Klopkanie, bubnovanie vtackarov pri pareni

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Klopkanie, bubnovanie vtackarov pri pareni

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Augusta 2010, 15:03

prepáčte, že vytváram novú tému, no neviem kde by som to hodil. Dnes som pri samici P.Chordatus spozoroval "čudný" jav. Vôbec sa nehýbala a kedže to bolo už dlhšiu dobu, rozhodol som sa do nej štuchnúť...okamžite po mne "strelila", a tak som ako "decko" štuchal ďalej, a v tom to prišlo, ona mi začala odklopkávať a ohmatávať ceruzku a vyzeralo to úplne ako keby cítila samca a chcela sa pátiť...má s tým niekto nejakú skúsenosť???dá sa napodobniť klopkanie???frekvencia klopkania?! Ďakujem :)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Augusta 2010, 15:41

neviem ci sa da napodobit parenie... ale staci trosku pobehat peanom po substrate (velmi jemne) ... a vecinou mi vylezie z nory kazdy pavuk :D (ale zatial su to len male h. herculesy a c. darlingy) a oni vecinou vylezu aj ked otvaram krabicku pri krmeni

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Augusta 2010, 15:51

nemylím napodobniť párenie, ale "zoznamovanie sa, predohru" :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Augusta 2010, 16:01

hmm mozes to vyskusat ... niekto tu prednedavnom zavesil vydeo z youtube parenia tych skakajucich pavukov ... a samicka bola sice mrtva no samcek si nenechal zajst chut a veselo dupkal :D ...
ja obcas tiez klepkam prstami zvonka na terarku na geniculatu ale ta ma ignoruje ... asi som neni jej typ

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Augusta 2010, 16:33

lenže tá chordatuska mi odklopkávala :)..preto som sa pýtal :)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: klopkanie pri párení

Príspevok od užívateľa Jacob » 1. Marca 2012, 17:24

dnes som zaznamenal takiež zaujimavy jav klopkania ako pri pareni a to pri mojej samici Avicularia versicolor....bolo to take nezvyčajne nakoľko nemam v izbe žiadneho samca....totiž ona mi odklopkavala na zvuky môjho postaršieho PC :lol: krorý mam poblizku tera ktorý mi toťiž zamrzol a začal hučať, vybrovať ( isto poznate ten zvuk ) a niečo som započul ako klopka....otočil som sa a moja versinka bubnovala ako o život a vychadzala pomaly von spoza kôry :P už mi tak raz predtym sama od seba klopkala taktiež, no nevidel som ju tak som si myslel že sa mi to len zdalo ..... keby že neodchadzam do zahraničia, tak by som určite zháňal samca a pokúsil sa o rozmnoženie tohoto pekneho pavučika :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Pentik
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 18. Mája 2010, 16:16
Bydlisko: NITRA
Kontaktovať užívateľa:
Re: klopkanie pri párení

Príspevok od užívateľa Pentik » 1. Marca 2012, 19:19

Nemajú tieto javy nejakú spojitosť s obdobím párenia určitého druhu v ich domovine ? Možno reagujú na okolité zvuky oveľa citlivejšie keď je takéto "obdobie" alebo len majú... "chuť" sa páriť :lol: . Osobne som sa s tým nestretol ale každopádne je to zaujímavé...

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: klopkanie pri párení

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 1. Marca 2012, 21:02

myslím, že pri pavúkoch niečo ako obdobie párenia neexistuje :-P..kedže samec pohlavne dospeje po jednom zvleku....len tak bum :-D ...a životnosť má dosť obmedzenú..takže nebude s párením čakať na nejaké obdobie..akonáhle dospeje, hľadá samice :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
kamokere
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 11. Novembra 2010, 23:30
Bydlisko: Košice
Re: klopkanie pri párení

Príspevok od užívateľa kamokere » 1. Marca 2012, 23:53

Ja som mal už tiež možnosť parkrát počuť a dokonca ja raz vidieť „bubnovanie“ môjho adult samca E. murinus.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: klopkanie pri párení

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Marca 2012, 11:01

Blondi :) napísal:myslím, že pri pavúkoch niečo ako obdobie párenia neexistuje :-P..kedže samec pohlavne dospeje po jednom zvleku....len tak bum :-D ...a životnosť má dosť obmedzenú..takže nebude s párením čakať na nejaké obdobie..akonáhle dospeje, hľadá samice :-)
V chovatelskom aspekte take nieco skor nie je. Mame nastavene ine atributy, rast a dospievanie je korigovane podmienkami, ktore vieme zabezpecit. V prirodzenom prostredi vtackarov (zalezi od lokality vyskytu) vsak obdobie parenia existuje. Prave iste nastavenie roznych obdobi parenia zabranuje aj krizeniu medzi druhmi, ktore mozu mat prelinajuce sa lokality vyskytu. V obdobi parenie je na lokalitach pozorovany zvyseny pocet dospelych samcov. Priklad: rod Aphnopelma v USA - samice istu cast roku zimuju, cize aj keby samec dospel pocas tohto obdobia parit koho nema. Vchod maju samice zateraseny, proti nepriatelom.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: klopkanie pri párení

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 2. Marca 2012, 11:50

no jo..na to zimovanie som zabudol :oops:
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď