Lasiodora parahybana

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa OrasM » 23. Novembra 2011, 20:56

metalkohol napísal:Ale ja som sa tak vystrašil, chavala bohu odvtedy funguje na nohách :D ste ma ukludnili.to že sa po zvleku prehadzujú z boku na bok ok, to viem ale aby sa po týždni vyvalila na chrbát to som ešte ani nepočul,ale zase som o niečo múdrejší.
Zdravím,
nechcem sa robiť múdry, niesom extra skúsený, ale počul som o prípadoch kedy sa vtáčkar krátko po zvleku zvliekol ešte raz. Netvrdím že to bolo aj v tomto prípade, no teoreticky sa možno nad tým zamýšľala :-D Viem že vyrušenie počas zvliekania nemá dobré následky, ale teoreticky ak sa vyruší počas takéhoto druhého vzliekania môžu nastať aj tak, keďže je to trošku atypické zvliekanie? Môj názor je že skôr áno, ale rád by som počul názor niekoho skúsenejšieho, celkom am to zaujalo :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Novembra 2011, 21:19

definuj "kratko po zvleku"
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Novembra 2011, 21:20

OrasM napísal:
metalkohol napísal:Ale ja som sa tak vystrašil, chavala bohu odvtedy funguje na nohách :D ste ma ukludnili.to že sa po zvleku prehadzujú z boku na bok ok, to viem ale aby sa po týždni vyvalila na chrbát to som ešte ani nepočul,ale zase som o niečo múdrejší.
Zdravím,
nechcem sa robiť múdry, niesom extra skúsený, ale počul som o prípadoch kedy sa vtáčkar krátko po zvleku zvliekol ešte raz. Netvrdím že to bolo aj v tomto prípade, no teoreticky sa možno nad tým zamýšľala :-D Viem že vyrušenie počas zvliekania nemá dobré následky, ale teoreticky ak sa vyruší počas takéhoto druhého vzliekania môžu nastať aj tak, keďže je to trošku atypické zvliekanie? Môj názor je že skôr áno, ale rád by som počul názor niekoho skúsenejšieho, celkom am to zaujalo :-)

čo je tesne po zvleku sa o5 zvliekal???to je za ako dlho????
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa metalkohol » 23. Novembra 2011, 21:31

Asi mal na mysli "mokrý zvlek" ale v tomto prípade to tak nebolo,asi si fakt len vegetila,odvtedy je to už klasika :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Boris27 » 23. Novembra 2011, 21:33

ja som tiez zaciatocnik no nemyslim si ze sa dokaze zvleiknut kratko po zvlieknuti, urcite nie skor ako nevytvrdne a aj po vytvrdnuti musi prejst nejaka doba kym sa zvlecie. to danie sa na chrbat bude mat neico spolocne s nejaky natahovanim alebo precvicovanim koncatin....
daj zdroj kde si pocul o tom zvlieknuti po zvleiknuti.....
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa OrasM » 24. Novembra 2011, 12:23

Myslím že som to čítal niekde tu na fóre ale niesom si už istý, samozrejme skúsim pohľadať zdroj a potom ho tu uvediem. No vytvrdnúť musí určite, tiež si to myslím, bolo tam uvedené že po zvlečení sa a vytvrdnutí odmietal potravu a do mesiaca sa zvliekol opäť. Čítal som to už dávnejšie, ale pamätám si to lebo ma to dosť zaujalo, skúsim pohľadať zdroj a istotne sa podelím o túto informáciu, ja osobne nemám takú skúsenosť.

Užívateľov profilový obrázok
Boris27
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 11. Októbra 2011, 20:58
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Boris27 » 24. Novembra 2011, 12:28

myslim ze mesiac je u malych jedincov bezny interval aj keby nic nezrali..
- Brachypelma smithi - Holothele incei - Psalmopoeus irminia - Grammostola rosea -Chromatopelma cyaneopubescens -

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa OrasM » 24. Novembra 2011, 13:20

Tak od rána som sa to snažil všade možne nájsť ale márne, buď to už na nete nieje, alebo neviem hľadať, alebo sa mi to poplietlo s niečím iným. Mohlo to byť aj tak že sa zvliekol tak ako je bežné, len rozdiel bol ten že neprijal žiadnu potravu.

Po pravde som sa nad tým dosť zamyslel a so súčasnými vedomosťami sa mi to zdá menej pravdepodobné, no nevraciam túto možnosť.

Inak v tomto konkrétnom prípade si myslím že najskôr vegetila, no tiež by ma prekvapilo keby som videl ako leží na chrbte po zvliekaní.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Novembra 2011, 14:07

jj niekde to tu je na fore tiež som to čital, že pavuk sa zvliekol ale po zvleku neprijimal žiadnu potravu a po niejakom čase sa o5 zvliekol :wink: ked si dobre pamätam bol to prispevok od cvaba :?: :idea:

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa jony » 25. Novembra 2011, 00:28

metalkohol napísal:Mám otázku kedže som sa nestretol zo situáciou ktorá nastala, ide tak trochu aj o obavy. Pred týždnom sa mi zvliekla moja "asi"samica do 6teho zvleku,všetko ok.v klude si tvrdla,a dnes večer pozerám a holka vykotená na chrbte. Viem že sa stáva že po zvlekoch príde úmrtie z ničoho nič,tak som sa snažil zistiť či reaguje a či neumiera,keby hej tak jej podsuniem vodu alebo čo. po tom čo som otvoril terárko sa prehodila na nohy a pokračovala dalej,tak fakt nechápem :shock: mám sa obávať alebo už niekomu takýmto spôsobom vegetila. tak som jej tam len narosil a nechal ju napokoji.


podla mňa si ju pristihol pri páde zo steny terarka a jednoducho zostlla vegetiť na chrbte......

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Fany » 3. Januára 2012, 22:55

mám v chove jednu L.parahybanu v 4tom zvleku a už sa javí jej agresivita :) teším sa čo z toho prcka vyrastie :P
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Tomy903
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Septembra 2010, 21:15
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Tomy903 » 3. Januára 2012, 23:14

Fany napísal:mám v chove jednu L.parahybanu v 4tom zvleku a už sa javí jej agresivita :) teším sa čo z toho prcka vyrastie :P
tes sa :) moja parahybana je tiez riadne *********.. mam pocit ze ma take spravanie jak geniculata.. rovnako su agresivne :)
Mám záujem o samce: Ephebopus cyanognathus, Haplopelma lividum, Haplopelma longipes, Chilobrachys fimbriatus,Chromatopelma cyaneopubescens, Poecilotheria rufilata, Poecilotheria regalis, Theraphosa stirmi, Pelinobius muticus, Cyriopagopus schioedtei.

Viac tu: http://tkspiders.webnode.sk/ponuka/

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa sharky » 3. Januára 2012, 23:17

moja je taka ze otvorit ju mozem v pohode ale pri prekladani sa strieda len vypad a kopanie chlpkov :D
a co sa geniculaty tyka tu mam v 2 zv cize ta zatial len utekaa pred vsetkym .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Tomy903
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Septembra 2010, 21:15
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Tomy903 » 3. Januára 2012, 23:39

hej ako otvorit v pohode vsetko oki ale ked donej buchnem pravitkom alebo sa len daco pohne okolo ta hned zuby do toho zadre... musim skusit mladu myš bude to zaujimave nedaval som jej este stale len z mrazaku holata alebo svaby :P
Mám záujem o samce: Ephebopus cyanognathus, Haplopelma lividum, Haplopelma longipes, Chilobrachys fimbriatus,Chromatopelma cyaneopubescens, Poecilotheria rufilata, Poecilotheria regalis, Theraphosa stirmi, Pelinobius muticus, Cyriopagopus schioedtei.

Viac tu: http://tkspiders.webnode.sk/ponuka/

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Fany » 3. Januára 2012, 23:57

mne aj geniculata v 4tom zvleku dnes predviedla nádherný agresívny postoj :) zaútočila na ihlu :D no nádhera :)
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Branko :) » 4. Januára 2012, 00:47

moje parahybany zhruba v 6stom zvleku su skor plache len behaju po nadobe len obcas obranne postavenie s vypadom
geniculaty mam v 2 v tretiom a jednu samicu okolo 3-3,5 cm v tele tam som este obranne postavenie nevidel ked je moznost skor sa schovaju ale to uz je mimo temu :)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Januára 2012, 08:39

Fany napísal:mne aj geniculata v 4tom zvleku dnes predviedla nádherný agresívny postoj :) zaútočila na ihlu :D no nádhera :)
ihlu ku pavúkom nepchaj :?
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Fany » 4. Januára 2012, 10:42

Blondi :) napísal:
Fany napísal:mne aj geniculata v 4tom zvleku dnes predviedla nádherný agresívny postoj :) zaútočila na ihlu :D no nádhera :)
ihlu ku pavúkom nepchaj :?
daval som jej cvrčka zdechlého ona po nej skočila :D
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Jacob » 4. Januára 2012, 11:00

no ja by som zdochnuteho cvrka pavukovy nedával...aby ti náhodou nepošiel za tym cvrkom :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Januára 2012, 11:18

Fany napísal:
Blondi :) napísal:
Fany napísal:mne aj geniculata v 4tom zvleku dnes predviedla nádherný agresívny postoj :) zaútočila na ihlu :D no nádhera :)
ihlu ku pavúkom nepchaj :?
daval som jej cvrčka zdechlého ona po nej skočila :D
máš to dávať pinzetou a nie ihlou :evil:
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Fany » 4. Januára 2012, 11:25

Jacob napísal:no ja by som zdochnuteho cvrka pavukovy nedával...aby ti náhodou nepošiel za tym cvrkom :lol:
presnejšie :D ten cvrček sa utopil takže pohoda ;)
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 4. Januára 2012, 17:58

tak ale 4zv parahybana co je velka pol centimetra :D ... inak ja to tez obcas tak robim ... ale cvrcky napichujem na spajdlu
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa metalkohol » 4. Januára 2012, 20:57

Ja som mal samcov z oboch druhov,a ani jeden nebol smerom kumne agresívny. je pravda že parahybana bol len v 6tom zvleku,ale okrem vykopávania pri premiestňovani to nikdy nebol žiadny horor. Tá ihla, sorry, tebe tiež nikto nedáva na obed nôž zapečený v kurati :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

scooby
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Januára 2012, 18:37
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa scooby » 14. Januára 2012, 19:30

Tu je moje krásavica Adult :twisted:
Prílohy
DSC01994 (640x480).jpg
DSC01994 (640x480).jpg (243.39 KiB) 7658 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa Gergej » 21. Januára 2012, 10:47

Až druhé párenie ktoré vyšlo v júli 2011 nám prinieslo úspech, kokon bol spravený 14. novembra 2011 a 21. januára 2012 sme ho otvorili. Ani jedno neoplodnené... 8) :shock:

Obrázok Obrázok

... L2!
Hey hou, let´s go!!!


Napísať odpoveď