uz posipanu a znova ju posypat ?? alebo ako to bolo mislene? lebo ako sa mi to nezda posipanu stenu znova natierat duvilaxom a zas posypat ????

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa the_zako » 25. Augusta 2011, 23:41

No neviem, ja by som duvilax neriesil osobne. Kupil som uz hnedy silikon tak skusim na kusku styroduru ten navod z videa vyssie. Pripadne ak sa mi podari zohnat peknu koru tak skusim oba. Len na to treba cas :-D

Co som skusal to je korkovy obklad. Zo zaciatku vyzeral byt vodeodolny no ked som ho nalepil do teraria tak sa zdul a prevlhol. Lepil som ho len po stranach aby nezatekalo za obklad no rozumnejsie bude ho lepit celou plochou na zadnu stenu teraria, nalakovat ho lakom ktory je urceny na styk s pitnou vodou a kraje este pre istotu zasilikonovat. No potom strati uz aj tak jemnu strukturu a ktovie aky bude vysledok...

Fotku dam ked sa mi podari kupit lignocel :-D a zariadim cele tera...

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: prevarenie dlhych konarov a co na polistirenovu stenu?

Príspevok od užívateľa Discobijec » 18. Septembra 2011, 18:58

listrdave napísal:Pocujte robil som si tento vikend 4 tie polystyrenove steny ... ja som nane naniesol vrstvu duvilaxu a potom som ich posipal ... no v tych navodoch co som si nasiel od vas co ste to robili bolo pisane ze nanies v dvoch vrstvach dany material .. tak by som chcel vediet presnejsie ako ste to spravili ... ci si mam zas spravit duvilax a este raz nim pretriet stenu co mam uz posipanu a znova ju posypat ?? alebo ako to bolo mislene? lebo ako sa mi to nezda posipanu stenu znova natierat duvilaxom a zas posypat ????

Dakujem


No ja bych si stim hlavu nelamal, prostě tonesmí prosvítat.
Dělám to tak,žepoctivě natřu polystyren dostatečně zředěnym stavebnim lepidlem 1 vrstvu, ale fakt všude !
Pak jednu dost silnou vrstvu disperze,ideálně neředěné,žádnej herkules, ale něco lepšího tř. Kleiberit nebo Klebit (truhláři znají). A co nejsilnější vrstvu posypu !! a hodně a všude rukou přitlačit!!!....Nechat min. hodinu a opatrně sesypat a oprášit štětcem. Rašelina,písek,lignocel, nebo mix všechno nejlépe přeschlé!!
Nikdy jsem neměl problém s plesnivěním ani opadáváním, a každej, kdo příjde jen čumí.... 8) :lol: :)
Obrázok


Napísať odpoveď