Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Septembra 2012, 10:43

Obrázok
Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Nazov, ktory pouzivame pre "inu" formu druhu Hapalopus triseriatus - "Hapalopus triseriatus "lowland" " nie je spravny. Podla nakresov bulbov co som mal moznost vidiet by mohlo ist o novy druh.

http://www.theraphosidae.cz/imagestar/h ... ezuela.htm

Hapalopus triseriatus "lowland" = Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Neviem nakolko je mozne do dnesnej doby povedat, ci uz v chove nie su mixy a kolko roznych zdrojov predavalo Hapalopus sp. pod roznymi nazvami. Hore fotena moja samica je z povodneho zdroja.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Októbra 2012, 22:12

Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara, ktory je velmi podobny s Hapalopus triseriatus a casto snim zamienany - su dost rozdielny v cymbie a bulbuch u samcov. Spermateka u samic by mala byt podobna. Este raz doplnam, ze Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara sa tu casto predava aj ako Hapalopus triseriatus "lowland" co je chyba. Prosim Vas nekrizte tieto druhy spolu.

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Phillo » 10. Októbra 2012, 06:07

Jak sem psal ve vláknu u triseriatuse, přišli mi tři kusy označeny jako "lowland", tak uvidím co se z toho vyklube. Bohužel bude asi obtížné zjistit, jestli si někdo jen "lowland" přihodil aby měl aktraktivnější název, nebo se bude opravdu jednat o zmíněné sp-čko, a nebo nakonec o něco úplně jiného. No z největší pravděpodobností si ******... :?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Decembra 2012, 21:50

V priebehu dvoch tyzdnov som si nasiel po nociach trochu casu a skusal som parit tento druh. Dlzka doba dospievania samca a samic je u mna relevantna a neprimerane dlha cize sa o nej nebudem zmienovat. Myslim si, ze za inych okolnosti by bola o polovicu kratsia. Samotne koordinovane niekolko hodinove parenie pri citani knizky, bolo u dvoch samic nula bodov. Ziadne epigamne prejavy samca ani samic. Ocakaval som priebeh ako u Cyriocosmusov. Kratka predohra a dlhsie milostne hratky. Pristupil som teda k tomu, ze som samca umiestnil k samici rovno do ubikacie. Tento prispevok je vysledkom toho, ze som si po tyzdni spomenul a dnes ho vybral von :). Samec je v poriadku , ihned putoval k dalsej slecne.

Nakoniec s parenia nic nebolo obe samice sa zvliekli v polovici februara 2013. Dalsia samica sa dokonca zvliekla opat o dalsi mesiac.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Mája 2013, 19:41

Obrázok
miniaturna spermateka

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Júna 2013, 18:08

Po predchadzajucom nezdare (viz. prispevok hore) som sa opatovne pokusil naparit obe moje samice ale tentokrat s inym samcom. Samec ma cca 3 cm v tele a je priblizne rovnako velky ako parene samice. Samice dostali den pred po 1 cvrckovi.

Samica 1:
Hned po umiestneni samca do ubikacie samici, zacal hlasno bubnovat a naznacovat zaujem o parenie. Samica vysla z nory priamo ku samcovi a po asi 15 sekundovom oboznamovani samec sikovne zafixoval samicu tibialnymi hakmi. Samotne parenie trvalo do 1 minuty. Na jeho konci samec zvrtol samicu tak, ze som si myslel, ze do nej v obrane zapichol jedove zuby. Nastastie nestalo sa tak a obaja neprejavovali po konci aktu ziadne znamky agresivity.

Samica 2:
Pokus o parenie prebiehal cca 1 hod. pricom poslednych 30 min sa samica aj samec k sebe zacali spravat agresivne. Necham samca precerpat a o par dni budem opakovat znova.

14.6.2013 - Pokus cislo dva opat nevysiel. Samica ani samec nejavili zaujem o parenie. Pocas cca 5 hodin co boli spolu som nespozoroval ziadnu agresivitu. Samicu uz parit nebudem a pockam kym sa zvlecie a potom sa opat o to pokusim.

1.7.2013 - samec bol pri pareni u znameho po rychlom akte, napadnuty a zabity samicou

27.7.2013 - samica c. 2 sa zvliekla

Obrázok
samica c. 1 - fotene narychlo mobilom

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Augusta 2016, 20:19

Predvcerom som paril tento druh opatovne. Predchadzajuce samice kokon nedali. V chove mam jednu samicu, ktora mi dospela od mladata cca za 1,5 roka. Samica aj samec, ktorych som paril su s lokalitou Venezuela, State of Lara priamo zo zdroja. Tento druh sa podari zrejme udrzat v chove cisty, pretoze v CZ bude k dispozicii minimalne jeden kokon s dolozenou lokalitou. Pre nedostatok casu som samca aj samicu vlozil do vacsej prikrytej nadoby, co mi davalo priestor venovat sa niecomu inemu. Samec aj samica cca po 20 min zacali prejavovat zaujem o parenie. Samica chvilu nahanala samca po nadobe ale neskor trpezlivo cakala kym sa samcovi samotny akt podari. Po napareni nejavila samica ziadne znamky agresivity.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hapalopus sp. Venezuela, State of Lara

Príspevok od užívateľa Sceptic » 7. Februára 2017, 09:25

Parenie 13.8.2016, samica sa dnes zvliekla.


Napísať odpoveď