Grammostola rosea - malatna, neprijma potravu

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Samuel
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Júna 2010, 20:25
Kontaktovať užívateľa:
Grammostola rosea - malatna, neprijma potravu

Príspevok od užívateľa Samuel » 9. Apríla 2011, 22:05

Mám problém s Grammostolou roseou. Od februára 2011 sa jej velmi nechce do jedla o objavil sa jej zvláštny povlak alebo škvrna na adoeme plus som našiel malé biele parazity (chrobáčiky) pri chelicerách. Keď som sa povlak pokúsil zotriet mierne sa z neho prášilo a vypadávali chĺpky. Pomaly sa jej zmenšuje abdoem pretože 27.2.2011 mala naposledy potravu. Začala si robit ako keby lôžko ale nevyzerá že sa bude zvliekať. Kúpil som ju 14.6.2010 v chovprodukte a predavačka mi povedala že má okolo jedného roku.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Apríla 2011, 22:32

odfoť toho pavúka trošku "normálnejšie" ...aby ho bol celého vidieť :-) PS: na tej fotke nevidím ročnú roseu
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Aero » 9. Apríla 2011, 23:57

Pri tejto veľkosti ma určo viac než rok ... abdomén možno neje až tak vážny, skôr by ma trápili tie parazity ... nevieš nám dodať nejakú fotodokumentáciu z nich ? Na podanú potravu reaguje ako ?
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Apríla 2011, 00:26

Aero napísal:Pri tejto veľkosti ma určo viac než rok ... abdomén možno neje až tak vážny, skôr by ma trápili tie parazity ... nevieš nám dodať nejakú fotodokumentáciu z nich ? Na podanú potravu reaguje ako ?
moja ročná rosea má cca 1,3cm telo :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Jednasest » 10. Apríla 2011, 01:45

Meno chovaku, pripadne dodavatela co to tam dava + mesto. SS.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Apríla 2011, 11:46

podla mna ta "skvrna" je len zrkadielko typicke pre cely rod Grammostola ... popripade vykopane chlpky,

- k veku - kazdy vieme ako to v chovakoch funguje ... kup za 5e predaj za 10-15e
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa adi » 10. Apríla 2011, 11:50

Nevidim tam nic nezvycajne, akurat vykopane chlpky - to je mozno to co sa prasi.

Tie parazity co spominas by bolo dobre vidiet. Inak pavuk vyzera celkom dobre, az na to ze bol vo velkom strese. Kedze rosejky moc nekopu, ale tato je lysa celkom hodne.


A v chovaku mas odchytove jedince. Na 99,9% to je z odchytu ..., preto cakaj, ze moze mat aj 10,15 rokov a viac, ... alebo menej :) Podla velkosti :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Samuel
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Júna 2010, 20:25
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Samuel » 10. Apríla 2011, 22:06

Na potravu reaguje placho a uteká po prípade úplne ignoruje. Od začiatku chovu nemala problémy s prijímaním potravy doslova sa vrhla po všetkom čo sa v teráriu pohlo. Menšie problémy s potravou nastali už v januári. S tým vykopávaním chĺpkov som sa v mojom 10 mesačnom chove zatiaľ nestretol. Nemyslím že by som ju nejakým spôsobom stresoval možno posledných pár týždňov bol trocha zvýšený hluk kvôli zateplovacím prácam na paneláku. Tie parazity sú veľmi malé biele možno 1 mm dlhé. Nie je ich nejaké veľké množstvo doteraz som ich videl len pár (asi 4)... Ohľadom veku som už presvedčený že určite nemá rok ale 7 a viac. Kúpil som ju v chovprodukte v Banskej Bystrici názov a dodávateľa neviem, ale zistím.
Pridávam fotky parazita (pod mikroskopom), dnešnú fotku a staršiu fotku zo zápalkou ( zápalka 4 cm ).
Prílohy
P8250035.jpg
parazit
P8250035.jpg (20.74 KiB) 9028 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa paint » 11. Apríla 2011, 08:05

Podľa veľkosti usudzujem,že sa jedná o adult samicu. Čo sa týka prijímania potravy, vzhľadom na pomerne veľký abdomen- je pekne nažratá, nemusí žrať aj celý rok ( osobná skôsenosť)- bez ujmy . Pokiaľ je stará napr. 10 rokov ( čo kľudne môže byť), tak počítaj s tým, že interval medzi zvlekmi môže byť aj 2 roky. No a tie vykopané chľpky na abdomene - príliš si ju vyrušoval, to je u začínajúceho chovateľa normálne, že stále niečo v terárku upravuješ, čistíš, pridávaš potravu, odstraňuješ potravu..... :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa adi » 11. Apríla 2011, 10:17

Na prijimanie potravy a jej zdrhanie a pod. sa vykasli. To vsetko je v norme. Aj pavuk vyzera dobre.

Ale zaujima ma ten ... asi roztoc. Kde bol ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Samuel
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Júna 2010, 20:25
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Samuel » 11. Apríla 2011, 20:37

Parazita som našiel na hlavohrudi zo spodnej strany pri chelicerách a minimálne ďalšie tri boli v kúsku neskonzumovanej potravy ktorú som si nevšimol. Možno som to s potravou prehnal pretože som ju kŕmil každé tri týždne. Určite by som to tak často nerobil keby že viem že je to adult samica. Dám jej teraz na pár týždnov s potravou pokoj.

Užívateľov profilový obrázok
Istar
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26. Februára 2010, 15:58
Bydlisko: Ostrava
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Istar » 11. Apríla 2011, 21:11

Zdar. Soudě dle fotky, myslím, že krmení můžeš vynechat klidně i pár měsíců :)

Samuel
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Júna 2010, 20:25
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa Samuel » 30. Apríla 2011, 21:11

Ahojte všetci tak moja Grammostola sa po dvoch mesiacoch od posledného prijmania potravy zvliekla ! Presnejšie to bolo v stredu 27. 4. 2011. Všetko prbehlo v poriadku zvliekanie trvalo približne 6 hodín. Dnes keď bola dalej od zvleku som sa ho pokúsil vybrať a hneď sa k nemu mierne rozbehla. Tak som ho nechal tam, aby sa jej nič nestalo. Som rád že sa jej opať vrátila čulosť.

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany
Re: Grammostola rosea - malátna, nepríjma potravu.

Príspevok od užívateľa otikdb » 1. Mája 2011, 12:52

Samuel napísal:Ahojte všetci tak moja Grammostola sa po dvoch mesiacoch od posledného prijmania potravy zvliekla ! Presnejšie to bolo v stredu 27. 4. 2011. Všetko prbehlo v poriadku zvliekanie trvalo približne 6 hodín. Dnes keď bola dalej od zvleku som sa ho pokúsil vybrať a hneď sa k nemu mierne rozbehla. Tak som ho nechal tam, aby sa jej nič nestalo. Som rád že sa jej opať vrátila čulosť.
Tú zvlečku si mal vybrať, aby tie parazity nepreliezli na zvlečeného pavúka.
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Grammostola rosea - malatna, neprijma potravu

Príspevok od užívateľa Kaco » 25. Septembra 2012, 16:50

Poradil by mi niekto nieco na podchladenie? Pred tyzdnom mi prisiel pavuk g. rosea a postupne prestavala byt aktivna, este vobec nezrala. Dnes rano som ju nasiel hore nohami a dal som ju na drevo a ako tak sa pohybovala. Dal som jej lampu a ta vyhreje terarium na 25 °C. Poobede som ju nasiel pod lampou a skoro vobec sa nehybe... Chovatel povedal ze by mohla byt podchladena. Asi o nu prijdem :cry:
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
QuixEros
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22. Júna 2012, 09:38
Re: Choroby vtackarov

Príspevok od užívateľa QuixEros » 25. Septembra 2012, 17:01

hore nohamy alebo dole nohamy ? ak bola hore nohamy a bola nejak takto tak sa pravdepodobne zvliekala http://www.youtube.com/watch?v=oP1JCGuBR9g a ak nohy dava pod seba a je malatna tak je to horšie

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Choroby vtackarov

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Septembra 2012, 17:15

Kaco napísal:Pred tyzdnom mi prisiel pavuk g. rosea a postupne prestavala byt aktivna, este vobec nezrala
nie je to druh pavúka, ktorý by bol nejak extra aktívny..a to že týždeň nežerie, nie je nič výnimočné
Kaco napísal:Dnes rano som ju nasiel hore nohami a dal som ju na drevo a ako tak sa pohybovala.
najpravdepodobnejšie sa išla zvliekať a Ty si ju zbytočne vyrušil....
Kaco napísal:Dal som jej lampu a ta vyhreje terarium na 25 °C.
cca 20°C Grammostole úplne stačí.... tento druh lepšie znáša nižšiu teplotu, než vysoké (30°C +)
Kaco napísal:Poobede som ju nasiel pod lampou a skoro vobec sa nehybe
nepoložil si ju pod tú lampu Ty???

mám pre Teba radu...najprv si čo to naštuduj o pavúkoch a až potom sa snaž venovať ich chovu...lebo s takýmto prístupom si zabiješ chovancov....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malatna, neprijma potravu

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Septembra 2012, 18:33

Poradil by mi niekto nieco na podchladenie?
Hlt tepleho caju nad knizkou od Frantiska Kovarika.

Pred tyzdnom mi prisiel pavuk g. rosea a postupne prestavala byt aktivna, este vobec nezrala.
Priznaky pred zvlekom.
Dnes rano som ju nasiel hore nohami a dal som ju na drevo a ako tak sa pohybovala.
Priklanam sa k nazoru, ze si ju vyrusil pri zvleku, cim si narusil dolezity proces v zivote pavuka. Je mala pravdepodobnost, ze bude zit, hlavne jej daj pokoj, mozno zazrakom by mohla pokracovat vo zvleku.

Chovatel povedal ze by mohla byt podchladena.
...
Asi o nu prijdem :cry:
Neprides, mozes si ju dat do liehu na policku.

Paestro
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 4. Decembra 2011, 19:36
Bydlisko: Zlaté Moravce
Re: Grammostola rosea - malatna, neprijma potravu

Príspevok od užívateľa Paestro » 25. Septembra 2012, 20:00

Chudák pavúk :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Grammostola rosea - malatna, neprijma potravu

Príspevok od užívateľa Kaco » 27. Septembra 2012, 19:15

Prepacte ale zabudol som dodat ze bola adult. No takze to nerozchodila a postupne sa opustala az sa prestala hybat uplne. Poprosim minutu ticha :(
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea - malatna, neprijma potravu

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Septembra 2012, 19:56

Kaco napísal:Prepacte ale zabudol som dodat ze bola adult
to, že bola adult, nič nemení na fakte, že si ju vyrušil pri zvliekaní....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď