Brachypelma emila - hrabanie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:
Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa pby » 3. Februára 2012, 07:56

Zdravim, po takmer 3 rokoch vcera v noci (a pokracuje v tom aj teraz ked pisem) zacala robil moja emilia to ze kompletn epodhrabala kokos.. Vsetok lignocel vahrabala na jednu kopu a hrabe dalej. Pride mi to ako keby si pod nim robila nejaku noru, a pritom ma riadne a dostatocne velky kokos v ktorom do teraz travila vsetok cas.. O co ide? Moze byt ze sa ide zvliekat? Aelbo hlada potravu ? (naposledy mala vcera jedneho crvcak)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 3. Februára 2012, 08:20

nejde o nič...mne to robia tiež a nestresujem :-D proste to robí :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa sharky » 3. Februára 2012, 12:12

dalsiaa taka tema ... :)

len hrabe aj ked je Brachypelma zemny pavuk , neznamena ze sa nezahrabe , napr. mne sa hrabala aj irminia ked bola mala aj ine stromaky :D a niektorym to zostalo doteraz i ked maju vysoke nadoby s korou zo stromu :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 3. Februára 2012, 12:31

sharky napísal:napr. mne sa hrabala aj irminia
,,Psalmáče" nie sú úplne stromáky :-) ....úkryty/hzniezda si robia pod, na a aj nad zemou :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 3. Februára 2012, 12:49

Blondi :) napísal:
sharky napísal:napr. mne sa hrabala aj irminia
,,Psalmáče" nie sú úplne stromáky :-) ....úkryty/hzniezda si robia pod, na a aj nad zemou :-)
ja vobec nechapem .... proste videl som irminiu co mala hniezdo ako ako avicularia, takisto moj samec zapriadol celu skatulku a do podkladu ani nerypol, a ked som ho prestahoval do terarka tak si postavil 20cm noru :D
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa sharky » 3. Februára 2012, 20:48

mno proste ich chovanie niekedy nepochopime :) :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Fany » 4. Februára 2012, 02:39

nudí sa tak hrebcuje :D nechaj ju tak :P
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa otikdb » 4. Februára 2012, 22:50

Aspoň ten pavúk dačo robí. Môžeš byť iba rád, mne sa niekedy ani za celý deň nepohnú. Bol by som rád keby si niektorý s tých mojich chovancov asoň nohu preložil a ne to ešte hrabať :D
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Aero » 5. Februára 2012, 14:56

Ja čo mám brachypelmu teraz doma tak som jej dal tak 4 cm substrátu na cele terarko, 1/4 kusa zvlhčil ... a ona zrazu začala hrabať, všetok substrat presunula na jednu polku taže má aj celkom veľký kus kde je zo spodu len sklo. Samozrejme zaplietla celé predné otváracie sklo takže ak by som chcel tera poriadne otvoriť cele by som jej to tam rozbil ... ale hovorim, zrobila si jak ona chcela a zatiaľ vyzerá spokojne takže neriešim ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
brachypelma73
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 7. Septembra 2011, 08:39
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa brachypelma73 » 12. Februára 2012, 09:38

S tim hrabanim je to normalni,moje brachypelma ma take ukryt a stejne si vyhrabala noru vedle neho a na ukryt kasle,nech ji hrabat kde chce,ona sama vi co dela a nekdy vazne pavoukovo jednani kolikrat nelze pochopit podle poucek ktere se o nich pisi,pokud ji to tak vyhovuje tak ji nech,ona si prekope okoli podle sebe:))
S tou irminkou je to obdobne,u me si zaprede jak nahoru tak i do zeme,ma v podstate dva vychody,jeden nahore a jeden u zeme,dokonce i murinus mi jednou zapredl krasne hnizdo od zeme az nahoru a kdyz jsem ho musel prehazovat tak si udelal hnizdo pod zemi,zkratka se musime jeste hodne ucit abychom je pochopili:)))

Gladiators
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19. Marca 2012, 17:10
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Gladiators » 19. Marca 2012, 21:06

No ja mám také isté problémy začal som chovať Eupalaestrus campestratus v škatulke v ktorej som ho kúpil bol úplne v pohode a keď som ho preložil do terárka tak za dva dni už ho nebolo a von chodí iba občas a už asi tak mesiac a pol nežral a má tak do biela sfarbené bruško... myslíte že mu niečo je? teplota 22stupnov a vlhkosť tak 70% a cca 8zv.! a potom mám ešte jedného a to je Brachypelma bohemi a to je 3zv a vobec nechce prímať potravu už asi tak 4mesiace za rady ďakujem! :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 20. Marca 2012, 12:36

Gladiators napísal:No ja mám také isté problémy začal som chovať Eupalaestrus campestratus v škatulke v ktorej som ho kúpil bol úplne v pohode a keď som ho preložil do terárka tak za dva dni už ho nebolo a von chodí iba občas a už asi tak mesiac a pol nežral a má tak do biela sfarbené bruško... myslíte že mu niečo je? teplota 22stupnov a vlhkosť tak 70% a cca 8zv.! a potom mám ešte jedného a to je Brachypelma bohemi a to je 3zv a vobec nechce prímať potravu už asi tak 4mesiace za rady ďakujem! :idea:

to biele bruško--> má vykopané chĺpky a farba abdomenu je normálna (teda..ak to nie je pleseň, ale to Ti takto nepoviem..) ...veľkosť 8.zv. --> aký je veľký??myslím telo v cm ...aj dáš malého pavúka do veľkého terárka, je véééľmi pravdepodobné, že sa zahrabe...v úkryte sa totiž cíti bezpečnejšie, než na veľkej odkrytej ploche....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Gladiators
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19. Marca 2012, 17:10
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Gladiators » 20. Marca 2012, 13:03

tak ale myslím že plieseň to nebude...! a je asi tak 3 centimetre aj s bružkom bez rozpätia nôh a mám ho v terárku v30 š20 d20 je to pre neho velké? mám ho dať do niečoho menšieho?? dík za info!

Užívateľov profilový obrázok
Istar
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26. Februára 2010, 15:58
Bydlisko: Ostrava
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Istar » 21. Marca 2012, 01:03

No, mít 3cm pavouka v tom terárku, co píšeš je podle mě hóóódně přehnané :?
Já mám podobné jedince v krabičce v8 š16 d10 :)

Guru
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26. Marca 2012, 12:41
Re: Brachypelma emila - hrabanie

Príspevok od užívateľa Guru » 28. Marca 2012, 10:14

:) No jas om mal zas opacny problem z lividumkov. dal som ju do terarka a dva tyzdne sa nechcela zahrabat. co by som vtedy zato dal kebz mi prehrabala terarko..ale uz dostala rozum mrcha.


Napísať odpoveď