Acanthoscurria natalensis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Acanthoscurria natalensis

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Augusta 2007, 15:11

Hi. mám cca 2-3 zv jedinca, má celkom veľkú noru a na lov vychádza v noci, je celkom žravý, kto z vás ho ešte má?

Upozornenie pre vsetkych. Momentalne sa v tejto teme nenachadzaju ziadne info. o pravej Acanthoscurria natalensis. Zhotove fotografie v tejto teme nie su po dodatocnych zisteniach zhodne s tymto druhom.

*Sceptic
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 10. Augusta 2007, 15:58

Ahoj

Ja ich mam uz sa vyarbuju. Je to neranorny chovanec.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Októbra 2007, 12:22

HI
fotka tohto nenáročného chovanca, aj ked väčšinu času sa skrývajú, sú to pokojné pavúčiky. Zatiaľ ničím výnimočný no dospelý jedicni majú svoje čaro.

4-5zv.
Obrázok

Obrázok

Good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 12. Októbra 2007, 13:01

uz si niekedy videl tohto "pokojneho pavucika" aj vetsieho ako v 5zvleku???
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Októbra 2007, 15:17

terno napísal:uz si niekedy videl tohto "pokojneho pavucika" aj vetsieho ako v 5zvleku???
nie nevidel som ešte dospelú A. natalensis, a tú pokojnosť som myslel len na toho 5 zv. viem, že dospelé Acanthoscurrie sú riadne beštie !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 26. Októbra 2007, 18:07

nie vsetky taka insubtilis ?

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 26. Októbra 2007, 21:13

Ahoj

Mne sa teraz zvliekaju a uz maju sfarbenie dospeleho jedinca.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Októbra 2007, 21:15

cvabo napísal:nie vsetky taka insubtilis ?
Stručný cvabo, :) máš to odskúšané?, no podľa mňa insubtilis určite nie. Všetky Acanthoscurrie sú beštie. Insubtilis nie je výnimkou.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 26. Októbra 2007, 21:54

Ahoj

Len si pockaj, ked narastu budu ako prave Acanthoscurrie
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 1. Decembra 2007, 20:31

Juvenilna asi samicka.

Obrázok
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Februára 2008, 13:16

Zháňam samicu tohoto druhu. Ak niekto máte ponúknite.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Novembra 2008, 13:36

Pridávam foto semiadultného samca. Myšami krmim skoro všetky pavúky, ktoré sú už dostatočne veľké na to aby myš usmrtili.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 17. Novembra 2008, 20:53

a nevadi ti ten smrad ked sa to rozklada?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Novembra 2008, 21:48

AAA napísal:a nevadi ti ten smrad ked sa to rozklada?
Ostane z toho len malá biela guľôčka podobne ako z cvrčka, ktorú deň po podaní potravy odstránim z tera. takže tam nemá čo smrdieť.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Októbra 2010, 13:31

Tak "A. natalensis" nám dospela, je to samec samozrejme, a na velké prekvapenie to A. natalensis ani nie je, je zaujímavé ako niektorí predajcovia klamú aby viac zarobili. Ale ako sa hovorí cas vsetko ukáze. Samec je druhu N. carapoensis, niekde som tieto 2 druhy este aj porovnával ako sa podobajú a to bol po celý cas jeden a ten istý druh. N. carapoensis preto, lebo dospelý samec nemá vobec tibiálne háky. Pavuk pochadza z Ceska a cesky chovatel to ma neviem odkial... V jednom príspevku sme to so Sceptikom aj rozoberali ze ide určite o fake, tu je dokaz. A neviem kolko takychto falosnych A. natalensis sa v republike este potuluje...

foto samca, zvliekol sa len pred cca 12 hodinami:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Októbra 2010, 21:17

Razor napísal:Tak "A. natalensis" nám dospela, je to samec samozrejme, a na velké prekvapenie to A. natalensis ani nie je, je zaujímavé ako niektorí predajcovia klamú aby viac zarobili.
Ako "prekvapenie" je stare uz nieco cez rok a predajcovia o tom myslim, ze vedeli. Ja som ti to povedal lebo som sa uz nemohol pozerat na tvoju doveru v rode Acanthoscurria. Uvidis budes rad ak mas v chove aspon 2 ciste pavuky rodu Acanthoscurria.


Razor napísal: Ale ako sa hovorí cas vsetko ukáze. Samec je druhu N. carapoensis, niekde som tieto 2 druhy este aj porovnával ako sa podobajú a to bol po celý cas jeden a ten istý druh. N. carapoensis preto, lebo dospelý samec nemá vobec tibiálne háky. Pavuk pochadza z Ceska a cesky chovatel to ma neviem odkial...
Vidim, ze si opat bez nejakeho zvlastneho vysvetlenia hned urcil tohto pavuka ako N. carapoensis. Podla mojich informacii moze ist o nepopisany druh alebo nejaky mix. Tak dufam, ze si ho nechas dozit, pripadne pomozes nejakemu odbornikovy. Hlavne maj rozum a neposkytuj ho na neparenie.

Jedine co mozes o tom pavuky povedat je, ze sa predbezne moze radit do rodu Nhandu.
Razor napísal:V jednom príspevku sme to so Sceptikom aj rozoberali ze ide určite o fake, tu je dokaz. A neviem kolko takychto falosnych A. natalensis sa v republike este potuluje...
Moj skromny nazor je, ze v chove sa nikdy nevyskytovala.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Októbra 2010, 15:43

Cize to znamena ze aj tie co mal Brachy su neni A. natalensis ? pekne pekne... tak tých cistých druhov hadam budem mat viac ako 2 ... a som este zvedavý aj na Lasiodory sp. fracta ked dospejú ci je to ono, alebo nejaka hablatinka...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscurria natalensis

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Októbra 2011, 17:18

Novy opis druhu Acanthoscurria natalensis priniesol rozuzlenie a definitivne mozem potvrdit, ze niektore (ak nie vsetky) pavuky, ktore ste kupili pod nazvom Acanthoscurria natalensis nepatria do tohto druhu.

Acanthoscurria natalensis ma nasledovne synonyma: A. cursor, A. fracta, A. rondoniae, A. chiracantha, A. parahybana. Nemam prehlad, ktore z tychto druhov bolo mozne kupit v CZ alebo u nas. S kludom vsak mozem povedat, ze si k nim dajte otaznik s popisom Theraphosinae sp..

Okrem samotneho opisu je dolezity fakt, ze original Acanthoscurria natalensis ma na tibii (pedipalpe) vybezok (viz foto.). Tento znak vsak nie je spolocny u vsetkych znamych Acanthoscurrii v rode. Medzi dolezite jedinecne znaky v rode patria hlavne umiestenia stridulacnych organov a jeden tibialny vyrastok.

Obrázok
Tento vyrastok patri doposial nepopisanej Acanthoscurrii sp. ale velmi podobny najdete aj u Acanthoscurria natalensis.

Acanthoscurria natalensis
Samec: karapax tmavohnedy, lemovany kratkymi nazltlymi chlpkami. Femury kracavych koncatin tmave, zvysok k.k. svetlo hnedy, pokryty kratkym svetlo cervenym ochlpenim. Celkova dlzka 38,2 mm, pricom karapax je dlhy 18,2 mm a siroky 16,8 mm.

Samica: Sfarbenie podobne samcovi, celkova dlzka 51,4 mm pricom dlzka karapaxu je 24,5 mm.


Napísať odpoveď