vyhrievanie vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 4. Mája 2010, 20:55

kuk o stranu spat tam som opisoval svoje podmienky
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Augusta 2010, 17:31

na aku teplotu vyhreje kabel napr skrinu bez termostatu? dajme tomu kabet 10m a 100w ... ale aj ine kable ... popripade aku teplotu ten kabel dosiahne? ...
a ako vlastne funguje termostat? ... nastavi sa teplota a on zapina/vypina kabel ked presiahne teplota tu teplotu ktora je nastavena? alebo to nejako obmedzuje ze je tam stale rovnaka teplota?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Augusta 2010, 17:59

termostat spôsobuje to, že keď kábel vyhreje na určitú teplotu, termostat sa vypne, teplota klesne a termostat sa opäť zapne :)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Augusta 2010, 18:07

ok :) ... a to fakt mavaju termostaty 1000w? ved to zerie 10krat viac ako kabel :/ alebo ako to vlastne je?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Augusta 2010, 18:10

hej! môj má 1000W
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Augusta 2010, 18:12

nejak my unika zmysel ze naco je taky vykon k termostatu? :o

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Augusta 2010, 18:16

tak toto ani ja...ale...inak super vec to je :)..používam to ku jašterom, hadom a v keď treba aj pavúkom :)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Augusta 2010, 18:18

rad by som si ho kupil aj ja lebo nerad by som mal ako tu uz niekto spominal "grilovane femury" :D ale hlavne si chcem spravit zbierku africkych skorpionov a tim asi tiez netreba 50°C ak by to ten kabel v skrini nejako dokazal ... a tiez nemozem stale striehnut na teplomer a vypinat to :D

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Boris27 » 11. Októbra 2011, 21:41

zdravim,
mam v miestnosti kde chcem chovat alebo teda uz aj chovam dva kusy vtackarov (jeden jedinec je b.smithi a druhy je h.incei) teplotu cca 18°C miestnost je orientovana na sever a som z okolia tatier takze je tu dost zima no :D
Prihrievam to ziarovkou ale nechcem aby iosla vkuse aby sa nahodou enpriehrala a nevznikol poziar alebo neico podobne preto som si kupil na zasuvku taky casovat ktory vypina a zapina ziarovku tak ze hodinu a pol ide hodinu a pol nejde. to znamena ze teplota je hodinu a pol 18 a hodinu a pol so ziarovkou cca 25. V noci to poklesne tak an 16 stupnov.
Teraz je ta podstatna otazka a to ci nerobi zle vtackarom to ze maju cez den taky vykyv teploty hodinu a pol cca 18 hodinu a hodinu a pol cca 25??
viem ze idealna by bola ina teplota ale nemam nato ine moznosti.... nejaku radu ako to riesit alebo to riesim dobre??
dik za odpoved
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Októbra 2011, 21:58

Boris27 napísal:zdravim,
mam v miestnosti kde chcem chovat alebo teda uz aj chovam dva kusy vtackarov (jeden jedinec je b.smithi a druhy je h.incei) teplotu cca 18°C miestnost je orientovana na sever a som z okolia tatier takze je tu dost zima no :D
Prihrievam to ziarovkou ale nechcem aby iosla vkuse aby sa nahodou enpriehrala a nevznikol poziar alebo neico podobne preto som si kupil na zasuvku taky casovat ktory vypina a zapina ziarovku tak ze hodinu a pol ide hodinu a pol nejde. to znamena ze teplota je hodinu a pol 18 a hodinu a pol so ziarovkou cca 25. V noci to poklesne tak an 16 stupnov.
Teraz je ta podstatna otazka a to ci nerobi zle vtackarom to ze maju cez den taky vykyv teploty hodinu a pol cca 18 hodinu a hodinu a pol cca 25??
viem ze idealna by bola ina teplota ale nemam nato ine moznosti.... nejaku radu ako to riesit alebo to riesim dobre??
dik za odpoved
ani v prírode nemajú stálu teplotu :-P ..ale...chcelo by to trošku vyššiu 2-3 °C :-P ....ja výhrev riešim výhrevnými káblami, nie žiarovkami :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Boris27 » 11. Októbra 2011, 23:04

to ano len v prirode sa im nemeni teplota kazdu hodinu a pol
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Októbra 2011, 23:49

Boris27 napísal:to ano len v prirode sa im nemeni teplota kazdu hodinu a pol
niekedy áno :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Boris27 » 12. Októbra 2011, 12:57

takze to mozem aj nadalej takto vyhrievat??
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Októbra 2011, 13:10

Boris27 napísal:takze to mozem aj nadalej takto vyhrievat??

no...pre pavúky je podľa mňa dosť rušivý moment to, že to tam svieti, bliká...to je horší element ako to, že teplota kolíše (podľa mňa) .....kúp si výhrevný kábel http://www.arachno.sk/shop/vyhrevna_technika/3/ kúpiš aj lacnejšie, ako je na tej stránke :-) ...dokúpiš si termostat, nastavíš teplotu a je to :-) ..alebo časovač, nastavíš ho tak, že bude vyhrievať cez deň (napr. od 7:00 do 19:00) a máš po probléme...ja mám pri pavúkoch 50 a 70W výhrevný kábel..zapnuté sú nonstop (mám totiž otvorené okno, takže v noci teplota pekne poklesne :-) ) ...a rovno dám odpovedať na to, že prečo nezatvorím okno a nevypnem ohrev--> jednoduché--> vetrám, aby som mal čerstvý vzduch a ja rád spím keďvetrám izbu :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Boris27 » 12. Októbra 2011, 13:42

keby dam cervenu ziarovku tu by nemali vnimat ??
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Jacob » 12. Októbra 2011, 14:30

pavuky červene svetlo nevnimaju....pri takomto svetli ich môžeš v noci pekne sledovať :wink: ešte k tomu vyhrievaniu môžeš použiť aj vyhrevnu podložku, ktoru umiestniš na bok terarka, ale ja s ňou nemam žiadne skusenosti.....ja vyhrievam lavovou lampou :idea: :D

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Októbra 2011, 15:09

Jacob napísal:môžeš použiť aj vyhrevnu podložku
nevýhoda tej podložky je to, že ju použiješ len na jedno tera...kdežto kábel roztiahneš na viacej chovných nádob :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa ophiel » 12. Októbra 2011, 17:52

...presne tak kábel je velmi dobrá vec, ja mám 25w a vyhrieva mi na cca 23°C zapnutý je od 7:00 do 19:00 časovač, a dohrievam lampou(domácej výrobi) z dvoma 15w červenými a dvoma 15W moon light žiarovkami časovač dve hod svietim dve hod vypnute a vyhrieva mi na 24-26°C, v izbe mám asi 18°C
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
voivod12
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 2. Októbra 2010, 06:42
Bydlisko: Karvina
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa voivod12 » 12. Októbra 2011, 18:53

Ja používám topné podložky přiložene z boku a jedna hřeje dva terarka.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Boris27 » 12. Októbra 2011, 19:46

zaujiamve tipy len moji vtackari su este krpci a ma ich len dvoch neviem kde by som namotal 2m topneho kablu ked jeden je este vo filmovke a druhy je v kelimku rozmeroch cca 12cmx12cm
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Októbra 2011, 19:50

Boris27 napísal:zaujiamve tipy len moji vtackari su este krpci a ma ich len dvoch neviem kde by som namotal 2m topneho kablu ked jeden je este vo filmovke a druhy je v kelimku rozmeroch cca 12cmx12cm
tak ich proste strč ku radiátoru :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa ophiel » 12. Októbra 2011, 19:54

Blondi :) napísal:
Boris27 napísal:zaujiamve tipy len moji vtackari su este krpci a ma ich len dvoch neviem kde by som namotal 2m topneho kablu ked jeden je este vo filmovke a druhy je v kelimku rozmeroch cca 12cmx12cm
tak ich proste strč ku radiátoru :-D
...len čo ked cez den nekúri :) :?: tak potom jedna žiarovka 15w červená v primeranej vzdialenosti a vybavené, teplomerom si teplotu už ustrážiš.
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Októbra 2011, 20:08

ophiel napísal:
Blondi :) napísal:
Boris27 napísal:zaujiamve tipy len moji vtackari su este krpci a ma ich len dvoch neviem kde by som namotal 2m topneho kablu ked jeden je este vo filmovke a druhy je v kelimku rozmeroch cca 12cmx12cm
tak ich proste strč ku radiátoru :-D
...len čo ked cez den nekúri :) :?: tak potom jedna žiarovka 15w červená v primeranej vzdialenosti a vybavené, teplomerom si teplotu už ustrážiš.
ja kúrim kedy chcem :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa Jacob » 12. Októbra 2011, 21:19

ak maš len dvoch pavúkov stači ti v pohode vyhrievanie niejakou lampou

vlado
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 7. Novembra 2011, 19:06
Re: vyhrievanie vasich terarii

Príspevok od užívateľa vlado » 8. Novembra 2011, 18:33

cavte. Chcem sa spýtat, ci staci vyhrievat lampou, a to len cez den, vacsinou ked pridem z prace zasvietim, a ked idem spat tak zhasnem. Teplota je cez noc mozno 16 - 17 a cez den 25 - 26. Mam parahybanu , nhandu coloratovilosum a grammostolu. Dik za nazory.


Napísať odpoveď