Ceratogyrus marshalli

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Januára 2012, 13:17

co sa tyka tych rohov ... preco niektore samice maju taky masivny, nizsi roh a niektore zase velmi vysoky na baze zhrubnuty roh?
ta stym masivnym rohom je aj tu na foto.
sory ze sem pcham cudziu stranku ale napriklad aj tu je samica stym dlhim tenkim rohom

Obrázok
samica

Obrázok
samica

Obrázok
samec

www.spidy.goliathus.com

ked tak to zmazte, opravte ale ja mam doma len mensie jedince takze nedokazem sem dat plnohodnotne foto.
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 15. Januára 2012, 14:21

ono to bude najskor nieco podobne ako sme sa bavili tu... viewtopic.php?f=1&t=1602&hilit=hoffmanni
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 25. Januára 2012, 20:52

Pribudla mi 9. zvleková samička :D , takže párik by bol,ešte musia deti trošku povyrásť :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Januára 2012, 13:27

a mozno budes prekvapeny ked tvojmu samocivy o jeden-dva zvleky narastie roh ako svet :D
taktiez si myslim ze 2 zvleky rozdiel medzi samcom a samicou je zalostne malo ... ale mozno budes mat stastie
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 26. Januára 2012, 13:53

Neverím tomu, že ten samec nieje samec :D a ked tak si chvílu počká :) tak skoro jesť nedostane :D ten roh mu proste chýba a v 7mom zvleku podla toho čo som čítal tak by aspoň niečo bolo vidieť. Veď uvidím. Ináč, obaja sú skor strachoprdi čo som prekvapený(milo) aspon teda kím si zvyknem. ale pri takých vysokých zvlekoch som čakal niečo aspon ako chromatuska, preistotu som ale samičku nechal prejsť z krabičky do terária samú :D v zavretom terárku, velmi sa mi táto rada osvedčila.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 26. Januára 2012, 20:40

Milan.svk napísal:a mozno budes prekvapeny ked tvojmu samocivy o jeden-dva zvleky narastie roh ako svet :D
podľa fotky, čo som videl, to samica na sto péro nie je :-P
Milan.svk napísal:taktiez si myslim ze 2 zvleky rozdiel medzi samcom a samicou je zalostne malo ... ale mozno budes mat stastie
ani nie...hlavne ak samca nebude kŕmiť ad libitum a nebude ho mať pri vysokej teplote..a samicu naopak...kŕmiť a teplota cca 28-30°C...aj keď...aká veľká je tá 9zvleková samica???....moja cca 9zvleková má asi 4,5cm telo a už je odpárená...samcovi krásne odklopkávala :-)

metalkohol napísal:obaja sú skor strachoprdi čo som prekvapený(milo) aspon teda kím si zvyknem. ale pri takých vysokých zvlekoch som čakal niečo aspon ako chromatuska, preistotu som ale samičku nechal prejsť z krabičky do terária samú :D v zavretom terárku, velmi sa mi táto rada osvedčila.
daj im, čas :-D ...ukážu sa :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 26. Januára 2012, 21:52

Taká veľká nieje,nemeral som ju nejako dôkladne, v tele tak do 4 cm,ale to je len cca,a teraz už je zakopaná takže snad podla zvlečky. Chovatel mi hovoril že sa zvliekala pred 3-4 mesiacmi,mne dnes cvrčka nezobrala,ale to mohlo byť spôsobené aj tým že ju mám jeden deň, ešte nieje aklimatizovaná, bruško nemá velké, ale to neznamená že sa napríklad nepôjde zvliekať...aj to že je plachá to môže naznačovať, uvidím skúsim cez víkend.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Januára 2012, 11:19

ale zase 4cm v tele su uz dost vela, ale samec moze kludne dospiet v 8.zv a u takej velkej samice sa ten zvlek moze pretahovaj aj pri vysokej teplote a dobrom krmeni ... alebo to iba u mna? :D

tu je moj jedinec, som ho prekladal tak konecne fotky 8.-9.zv cca 2,5cm v tele, je tam nejaky naznak rohu ale nic moc :x
Obrázok

Obrázok

Obrázok

tu je jeho novy bejvak, s15xv25xh20, raselina, lignocel, piesok cca 5cm, mach a kusdreva
Obrázok
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 27. Januára 2012, 11:45

no môže mať aj menej, ten samec je od nej teraz tak polovičný,tak snád ešte nedospeje,a ked hej. tak ho poskytnem no šak sa nič take nestane,aj ked by som si párenie vyskúšal.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Januára 2012, 12:06

metalkohol napísal:no môže mať aj menej, ten samec je od nej teraz tak polovičný,tak snád ešte nedospeje,a ked hej. tak ho poskytnem no šak sa nič take nestane,aj ked by som si párenie vyskúšal.
dospelý samec môže mať aj len 2cm telo :-D ..je to podobné ako u Pterín...tam som pri lugardi mal samicu5,5cm telo a samec mal len kúsok viac, než 2cm :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 27. Januára 2012, 12:46

Blondi :) napísal:
metalkohol napísal:no môže mať aj menej, ten samec je od nej teraz tak polovičný,tak snád ešte nedospeje,a ked hej. tak ho poskytnem no šak sa nič take nestane,aj ked by som si párenie vyskúšal.
dospelý samec môže mať aj len 2cm telo :-D ..je to podobné ako u Pterín...tam som pri lugardi mal samicu5,5cm telo a samec mal len kúsok viac, než 2cm :-)

Ináč to by mohol byť ďalší znak pohlavného dimorfizmu,hovorí sa že aj napr. samec geniculaty je menší ako samica, ale ja neviem ten môj adultný čo som mal, by mal na mojej dlani aj z prstami celkom málo miesta :D a ked je to pri ceratogyrusoch/pterinochilusoch také markantné.... Ináč keby si mi v decembri poslal tie lugardíny,dnes by som na ceratogyrusa ani nepomyslel :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Januára 2012, 15:00

ten velkostny rozdiel u americkych pavukov neni az taky markantny, tam sa castokrat stane ze samec je vacsi od samice,
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 27. Januára 2012, 16:07

Ja z afričanmi iba začínam, takže skôr informácie zbieram,a to že samec je polovičný je premňa novinka. :) Ich správanie je úplne iné, to zapriadanie milujem :D v tomto je samec ale dosť lenivý, spravil si plytkú noru ktorá nanho padá a má na háku,pritom miesta má dosť, ale zato mu chutí, :D živší sa mi aspoň zatial zdá C. darlingi 4. zvlek
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Januára 2012, 17:49

metalkohol napísal:Ináč keby si mi v decembri poslal tie lugardíny,dnes by som na ceratogyrusa ani nepomyslel :)
rok 2011??...neposielal som preto, že ich nemám :-D..teda aspoň nie na predaj
metalkohol napísal:Ináč to by mohol byť ďalší znak pohlavného dimorfizmu,hovorí sa že aj napr. samec geniculaty je menší ako samica, ale ja neviem ten môj adultný čo som mal, by mal na mojej dlani aj z prstami celkom málo miesta :D a ked je to pri ceratogyrusoch/pterinochilusoch také markantné
...hej...je to pohlavný dimorfizmus...ale nie je to dobré na určovanie pohlavia..kedže samce môžu byť aj väčšie, aj menšie :-) teraz párim marshalli a samec je rovnako veľký ako samica :-) ...keď som páril herculesky, tak samice mali cca 5,5-6cm telo, nohy zhruba 15cm...samec 7cm telo a 18 nohy :-) ...treba brať do úvahy, že je viacero druhov dospelostí- samec dosiahne všetky tri v jednom zvleku, kdežto samica môže byť pohlavne dospelá, ale veľkostne ani zďaleka nie :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Branko :) » 28. Januára 2012, 18:07

Nejake fotky mojej adult samice mam ju asi tyzden :) je to potvora ked sa nieco v tera pohne ci pinzeta ci cvrcek hned je nastartovana na zaciatku ukrytu a caka kym sa to priblizi :) inak nadherny pavuk :) ako uz bolo pisane narozdiel od darlingiho je celkom aktivna furt je na inom mieste :) Kvalita nieje 100 percentna ale lepsie ako drotom do oka :P
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 28. Januára 2012, 22:05

blbooost ... moj C. darlingy je vecne niekde v tera mimo ukryt, marshalli len zakopany v hniezde, proste nikdy nevem kedy zere, ci sa zvlieka, proste ho obcas uvidim ze aha daky je chudy a vacsi :D
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Branko :) » 28. Januára 2012, 22:54

Milan.svk napísal:blbooost ... moj C. darlingy je vecne niekde v tera mimo ukryt, marshalli len zakopany v hniezde, proste nikdy nevem kedy zere, ci sa zvlieka, proste ho obcas uvidim ze aha daky je chudy a vacsi :D
ja to mam opacne :) darlingi zapradene tera z dola hore marshalli ma jednoduchy ukryt v rohu a furt je mimo neho len ked otvaram tak zacuva a caka.. ale bohvie darlingi je len 8zv.. mozno ked porastie este tak ma pozdravi obrannym postojom v strede terarka :)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 29. Januára 2012, 00:02

čo jedinec, to povaha :-) ..nepreberajte tu také :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 29. Januára 2012, 04:28

Tak ako píše blondi:) kím nemáme každý po 10 kusov z každého a aj to aspon pár mesiacov,tak nejaké určité správanie je ťažko určiť ja mám marshalli zalezených oboch, a darlingi stále behá, lenže... Jeho podmienky sú aj ked má sucho, proste iné,najmä je menší a aj jeho priestor je menší. C marshalli majú skôr luxusné bývanie :D sú zahrabaný cez deň ked mám šťastie vidím predné nohy, keď budem mať podobné podmienky pre oba druhy, budem môcť porovnať aspon správanie tých pár kúskov čo mám.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 27. Februára 2012, 19:59

Ahojte, ludia mám problém z týmto druhom. Z oboma jedincami. Samec v 7. zvleku je aktívny, žerie, ale... jeho schopnosť liezť po skle a priasť pavučinu je veľmi veľmi slabá,pavučinu si nevie utkať,aj ked by tam snaha bola,vidím že zo snovacími bradavkami pracuje ale vlákno žiadne.... po skle vybehne ked to potrebuje ale zdá sa mi že mu"papučky" fungujú iba na prednom páre, ostatné sa mu buď šmýkajú úplne alebo držia slabo,po čase sa proste šmykne a padne, je to vec korá po zvleku zmizne, alebo je to už definitívne? Samicia si spravila noru z dvoma východami, tam nieje problém v tomto smere, ale čítal som aký sú to agresory a nemajú problém uloviť potravu,ale samička od kedy ju mám, stačí že drgnem do terárka tak uteká aby sa čo najrýchlejšie skryla,za celý čas čo ju mám zjedla 2-3 cvrčkov a abdomen má povedzme cca priemerný/skôr menší.a bojí sa viac ako čokolvek iné čo som doma mal. o potravu nejaví posledné týždne žiadny záujem. Je to podmienkami? obaja majú sucho sem tam im prevlhčím kúsok substrátu. Fakt neviem kde je chyba. darlingi je úkážkový,ale tieto dva kúsky ma trápia.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa sharky » 27. Februára 2012, 20:29

vies . su to agresory ale to ze mas plachu samicu nemusi byt problem , kazdy pavuk ma rozlicnu povahu , nemusi sa spravat do bodky podla toho co je napisane :)
ktomu samcovi ti poradit neviem .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 27. Februára 2012, 21:48

Hej tomu rozumiem, bola to taká lamácka otázka :D Asi ich klasicky nechám dôjsť do zvleku, ten samec je ale podla mňa isto zdravotne indisponovaný.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa sharky » 27. Februára 2012, 22:02

mne subka nezere uz 2 tyzdne ,,, ale zasa ona si rada aj pobehaa .... vodu ma tak pockam chvilku este .no co sa tyka toho samca skusil by som to na tvojom mieste dat aj na cz fora , arachnoboards a snazit sa zistit co mu jee .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa simon » 28. Februára 2012, 07:45

sharky napísal:mne subka nezere uz 2 tyzdne
:shock: dva týždne sú akože veľa? Moje pavúky žrali naposledy po novom roku a nevzrušujem sa... Ako často kŕmiš tie svoje?

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa sharky » 28. Februára 2012, 14:29

simon napísal:
sharky napísal:mne subka nezere uz 2 tyzdne
:shock: dva týždne sú akože veľa? Moje pavúky žrali naposledy po novom roku a nevzrušujem sa... Ako často kŕmiš tie svoje?
ona je ale je po 3 zv . :) a tiez neprekrmujem .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !


Napísať odpoveď