Brachypelma smithi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 9. Septembra 2010, 13:20

myslim ze podstate vsetky pavuky su aktivne hlavne v noci...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Septembra 2010, 14:03

diZZy napísal:myslim ze podstate vsetky pavuky su aktivne hlavne v noci...
Az na par vynimiek .... napr. Chromatopelma ... len tak z brucha ma napadla.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 12. Septembra 2010, 23:35

Trocha OT, ale neviem kde sa na to opytat :D
cca pred rokom som kupoval B. emiliu 2 zvl. od velkochovatela/predajcu. No a teraz pri 6 zvl. je jasne, ze je to smithi, cize mam teraz dve :) Myslite si, ze sa to da reklamovat resp. stava sa casto takyto omyl?
Mne sa jedna o to, ze emiliu som chcel mat vzdy a som sklamany teraz po roku ze som choval iny druh. Je jasne, ze idem kupovat znova, ale tak aj tak...
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 12. Septembra 2010, 23:41

napis mi do SS meno,ale tu verejne nepis. mne sa to tiez stalo a viem ako sa citis, aj mna to nastvalo hlavne ten cas. chcel som smithi a nakoniec sa z toho vyklula albopiloska. predajca v tom bol nevinne, lebo jeho niekto oklamal. to si musis ty s nim vydiskutovat kde sa stala chyba. napr. mne seriozne ponukol odskodne

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Februára 2011, 21:20

Brachypelma smithi hore samec, dole samica.
Prílohy
Brachypelma smithi macho.jpg
Brachypelma smithi macho.jpg (73.23 KiB) 8660 zobrazení
Brachypelma smithi.jpg
(104.88 KiB) 678 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Mája 2011, 21:47

jaka kočkaa :)
Prílohy
smthka.JPG
(374.9 KiB) 626 stiahnutí
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Mája 2011, 22:36

krása :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa kurec » 29. Mája 2011, 18:20

Taková bažina u Brachypelmy? Né že bych nějaký měl, ale tohle nemám ani u poecek :evil:

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 30. Mája 2011, 10:44

u poeciek je to OK.
sharky ros to aspom pol na pol... polka uplne sucha a druhu polku zvlhči .

:)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 30. Mája 2011, 13:19

diZZy napísal:u poeciek je to OK.
sharky ros to aspom pol na pol... polka uplne sucha a druhu polku zvlhči .

:)
ja mám u "farebných " Brachypeliem úplne sucho...len voda v napájačke...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 30. Mája 2011, 15:17

tak ja Brachypelmi nechovám... tak neviem no.... ale veď on sa naučí časom ... :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

kedtonejde
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Júla 2011, 11:58
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa kedtonejde » 19. Júla 2011, 12:11

zdravim....ma b.smithi uz skoro rok nikdy som s nou nemal problem pekne sa vzliekala a rastla do krasy...ale teraz pri poslednom vzleku je to uz 5 dni nechce jest, pri tom vzdy po vzleku bola taka hladna ze az,bo par tyzdnov pred nim neje...zjedla 2-3 velke sarance...teraz nechce.....vzlek prebehol uplne v poriadku, nic jej nie je....je to moj prvy pavuk ale vzdy bolo vsetko ok tak som nemal dovod riesit nieco..mam precitanych par knih ako svet sklipkanu a podobne ale nie je tam nic o tomto....tak zo skusenosti vas ostatnych by som sa chcel spytat, ci je to zavazne ci len prechodne a ako to zmenit ak sa da...za odpoved dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 19. Júla 2011, 14:25

kedtonejde napísal:zdravim....ma b.smithi uz skoro rok nikdy som s nou nemal problem pekne sa vzliekala a rastla do krasy...ale teraz pri poslednom vzleku je to uz 5 dni nechce jest, pri tom vzdy po vzleku bola taka hladna ze az,bo par tyzdnov pred nim neje...zjedla 2-3 velke sarance...teraz nechce.....vzlek prebehol uplne v poriadku, nic jej nie je....je to moj prvy pavuk ale vzdy bolo vsetko ok tak som nemal dovod riesit nieco..mam precitanych par knih ako svet sklipkanu a podobne ale nie je tam nic o tomto....tak zo skusenosti vas ostatnych by som sa chcel spytat, ci je to zavazne ci len prechodne a ako to zmenit ak sa da...za odpoved dakujem.

kŕmiť pavúka tesne po zvleku??...to má byť vtip?? pavúk je po zvleku zraniteľnejší, než inokedy...musí mu vytvrdnúť nový chitínový pancier..po zvleku daj pavúčikovi pekne pokoj :-)
...a nedal si mu 2-3 saranče, ale dve-tri sarančatá :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa oskar » 19. Júla 2011, 14:36

Aká je vôbec stará? Koľkáty zvlek?
K dotazu - nerieš kraviny, to ked si čítal tie knihy, ani v jednej nebolo napísané, že to nie je hus ani pes a nemôžeš to štopať každý deň? Ak je to prcek, tak by som sa začal znepokojovať, keby nežrala 5 týždňov, ak veľká, tak 5 mesiacov...
Nauč sa, že niekedy je menej viac, po zvleku malé pavúky nechaj na !úplnom pokoji! aspoň týždeň, veľké tak 3 týždne, potom môžeš začať ponúkať potravu.
Svoje pavúky nekŕmim častejšie ako raz za mesiac a to sú medzi nimi aj pár zvlekové grammostoly, alebo druhy s rýchlejším metabolizmom ako smithi..., síce pomalšie rastú, ale aspoň nemajú zadky ako lopty a tým je menšie riziko, že puknú, ked sa niekde trepnú, poďalšie je to pre ne prirodzenejšie, myslíš, že v prírode natrafia na niečo pod zub každý deň? -sotva...
Základ je aby mala k dispozícii, pokiaľ to nie je úplný drobizg, stále plytkú misku s vodou, smithine rosiť nemusíš, ta miska s vodou postačí až-až, ked tak, tak len pred zvlekom trochu a tiež len jeden kút terárka :wink:

kedtonejde
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Júla 2011, 11:58
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa kedtonejde » 19. Júla 2011, 15:29

Dakujem za odpovede...ja som ju kupil po 6teho vzleku a mne sa vzliekla 4krat. Tak aspon budem vediet. A to ze po vzleku som jej daval neznamena ze som cakal kedy sa vzlecie a hned som jej tam smaril nieco, ale tak par dni a som jej dal a ona vzdy si dala, tak len preto mi to bolo teraz divne, ze nechce, tak som napisal. A BLONDI:) : ja si myslim, ze odborne forum tohto typu je na to, aby sem clovek co nevie tolko co ty napriklad, konkretne o chove, dostal normalnu odpoved vid OSKAR a nie zdrb a vysmech v tvojej podobe a to ako sa uz sklonuju slova su v mojej otazke uplne nepodstatne.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 19. Júla 2011, 15:36

kedtonejde napísal:Dakujem za odpovede...ja som ju kupil po 6teho vzleku a mne sa vzliekla 4krat. Tak aspon budem vediet. A to ze po vzleku som jej daval neznamena ze som cakal kedy sa vzlecie a hned som jej tam smaril nieco, ale tak par dni a som jej dal a ona vzdy si dala, tak len preto mi to bolo teraz divne, ze nechce, tak som napisal. A BLONDI:) : ja si myslim, ze odborne forum tohto typu je na to, aby sem clovek co nevie tolko co ty napriklad, konkretne o chove, dostal normalnu odpoved vid OSKAR a nie zdrb a vysmech v tvojej podobe a to ako sa uz sklonuju slova su v mojej otazke uplne nepodstatne.
ale forum je aj o tom ze novy clenovia si najprv precitaju pravidla fora, pak zistia ze taketo problemy sa riesia v inej casti tohoto fora, tam najdu x podobnych tem a x odpovedi ala blondi takisto ala oskar ... potom clenovia ako ty, po tom co polozia takuto otazku a precitaju si odpovede uz nikdy na forum nicim neprispeju. takze momentalne nemas pravo sa na nic stazovat pretoze tebe sa len jednoducho nechcelo hladat. aj na hlavnej stranke je nieco spomenute ohladom hladovky tak nevrav ze si uz bol bezradny ... a ano nudim sa preto pisem tieto spamy, snad to niekto neskor zmaze :D
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa sharky » 20. Júla 2011, 13:19

neviem ci niekto pisal ale je uplne v pohode ze napr. 3 zvleky ti pavuk zere potom dallsi zvlek ma niekolko tyzdnovu ( moja pulchra mala tusim 3 mesiace ) . hladovku
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

bucho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10. Októbra 2011, 21:21
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa bucho » 10. Októbra 2011, 21:33

ahojte . môžem sa spýtat . je skoro dávať do terárka. 30x20x20 pavúka B .smithi v5 alebo 8 zvleku.... stači ho dat do toho plastového prepravného boxu... o menších rozmeroch.(poradte rozmerik popripade.).. alebo je to pohoda to terarko . dik .

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Jacob » 10. Októbra 2011, 21:41

pre taketo male jedince ti stači mala plastova nadoba...nech ma tam priestor aspoň 4x toľko ako je jeho rozpätie nôh..do terarka sa ti oplati davať až veľke jedince...dajme tomu tak od tych cca 5cm v tele

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Boris27 » 21. Októbra 2011, 21:06

pridavam foto mojej B. smithi 6zv. mam ju cca dva tyzdne a patri medzi mojich prvych vtackarov
myslite ze podla sfarbenia je pred zvlekom alebo ztmavne este viac??
Prílohy
P1020644.JPG
(778.67 KiB) 311 stiahnutí
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Paestro
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 4. Decembra 2011, 19:36
Bydlisko: Zlaté Moravce
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Paestro » 4. Decembra 2011, 19:51

Uz je v 7. zvleku?

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Boris27 » 7. Decembra 2011, 07:40

no hej teraz v nedelu sa zvliekla .. uplne inny pavuk po zvleku uz ma naznak skvrn na nohach
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Boris27 » 7. Decembra 2011, 07:42

Boris27 napísal:no hej teraz v nedelu sa zvliekla .. uplne inny pavuk po zvleku uz ma naznak skvrn na nohach
skusim dnes urobit foto len ked otvaram tak sup do ukrytu
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Paestro
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 4. Decembra 2011, 19:36
Bydlisko: Zlaté Moravce
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Paestro » 7. Decembra 2011, 15:17

Ok ... hod, ja mam v 6. zvleku :)

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Boris27 » 18. Decembra 2011, 14:04

no neda sa mi odfotit po zvleku je nejaka az moc ziva :D kym otvorim nadobku tak bleskovo je v ukryte
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -


Napísať odpoveď