Znizenie teploty v lete.

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
QuixEros
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22. Júna 2012, 09:38
Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa QuixEros » 22. Júna 2012, 09:56

Zdravim mal by som zaujem si kupit cez prazdniny nejakeho Vtáčkara.Precital som si o nich vsetko na vasej stranke atd...
No...k mojej otazke...potreboval by som poradit ako popripade znizim teplotu v terariu...ako som sa docital niektore druhy nezvladaju viac ako 28°C....ak je vonku 35°C a ja mam v izbe cca 30-32°C ako znizim teplotu v terariu ? Ide to aj nejako inak okrem toho aby som ho premiestnil ?....Ďakujem za odpoveď.

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa sharky » 22. Júna 2012, 12:17

nemyslim ze by mu to uskodilo :) ..... vacsina chova pavukyy pri izbovej teplote , ja tiez aj cez zimu aj v lete a su v pohode pavuky .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Júna 2012, 13:34

takze ako zaciatocnik o chulostivejsich druhoch ani nerozmyslaj...je vela peknych velkych a zaujimavych a hlavne nenarocnych druhov ktore tvojich 30*+ v pohode zvladnu
ale ak aj napriek tomu neoblomne tuzis po nejakej haplocosmii ci megaphobeme tak znizit teplota sa da...
1. umiestnenim terarka...na zemi je nizsia teplota nez vo vyssich vyskach (nepocitam podlahove vykurovanie v zime :wink: )
2. zvysovanim vlhkosti/dobre vetranie...cim viac vody sa odparuje tym je vacsia spotreba energie (tepla) a tym sa okolie ochladzuje (pri dosiahnuti 100% vlhkosti sa voda neodparuje a nastava "saunovy efekt" cize !!!vetranie!!!)
3. samotnym terarkom ak zbuchas styrodurove tera a budes kropit len studenou vodou tiez bude vo vnutri teplota nizsia (teoria nikdy neodskusana)
atd atd male opacko z fyziky a mozno prides na nieco prevratne :D
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 22. Júna 2012, 14:09

jop este su nejake triky typu oblozit terarko studenimi kamenmi alebo ladom

alebo si kup Brachypelmu smithi, emilia, boehmei .... myslim ze tieto zarucene zvladnu
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
QuixEros
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22. Júna 2012, 09:38
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa QuixEros » 22. Júna 2012, 14:22

tak samozrejme...racej si kupim nieco "jednoduche" na chov co mi prezije ako nieco pekne a "tazke"...chulostive druhy nechcem ani keby som sa v tom vyznal....ja len ci by to "rozdychaly" :) ...a posledna otazka ktora by ma zaujimala je myslite ze je vhodne pre amatera tento druh ? Lasiodora parahybana.....pozeral som si niektore forka a tam vravely niektory ze je vhodny a niektory ze nieje vhodny pre zaciatocnikov....

.......dakujem za vsetky vase odpovede a rady....a inak mate pekne priehladne spraveny web..

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa ophiel » 22. Júna 2012, 15:43

...ako zvládaš takú teplotu ty? ja mám 26-27 a umieram, ale k veci väčšina vtáčkarov pochádza zo subtropického pásma kde je priemerná ročna teplota je okolo 30°C tak nevidím v tom problém, a počítam že tak teplo tam máš možno dva-tri týždne do roka, ale ako z0omb3e píše trocha zvýšit vlhkost (vidím to na mojej Brachypelme albopilosum) tretina substrátu "mokrého" a je rozčapena na nom, samozrejme dobré vetranie podmienka. A čo sa týka L.parahybana tak kludne može byt (moj názor) ale skor by som išiel do Brachypeliem niektoré su ovela krajšie ako L. parahybana (vec vkusu) ale to už nechám na Teba. tak vitaj v klube :wink:
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Júna 2012, 16:26

QuixEros napísal:tak samozrejme...racej si kupim nieco "jednoduche" na chov co mi prezije ako nieco pekne a "tazke"...chulostive druhy nechcem ani keby som sa v tom vyznal....ja len ci by to "rozdychaly" :) ...a posledna otazka ktora by ma zaujimala je myslite ze je vhodne pre amatera tento druh ? Lasiodora parahybana.....pozeral som si niektore forka a tam vravely niektory ze je vhodny a niektory ze nieje vhodny pre zaciatocnikov....

.......dakujem za vsetky vase odpovede a rady....a inak mate pekne priehladne spraveny web..
:!: a to uz v teme niesme :!:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Júna 2012, 16:34

Milan.svk napísal:jop este su nejake triky typu oblozit terarko studenimi kamenmi alebo ladom

alebo si kup Brachypelmu smithi, emilia, boehmei .... myslim ze tieto zarucene zvladnu
:lol: ale toto uz patri skor do sekcie voo-doo nez realnej praxe
no priznam sa ze s tym ladom mi to tiez prebehlo hlavou no nevedel som ako ho do predstavy nainstalovat
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 24. Júna 2012, 12:52

to stymi kamenmi :D ale za pokus to stoji

a lad, uz tu padlo ze chlad klesa k zemi takze staci skarulku zladom polozit navrch terarka v miske, popripade vedla terarka, ale zas neurobit ztoho mraznicku :D
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa metalkohol » 24. Júna 2012, 15:20

myslím že jediný z tých "jednoduchých" rodov čo im to môže vadiť sú Grammostoly, ináč Brachypelmy, Lasiodory a z vlastnej skúsenosti aj Acanthoscurria geniculata sú na začiatok v pohode a teplo im skor vyhovuje, Lasiodory a Acanthoscurrie ale radím od mladších zvlekov, 4-5 zvlek. Staršie sa už vedia nasrdiť :) A ešte by som radil v noci ked klesne teplota vonku na cca 20 stupňov otvoriť okno čo sa dá aby si aspon na pár hodín vydýchli a teplota v izbe klesne. V zime skor izbu "betónujem" aby mi teplota neunikala.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 24. Júna 2012, 17:03

metalkohol napísal:myslím že jediný z tých "jednoduchých" rodov čo im to môže vadiť sú Grammostoly, ináč Brachypelmy, Lasiodory a z vlastnej skúsenosti aj Acanthoscurria geniculata sú na začiatok v pohode a teplo im skor vyhovuje, Lasiodory a Acanthoscurrie ale radím od mladších zvlekov, 4-5 zvlek. Staršie sa už vedia nasrdiť :) A ešte by som radil v noci ked klesne teplota vonku na cca 20 stupňov otvoriť okno čo sa dá aby si aspon na pár hodín vydýchli a teplota v izbe klesne. V zime skor izbu "betónujem" aby mi teplota neunikala.
neviem ci prave Grammostoly su pavuky vhodne do vysokych teplot
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Idu » 24. Júna 2012, 17:10

Milan.svk napísal:neviem ci prave Grammostoly su pavuky vhodne do vysokych teplot
metalkohol praveze spravne pise, ze s tych beznych druhov by jedine Grammostolam mohli tie vyssie teploty vadit :)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa metalkohol » 24. Júna 2012, 17:35

Idu napísal:
Milan.svk napísal:neviem ci prave Grammostoly su pavuky vhodne do vysokych teplot
metalkohol praveze spravne pise, ze s tych beznych druhov by jedine Grammostolam mohli tie vyssie teploty vadit :)

presne tak som to myslel ;)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Znizenie teploty v lete.

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Júna 2012, 15:48

ospravedlnujem sa zle som si to precital
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM


Napísať odpoveď