Uchovanie po smrti, preparacia, uchovanie DNA

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
torside
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Decembra 2008, 19:51
Bydlisko: Bytča
Kontaktovať užívateľa:
Uchovanie po smrti, preparacia, uchovanie DNA

Príspevok od užívateľa torside » 12. Júna 2010, 10:03

zdravim, skapala mi B. albopilosum, a velmi rad by som ju uchoval ako som videl hmyz v muzeach a podobne, je nieco take mozne?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Júna 2010, 22:06

pitvat netreba :-)

Mam na to metodu. Je spolahliva :-) A overena.

Preparujem uz bezne ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Júna 2010, 22:49

daj tip mne sa vzdy abdomen scvrkol tak som ho vyplnoval vatou a to sa osvedcilo mne je to ale papracka
daj tip ak mas nieco jednoduchsie :P :idea: :idea:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Júna 2010, 23:10

formalin a inzulinka ...

a len striekat a striekat .... napustavas z vnutra ... ako kazdy sa kus scvrkne ... ale ... aspon ostane cely
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uchovanie po smrti, preparacia, DNA

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Októbra 2011, 20:51

torside napísal:zdravim, skapala mi B. albopilosum, a velmi rad by som ju uchoval ako som videl hmyz v muzeach a podobne, je nieco take mozne?
Riesil som par veci ohladne uchovania DNA vtackara na dlhsiu dobu a prave na tuto moznost sa hodi nedenaturovany etanol. Cize cisty etanol bez primesi. Je dost drahy 1 l stoji okolo 15 euro. Lahsie dostupny denaturovany etanol (lekarne, drogerie) nie je vhodny lebo jeho primesy DNA poskodzuju. Taktiez uschovanie jedinca v mraznicke DNA nici. Na bezne uschovanie pavuka vam staci klasicky etanol v roznych formach predaja :) . Na definitivne uskladnenie sa odporuca sa po 2-3 dnoch vymenit nalev za novy a uchovat v chladnicke.

Ked nepotrebujem pavuky na nieco specialne a nemam po ruke ihned etanol, davam ich do mraznicky (momentalne jedna skatula roznych druhov). Odtial rovno do etanolu. Susenie alebo pripadna hniloba deformuju tvar.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uchovanie po smrti, preparacia, uchovanie DNA

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Februára 2013, 21:53

Doplnim post hore:

Pre bezne uchovanie plne postacuje technicky lieh z drogerii, stoji do 3 euro, plus lepsie uzatvaratelna nadoba. Pocitajte s tym, ze za nejaku dobu budete musiet lieh vymenit za cisty, pretoze hlavne z abdomenu pavuka a zvyskovej vody sa Vam zakali. Pri manipulacii s liehom vyuzite dobre vetranu miestnost. Garancia zachovania sfarbenia je stupajucim vekom preparatu miziva :), pri tmavo-sfarbenych jedincoch pozorovat zmeny vo vyfarbeni po niekolkych mesiacoch (Brachypelma vagans "group").

Obrázok

Jednoznacne sa vyhybajte formaldehydu. Pre verejnost je sice nedostupny ale da sa snim medzi teraristami obcas prist do kontaktu. Drazdi oci a sliznicu a hlavne je karcinogenny. Viem o com hovorim mal som tu cest. Poskodenie zdravia zavisi hlavne od koncentracie roztoku.


Napísať odpoveď