Aktivny pavuk na pozorovanie.

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Dave11
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10. Júla 2009, 11:31
Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa Dave11 » 11. Júla 2009, 13:38

chcel by som si kupit pavuka kt je velmi aktivny. milujem ich pozerat ked sa hybu, alebo si robia pavucinu. najradsej by som si kupil noroveho, ale pochybujem ze tie su velmi aktivne. takze ak taky norovy nie je, tak nejakeho zemneho. :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Júla 2009, 19:59

aktivny norac je Haplopelma lividum dost casto prebuduvava noru ale nejake mrte akcii necakaj. to sa da ale povedat skoro o vsetkych pavukoch. podla mna su najaktivnejsie druhy Poecilotheria spp.a ine stromace, P. murinus, Ch. cyaneopubescens a kazdy adultny samcek :lol: :lol:

zober si to tak ked nemaju dovod utekat pred nepriatelom naco by sa hybali pohyb=energia energia=potrava a oni nevedia ze potravy budu mat kolko si budu priat.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Júla 2009, 20:20

Z0oMb3E napísal:aktivny norac je Haplopelma lividum dost casto prebuduvava noru ale nejake mrte akcii necakaj. to sa da ale povedat skoro o vsetkych pavukoch. podla mna su najaktivnejsie druhy Poecilotheria spp.a ine stromace, P. murinus, Ch. cyaneopubescens a kazdy adultny samcek :lol: :lol:

zober si to tak ked nemaju dovod utekat pred nepriatelom naco by sa hybali pohyb=energia energia=potrava a oni nevedia ze potravy budu mat kolko si budu priat.
Ci je lividum aktivny by som porozmyslal. Mam a mal som aj v minulosti niekolko kuskov a od kedy si vykopu noru sa neukazu. Iba ak su hladny. Inak zalezeny uplne a ani zvleky nejde dobre pocitat.

Najaktivnejsi pavuk aj cez den je Chromatopelma, jednoznacne.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Júla 2009, 20:34

moja lividumka hrabe jako blazon nikdy nieje spokojna so svojou norou furt vynasa von kusky substratu je pravda ze to robi len v noci ale pomocou cervenej ziarovky ju vidim
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Júla 2009, 20:42

skus jej namocit substrat ...., moje maju takmer mokro a citia sa absolutne OK ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Dave11
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10. Júla 2009, 11:31

Príspevok od užívateľa Dave11 » 11. Júla 2009, 21:20

adi napísal:Najaktivnejsi pavuk aj cez den je Chromatopelma, jednoznacne.
tak chromatoplemu uz mam :D. a teraz sa chystam kupit druheho pavuka.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Júla 2009, 22:04

adi napísal:skus jej namocit substrat ...., moje maju takmer mokro a citia sa absolutne OK ...,
Nevravim ze tam plava ani ze tam ma pustne podmienky polku substratu ma mokru polku vlhku dieru ma v tej vlhkej zere a zvlieka sa v pohode. minule dokonca vyniesla aj svoju zvlecku ale asi staru lebo uz bola v dost dobrom rorklade.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Júla 2009, 23:28

Dave11 napísal:
adi napísal:Najaktivnejsi pavuk aj cez den je Chromatopelma, jednoznacne.
tak chromatoplemu uz mam :D. a teraz sa chystam kupit druheho pavuka.
Tak nevymyslaj a kupuj zaradom ake sa ti paci. Vytvor podmienky a budu aktivne aj cez den, nie ako chromatopelma ale budu.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Júla 2009, 23:40

Z0oMb3E napísal:
adi napísal:skus jej namocit substrat ...., moje maju takmer mokro a citia sa absolutne OK ...,
Nevravim ze tam plava ani ze tam ma pustne podmienky polku substratu ma mokru polku vlhku dieru ma v tej vlhkej zere a zvlieka sa v pohode. minule dokonca vyniesla aj svoju zvlecku ale asi staru lebo uz bola v dost dobrom rorklade.
Ja neriesim neako sucho pri haplopelmach ..., maju vlhko a je im fajn ..., zbytocne tam mat sucho ...., nepojdu tam -...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Júla 2009, 10:09

Haplopelmy ziju na dost vlhkych stanovistiach a v takych podmienkach by sa mali aj chovat, trosku sucha im nezaskodi, ale najradsej maju ked je cely substrat mierne vlhky. Pavuk si uz predsa to svoje miesto najde kde si vytvori noru....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 12. Júla 2009, 10:12

Tiež nesúhlasím s tvrdením že H. lividum je aktívny pavúk, vykope si noru a je v nej zalezený skoro stále, von vychádza len ak treba číhať na potravu a aj to len v noci a nezdrží sa moc daleko od nory. Z mojich skúseností patrí medzi aktívnejších H. hercules - moj má nádherný podzemný chodbový systém a často ho vídam ako hore tak aj špacírovať sa po chodbách. A zo zemných asi fak tá Chromatopelma, Pterinochilus (pokial si neurobi take hniezdo ze ho nevidno vôbec).
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 20. Apríla 2010, 18:53

neviem kam som mal tuto temu priradit a tak som ju priradil sem,bo dnes sa moj pavuk chova nejak cudne,je az moc aktivny...chvilu je na stene salatovky potom sa premiestni zase niekam inam,potom zase a takto sa to opakuje do kolecka uz vyse hodiny, no cudne na tom je to ze vydrzi bez pohybu max. 3 min. a potom sa zase premiestni,neni az moc aktivny :?: bo zvycajne vydrzi bez pohybu aj niekolko hodin

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 20. Apríla 2010, 19:46

Použijem slová D. Adamsa: "Don´t panic!"

Aj ked si nenapísal o aký druh ide, nie je treba sa ničoho obávať. Problem by bol ak by sa prestal hýbať, krčil nohy pod seba. To že lieta po terariu je u niektorych druhov bežne (N. chromatus napriklad).
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Apríla 2010, 22:01

Je to neobsednik ... sibal jeden :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 21. Apríla 2010, 20:30

je to 5 zv. B smithi no už je to v pohode už nebeha po krabicke ako splaseny ale aj tak diky :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Apríla 2010, 21:28

Technicka poznamka.


Casto sa tu zacalo objavovat, ze niekto chle aktivnejsieho pavuka ... .
Ale ono vsetky pavuky su aktivne. Len na to musia mat podmienky a musia mat cas.
Preco pozorujete pavuky ked mate cas vy ? Urobte si cas vtedy ked maju cas oni :-)
Pavuk, kazdy jeden, je tvor velmi aktivny. Ale po vacsine vnoci ...,
Alebo ak ma zapriadat a nezapriada - nieco nie je v poriadku. Vacsinou podmienky pri kt. je drzany.
Takze aj B. emilia, aj Iny ... pavuk kt. vyzera aj polomrtvo ( laicky) tak aktivny je. Len treba zistit kedy :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Guru
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26. Marca 2012, 12:41
Re: Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa Guru » 28. Marca 2012, 12:16

MOj P.murinus ktoreho mam asi 2mesiace sa zahrabal do ukrytu a vyliezol odtial len raz aj to len prednymmi nohami, dal som mu saranča a zase sa zahrabal. takze ten moj moc aktivny neni . a v terarku ani jedna pavucina.... hold asi mu je doma najlepsie ze sa mu nechce ani zapriadat si okolo.

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa metalkohol » 8. Apríla 2012, 23:06

Ja mám tiež skúsenosť že aktivitou hýria Chromatopelma, a chromatuska. Nhandu chromatus to niekedy až preháňa :D Ja osobne mám radšej keď pavúk nelieta po nádobe, terárku. Asi to mám spojené s jeho snahou dostať sa von :) neznášam zvuk chelicier vo vetracích otvoroch :D heh
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa Branko :) » 10. Apríla 2012, 03:45

No ja co sa aktivity tyka Chromatopelma N1 a vo vseobecnosti druhy ktore sa vyznacuju hustym zapriadanim akurat ze ich casom nieje vidno :)

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa ophiel » 10. Apríla 2012, 10:59

Tiež sa priklánam ku Chromatopelme ale u mna je na prvom mieste Aphonopelma caniceps, to je turista ako sa patrí, behá po celom terarku, prenáša substrát z jednej strany na druhú a po stenách chodí že by mu mohol závidieť nejeden stromák :)
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 27. Apríla 2012, 17:30

tak za mě asi Hysterocrates hercules - každé ráno jiné terárium :D makal na tom vždy celou noc, válel kameny po terárku, budoval. ve dne zalezlej v noře.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Apríla 2012, 07:39

Phoneutria79 napísal:tak za mě asi Hysterocrates hercules - každé ráno jiné terárium :D makal na tom vždy celou noc, válel kameny po terárku, budoval. ve dne zalezlej v noře.
tak ale....tipek chce pavúka,ktorého by videl :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Aktivny pavuk na pozorovanie.

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 1. Mája 2012, 00:09

Blondi :) napísal:
Phoneutria79 napísal:tak za mě asi Hysterocrates hercules - každé ráno jiné terárium :D makal na tom vždy celou noc, válel kameny po terárku, budoval. ve dne zalezlej v noře.
tak ale....tipek chce pavúka,ktorého by videl :-P
když bude přes den chrápat, v noci ho muže sledovat :D jinak chápu :P


Napísať odpoveď